register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!  
Poster Message
Astro SS
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Eelmisel nädalal tekkis huvi Dodge Ram'i kaalumiseks ja leidsin selleks 2 võimalust (Tallinn ja selle ümbrus): üks tasuta, teine maksab 1.20 eek.

1. TASUTA võimalus:
Selleks tuleb sõita Jõelähtmesse, Tallinna Prügilasse. Selleks tuleb kihutada Narva maanteed pidi läbi Maardu ja enne esimest silda paremale (märke ja viitsasid on küllaga)
Prügila väravast tuleb sõita läbi otse putka paremal olevale kaalule . Peata auto umbes pooles putkas ja vaata ülesse akna taga on sinu kaal numbernäiduna. Tädikese esimene küsimus on : mis koormaks ?
Sellele vastake :eterniit !! Kuhu panen ?
Kuna nad ei tohi eterniiti vastu võtta, siis saadetakse sind tagasi. :D
Kusjuures lihtsalt auto kaalumine on neil teenusena kirjas ja selle eest tahavad nad raha.
Aga midagi pole teha ,kui nad kaaluvad su auto ära ja siis selgub, et ohtlikke jäätmeid nad vastu ei võta, seda teeb hoopis Paljasaares olev ehitusjäätmete kogumispunkt, see on võimalus nr.2

2. Auto kaalumine 1.20 eest.
Ka selles fimas on auto kaalumine tasuline : 94.50 (ei tea kas tuleb lisaks ka 18% KB)
Nüüd on natuke kavalust vaja ,kuna siin enam eterniidi jutt ei toimi (võtavad seda vastu hea meelega , hinnaga 880 .- tonn :eek).
Nende nimekirjas kõige odavam ehituspraht on telliskivid, hinnaga 58.- tonn, samas nende kaalude täpsus (ehk min kogus ) on 20 KG.
Tegevusplaan: sõida kaalule ja ütle tädile ,et koormaks telliskivid. Küsi palju kogu kupatus kaalub ,( kaal on näha ka tädikese laual oleval tablool). Sõida kaalult maha, viska virtuaal kivid maha ja sõida uuesti kaalule ja mine maksa virtuaalse 20 kg telliskivide eest 1.20 (saad arve ka kui tahad).

Nüüd oled säästnud hunniku raha , täiesti ametlikult ;) ja auto kaal on ka täpne ilma mõõteveata (mõõdetud ju kahe kaaluga)


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
01.08.2005 at 23:33
tfr
 
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Mina olen posu kordi kaalumas käinud nii Jõelähtmes kui erinevates ülevaatuspunktides, viisakalt küsimise peale on alati vastu tuldud ja pole kunagi raha küsitud.
01.08.2005 at 23:41
PlyVal64
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
tfr: Mina olen posu kordi kaalumas käinud nii Jõelähtmes kui erinevates ülevaatuspunktides, viisakalt küsimise peale on alati vastu tuldud ja pole kunagi raha küsitud.
Astro SS on ehe nõukoguliku nutikuse musternäide:D Just sellise nutikuse tõttu ei jää me kunagi hätta;) Paluda, nuruda või raha eest osta oskavad ka need heaolu-eurooplased, sitast sepikut teha sotsialismi viljastavates tingimustes üles kasvanud inimesed.
02.08.2005 at 00:12 Last edited 02.08.2005 at 00:12 by PlyVal64
Royale
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
See teema tegi nüüd küll tuju heaks :lol
02.08.2005 at 00:26 Last edited 02.08.2005 at 00:26 by Royale
erik
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Lubage esmalt ovatsioonid tqhq.ee esikoomikule - Astro SS. Tõsimeeli, ma irvitasin üksi kodus nagu idikas pärast esimese posti lugemist tükk aega.
quote:
PlyVal64: sitast sepikut teha
Paraku muutub kellegi sepik sellest sitaks ilma, et sellega talle mingi väärtus kaasneks. Ja siis me ulume kõik, kui ****** need kapitalistid on, et makse ei maksa ja tööinimese unarusse jätavad jne jne. A kui ta ise vabatahtlikult seda võimaldab - ju siis sai niimoodi teha...
02.08.2005 at 00:28
Astro SS
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
tfr: Mina olen posu kordi kaalumas käinud nii Jõelähtmes kui erinevates ülevaatuspunktides, viisakalt küsimise peale on alati vastu tuldud ja pole kunagi raha küsitud.
MInu kaalumise tsirkus algas tegelikult Paljasaarest,kus ma alguses tädikese käest alandlikult (vaevalt üle leti piiludes) autot kaaluda palusin.
Tädike muutus ühe hetkega piruka müüjast monsteriks ja lajatas : MEIL ON KAALUMINE TASULINE : 94.50 !!!!
No see on ju täiesti mõtetu ,et sellise asja eest tuleb 100.- lendu lasta.
Kriisi olukorras hakkab mõte palju kiiremini tööle ja siis avastasin ,et saab auto kaalutud ka 1.20 eest.

Teise mõõtmise Jõelähtmes tegin lihtsalt sportlikust huvist, veendumaks et Paljasaare kaal ei valeta ;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
02.08.2005 at 08:31
margus61
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
tfr: Mina olen posu kordi kaalumas käinud nii Jõelähtmes kui erinevates ülevaatuspunktides...
Paar aastat tagasi läksin ülevaatuspunktist otse Pääsküla prügimäe kaalule, kuna esimene tulemus oli veidi naljakas. Erinevust tuli paarisaja kilo ringis. Usaldaksin rohkem prügimäe kaalusid, kuna need peaks taadeldud olema.

