register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : OT2005 vol.2   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Martin460
OT2005 vol.2
quote:
peep: Krt eile selgus, et ma täiesti tühise vea tõttu sõidust ilma jäin, "nookuri klõbin" osutus hoopis natuke lahtilogisenud väljalaskekollektoriks.:)
Kas Sul on endiselt need "stopperitega" poldid?



____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
12.07.2005 at 11:10
peep
 
Moderator
OT2005 vol.2
quote:
Martin460:Kas Sul on endiselt need "stopperitega" poldid?

Jah on aga lahti tuli mujalt. Neid polte julgen igati soovitada vaatamata kõrgele hinnale.
12.07.2005 at 11:12 Last edited 12.07.2005 at 11:12 by peep (Moderator)
devilc
Moderator
OT2005 vol.2
quote:
rustang:
quote:
Garfield: ringraja-Yaris (1300cc, 115HP) on sõitnud ringiaegasid 1:04,6.
See on võrreldav Anderi ajaga, kellel on ligi 3 korda rohkem HJ ja samalaadsed rehvid.
???
Nagu isegi märkasid, jäi mul mitmesse kohta varu. Kümne ringiga lihtsalt ei suuda minusugune hobisõitja kõike veel tähele panna, eriti kui üks silm näidikutel on.

Veidi rohkema harjutamisega peaks kõrge 1:04 kätte saama küll, ja seda koos šikaaniga. Ilma sõites 3-4 s kiiremini. Aga see kõik on muidugi bench racing. :)
12.07.2005 at 12:04
rustang
  
Moderator
OT2005 vol.2
Kuidas muljed shikaanist on?
Paigaldamise hetkel kiiret autot võtta ei olnud ning see sai tehtud n.-ö- silma järgi. Kas järgmisesse kiiresse kurvi jõudis veidi hoogu ka koguda?
12.07.2005 at 12:17
Silwer
OT2005 vol.2
quote:
Garfield:
quote:
Sunny GTI: Kui palju ringraja Yaris kaalub?

Mälus on number, et 930 kg koos juhiga.
Natuke muudab asja see, et Yarise 1:04 aeg on tänavusest aastast, kus klass on muutunud (N1400) ja piiranguid on pisut vähem. Seega võib see Yaris ka üle 115HP olla.

Sorry for off topic aga kui keegi on huvitatud siis siin on üks Yaris täitsa saadaval: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/auto_php-id=98771-www_auto24_ee.html


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
12.07.2005 at 12:43
lauri
OT2005 vol.2
Tänan ka omalt poolt järjekordse tasemel ürituse eest ja jään pikisilmi järgmist suure raja päeva ootama.
Ajavõtt tundus seekord kah täiesti normaalselt toimivat.

Shikaan oli normaalne. Sealt välja kiirendades sai maanteele täisgaasiga minna. Pärast ilma proovides pidin ikka pidurit vajutama enne kurvi (võibolla poleks vaja olnud aga kiirus läks minu jaoks liiga suureks).

____________________________
Porsche 944 '85
12.07.2005 at 12:45
urmet
  
OT2005 vol.2
quote:
rustang: Kuidas muljed shikaanist on?
Paigaldamise hetkel kiiret autot võtta ei olnud ning see sai tehtud n.-ö- silma järgi. Kas järgmisesse kiiresse kurvi jõudis veidi hoogu ka koguda?

Väljumine oleks võinud meetri laiem olla, ma kiirendasin päris mitmel juhul üks ratas murul. Aga kiirust tuli, mul oli kiire kurvi lõpus 3. piirajas e. ca 120 sees
12.07.2005 at 13:13
Sunny GTI
OT2005 vol.2
Mul autos jalgratta spido, mis näitas rajal max kiirust shikaaniga 154 km/h ja ilma 160 km/h.
S.t. max kiirustes suurt vahet pole.


quote:
rustang: Kuidas muljed shikaanist on?
Paigaldamise hetkel kiiret autot võtta ei olnud ning see sai tehtud n.-ö- silma järgi. Kas järgmisesse kiiresse kurvi jõudis veidi hoogu ka koguda?
12.07.2005 at 13:30
Garfield
  
OT2005 vol.2
quote:
Sunny GTI: Mul autos jalgratta spido, mis näitas rajal max kiirust shikaaniga 154 km/h ja ilma 160 km/h. S.t. max kiirustes suurt vahet pole.

