register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)   1 2 3 4  
Poster Message
417RR
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Mina mäletan kuidas kunagu "mäo ristis" laev põlema läks.
veeti siis miskit jõelaeva või miskit säärast keset ööd Tallinnast Tartu. Mäo risti kandis takerdus teine traatidesse.
Ja vähe ei visanud tuletõrjujad toru ära kui inimesed helsitasid et Mäo ristis laev põleb
15.06.2004 at 13:34
Crwq
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:
corvus: ...... Minule näiteks piisas pisirikkumise (minu arust tol hetkel + s... keemine jne) eest lubade ära võtmisest c.4 aastat tagasi (mis see 132 km/h siis 110 alas ära ei ole, mõtleme!), et muutuda palju, palju tähelepanelikumaks LE suhtes...
Ei ühtegi rikkumist viimane poolteist aastat!

Ei ole see ilmaelu nii must-valge midagist. Meenus just kuidas viimati puuduva plastmassi pärast kere küljes 600kr trahvi ja kordusülevaatuse sain (ebatäielikult komplekteeritud sõiduk). Järgmine patrull aga küsis mille eest ja kukus naerma. Pidades silmas siinkohal mõnda modifitseeritud vettet ja vedades näppuga aktist järge kus sõiduki kasutamine liikluses seoses vaateväljaga on keelatud - sõiduki tuuleklaasil on klaasipuhasti tööalas mõrade kogumik või liikluse jälgimist raskendav kahjustus. On see kapotsist välja ulatuv asi nüüd mootori kahjustus või parandus jääb igamehe enda inteligentsuse otsustada millest tulenevalt siis ka kuritöid ja karistusi määratakse.
15.06.2004 at 14:10
corvus
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
to Crwq: ARK´il ei olnud mingit ütlemist aga sinu rahustuseks, see auto enam tänavaid ei väisa nii või naa...

____________________________
Risto; Corvette '79
15.06.2004 at 15:01
Crwq
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:
corvus: to Crwq: ARK´il ei olnud mingit ütlemist aga sinu rahustuseks, see auto enam tänavaid ei väisa nii või naa...

Ma ei pidanudki midagi isikliku auto vastu silmas. Lihtsalt tahtsin ütelda et igalt poolt annab hea tahtmise ja julge pealehakamise korral kinni hakata ja ka kõige idiootsemale asjale seaduslik alus leida. Ja et kõige taga ei pea mitte paragraff vaid eelkõige inimlik lähenemine olema. Meie totalitaarses süsteemis aga pole mingit vahet kas sa ei näidanud öösel metsas või päeval linnas suunda. See selle s..ta keema tavaliselt ajabki. Ja selle kohta et pole rikunud ühtegi seadust on venelastel vanasõna Ne poiman, ne vor. Jälle ei midagi isikliku aga lihtsalt utoopia ning paljusid pisikesi seaduse rikumisi ei pane ise tähelegi. Ja kui vahele jääd saad täiega. No kellel ei teeks see tuju heaks. Mis siis vetest sai kui saladus pole.
15.06.2004 at 15:44
tyyp
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Tõstan vana teema veel üles.

Pool tundi tagasi läksin tankima Linnutee ja Sõpruse nurga peale. Olen seal varm ka tankinud ja koos Wolkar Golfiga kahe tankuri vahele ei mahu. Ootasin ka nüüd oma järjekorra ära ja sõitsin sinna vahele. Järsku hüppas välja mingi tegelane ja hakkas karjuma, et tema on politseist ja tõmmaku ma minema tema ei mahu oma vana mersuga sinna. Räägin talle ilusti, et ma kohe maksan ära ja sõidan eest ära. Selle peale lubati mul load ära võtta. Viimase peal käitumine ju. :)

