register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Elektriline turbo ?   1 2  
Poster Message
ramman
Elektriline turbo ?
Krt, pealkirja lugedes käis kohe mõte peast läbi, et elektriturbo jäägu elektriautodele...:D

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
14.11.2014 at 22:29 1 edit. Last edited 14.11.2014 at 22:29 by ramman
Jesper
 
Elektriline turbo ?
Kogu asja idee on selles et saaks kasutada efektiivsemat, suurema lagiga turbiini ning lag tappa sellega et kogu kupatusele antakse gaasipedaali vajutuse hetkel elektriga vunk sisse. Ma võin nüüd olla asjast valesti aru saanud, aga minuarust elektriga otseselt boosti ei toodeta, see on puhtalt tiivikute inertsi ületamiseks. Sisselaskes on ikka seni atmosfäärirõhk kuni väljalaskegaaside energia on piisav et ülerõhku tootma hakata.

Eriti stiilne on muidugi lahendus, kus vungi andmiseks vajalik energia korjatakse gaasipedaali vabastamisel turbiinilt sellesama mootori abil.

http://www.autonews.com/article/20140803/OEM10/308049992/electric-turbocharger-eliminates-lag-valeo-says

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.11.2014 at 01:46 3 edits. Last edited 14.11.2014 at 01:54 by Jesper
ramman
Elektriline turbo ?
Olles lugenud nüüd natuke neid artikleid ja kirjutisi, siis võiks väita, et kui pinge piisavalt kõrgele ajada, saab sellest asja. Ilmselgelt 12-voldisena pole asjal mõtet, voolutarve liiga suur ja elektrimootor ise ka liialt jurakas. Oli jutt 48-voldisest süsteemist, tegelikult võiks ta veel olla isegi 80-voldine vahelduvvoolumootor, mõõtmed ja jõudlus oleks mõistlikumad. See eeldab muidugi omakorda jälle muundureid ja ka väikest akupakki, et oleks kohe piisavalt ampreid võtta, kui mootor peab hetkega täispöördes olema. Pigem ennustaks elektriturbo läbilööki hübriididel, seal on võtta kohe piisav vooluvaru ja saab mootorid väiksemaks ja ökonoomsemaks just tänu sellisele turbole.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
15.11.2014 at 00:58
Indrek_S
 
Elektriline turbo ?
Hübriididel on ju "elektriturbo" olemas. Ehk et elektrimootor annab kõvasti väänet peale, kui gaasi tallata. Eks hübriidtehnoloogiad on erinevad, kuid minu kunagisel Hondal oli just säärane lahendus, kus elektrimootor istus vända otsas, mootori ja kasti vahel. Gaasi tallates andis see hoolega väänet peale, nii et selle 1.3 liitrise mootoriga sõites oli tunne, et sõidaks täiesti normaalse 2-liitrise Civicuga (oli linnakiirendustel nobedam, kui 1.8)
Priusel on vist see tehnika teise loogikaga toimima pandud, kuid minu mälu järgi tootis Prius ~400nm väänet.

Kuid tulles tagasi selle mõtte juurde, siis vahest oleks neil hübriididel, millel nikuiniigi on vooli autos palju, tõesti võimalik elektriline turbo veel puhuma panna. Kas sellel asjal mingit mõtet on (turunduslikult, rahaliselt) see on juba iseasi. Ma pole lõpuni kindel, et säärane ülelaadimine aitaks sellele sihtrühmale autosi rohkem müüa.

____________________________
not done until it's done
17.11.2014 at 12:22
Jesper
 
Elektriline turbo ?
Vända otsa võib ka mootori panna, see annab kiirenduse senikauaks kui turbo üles spoolib, kutsutakse torque fill :) Näiteks McLaren P1 kasutab seda lahendust, seega pole niiväga midagi "Priuse sihtgrupp".

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2014 at 16:24
antoonio
Elektriline turbo ?
quote:
Maik: Nii, tõstaks teema ülesse sest täna nägin tuliuue S klassi mersu kapoti all elektrilist turbot, mina kui tqhq-st inspireerituna vaidlesin vastu kahele mehaanikule algselt,et see küll mingi töötav turbo olla ei saa..... ma üldiselt kaotasin. :P

Asi nägi välja ikka suht pisike ja pisikese õhuauguga ... juhtmed olid ka väikesed.
Samas,kui ma nüüd ei eksi siis 3,5l v6 mootor annab välja 200kw midagi?

nu kui 3,5 koos elektrifööniga annab 200 midagi bhp siis selle vidina mõtekus on küsimärk. Chevy 3,6 annab 305bhp mis kah 200+kw ja ei leidnud, et kuskil kirjas midagi fööni kohta (seda siis impala külje olevana). Ja pisut vanemat verisooni kus 300bhp-d lubati on mitut puhku pruugitud ja mingeid turbole omaseid helisid ei ole tuvastanud.


____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
27.11.2014 at 14:48
_siim_
Elektriline turbo ?
Kas teema alguses irvitajad on nüüd samas seisus kui need kes sissepritset maha teevad?

Järgmine aasta on vähemalt Valeo tootevalikus olemas elektrilised turbod ja ka seeriatootmises oleval autol leitav.

Eks samamoodi naerdi ka enne mobla,telekat ja ka enne esimest autot ning lennukit... tore on näha ise oma elu jooksul yhte sellist arengut :)


Maik,oled kindel et sa veepumpa ei vaadanud? :D

28.11.2014 at 03:21 1 edit. Last edited 28.11.2014 at 03:24 by _siim_
ramman
Elektriline turbo ?
quote:
Indrek_S:

Kuid tulles tagasi selle mõtte juurde, siis vahest oleks neil hübriididel, millel nikuiniigi on vooli autos palju, tõesti võimalik elektriline turbo veel puhuma panna. Kas sellel asjal mingit mõtet on (turunduslikult, rahaliselt) see on juba iseasi. Ma pole lõpuni kindel, et säärane ülelaadimine aitaks sellele sihtrühmale autosi rohkem müüa.
Ma arvan, et kui hübriidile paigaldada elektriturboga sisepõlemismootor, siis saaks hakkama ju tüki maad väiksema/kergema mootoriga kaotamata jõudluses, mida sisepõlemismootor pakkuma peab. Hübriidide suur miinus ongi ju lisanduv mass akupaki näol ja väiksem-kergem kone aitaks kaalu kontrolli all hoida. Kergem auto tähendab ju reeglina väiksemat kütusekulu, mida enamus hübriidide puhul taotletakse.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
28.11.2014 at 20:21
Indrek_S
 
Elektriline turbo ?
Civicul oli kaaluvahe 25kg samasuguse ATM kastiga bensukaga

____________________________
not done until it's done
29.11.2014 at 17:54
BlueStang
 
Elektriline turbo ?
Tommi Mäkinen - millised reeglid kehtiksid WRC-autodele, kui need oleksid tema otsustada:
Kasutaksin e-turbot ehk turbo töötaks tänu elektrimootorile.



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
07.03.2020 at 08:14
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Elektriline turbo ?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.