Kui sa mõtled enne mahapööret max kiirusi, siis tundub, et ei ole. Kui aga saad pika jupi rajast 160 km/h läbida (otse rada) või pead vahepeal 70km/h peale maha pidurdama (shikaaniga rada) siis ringiajale mõjub see kolossaalselt - nagu eespool juttu oli, siis ca' 3 sek. 3 sek on Sauga ringiajas terve igavik.
Kiire kurvi õigesti läbimine on täpne asi. Kuna väljumisel on nüüd rajakatet parandatud (peaks ka OT rajajuhendis muutma???) siis peaks S-rehvidega sõitjad sellest ikka 150-160km/h läbi minema ja sinu Sunny peaks sirge lõpuks ikka rohkem kui 160 välja venitama. Aga ega selle ühe sessiooniga (5-6 ringi) ei saa nõuda, et kiire kurviga "sõbraks" saad. 1 sekund on seal kindlasti veel "olemas" ;) Saaks Pärnu mehed selle kiire kurvi väljasõiduala siledaks, ei peaks enam shikaani tegema.
Ats - ega sa ei vaadanud S2000 spidot enne mahapööret?


____________________________
Focus RS
12.07.2005 at 14:48
ats
 
OT2005 vol.2
Ei vaadanud, kui ise sõitsin, siis oli raskusi raja nägemisegagi ja kui sina sõitsid, siis oli lihtsalt hirmus :D
ja hea, et klotsid lõppesid just heal mahasõitmisega rajalõigul, mitte kuskil kurvis ;)
Väiksel ringil on ca 165 sees olnud sirge lõpus.
12.07.2005 at 15:18
Sunny GTI
OT2005 vol.2
Ma arvan et rattaspido registreeris max kiiruse pika sirge lõpus. Auto spido näitas muidugi rohkem (u. 170), ja sinna kiiresse kurvi jäi varu palju. Selle paari ringiga ei saand seda kurvi hästi käppa.

quote:
Garfield:
quote:
Sunny GTI: Mul autos jalgratta spido, mis näitas rajal max kiirust shikaaniga 154 km/h ja ilma 160 km/h. S.t. max kiirustes suurt vahet pole.

Kui sa mõtled enne mahapööret max kiirusi, siis tundub, et ei ole. Kui aga saad pika jupi rajast 160 km/h läbida (otse rada) või pead vahepeal 70km/h peale maha pidurdama (shikaaniga rada) siis ringiajale mõjub see kolossaalselt - nagu eespool juttu oli, siis ca' 3 sek. 3 sek on Sauga ringiajas terve igavik.
Kiire kurvi õigesti läbimine on täpne asi. Kuna väljumisel on nüüd rajakatet parandatud (peaks ka OT rajajuhendis muutma???) siis peaks S-rehvidega sõitjad sellest ikka 150-160km/h läbi minema ja sinu Sunny peaks sirge lõpuks ikka rohkem kui 160 välja venitama. Aga ega selle ühe sessiooniga (5-6 ringi) ei saa nõuda, et kiire kurviga "sõbraks" saad. 1 sekund on seal kindlasti veel "olemas" ;) Saaks Pärnu mehed selle kiire kurvi väljasõiduala siledaks, ei peaks enam shikaani tegema.
Ats - ega sa ei vaadanud S2000 spidot enne mahapööret?

12.07.2005 at 15:59
Clio RS 2.0
OT2005 vol.2
quote:
rustang: Tänud kõigile osalejatele. Special thanks Garfieldile ja Peebule asendamatu abi eest orgunnis. Ka Andres Leotootsi ajavõtumeeskond oli tasemel ning EstRingi meeskond andis oma korraliku panuse kohtunike-rajajulgestuse näol.

Kokku suutsime rajal käia 16 ajasõitu, mis teeb umbes 4 vooru iga osaleja kohta, seega 1 ajavõtuga sessioon 5+2 ringi läks osalejale maksma keskeltläbi 100.-

Tulemused on mul digitalkujul juba käes, loodame varsti kõigile nähtavaks teha. Eelinfona tuleb aga öelda, et hoolimata ülekuumenemisest suutis devilc sõita päeva kiireimad ajad nii shikaaniga kui ilma. Kohtumiseni septembris OT 2005/3.