____________________________
Chevy Astro 95`
09.04.2005 at 11:51
sill
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Küsinud siis dokumente ka näha, ning nime, usun et rohkem poleks kobisemist old, sest nad ei taha sooja kohta kergelt kaotada...
09.04.2005 at 17:53
kadjakas
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Eile oskasid Keila Statoilis kokku saada Kamaz ja Mondeo. Ilmselt juhid süüdlases kokku leppida ei suutnud või mis iganes, igastahes kohale oli kutsutud politsei. Vähe sellest, et kahest "kalonkast" tankimise olid pea võimatuks muutnud laksu pannud autod, oskasid ametimehed oma väikebussi imetabase parkimisega olukorra veelgi hullemaks muuta. Moodustus hi-level bardakk, seisin siis lootuses tankima pääseda seal mingi 10 mintsa ja kui midagi ei muutunud, sõitsin politseiauto juurde ja küsisin viisakalt, kas läheduses veel mõni asine tankla on, kuna siin ilmselt tankida ei õnnestu. Naispolitseinik kõrvalistmel hakkas näo järgi otsustades midagi asjalikku ütlema, kui siis paugatas roolitagant töllmokk: miiida, äh, miks ei saa?? (sellise Aiku-Petsi häälega, kuid eriülbelt) Ah mida kuradit, säherduse madallauba nägu ja tegu kirjeldamaks, läheb tarvis tunduvalt kangemat sulemeest, kui ma.
Sõnaga, jälle ehe näide ebapädevusest või pigem tontlusest.
03.07.2006 at 16:23
ReyMan
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Olen kulnud lugu kus politseinik tegi teerulli juhile trahvi kuna tal polnud oma sõidukil numbrimärke.
WTF ??? on teerullil ültse selleks koht?
Eriti veel vanal, nõukogude teerullil, mille juht see vaene mehike 20 aastat oli juba olnud, ja ilma igasuguste numbrimärkideta.
03.07.2006 at 17:48
Taurus_93
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Rikkumine oli, autojuht ise võttis selle vastutuse, vihm ei määra mitte midagi.Politsei poolne aktsioon oli õigustatud. Aga kas see pidi olema just trahv ja veel sellises ulatuses????????????? Tahaks mõistlikkust mõnikord.

____________________________
Cadillac STS 3,6 05´
Subaru Outback 2.5 AWD 07´
Ex: Taurus LX 93´ (4 tükki oli neid lausa)
Ex: Chrysler 300M 00´
Yamaha YZF-R6
03.07.2006 at 18:01
Raceboy
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:
kadjakas: Naispolitseinik kõrvalistmel hakkas näo järgi otsustades midagi asjalikku ütlema, kui siis paugatas roolitagant töllmokk: miiida, äh, miks ei saa?? (sellise Aiku-Petsi häälega, kuid eriülbelt) Ah mida kuradit, säherduse madallauba nägu ja tegu kirjeldamaks, läheb tarvis tunduvalt kangemat sulemeest, kui ma.
Sõnaga, jälle ehe näide ebapädevusest või pigem tontlusest.

Kas tegu oli veidi kõhnema, heledamate lühikeste juustega ja prillidega tüübiga? Ja naine tumedate pikkade juustega?
Siis õnnestus mul ka nendega eile kokku puutuda, kui takso, milles kliendina olin, avarisse sattus (üks aser otsustas oma kurvasilmsega taksole külge kraapida).
Pärast umbes 45minutilist ootamist jõudis see avariigrupp kohale ja mulle käratati esimesena, et kobigu ma teelt minema :D Kuigi seisin ühe jalaga kõnnitee servale toetudes auto kõrval. Kuna olin tunnistaja, siis ütlesin, et sellist suhtumist ma küll kannatama ei pea, andsin naisterahvale oma kontaktid, kergitasin kaabut ja astusin minema. Mees veel kraaksus seal taga midagi :kill


____________________________
www.vems.ee
04.07.2006 at 06:53
kadjakas
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:

Kas tegu oli veidi kõhnema, heledamate lühikeste juustega ja prillidega tüübiga?

