register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Arvutis TV-SAT vastuvõtja?  
Poster Message
BlueStang
 
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Siin enamus rahvast IT alalt - kas arvutist on võimalik tekitada SAT-vastuvõtja ja TV ühes isikus - ei viitsi kahte seadet sebida vaid tahan telekat läbi arvuti ja dataprojektori seinalt vaadata?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
29.07.2004 at 21:11
antoonio
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
ikka on kuidas siis muidu
lühidalt on vaja sul arvutit, TVkaarti ja SATkaart (praegu Skystar2 vist tegija). Aga sati kaarti valimisel peaks sebima juba sellise, mis suudaks ka maapealsete digikanalitega hakkama saada. Kui lisad veel korraliku helikaardi kah, siis saad tõsise multimeediakeskuse, mis on võimeline kõikvõimalikke multimeedia formaate taasesitama. Ehk siis all-in-one. Ja ei pea muretsema et see aparaat sul kehvem oleks kui standalone seadmed.
Aga väärt infi saad siit
http://www.digi-tv.ee/
29.07.2004 at 22:41 Last edited 29.07.2004 at 22:45 by antoonio
BlueStang
 
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Võhik nagu ma olen - kas neid kaarte saab tavalisest arvutipoest soetada ja antenni?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
30.07.2004 at 12:24
antennimees
 
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
quote:
BlueStang: Võhik nagu ma olen - kas neid kaarte saab tavalisest arvutipoest soetada ja antenni?

Kui antenni tahad pöördu minu poole.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
30.07.2004 at 20:00
antoonio
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
quote:
BlueStang: Võhik nagu ma olen - kas neid kaarte saab tavalisest arvutipoest soetada ja antenni?

arvan, et pigem ja mõistlikum oleks pöörduda mõne satindusega tegeleva poe poole kas merge või miski selline
NETI.ee - st peaks leidma neid küll. Ei oska kedagi ega midagi soovitada. Samuti võid kodanik Vilborni poole pöörduda (kes Nädalas oma SAT ülevaateid teeb, kodukas on see http://www.hot.ee/sateks/ võid saata meil või helistada annab konsultatsioone tasuta )
paar linki kah http://www.hot.ee/sattv/ (Tartu firma kuid saadab kraami ilusti üle Eesti)
Merge leiad siit http://llmerge.cma.ee/

Ja kui oled (või arvad olevat ) tõsine fänn siis muretse selline "pann" http://www.satwell.com////images/hotstuff/10.jpg
saad pea terve taevakaare korraga tuppa

PS: üks tegelane riputas hiljuti netti oma PC-TV hübriidi aga ei leia kuidagi üles. Toorikuks oli see armas piskie PC millel kast ca 25x25x xx cm.

EDIT: kuna sa tahad kasutada arvuti sati kaarti (mis lubab igatsugu trikke teha, siis mõtle kindlasti sellele, et ei piirduks ühe kahe satelliidi vastuvõtmisele min 4 pead võiks kindlasti olla (Thor-Sirius-HB-Astra ehk vahemikus 1W - 19,2 Evõimalik ühe panni ja 4 peaga vaadata kuid kui valid sellise panni nagu eelpool oleval pildil siis pole ka 36E ja 53E asuvad vene sattelliidid probleem)


01.08.2004 at 12:33 Last edited 01.08.2004 at 12:40 by antoonio
ervin
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
natuke OT, aga arvuti- ja tv teemal.

mure siis järgmine, mul on läptop, millel on svideo tv-out, telekas, millel ei ole ei svideot, ega ka scarti, signaali saadan telkusse läbi RCA: ati poolt (või oli see NVIDIA) tehtud SVIDEO -> RCA üleminek, ja eraldi audiokabla läppari line out-ist. Hääl on pongo, mustvalge pildi kvaliteet ka viimasepeal, aga nii, kui keerata asi värviliseks, nagu peab, tekivad häired pildile: peenikese kirja ja intensiivsete heledate toonide ümber tekib lillakat tooni "kuma".

Laptopi videoadapteriks on ATI Radeon 9200.. On kellelgi mõni idee?
01.08.2004 at 13:43
viva
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Mul kah kunagi sama jama, aga siis tavalise lauaarvutiga. Probleem oli selles, et videokaart ei jõudnud tagada korralikku pilti kahele kuvarile(arvuti+teler) ning kvaliteet kannatas. Aitas see, et videokaardi settingutest keerasin telekast pildi vaatamise ajaks arvuti monitori välja. Oli vist nVidia kaart, aga olen ka Ati toodetel sellist võimalust näinud.
01.08.2004 at 15:45
darcen
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
võimalik, et eksin. Kuid olen proovinud kõikvõimailkke videokaarte ja tv-oute. Hinnaga 300-3000 krooni. Tulemus kipub olema selline, et filmi vaatamiseks on tulemus norm aga töö tegemiseks (teksti lugemiseks) ei sobi nendest ükski. Ainuke korralik pilt tekkis siis kui tv-l oli olemas spets vga-sisend.
01.08.2004 at 15:47
antoonio
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
to ekgerge

kas telekal pole võimalik sisendeid menüüs muuta. Mul sama lugu aga si lahenes kui TV sisendiks menüüs andsin Svideo (mida tal tegelikult ei ole ainult 1 scart). Siis pilt igati bro.
01.08.2004 at 15:57 Last edited 01.08.2004 at 15:58 by antoonio
kaku
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
quote:
ekgerke:Hääl on pongo, mustvalge pildi kvaliteet ka viimasepeal, aga nii, kui keerata asi värviliseks, nagu peab, tekivad häired pildile: peenikese kirja ja intensiivsete heledate toonide ümber tekib lillakat tooni "kuma".

