register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Aju scännimine  
Poster Message
max
Aju scännimine
Lõpuks ta siis üle kivide ja kändude (megatänud Kallele) valmis sai, minu esimene scantool. Kutt suudab minu auto ajust igasugust huvitavat datat välja lugeda: sensorite näidud, pihustite impulsid ja muud süsteemi staatused. Andmejada pikkkus on 25 baiti ning uuendatakse seda iga 1,25sek tagant. Võrdluseks niipalju, et TPI-ga mootoritel laotakse välja 64baiti (?) ja iga 0,1 sek tagant. Nii et nadi ta on, aga mingisugust infi ja kogemust ta ikka annab. Andmed jooksevad spets softi (algeline, plaanis progeda midagi tõsisemat) abil läppari ekraanile ning logifaili. See fail sisaldab infi:
süüde keerati sisse, oodati;
auto käivitati, lasti tühikäigul käia;
mootor seisati, süüde sees;
süüde välja ja lõpp.
Ajatelg on esimene veerg.


Probleemid.
1) Töötava mootoriga on arvatavasti mingi segav signaal, mis pooled andmed peeti paneb, peab veel üle mõõtma ja fixima-mudima.

2) paljude baitide tähendus on veel segane/teadmata - tuleb tiba otsimist ja uurimustööd veel teha.

Nii et kui keegi oskab mind aidata selles, siis laske tulla :)

[Edited by max on 27.07.2001 at 11:48 GMT]
27.07.2001 at 12:45
newton
 
Moderator
Aju scännimine
Kuram, see asi tundub küll igavesti vinge, mul hakkab vaat et et kahju, et minu autost kogu IT on välja loobitud :)

Kust sa arendamiseks vajalikku infi (eelkõige andmejada kodeering) said?
27.07.2001 at 12:57
max
Aju scännimine
quote:
newton wrote:
Kust sa arendamiseks vajalikku infi (eelkõige andmejada kodeering) said?
Võlusõnadeks unetud ööd ja net :) Andmejada kodeering (selles mõttes, et mis bait mida tähendab) on siiamaani veel osati segane. Seda, mida kindlalt tean, on tabelis. Ülejäänud on kas teadmata või on tähis+lühiseletus olemas, aga liiga vähe selleks, et midagi asjalikku sealt välja lugeda osata. Ajapikku saab ka need, ma arvan.

Kui sa pead silmas seda, et kuidas ma datastreamiga (bittide rodu) hakkama sain ja selle baitideks tegin, siis see softijunn, mis mul hetkel töötab, on netist saadud. Samas on ka pikk jutt selle kohta, kuidas datastreamist vajalik inf välja kodeerida. Selle infi põhjal teen ise softi, kui aega leiab.

Sellepärast ma TPI-d kibelengi, et seal on asi veel põnevam ja põhjalikum.


[Edited by max on 27.07.2001 at 12:04 GMT]
27.07.2001 at 13:00
newton
 
Moderator
Aju scännimine
Kas seal on mingi elektroonika ka ALDL?-i ja arvuti vahel, või jooksevad juhtmed otse COM-porti?
27.07.2001 at 13:34
max
Aju scännimine
Ikka elektroonikat kah tiba: üks mikroskeem ja kümmekond-mõniteist jupikest veel.
27.07.2001 at 14:43
max
Aju scännimine
Btw, nagu selgus, on kõikidel (?) karpaga f-body'del aju (lisaks pritsega isenditele loomulikult), mis mingisugust datat võimaluste piires väljastada suudab. Karpa puhul kontrollib aju segu ainult Closed Loop rezhiimis. Minu jaoks oli see uudis, ehk kellegi jaoks veel :)
31.07.2001 at 16:48
newton
 
Moderator
Aju scännimine
Välja arvatud nendel, kelle see on vägivaldselt eemaldatud, nagu minul :)
31.07.2001 at 18:06
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Aju scännimine  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.