Kiitsakas ja lühikeste juustega oli küll, prilli nigu ei mäleta.
04.07.2006 at 08:09
Raceboy
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:
kadjakas:
quote:

Kas tegu oli veidi kõhnema, heledamate lühikeste juustega ja prillidega tüübiga?

Kiitsakas ja lühikeste juustega oli küll, prilli nigu ei mäleta.



Siis oli ilmselt sama :)

____________________________
www.vems.ee
04.07.2006 at 09:23
vvt
  
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Kannatajad võtku valge leht paberit ja kirjutage kaebus PA sisekontrollioskakonda, mis sisaldab kõiki andmeid, kes, millal ja kuidas sulle liiga tegi. Seal muide ollakse suht tänulikud selliste vihjete eest. Niisama kuskil foorumis seletada on esiteks pisut takkajärgi rusikatega vehkimine ja teiseks vaevalt PA seda lehte loeb.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.07.2006 at 10:14
sten666
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Oli ka politeseipoolse ülbitsemisega mul tegemist. (ei viitsi seletada mis jak uidas) Kirjutasin e-maili politseisse kus mainisin ära laamendaja nime ning toimunu kirjelduse. Vastuses
kirjutati, et antud politseiametnikuga on vesteldud ning talle on selgitatud kodanikega suhtlemise põhitõdesid :D
04.07.2006 at 10:21 1 edit. Last edited 04.07.2006 at 10:22 by sten666
Kummipuru
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:
sten666: Oli ka politeseipoolse ülbitsemisega mul tegemist. (ei viitsi seletada mis jak uidas) Kirjutasin e-maili politseisse kus mainisin ära laamendaja nime ning toimunu kirjelduse. Vastuses
kirjutati, et antud politseiametnikuga on vesteldud ning talle on selgitatud kodanikega suhtlemise põhitõdesid :D

vaevalt see tegelikult ka aset leidis. Neil vastused sellistele kaebustele juba ette valmis kribatud. vaja vaid send nuppu suruda ja kõik on jälle õnnelikud.
Koerad hauguvad kuid karavan läheb edasi!!!