Laptopi videoadapteriks on ATI Radeon 9200.. On kellelgi mõni idee?

Kui teleris pole S-Videot, siis peabki vilets olema. Punkt. Kõige korralikuma pildid jaoks on vaja RGB sisendit. Aga nagu eelpool mainiti pole TV peal mõtet eriti tööd teha.

a) RGB on enam-vähem bueno.
b) S-Video ajab ka asja ära
c) tavaline RCA ei olegi tehniliselt võimeline head pilti näitama.
01.08.2004 at 16:09
LaSa
 
Moderator
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
quote:
darcen: võimalik, et eksin. Kuid olen proovinud kõikvõimailkke videokaarte ja tv-oute. Hinnaga 300-3000 krooni. Tulemus kipub olema selline, et filmi vaatamiseks on tulemus norm aga töö tegemiseks (teksti lugemiseks) ei sobi nendest ükski.
jah, sest broadcasti-tasemel arvutipilti videopildiks tegevad seadmed on reeglina viie- ja enamasti siiski pigem kuuekohalise hinnanumbriga.

Ja kunagi ei tasu unustada seda, et videopildi resolutsioon on oluliselt väiksem arvutipildi resolutsioonist, seega pisike kributekst ei hakka sealt kunagi paistma...
02.08.2004 at 02:20 Last edited 02.08.2004 at 02:21 by LaSa (Moderator)
Vanaisa
  
Moderator
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Lahenduseks on korralik LCD telekas (muidugi on neil enamusel VGA sisend olemas)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
02.08.2004 at 08:28
LaSa
 
Moderator
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
quote:
kaku: c) tavaline RCA ei olegi tehniliselt võimeline head pilti näitama.
Täpsustuseks: siinkohal juttu siiski komposiitsignaalist, RCA on ikka ja endiselt pistiku tüüp. S-videot edastatakse läbi kahe traadi + maa, komposiidil (kodutehnikal kollane RCA pistik :devil) on vaid signaal+maa; sellest ka kvaliteedivahe.
02.08.2004 at 15:56
Jutulind
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Njah - ega asi nüüd päris selles ei ole, kas on 1 või 2 karva. Küsimus ikkap igem signaalis endas. Komposiitvideo puhul on 1-s karvas nii heleduse kui värviinfo, S-video puhul jooksevad nad eraldi. siit ka kvaliteedivahe.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
02.08.2004 at 16:15
LaSa
 
Moderator
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
True. Ei taht asja liig keeruliseks ajada :)
02.08.2004 at 17:02
kaku
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
quote:
LaSa: True. Ei taht asja liig keeruliseks ajada :)

True. Seda ei soovinud minagi, sellest ka ülilihtsustatud seletus :)

EDIT: Kirjaviga
02.08.2004 at 17:06
ervin
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
töö tegemisest ei olegi sõnagi maininud. kui ma nüüd ükskord koju tagasi jõuan, siis proovin selle "ühe display korraga" idee järele. telku menüüdest midagi konfida ei õnnestu kahjuks.
02.08.2004 at 23:56
Sgrafito
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Kui seal siuke kerge lillakas varjund on siis ma pigem lappaks natuke videokaardi sette ja piiluks et kas juhuslikult se vidin NTSC signaali välja ei pritsi.
03.08.2004 at 08:31
Sr20gt
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Mõni nädal tagasi maadlesin samamoodi S-Video -st korraliku signaali telekasse saamisega. Algselt oli probleem õigete juhtmete soetamisega - tulemuseks peaaegu mustvalge videopilt ja lillakas kuma teksti ääres. See probleem sai lahendatud oomipoes käies, kust soetasin vahetüki "S-video to Composite" ja eraldi kaabli vahetüki ja televiisori Video-in vahele. Sound läheb läpaka Line-OUT -st muusikakeskusesse. Seejärel tekkis just seesama Dual-Display probleem. Algselt jooksis film kahel ekraanil korraga - tulemuseks on pilt ja heli sünkroonist väljas. Masin, millest pilti välja sikutan on Fujitsu-Siemens läpakas S-video väljundiga. Videokaart on miski Intel Extreme Graphics 2. Ei peagi läpaka monitorist pilti ära kaotama. Piisab, kui Mediaplayer, WinDVD video aken "lohistada" Display 2 -le ehk telekasse. Selleks tuli Extended Desktop -i seadeid näppida. Õige konfi korral ei tohi telekaekraanil näha olla Windowsi ikoone (samamoodi peab see toimima ka teiste videokaartidega). Siis pole muud, kui double click video aknas ja voilaa. Sedaviisi on mugav arvuti monitori peal samal ajal muude asjadega toimetada - subtiitreid sättida vms. Vähe pikk jutt sai :)
03.08.2004 at 09:36
Sgrafito
Arvutis TV-SAT vastuvõtja?
Palju mugavam telekas filme vaadata siukese toreda vidina nagu overlay abil kui seda videokaart vähegi toetab (tänapäeval peaks enamik seda tegema).
03.08.2004 at 10:11
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Arvutis TV-SAT vastuvõtja?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.