register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv   1 2  
Poster Message
matukas
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Lihtsalt infoks. Kuna ise otsisin tükk aega sellist varianti, siis vähendab see info ehk mõne mehe ajakulu.

Arco AR
Saue Tule 13

Töö kvaliteedi üle esmapilgul nuriseda ei saa. Eks pärast talvesoolasid saab näha kui hästi pulbervärv vanal veljel peal püsib.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
26.10.2005 at 17:36 Last edited 26.10.2005 at 17:36 by matukas
urmas
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
matukas: Töö kvaliteedi üle esmapilgul nuriseda ei saa ...
irw! Komistasid põhjaranniku parima pulbervärvija otsa ja nüüd selline kommentaar :) Aga kindlasti pakub huvi, kuidas veljed talvel kestavad.
26.10.2005 at 17:41
matukas
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Eks ma annan teada. Veljed olid kohati üsna roostes.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
27.10.2005 at 21:15
MitsuPower
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Siit foorumist Tanel lasi ka seal värvida enda Chevy veljed...ja väga kena töö;)
Töötan ise ka ARCO-s kuid mitte ARCO AR-s kuigi nendega sai samas majas oldud ka aastaid!
5067058 Karla tegeleb seal siis asjadega ja jagab ka nõuandeid väga lahkelt mida tasub teha ja mida mitte!
Suhtumine igatahes väga 5+
28.10.2005 at 12:49
Jarmo
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Tere.

Oskab ehk keegi öelda, kas see koht veel tegeleb sellise asjaga? Või on kuskil Tallinnas ka ehk mõni pädev koht?
Oleks samuti vaja plekkveljed liivapritsida ning värvida. Kui mingi eeltöö ka vajalik, siis see samuti. Kogu komplekt ühesõnaga.

Tervitades,

Jarmo.


____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
17.09.2007 at 12:36
Martin460
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Proovi helistada siis saad teada kas töötab või mitte.Muidu Tallinna inimesed saavad liivapritsiga puhastatud oma asjad Männikul(andmed on siin foorumis korduvalt mainitud) ja pulbervärviga katta Ossmet-is.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
17.09.2007 at 12:42
Jansa
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Kevadel tegeles see koht küll antud tegevusega.
Kvaliteet polnud kõige parem.
Maksis 1200.-/ neli velge (puh.+ värv)
Tegemist oli küll valukatega, ma ei tea, on seal mingi tehnoloogiline erinevus.
Telefon on sama, mis siin väljaöeldud.
17.09.2007 at 13:54
ROKIPEER
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Haapsalu kandis saab ka hakkama:

Minu vanad kroomveljed:


Pritsitud:


Pulbriga värvitud-lakitud:


Igaljuhul soovitan ka lakkida, teeb ikka värvikihi kaks korda vastupidavamaks.
Mul juba mitu jooksu rehve peal käinud ja eelmisel talvel ka sitta ilma näinud aga
tulemus endiselt igati hää.
18.09.2007 at 15:58
supp
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
ma lasin endal valud maardus pritsida 50.- tk, seal oli pulbervärv ka olemas, hinda ei küsinud
18.09.2007 at 21:09
Jõuvanker
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Arco Sauel ei tegele enam liivapritsiteenuse pakkumisega, pulbervärvimine toimib endiselt.
Keegi oskab anda Männikul asuva liivapritsija kontakti või aadressit? Ehk Tallinnas keegi lahke veel jagab liivapritsiteenust?
Kontaktid teretulnud.

____________________________
alati jääb väheks. Kunagi ei ole piisavalt - ülelaaderõhu müstiline mõju.
27.10.2008 at 20:41 1 edit. Last edited 27.10.2008 at 20:42 by Jõuvanker
5V8
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
AS Adamantos
Männiku tee 106
Tel.6706861
55633941

____________________________
Chevy 2500 Silverado 91a.
Chevy suburban silverado 89.a
Chevy van 97a.
27.10.2008 at 22:27
Jõuvanker
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
5V8: AS Adamantos
Männiku tee 106
Tel.6706861
55633941


Kallis koht.

Eile leidsin Koplis odavama koha:

Maleva Põik 3 11711 tallinn
Tel.: 50 57 044 Jevgeni.

____________________________
alati jääb väheks. Kunagi ei ole piisavalt - ülelaaderõhu müstiline mõju.
28.10.2008 at 10:56
vvt
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
ma mõtlesin, et palju sellest pulbervärvist nt talvel tolku on. Värv ise on küll kõva (aga ka rabe) ja kui esimere rehvivahetuse ahv heebli või klambertasakaaluga selle värvi katki teeb, siis on varsti veljeserv punane.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
29.10.2008 at 10:11
stihl
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
vvt: ma mõtlesin, et palju sellest pulbervärvist nt talvel tolku on....

