register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?   1 2  
Poster Message
devilc
Moderator
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Jah, ja sepistatud veljed on kergemad kui valatud, aga mõlema hind on nii röögatu, et eriti ei kipu selle viimase 20% eest 3x rohkem maksma.
21.09.2004 at 13:23
s13
 
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
devilc:
Kerget, tugevat ja enam-vähemgi mõistliku hinnaga velge tuleb Eestist tikutulega otsida. Kaks, mida tean, on Kosei K1 TS ja OZ Superleggera. Mõlemad kaaluvad 15x7 mõõdus u. 5 kg, samal ajal kui tüüpilised veljed on 7-9 kg.

Lisaks siia ka Rota Slipstreami 15x7" 5.9 kilo, aga hind enam-vähem poole odavam, kui K1 ja Superleggera. Tugevuse kohta ei oska midagi arvata.

____________________________
Nissan N14 -> Nissan S13 -> Mazda Mx-5 NBB -> GT86
21.09.2004 at 13:38
devilc
Moderator
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Rotade tugevus on OK. Üldine kvaliteet jääb eelpoolmainitutele alla, aga selle hinna eest hea küll.
21.09.2004 at 13:53
PlyVal64
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Lisaks velgedele on veel omaette teema rehvide kaal. Veljed on juba lahti harutatud, kerget valuvelge naljalt ei leia. Näiteks tehase velgedest tean ma ainult ühte, mis hea ja kerge on: Mazda 323 RWD 13" valuveljed, ehk sellised, mis Jutulinnul kodus vedelevad. Üldiselt on plekkvelg "tavalisest" valust tunduvalt kergem. Aga ka rehvidel on kaaluerinevused täiesti märgatavad, kallid kvaliteetrehvid on vist nii enam-vähem ühesuguses kerges kaalus, kuid pisut odavama hinnaklassi rehv või protirehv, see kaalub, kui "tonn s...a".
Ahjaa, kas Porschedel mitte lausa titaansulamist need veljed pole? 928 kohta igastahes kunagi nii väideti.
edit: jubedad kirjavead:(
21.09.2004 at 14:12 Last edited 21.09.2004 at 15:01 by PlyVal64
spinna
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
hellraiser
Ot ot, mismoodi sa nii kergeks selle koguse said? Palju sa tiheduseks võtsid?

Ei võtnudki mingit tihedust. Lõin kataloogi lahti ja võtsin jooksva meetri kaalu ning korrutasin selle 110 mm-ga.
Vale kaalu võtsin aga küll : 35,8 kg/jm on hoopis 130 mm-ne umb, 140 mm kang on 41,60. Ja vajalik kogus 41,60x0,11= 4,576 kg. Sellise ostu sooritamiseks täiesti piisav täpsus.
Sama kataloog annab tiheduseks 2,70 g/cm3 ja elastsueks 70 KN/mm2 ja kõvadus(Brinell) 95 HB. Letihinnaks oletan sellisel materjalil ca 100 kr/kg. Sel juhul oleks letihind 456 krooni ja 60 senti. Aga ma ei tea tegelikest täpsetest letihindadest tõesti midagi. Sellise kämbu alumiiniumi sulatamine ja vormi valu, saamaks kindlate füüsikaliste omadustega materjali läheks ilmselt väga palju kallimaks valmismaterjali ostust.
Insener ma muidugi ei ole, tundub lihtsalt nii.
21.09.2004 at 14:51
lauri
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Kuna praeguseni pole keegi metallisulatamist pakkunud, siis otsin nüüd ajanappuse tõttu kohti, kus müüakse alumiiniumi. Parim oleks 160-165mm läbimõõduga silinder, millel paksust ca 120mm.
Ja kui leidub treial, kellel aega laiemalt käes (on üldse selliseid:)), siis äkki annab märku. Minu tuttav teeb nagu jõuab, kuid uute poltide, vanade seibide ümbertegemise ning uute treimisega ei pruugi põhitegevuse kõrvalt valmis jõuda. Ja seda vaba aega peaks siis leiduma sel nädalal.

