register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : elektroonikud/tuumafüüsikud need help !  
Poster Message
peep
 
Moderator
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
Tekkinud on kahtlus, et süütepool on omadega õhtal. Säde on aga vist kuidagi nõrgavata. Igatahes oli käivitusproblasid. Vahtetasin pooli ära ja kõik jälle ok. Keegi soovitas mõõta takistust pooli klemmide ja jagajasse mineva juhtme vahel. Et 7-9 kohmi pidi ok olema, vähem juba jama. No mõõtsin ja sain mingi 2,5 - 2,8. Siis justkui halb. Siiski ma pole selles päris kindel, kuna minul pole tegemist mitte stock pooliga vaid aftermarket stuffiga mis on mõeldud "capacitive discharge" (tõlkimatu ja minu jaoks arusaamatu termin:)) süüte jaoks. Kui ma nüüd Holley lehekülge uurin siis tundub, et sellistel poolidel peabki väiksem takistus olema. Sealsetes tehnilistes andmetes ( http://www.holley.com/HiOctn/ProdLine/Products/IS/ISLSC/820-200.html ) figureerib näitaja "secondary resistance", tea kas see ongi sama mida mina mõõtsin ? Kui, siis tunduvad minu arvud ju ok, tõsi seal jälle räägitakse ohmidest mitte kohm'idest. neil vist mingi vahe on ?:D

Help !

[Edited by peep on 10.07.2001 at 11:27 GMT]
10.07.2001 at 12:24
mrtn
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
"Secondary resistance: 2,880 Ohms"

see ongi ju 2,88 kOhm

[Edited by mrtn on 10.07.2001 at 11:32 GMT]
10.07.2001 at 12:31
LaSa
 
Moderator
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
'secondary resistance' peaks olema vist sekundaarpooli takistus?

süütepoolis ju kaks mähist, primaar & sekundaar...
10.07.2001 at 13:08
peep
 
Moderator
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
LaSa ära häma arusaamatute terminitega !:) Kas takistus mõõdetuna pooli klemmide ja jagajasse viiva otsa vahel on sekundaarne takistus või mitte ?
10.07.2001 at 13:40
rustang
  
Moderator
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
Peep, see on sisuliselt pinget tõstev trafo. Primaarmähises vähe keerde ja pinge seal 12V, mida siis vahelduvvoolu imiteerimiseks sisse-välja plõksitakse. Sekudaarmähis aga paljude keerdudega ja sealt tekib see mitmetuhande voldine pingeimpulss, mis kyynla elektroodil sädemeks lahendub, eelnevaltveel jagajast läbi.
10.07.2001 at 13:44
LaSa
 
Moderator
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
oot.. ku ma nüüd puusse ei pane.. aga
primaarmähis ju vist om see, kuhu pinge lastakse & sekundaar on see, kust pinge välja lendab?

põmtselt ju sekundaar peaks siis olema jagaja juhtme & massi vahel?
10.07.2001 at 17:17
Ago
 
elektroonikud/tuumafüüsikud need help !
Rustang ajab õiget juttu!
10.07.2001 at 18:02
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : elektroonikud/tuumafüüsikud need help !  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.