register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Rihm vilistab.  
Poster Message
Andres69Stang
 
Rihm vilistab.
Teab keegi kuidas vaikseks saab? Mootor millel ta veepumpa, ventilaatorit, generaatorit, kontitsioneeri ja õhupumpa ringi ajab on V8 TBI st. isepingutav süsteem. Rihm ise on lai ja hästi pikk ning maksab päris palju, et seda iga 10k. km tagant vahetada.
12.10.2001 at 12:25
peep
 
Moderator
Rihm vilistab.
mingi vana nipp on, et hõõruda sisepinnale seda kollast asja (olen unustanud kuidas seda kutsuti :D) mida jootekolviga tinutamisel kasutati. Selline kõva - meenutab merevaiku... ähh vana mees mälu kehva...vilgukivi vms. ???
12.10.2001 at 12:37
rustang
  
Moderator
Rihm vilistab.
Kampol?
12.10.2001 at 12:51
Zorroomees
Rihm vilistab.
tinutamisel kasutatakse kampolit (kirjapilt võõras)
12.10.2001 at 13:03
peep
 
Moderator
Rihm vilistab.
jaa - jaa kampol, kali ja kamashokolaad, oh aegu endiseid...:)
12.10.2001 at 13:44
urmas
Rihm vilistab.
Kampolit pannakse viiluli poognale, et paremini kriuksuks :)
12.10.2001 at 14:02
Zorroomees
Rihm vilistab.
mix aegu endiseid, hetkel on poes kõike saad. Osta kama(šokolaadi) ja joo kalja.
12.10.2001 at 14:03
Andres69Stang
 
Rihm vilistab.
quote:
Mustang GT 94 wrote:
Kampolit pannakse viiluli poognale, et paremini kriuksuks :)
Keda siis uskuda? Võibolla hakkab kampoliga nii vilistama, et lööb kõvad lukku ja asi Ants. ;)
Aga kui proovida siis kampol üsna kõva tükk, et seda rihmale määrida?
12.10.2001 at 15:23
Ago
 
Rihm vilistab.
Kampol takistab libisemist! Aga see on muidugi ajutine ühel hetkel hakkab niikuinii uuesti vilistama. Ei tea kas nii suurte rihmade puhul kasu ka on aga igatsorti väiksemate mehhanismide puhul on kindlalt aidanud.
12.10.2001 at 15:28
urmas
Rihm vilistab.
Andres, ära võta tõsiselt, ma niisama pläran. Eks ta tegelikult võib aidata küll. Ja peale määrida on ka suht lihtne. Ostad muusikatarvete või elektroonika vidinate poest. Kampol sulab väga edukalt. Surud kampoli vastu töötava mootori rihma ja ta määrib end ise laiali :) Aga eks ta ikka üks ajutine nähe ole.
12.10.2001 at 15:47
LaSa
 
Moderator
Rihm vilistab.
kampolit võib piirituses kah lahustada...
12.10.2001 at 15:50
rustang
  
Moderator
Rihm vilistab.
quote:
Andres69Stang wrote:
Teab keegi kuidas vaikseks saab? Mootor millel ta veepumpa, ventilaatorit, generaatorit, kontitsioneeri ja õhupumpa ringi ajab on V8 TBI st. isepingutav süsteem. Rihm ise on lai ja hästi pikk ning maksab päris palju, et seda iga 10k. km tagant vahetada.

Mis mootor see selline on, et rihm nii kallis? Mul Mustangi serpentiinrihm maksis miski 200-300 eegu vahepeal. Äkki on pinguti väsinud või siis tasub osta 2 cm lyhem rihm? Rihma saab cm kaupa Esurist Tondilt näiteks.
12.10.2001 at 15:57
Andres69Stang
 
Rihm vilistab.
Kunagi küsisin Esurist, siis polnud neil sellist pakkuda. Siiani on aidanud TopParts ja u. 600 raha.
Küünlavaha hoiab ka päevakese kiginat kinni, proovin kampoliga ja annan tulemustest teada.
12.10.2001 at 18:36
Iff
Rihm vilistab.

Ma olen kuulnuud ka siuksest vahendist mis pihustatakse rihmale ja rihmaratastele eesmärgiga vilistamist ära hoida. Tootja oli vist Würth. Ise kasutanud pole, seega ei tea kas toimib ... Tõenäoliselt kah suht ajutine kasu asjast...
12.10.2001 at 18:44
Heiti
Rihm vilistab.
quote:
Iff wrote:

Ma olen kuulnuud ka siuksest vahendist mis pihustatakse rihmale ja rihmaratastele eesmärgiga vilistamist ära hoida. Tootja oli vist Würth. Ise kasutanud pole, seega ei tea kas toimib ... Tõenäoliselt kah suht ajutine kasu asjast...[/quote
Olen ise ka seda Würth-i oma kasutanud jasee on tõesti ainult ajutine abivahend.
Odavam tuleb ehk uus rihm osta kui igasugu möginaid proovima hakata.
12.10.2001 at 19:24
mrtn
Rihm vilistab.
ei toimi

quote:
Iff wrote:

Ma olen kuulnuud ka siuksest vahendist mis pihustatakse rihmale ja rihmaratastele eesmärgiga vilistamist ära hoida. Tootja oli vist Würth. Ise kasutanud pole, seega ei tea kas toimib ... Tõenäoliselt kah suht ajutine kasu asjast...
13.10.2001 at 13:07
Georg79Fire
Rihm vilistab.
Mul oli poolteist aastat tagasi ka rihma vilisemisega probleeme ja kampoliga sai see probleem edukalt lahendatud.Rohkem pole vilisenud!
14.10.2001 at 18:08
Andres69Stang
 
Rihm vilistab.
Kampoliga proovitud -vilin suureneb!:% Asi nimelt selles ,et mingi rihmaratas järelikult viltu, mida silmaga ei näe. Roolivõimu ratta sättisin küll otsemaks(loe: otseks) aga ei midagi. Võib olla peaks jälle rihma ara vahetama vahelduseks. :)
19.10.2001 at 10:56
peep
 
Moderator
Rihm vilistab.
No hambaid võib ju ka tagumiku kaudu ravida... ;)

Kui iga 10 k. tagant rihm läheb siis on kindlasti viga milleski muus.
19.10.2001 at 11:06
PlyVal64
Rihm vilistab.
quote:
peep wrote:
No hambaid võib ju ka tagumiku kaudu ravida... ;)

Kui iga 10 k. tagant rihm läheb siis on kindlasti viga milleski muus.
Mul oligi selline juhus oma Astraga. Muudkui hakkas vilistama ja varsti ei jätkunud pingutusmaadki. Nüüd, 3 aastat hiljem, avastas "ihudoktor", et geneka ventilaator üks laba oli veic väljaspoole paindunud ja lihtsalt kulutas kiirelt rihma ühe külje ära! Koks haamriga ja ei mingit muret enam. Muidugi gene sellises kohas, et vaid tõstukil saab ligi ja oskad siis sellist asja oodata?
23.10.2001 at 15:07
Kert
Rihm vilistab.
Minul jälle sihuke jutt et vilistas ja vilistas, lõpuks jooksis genekas kokku:( asi oli ikkagi selles et rihm suutis kiiremini ringleda kui geneka pulli.... tasuks kontrollida kas kõik võllikesed liiguvad nii kuis peavad.....
24.10.2001 at 09:52
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Rihm vilistab.  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.