Uustulnukana nii siin, kui ringrajal tahan tänada korraldajaid antud võimaluse eest osaleda OT2005 vol. 2-el. Suurepärane üritus! Hoolimata sellest, et tänavarehvidega, milledes oli enda rumaluse tõttu rõhku üle 3-e ati, ei suutnud esikümne konkurentsis püsida, olen autoga väga rahul(tema minuga ilmselt mitte :s).
Kui keegi üritusel pilte plõksinuist suutis jäädvustada Clio liuglemise heinamaale, siis oleksin tänulik, kui piiluda antakse. Ja kindlasti on oodatud kõikvõimalikud nõuanded vanadelt tegijatelt :)
12.07.2005 at 18:17
hall
 
OT2005 vol.2
quote:
Garfield:
quote:
mcbill: On küll sama rada aga ilma shikaanita. Kui kiire võrdlus teha, siis oli meil umbes 3-sekundi shikaan. Ehk need, kes shikaaniga 1:08 aega sõitsid, peaks ilma shikaanita 1:05 aegu näitama.
Lisada võiks sedagi, et see nn. ringraja-Yaris (1300cc, 115HP) on sõitnud ringiaegasid 1:04,6. Omast kogemusest võin öelda, et need viimased sekundid ja kümnendikud vähenevad väga raskelt...
Edit: Super-1600 klass ehk kuni 1600cc vabalthingavad FWD või RWD parimad on näidanud 1:00,8 ringiaegasid.

Täpsustus: sel aastal on mõnede täiustustega (päris slikk, veidi kohendatud sisselase jms) Yaris sõitnud 1.03.4xx ja super 1600 auto 1.00.5xx (enne praegust aastat oli minu andmetel super 1600 ringi rekord 1.02.0xx ja kiiremad Yarised sõitsid ca 1.04.8xx)
12.07.2005 at 22:47 Last edited 12.07.2005 at 23:14 by hall
mcbill
OT2005 vol.2
Mul läx ka lõpuks ilma shikaanita sõites neljas käik piirajasse ja spido näitas 170 kanti, aga seda kiiret kurvi olex saanud jah hea oskuse korral veel kiiremini sõita ning siis viiendaga juba sirge lõpetada ....
quote:
Sunny GTI: Ma arvan et rattaspido registreeris max kiiruse pika sirge lõpus. Auto spido näitas muidugi rohkem (u. 170), ja sinna kiiresse kurvi jäi varu palju. Selle paari ringiga ei saand seda kurvi hästi käppa.
12.07.2005 at 00:23
Garfield
  
OT2005 vol.2
quote:
Clio RS 2.0: Hoolimata sellest, et tänavarehvidega, milledes oli enda rumaluse tõttu rõhku üle 3-e ati, ei suutnud esikümne konkurentsis püsida, olen autoga väga rahul(tema minuga ilmselt mitte :s).
Millest või kust huvitav on tulnud see arusaam, et ringrajal sõites peab mingi tohutu rehvirõhuga sõitma. OK, rehviääri säästad natuke aga ... mina olen kasutanud külma rehvi puhul rõhku 2.2-2.4 ja rajalt tulles kontrollinud, et see kuuma rehvi puhul üle 2.6-2.7 ei oleks. Slikkidel ja pool-slikkidel (ntx. Y032) kasutatakse ju 1.8 +/- rõhkusid. Viimasel üritusel oli muidugi nii palav, et tänavarehvilt mingit pidamist nõuda oli liiast juba. Minu Dunlop Sport SP01 igatahes käitus täiesti häbiväärselt, pisemagi roolikeeramise peale tuli väljast "hädakisa"...