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
04.07.2006 at 13:57
tann28
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
No hetkel ise antud organisatsiooni all tööl, mitte nüüd lausa reapolitseinik vaid iti mees. Puutun politseiga päevast-päeva kokku. Inimesed nagu inimesed ikka. Hetkel just asendan ühte it kutti Lõuna osakonnas (Tallinna liiklus jms stuff siin).
Siin pigem 90% politseinike noored tibid :D
Sest kui keskmine patrullikas teenib ca 6-7k kätte, siis kaadrivoolavus on ikka mega. Vaat, et igapäev läheb keegi minema. Ja kui kaadrivoolavus ikka suur ei saa ju loota, et kõik seadusesilmad piisavalt pädevad on. Kala mädaneb ikka peast e. siis riigist. Üldiselt kui tunnete, et tehakse liiga, siis ärge alla kirjutage, sellisel juhul toimub ikka väike uurimine ja asja kaastakse rohkem, kui paar inimest, suuremate probleemide puhul sekkub isegi osakonna juhataja. Ja see asi nüüd päris nii ka ei ole nagu nõuka ajal, et sisering ja hoiab kokku. Teema käib ikka nii, et patrull teeb trahvi ja menetleja kannab selle andmebaasi. Täislaksu ei saa peaaegu kunagi teha. Kui alla kirjutate, siis ongi teie jaoks asi läbi. Ja kui tõesti mõnes kohas mingi eriline hull on, siis jah sisekontrolli väike inff ja küll see siis oma vitsad kätte saab.
06.07.2006 at 08:47
ivoalaska
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Olin ise ka selles "firmas" peaaegu neli aastat tööl ja oma kogemus näitab, et ikkagi väga palju oleneb inimestest endist. Kui ollakse mõistlikud ja ei hakata näppu viskama, siis tihti lasti rikkumiste korral ära ka lihtsalt hoiatuse ning väikese loenguga. Ennast ajas muidugi eriti närvi kui mõni hakkas seletama kuidas tema on maksumaksja ning tema rahakotist tuleb minu palk, seega ma ei tohiks talle trahvi teha....idiootlik mõtteviis arvestades seda, et me kõik maksame makse (vähemalt enamus vist :) ). Tavaliselt peale sellist juttu saadi kohe mõnesaja Politseiameti aktsia võrra rikkamaks, olenevalt muidugi rikkumisest. Aga kahjuks peab tunnistama, et seal töötab endiselt inimesi, kes väänaksid ka oma emale ära ning nende vastu ei saa mingi imerohuga. Aga selles suhtes onn tann28 õigus, et kui tuntakse, et liiga tehakse, siis ei maksa mingeid autogramme paberile jagama hakata.
06.07.2006 at 09:46
dodge525
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Teema vana, pealkiri natuke mitte väga sobilik aga uut ka ei tahtnud teha.
Olles just jooksval aastal millegipärast oluliselt rohkem kokku puutunud patrullpolitseinikega siis mulle tundub, et seoses selle kiirmenetluse teemaga on hakatud trahve kiirelt, kergelt ja igasugu inimlikkust tahaplaanile jättes, välja kirjutama. Ise ka pole just mingi paipoiss aga sel aastal tundub mingipärast asi lausa "massilisels" muutuvat.
Kas Teil ka sellist kogemust on?
Samas olen ka tähele pannud, et kui mees-(nais)konnas õrnema soo esindaja on, siis miskipärast tundub alati, et tee sinna ametisse on saanud tõuke lapsepõlve või teismeea halbadest suhetest meessoost isikutega. Kui vaatad erinevatele inimestele näkku ja oled suhtleja tüüp ning seda juba aastakümneid (see oleneb ka töökohtades ja inimesest endast) siis mõne lause järel hakkab pilt vastasseisjast tekkima ning miskipärast see arvamus alati kinnistub rohkem ja rohkem.
29.04.2019 at 23:04
otsiabi
 
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
tundub enamvähem sama. viimane kogemus päädis sellega et sellise rikkumise eest keskmise trahvi asemel tehti küll soodust - lausa 4 eurot (keskmise 100 asemel 96) kuna puudusid eelneva 17a jooksul igasugused liiklusalased rikkumised. leian et korralik hoiatus oleks mind paremini meelestanud mundrikandjatesse

____________________________
'64 T-bird
'71 F100
'74 Charger
'86 STW
30.04.2019 at 09:42
savi
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Ühine nimetaja = Ametnik. Sama üleoleva suhtumise osaliseks olen hiljuti saanud hiljuti erinevates asutustes.
Politseiga viimane kokkupuude 2 aastat tagasi. Sain hoiatuse ja verbaalse peapesu läbi avatud akna. Kõik okei ju.
Viimasega kokkupuude võikski vist ebameeldiv olla, et noh, rohkem ei juhtuks.

30.04.2019 at 10:04
dodge525
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
...et siis nagu ametnik minetab inimsuse? Huvitav, kas see on
-pöördumatu nähtus
-on see mingi ajaline nähtus (oleneb kui kaua ametnik olla)
-on hoopis ümbritseva keskkonna tagajärg (ehk teisisõnu, kui tahad seal töötada, pead olema selline)
- ja mis peamine, kas seda on võimalik mingite eurokoolitustega ametnikele õpetada?
30.04.2019 at 11:02
orubenno
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Eks suurt rolli mängib ka see,et tavapatrullid saavad igalt vormistatud kiirmenetluselt ju boonust.
Seetõttu ei vaevutagi tihti detailidesse süveneda ega seletusi kuulata, vaid kahmatakse kiirelt trahviblankett välja,mida
siis kiirelt täitma asutakse.