____________________________
Porsche 944 '85
21.09.2004 at 15:00
spinna
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
160 mm kaal on 55,00 kg/jm
Müüvad : Sapa profiilid, Euromet, Asva Eesti, Starckjohann steel, Elme metall...
21.09.2004 at 15:46
Martin460
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Ostsin alumiiniumtoorikuid endise Dvigateli hoovil olevast firmast-55,-eek/kg.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
21.09.2004 at 19:00
Madman
 
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Võibolla oleks lihtsam alumiiniumi asemel plastmassi kasutada hoopis.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
21.09.2004 at 19:22
5.0
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
Martin460: Ostsin alumiiniumtoorikuid endise Dvigateli hoovil olevast firmast-55,-eek/kg.
kas Sa täpsustaksid kustkohast täpsemalt, milliseid toorikuid ja kui ammu?
21.09.2004 at 20:06
urmas
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Pull teema! Selleks, et paar seibi treida, peab sissejuhatuseks metallurgiaga tegelema. Kipub absurdi minema &(
21.09.2004 at 20:14
diesel
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
vene ajal sai kardi minski mootorit ka üritatud äkilisemalt käima ajada. pidi siis kepsusõrme mulgust väljapoole hooratta (teras) maha treima ja alumunjumist vitsa samas mõõdus peale aretama. no, et kergem ja läheb paremini pöördesse.
toona ka ei saand mitte balvankat kusagilt ja siis ka sai "valatud". meil käis asi nii, et suvalist alumunjumi saasta sai aetu miski malmpaja sisse ja see siis küpses karmis ahjus. mõne ajaga oli ollus ähmaselt sula (sarnanes räigelt vettinud lörtsile) ja sai see siis villitud suurde konservikarpi. no olid vanasti sellised taldriku suurused teised. seal see möga siis tahenes paar tundi ja oligi balvanka valmis.
kuna survet mõistagi asjale anda ei saand siis kiskusid teised ennast propellerisse ja treida tavaliselt ka ei kannatanud kuna üldiselt oli seest räme poorne ja auklik nigu sveitsi juust. a nii seitsmel katsel ühest sai asja.
pika jutu kokkuvõtteks siis, et sulatamise teemaga tasub tegeleda ainult siis kui metallurgia on hobiks. kui aga hobi on autod ja sellele/nendele vaja juppe juurde leiutada siis on ainus mõistlik variant külastada näiteks eelpool nimetet ärisid ja kauplusi.
21.09.2004 at 21:57
Martin460
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
5.0:
quote:
Martin460: Ostsin alumiiniumtoorikuid endise Dvigateli hoovil olevast firmast-55,-eek/kg.
kas Sa täpsustaksid kustkohast täpsemalt, milliseid toorikuid ja kui ammu?

Dvigateli peaväravast sisse,siis u.100m.otse edasi ja vasakut kätt "metalli müük".See oli kevadel ja ostsin sealt 110 mm.diam.meetrise jupi.Tundus nagu suht odav koht-kahjuks ei oska öelda mingit tel.numbrit.
Muideks mulle tegi treial veljedele vahetükid rauast.


____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
21.09.2004 at 22:49
madis
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Ei me võime sulatada küll, aga sa ei taha vis puhtast alumiiniumist spacereid. Ja seda ei viitsi ausõna teha 500 krooni eest.

Kui sul tekib vajadus lühisrootorite survevaluks, siis anna teada :)
21.09.2004 at 23:30
5.0
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
Martin460:
quote:
5.0:
quote:
Martin460: Ostsin alumiiniumtoorikuid endise Dvigateli hoovil olevast firmast-55,-eek/kg.
kas Sa täpsustaksid kustkohast täpsemalt, milliseid toorikuid ja kui ammu?