____________________________
Focus RS
13.07.2005 at 10:25
matukas
  
OT2005 vol.2
Heh, villapallide nimekirja vaadates tundub, et otsus mitte osaleda oli täiesti õige.
Oleks oma putukaga ikka täielik autsaider olnud. Vähemalt margi ja mudelinime poolest :)
No ei tule vaimu peale lihtsalt. Masin ka pirtsakaks läinud nende Tallinna tänavate pärast.
Peab vist oma sapaka tõesti sõidukorda seadma, et siin linnas mugavat sõitu üle pika aja kogeda.
Sorry natuke OffT pärast, aga teeb viha küll.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.07.2005 at 10:26 Last edited 13.07.2005 at 10:29 by matukas
ats
 
OT2005 vol.2
Suurema rehvirõhuga sõitmise arusaam on tulnud sellest, et tavatänavarehvil on külgsein küllaltki pehme ning vajub kurvis läbi - rõhu tõstmine natuke aitab seda - ehk auto nagu reageeriks paremini, aga samas libiseb ka rohkem.
Praegu oli mul külmalt 2.1 soojalt 2.6. S03del proovisin kunagi 2.5 külmalt sõita - sain keskelt riideni kulumise ja servad jäid täiesti kulumata, eks elu õpetab.
13.07.2005 at 12:48
devilc
Moderator
OT2005 vol.2
quote:
rustang: Kuidas muljed shikaanist on?
Paigaldamise hetkel kiiret autot võtta ei olnud ning see sai tehtud n.-ö- silma järgi. Kas järgmisesse kiiresse kurvi jõudis veidi hoogu ka koguda?
Täitsa OK oli. Mina sain sealt ~70 km/h läbi ja järgmiseks kurviks oli hoogu täiesti piisavalt.
13.07.2005 at 20:53
Cardo
 
OT2005 vol.2
Kõrgem rehvirõhk ja kõrgem rehv, erinevad rehvitootjad jne.. iga rehvi puhul peaks ikkagi erinevalt proovima, loomulikult kui proovimise käigus riie välja ei tule. Suht mõtetu on eri asju ühe puuga tembeldada.
13.07.2005 at 23:16
tfr
 
OT2005 vol.2
Parem Hilja kui .

http://www.autopunkt.ee/fotoreportaaz/26
13.07.2005 at 00:20
Ivalo
 
OT2005 vol.2
Ei käinud küll kohapeal aga igaks juhuks juhin tähelepanu et tabelis on M3 nagu tavarehviga kuid vähemalt sellelt pildilt paistab midagi muud.
14.07.2005 at 10:31
rustang
  
Moderator
OT2005 vol.2
Kodanik ise kirjutas ankeeti "katurengas", mis tegelikult all oli ma ei jõudnud vaadata.
14.07.2005 at 10:52
matukas
  
OT2005 vol.2
http://foto.kvt.ee/sauga/imagepages/image72.html
http://foto.kvt.ee/sauga/imagepages/image73.html
Vaatan, et vedrustuse osas need autod peaaegu nagu vastandid.
Ja pilte vaadates tundus Ferraril samuti tiba pehme vedrustus olevat.
Või lihtsalt tundus. Muidugi enda auto kohta ei oska öelda, kas pehme või jäik nende suhtes.
Paigaldatud H&R on progresseeruvad vedrud, kusjuures esimesed on praktiliselt jäiga osa peal juba.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
14.07.2005 at 11:10
rustang
  
Moderator
OT2005 vol.2
Eks Vahuri auto vedrustus on kompromiss asfaldi ja kruusa vahel - kruusale ei saa liiga jäigaga minna.
14.07.2005 at 12:43
Garfield
  
OT2005 vol.2
quote:
matukas:Vaatan, et vedrustuse osas need autod peaaegu nagu vastandid...
Muidugi enda auto kohta ei oska öelda, kas pehme või jäik nende suhtes. Paigaldatud H&R on progresseeruvad vedrud, kusjuures esimesed on praktiliselt jäiga osa peal juba.

Mulle tundub, et Vahur (Nissan) veel pidurdab aga Hannu (GT3) on juba gaasi vajutamas. Sellest ka selline kontrast.

Sinu Polo kohta niipalju, et kui Tallinna tänavatel sõita kannatab, siis on sinu auto vedrusutus ringraja mõistes pehme. Ja kisub sinna Vahuri auto kreeni poole...

____________________________
Focus RS
14.07.2005 at 13:23
tqhq.ee foorum : Üritused : OT2005 vol.2   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.