Asutus Kuusakoski endise nimega EMEX on ka abiks. Miskit liigset rauakola ikka vedeleb jalus ning vastuvõtt on Tallinnas üldjuhul ligemal, kui Jõelähtme. Lisaks on raha liikumisel teine suund, ehk makstakse peale. Esmakordsel külastusel võtab vormistamine veidi aega, edaspidi on kiirem. Teenindus on üsna meeldiv olnud.
02.08.2005 at 08:51
keevitaja
  
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Sama siin, mõned korrad emexis kaalumas käinud, siiani pole keegi raha küsinud
02.08.2005 at 09:04
Peeter82
 
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Ilmselt see kütusekulu, mis kulus ühe kaalu juurest teise juurde sõitmiseks, ületab selle 100.- . Aga kui spotlikust huvist, miks mitte.

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
02.08.2005 at 09:49
Martin460
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
(võtavad seda vastu hea meelega , hinnaga 880 .- tonn :eek).

Selgitage mulle lollile ,et kas nemad maksavad mulle või pean mina neile maksma kui eterniidi sinna viin...??

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
08.08.2005 at 23:09
tfr
 
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
Martin460:Selgitage mulle lollile ,et kas nemad maksavad mulle või pean mina neile maksma kui eterniidi sinna viin...??

Eterniit kuulub ohtlike ehitusjäätmete hulka, seega pead ikka Sina neile selle ohutu utiliseerimise eest maksma.
08.08.2005 at 23:10
Astro SS
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
tfr:
quote:
Martin460:Selgitage mulle lollile ,et kas nemad maksavad mulle või pean mina neile maksma kui eterniidi sinna viin...??

Eterniit kuulub ohtlike ehitusjäätmete hulka, seega pead ikka Sina neile selle ohutu utiliseerimise eest maksma.
Ja see ohutu utiliseerimine näeb välja selline : eterniidid tuleb visata samasse hunnikuss kuhu muu sittki ja siis tuleb frontaal-laadur ,mis kogu pasast üle sõidab,et sitapuru (loe:asbesti tolmu) on terve ilm täis---- vot nii utiliseeritakse ohtlikke jäätmeid !!

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
09.08.2005 at 08:14
Volvoman
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
tfr:
quote:
Martin460:Selgitage mulle lollile ,et kas nemad maksavad mulle või pean mina neile maksma kui eterniidi sinna viin...??

Eterniit kuulub ohtlike ehitusjäätmete hulka, seega pead ikka Sina neile selle ohutu utiliseerimise eest maksma.
Oli just ükspäev ühe soome ehitajaga samal teemal juttu.Soomes pidi riik peale maksma,kui eterniidi ära viid.
Tea,kas üle piiri lastakse eterniidikoormaga?
09.08.2005 at 08:33
matukas
  
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Siin räägite tasuta kaalumisest aga mind huvitaks selline kaalumine, kus saaks teada teljekaalud eraldi.

Kui hakkate tehnoülevaatusi soovitama, siis tean väga hästi, kuis seal kaalumisega lood on. Vaja oleks ikkagi spetsiaalkaalu, nagu autospordis. Kas leidub infot kellelgi?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.11.2005 at 00:49
Maik
  
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Mentidel, ehk rekkade koormate kaalujatel on sellised kaalud täitsa olemas... enamasti siis mendibussid.

Ehk küsimise peale saab. Seda kui täpseid nr nad näitavad nii kerge asja puhul nagu sõiduauto,seda küll ei tea.

Ja kas mitte osad ÜV punktid ei näita teljekaalu ?!

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
29.11.2005 at 01:08
matukas
  
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
TÜV kaalud näitavad teljekaalu aga nendel on palju puuduseid. Minul samas kohas erinevad kaalumised näitasid totaalselt erinevat näitu. Viga polnud isegi normaalsuse piirides.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.11.2005 at 01:12 Last edited 29.11.2005 at 01:13 by matukas
Sarv
  
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
Kui õieti mäletan, siis amortisaatorite (Monroe) testimise stendis, mis mööda vabariiki ringi liikus, kaaluti ka teljekaal. Iseasi kui õigeid numbreid see apastraat registreerib.

____________________________
We may be human, But we're still animals.
Eldorado '85
29.11.2005 at 08:23
matukas
  
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
See Monroe tester kuulub samuti kategooriasse TÜV seadmed ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
29.11.2005 at 18:15
TeeTL
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
matukas: Minul samas kohas erinevad kaalumised näitasid totaalselt erinevat näitu. Viga polnud isegi normaalsuse piirides.

tee nagu füüsika laboris, kus juhuslik mõõteviga tuvastati n katse abil, valemiga mõõtetulemus miinus katsete aritmeetiline keskmine ;)

ja kui keegi soovib et talle auto kaalumise eest peale makstakse, siis on kuusakoski selleks hea võimalus.
30.11.2005 at 02:32
Lembit
Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!
quote:
matukas: Vaja oleks ikkagi spetsiaalkaalu, nagu autospordis. Kas leidub infot kellelgi?
Saksa-Auto AMK'l on need kaalud olemas.
02.12.2005 at 09:38
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Auto kaalumine tasuta, 2 võimalust!  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.