Dvigateli peaväravast sisse,siis u.100m.otse edasi ja vasakut kätt "metalli müük".See oli kevadel ja ostsin sealt 110 mm.diam.meetrise jupi.Tundus nagu suht odav koht-kahjuks ei oska öelda mingit tel.numbrit.
Muideks mulle tegi treial veljedele vahetükid rauast.

aitäh!
PS! mul kah juba kaks hooaega rauast vahetükid all
22.09.2004 at 06:47
Astro SS
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
5.0:
quote:
Martin460:
quote:
5.0:
quote:
Martin460: Ostsin alumiiniumtoorikuid endise Dvigateli hoovil olevast firmast-55,-eek/kg.
kas Sa täpsustaksid kustkohast täpsemalt, milliseid toorikuid ja kui ammu?

Dvigateli peaväravast sisse,siis u.100m.otse edasi ja vasakut kätt "metalli müük".See oli kevadel ja ostsin sealt 110 mm.diam.meetrise jupi.Tundus nagu suht odav koht-kahjuks ei oska öelda mingit tel.numbrit.
Muideks mulle tegi treial veljedele vahetükid rauast.

aitäh!
PS! mul kah juba kaks hooaega rauast vahetükid all

Kuidas siis on selle vedrustamata masiga ? ;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
22.09.2004 at 09:39 Last edited 22.09.2004 at 09:39 by Astro SS
5.0
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
Astro SS:
quote:
5.0:
quote:
Martin460:
quote:
5.0:
quote:
Martin460: Ostsin alumiiniumtoorikuid endise Dvigateli hoovil olevast firmast-55,-eek/kg.
kas Sa täpsustaksid kustkohast täpsemalt, milliseid toorikuid ja kui ammu?

Dvigateli peaväravast sisse,siis u.100m.otse edasi ja vasakut kätt "metalli müük".See oli kevadel ja ostsin sealt 110 mm.diam.meetrise jupi.Tundus nagu suht odav koht-kahjuks ei oska öelda mingit tel.numbrit.
Muideks mulle tegi treial veljedele vahetükid rauast.

aitäh!
PS! mul kah juba kaks hooaega rauast vahetükid all

Kuidas siis on selle vedrustamata masiga ? ;)
sellega on niiviisi, et kui valida (tegelikult on nad mul vaid mõned millimeetrid paksud, ehk väga hull pole) velje ja muu lõhkumise ja rauast seibi vahel, siis on rauast seib parem.
22.09.2004 at 09:53
lauri
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
Praeguseks siis alumiinium treiali käes. Nüüd jääb vaid teda tagant utsitada.
Materjali sain Koplist endise Volta territooriumilt Enimorist (Martin460 info jõudis minuni liiga hilja). Kuna 165 läbimõõduga silindrit ei olnud, siis läks 175. Ja 12cm jupp kaalus 9kg:(. Hind 65.- +18%.
Nüüdseks siis niipalju targem, et sulatamisega ei oleks jah mõtet olnud tegeleda. Sain küll Türi veljetehase kontaktid, kus oleks sellega kindlasti hakkama saadud, kuid edasi tagasi sõit+ nende tasu vaevalt, et oluliselt väiksemaks kujunenuks.

____________________________
Porsche 944 '85
22.09.2004 at 11:07
hellraiser
  
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
laur:Ja 12cm jupp kaalus 9kg:(. Hind 65.- +18%.

Kilo või tüki hind?

Ning kui sul seal äkki otsast umebs 1,5cm üle jääb, siis võid seda mulle alles hoida. Vaja ju ka umbes 5mm paksused jupid endale teha.


____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
22.09.2004 at 15:52
lauri
Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?
quote:
hellraiser:
quote:
laur:Ja 12cm jupp kaalus 9kg:(. Hind 65.- +18%.

Kilo või tüki hind?

Ning kui sul seal äkki otsast umebs 1,5cm üle jääb, siis võid seda mulle alles hoida. Vaja ju ka umbes 5mm paksused jupid endale teha.

Ikka kilo hind. Ja vaevalt, et sealt kahe 5mm jaoks üle jääb.

____________________________
Porsche 944 '85
22.09.2004 at 16:37
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Kas keegi tegeleb alumiiniumi sulatamisega?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.