Näide:
Millalgi aastaid tagasi sai mind kinni peetud (hea sirge lõik ,kus pikka aega 70 km/h, oli mingil ajahetkel salamisi muudetud 50 km/h)
Ehk rikkumine ca 20 km/h üle normi.
Varasemad rikkumised mul puudusid (aastaid tagasi juba kustunud), ja eks teadis ka vormikandja,et alles hiljuti kiirusepiirangu märk vahetatud jne.
Kuid ei miskit - kohe säravatega silmadega teavitati,et trahv 120.- eur ja kas teeme kiirmenetluse ?
(Sel momendil sain aru,mis eesmärgiga see konkreetne patrull väljas oli ja miks mind kinni peeti- mitte liikluse rahustamiseks ega teavitamiseks, vaid reaalselt iga rikkuja pealt boonuse teenimiseks.)

Saatsin kuu peale ja ütlesin et teeme tavamenetluse.
Ilmselgelt kohe näolime ja tuju mehikestel muutus ja kohe pärima et miks kiirmenetlust ei taha jne...
Ütlesin et mul omad põhimõtted ja kõik.
30.04.2019 at 17:14 1 edit. Last edited 30.04.2019 at 17:14 by orubenno
ESQUELETO
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Ment on ment, see on elustiil, saab võtta nii, et see on kurjus veelgi suurema kurjuse ärahoidmiseks!
Mendi vastu on palju võtteid, esimene nendest on tuledega vilgutamine, liiklusliin raadios ja igasugu nuti appid.
Veel üks asi on sisekontroll, seega registraatorid, diktofonid jms. Peab kasutusele võtma, tavapäräne ment on akadeemiaharidusega tegija piiratud kujutlusvõimega (kujutlusvõimega ja arukusega) abiturjente sel välditakse. Selline soldat ei oskagi arvata, et juht ka võib olla " varustatud" salvetusseadmetega ja värske kohtupraktikaga.
Tõsi ka see, et ei ole kõik sinise mundri kandjad nö. Kontratseptiivid, on ka täitsa normaalseid. Negatiivne kogemus siiski pigem liiklusejärelevalve osakonna teenijatega kuna nemad täidavad rahalist missiooni. Krimka ja np. Teevad nänteks palju kasulikumat ja veelgi ebameeldivat tööd.
Kinnitage turvavööd ja ärge lobisege moblaga roolis! Õnneliku koju jõudmist teile igas sõidus!
30.04.2019 at 22:18
Pierre
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
Mõni aasta tagasi oli mul selline juhus, et sõitsin tööpirukaga pmst linnavälisel teel, kus aga piirang 50km/h.
Oli kiireid asju ajada ning nii ta läks, tiba üle. Sõitsin kergest nõlvast alla, ment tuli eraautoga vastu, samamoodi nõlvast alla.
All orus kohtusime, mina panin sealt edasi veel 400m ja olingi päral, astusin välja ning üllatuseks vaatan, patrull krigistab pidureid taga. Tähendab, näitab autos mulle videot, et mul +20 üle (või nii, no lõige 1) ja palun siis et, "oota, pane korra veel",
märkan, et neil omal ka üle, +14 kui kohakuti olime. Ei viitsinud vaielda, aega polnud lihtsalt, tulemuseks 64€. No terve tonn, vanas rahas. Register ennemalt oli puhas.
Hiljem vaidlustasin, et lihtsalt, teha neile üks näotu päev. Väärteo vaidlustamine ei maksa ju mitte midagi. Seal lihtsalt on kohtunik ja igasugune nende ülbus haihtub ning saad argumenteeritult anda neile edasi a piece of my mind.
Ja siis seekord olime mina, mõlemad patrullikud ja kohtunik kuskil kohtumaja nõupidamislaua taga ja rääkisime asjast. Esimest korda kui selline istung. Ime et süüa-juua ei pakutud. Oleks ühe õlle võtnud on the house. ;)
Enivei, mina tahtsin, et nad näitaks seda videot, kus minu ja ka nende kiirused fikseeritud aga vastati, et "see ei salvestanud" ning küsimusele, et mis lindistust sa siis mulle näitasid, kokutati "et enam pole alles jne" ning asi jäigi nii, et sain neile moraali lugeda, muud midagi. Sest polnud enam argumenti mille pealt ma oma trahvi väiksemaks rääkida tahtsin....
Ning nüüd loo püant, läks mööda vb aasta poolteist, kui meediast loen, et keegi oli samuti vaidlustanud pardakaamera video alusel tehtud väärteotrahvi kiiruse eest ning kuna mentidel polnud kohtus seda videot kui olulist tõendit ette näidata, mõisteti too hageja õigeks ja asi oli korras. Sa kuradi raisk ma ütlen! "Õigusriik"...
30.04.2019 at 02:29
vvt
  
Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)
quote:
Näide: Millalgi aastaid tagasi sai mind kinni peetud (hea sirge lõik ,kus pikka aega 70 km/h, oli mingil ajahetkel salamisi muudetud 50 km/h)
Ehk rikkumine ca 20 km/h üle normi. Varasemad rikkumised mul puudusid (aastaid tagasi juba kustunud), ja eks teadis ka vormikandja,et alles hiljuti kiirusepiirangu märk vahetatud jne.
Kuid ei miskit - kohe säravatega silmadega teavitati,et trahv 120.- eur ja kas teeme kiirmenetluse ? (Sel momendil sain aru,mis eesmärgiga see konkreetne patrull väljas oli ja miks mind kinni peeti-mitte liikluse rahustamiseks ega teavitamiseks, vaid reaalselt iga rikkuja pealt boonuse teenimiseks.)

Olen ka ise "praktikas" teada saanud, et enam polegi väärteo menetlemisel kergendavaid ja raskendavaid asjaolusid, mida menetleja peab kaaluma (ühte-teist mulle ülikooli õiguse aluste kursusest on külge ka jäänud), vaid nüüd on "PPA nulltolerants" ja "hinnakiri" ehk PPA juhtkonna antud juhised, millisel juhul mis summa määrata. Puutusin sellega kokku, kui unustasin parklast teele keerates enne turvavöö peale panna - ma ilma turvavööta ei sõida, aga vist mingi asi segas vahele ja patrull tabas mind siis, kui seda võtma küünitasin). Tehti mulle kiirelt selgeks, et turvatööta sõit on nüüd "politsei prioriteet" ja seepärast me alla 60 euro trahvi ei määragi. Ja mingist hoiatusest hoolimata aastatepikkusest rikkumiseta minevikust võid und näha.

Samas muidugi ei saa olla õigustatud ootust, et sulle (eelneva rikkumise puudumisel ja puhtsüdamliku kahetsuse korral) minimaalne trahv väänatakse. Aga juristidel soovitaksin natuke pretsedente luua - nimelt seaduses pole küll raskendava asjaoluna kirjas (suurema trahvi määramiseks) mingit "nulltolerantsi" ja "hinnakirja", vaid taolise, PPA keskastme ametnike fantaasia lõpetaks hästi mõni kohtuotsus. Las nad siis seletavad (politseiautodes on nüüd videovalve kah sees - kohus võib välja nõuda selle), mis kuradi "nulltolerants" neil on ja mis alusel :uhoh

Üks tasuta näpunäide veel - omage autos väljavõtet trahvide suurusest, kui pidevalt kokkupuudet on. On ette tulnud seda, et menetleja tõmbab sulle mütsi pähe vale miinimumtrahvi suurusega, et sa menetlusega nõustuks ja alla kirjutaks. Nii väänati mulle sõidukiiruse eest 40 lisaeurot. Pärast kodus hakkasin uurima - selgus, et see 240 eurot polnudki vähim, vaid siis algas see 200-st peale.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
02.05.2019 at 13:44 1 edit. Last edited 02.05.2019 at 13:46 by vvt
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Vali kord ! (Politsei idiootsuse maailmarekord)   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.