register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : MAF sensori testimine  
Poster Message
max
MAF sensori testimine
Ei suutnud meie foorumist ega ka kuskilt mujalt asjalikku artiklit leida. Ehk keegi mäletab/tead, kuidas seda tehti. Meenub, et pidi ühendama voltmeeter kahe juhtme külge ning mõõtma pinget. Millistes vahemikes see pinge muutuma pidi ja kuidas ta muutuma pidi? MAF -ist väljub kolm juhet:
A - jookseb kuhugi relee juurde, arvatavasti +12V
B - jookseb ECM -i
C - mass

Mina mõõtsin B ja C vahelist pinget ning sain olenemata pööretest (idle - 2500rpm) enam-vähem konstantse 2,5-2,8V (kõikus pidevalt seal vahel). Tekkis väike kahtlus...
03.07.2001 at 15:12
peep
 
Moderator
MAF sensori testimine
Ma küll elektrist palju ei jaga aga MAF on ju takisti/reostaat oma olemuselt ? Seega vist nagu takistust peaks mõõtma??? Minu autol väljendub MAF'i näit grammides/sekundis, kui skanner taha ühendada.
03.07.2001 at 15:32
max
MAF sensori testimine
MAF ei ole lihtsalt takisti (vist), sest õhu kogust mõõdetakse sel viisil, et kuumutatakse ühte plaati ning olenevalt sellest, kui palju õhku sealt üle voolab (plaati jahutatakse) annab ta siis ka vastava näidu vms...
03.07.2001 at 15:38
peep
 
Moderator
MAF sensori testimine
Näidu annabki konkretse plaadi/traadi vms. temperatuuri muutumisest tulenev takistuse muutus.
03.07.2001 at 17:34
madis
MAF sensori testimine
MAF on selline jupats, et traati kuumutatakse ja õhk jahutab -> vaja rohkem kuumutada. Seega peaks välja tulema pinge, kui hoida voolu konstantsena. Kaval ja lihtne meetod. Räägin loogikast, praktikas ei tea.
05.07.2001 at 21:22
max
MAF sensori testimine
Kas siit pundist on kellelgi veel Chevy 2,8 V6 MPFI mootoriga liikurit? Tahaks seda MAF-i teemat veel pisut testida. Laenasin PONTU V8 -lt MAF-i ja installisin prooviks vahele, aga erilist vahet ei tundnud. Mõõtmine näitas, et seegi MAF annab konstantselt ~2,6V. Ei teagi, kas on PONTU MAF kah pees või on mõõtmise metoodikas mingi kamm. Viimases kahtlen. Kuna aega oli vähe, ei jõudnud muid MAF-i läheduses olevaid ahelaid testida. Seniks on igasugused mõtted/ideed tuumafüüsikutelt oodatud :)
16.07.2001 at 11:36
Jutulind
MAF sensori testimine
Mul nagu oleks 2.8 V6 MPFI ja MAF peaks toimima ka ... Võiks küll minu omaga ka loomkatseid teha.

'88 Beretta GT
27.07.2001 at 17:30
max
MAF sensori testimine
Tere tulemast ja tnx pakkumast. Nüüd ma juba leidsin ühe, mida kavatsen nädalavahetusel proovida. Kui välja ei tule, siis vaatab sinu oma. Btw, peab enne uurima, kas Beretta oma sobib Camaro ajuga.
27.07.2001 at 17:46
Ragnar
MAF sensori testimine
noh, mul nagu ka see mootor!
27.07.2001 at 23:32
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : MAF sensori testimine  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.