Ega ei olegi. Pulbriga värvitakse vaid selliseid asju üle, kus tähtis on odav hind ning kiire ja ilus tulemus.
Hobiauto juures ma pulbervärvi üldse ei soovitaks kasutada, las ta jääda pigem pesumasinate mootori kronsade värvimiseks...



____________________________
--------------------------------------------
KR Töötuba
30.10.2008 at 10:02
cam79
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
saab katta ka pulber tsingiga ja seejärel pulbervärviga.. sai omad vidinad niimodi tehtud.

____________________________
Z28 79
jpm
30.10.2008 at 10:06
meikavana
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Aga kas Pärnumaal ka kuskil pritsitakse-värvitakse?
30.10.2008 at 01:31
MGartin
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Kui pulbervärvimise juures kasutada ka kruntimist, mida meil ei taheta väga teha, siis on tulemus minumeelest vägagi hea, st ei teki "värvi koordumist" juhul kui on saanud värvitud pind löögi.

____________________________
Pre-War to Post-War to Classic car
'60
'35
'28
'62
'63
'68
'46

31.10.2008 at 01:12
astro94
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
MGartin: Kui pulbervärvimise juures kasutada ka kruntimist, mida meil ei taheta väga teha, siis on tulemus minumeelest vägagi hea, st ei teki "värvi koordumist" juhul kui on saanud värvitud pind löögi.
Seda krunti nimetataksegi meil pulbertsingiks :rolleyes

____________________________
Astro 94a 5,7 V8 müüdud
huvid läinud metsa poole ;)
igapäevaseks kärutamiseks euro Chevy ja jaapani Fjord
31.10.2008 at 02:53
stihl
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
MGartin: Kui pulbervärvimise juures kasutada ka kruntimist, mida meil ei taheta väga teha, siis on tulemus minumeelest vägagi hea, st ei teki "värvi koordumist" juhul kui on saanud värvitud pind löögi.


Olen sellepärast pulbri suhtes nii kriitiline, et endal vaid halvad kogemused - 2002a lasin ühel oma masinatest esisilla pulbriga üle (enne ikka liivaprits ka) värvida ja juba 2005a nägid õõtsad välja hullemad, kui enne ...s.o. ühtlaselt roostekarva. Ok, auto sai ka talvesoola, aga so what, värv peaks kõike kestma. (naise 10a vanal Volvol on õõtsadel värv peal. Tavaline värv.)
Viga võis muidugi peituda ka selles, et pulbertsinki ei lastud värvi alla.


Seepärast olekski huvitav teada, kas kellelgi on ka pikemaajalist (paariaastast) head kogemust pulbertsingi + värvi kohta...?
Roostes veokonksusid (pulbervärvitud ja no krunt, muidugi) alates 2006 ja allapoole-aasta masinatel oleme kõik näinud...ja iga paari aasta tagant oma hobiauto esisilda värvida on ka suht tüütu.


____________________________
--------------------------------------------
KR Töötuba
01.11.2008 at 10:42
DevilDeVille
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
stihl: ...ja iga paari aasta tagant oma hobiauto esisilda värvida on ka suht tüütu.


sestap tulekski silladetailid kroomida või kuumtsinkida. teine mõistlik lahendus veomasinate alusvankrivärvid

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.11.2008 at 11:07
stihl
  
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
quote:
DevilDeVille:sestap tulekski silladetailid kroomida või kuumtsinkida. teine mõistlik lahendus veomasinate alusvankrivärvid

Just.


Aga miskipärast ikkagi täiesti massiliselt kasutatakse pulbrit. Ntx siin: http://www.usaraud.ee/?id=15_47_48_674.
Pilt ise:





Minu kogemus näitab, et eriti vedru (mis töötab paindele) pealt lendab pulbervärv minema u. aastaga....
Kas inimesed ei tea seda või lihtsalt ei hooli....?
(Kunagi sai soetatud üks uus madaldussari (Kileni oma vist...), ilus punane pulbervärv oli, kirjad peal ja puha; nüüd on ilus pruun ja kirjadest pole märkigi...)


Aga see mees, kes difrikaane tavalise krundi ja värviga kattis (http://www.usaraud.ee/?id=15_47_48_448) ja ise veel kahtles, et kas kestab ikka talve üle, saab varsti teada, et kestab küll ja väga hästi ....:)

P.S. Vabandan ette, kui kedagi pahandasin, I didn`t mean to be rude, ok.
Lihtsalt väärarusaamu on vaja kõigutada - liiga palju on inimesi, kes tahavad pulbervärvi...


____________________________
--------------------------------------------
KR Töötuba
01.11.2008 at 12:56
Peeter82
 
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Omal ajal sai poolraami ühendused pulbervärvitud. Ühe suvega olid nad roostetäpilised. Pulbervärv ei kesta kive ja kruusa, seega veermiku juppe mina ei värviks sellega.

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
01.11.2008 at 13:46
cipo
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Plastilised ja mitte - on küsimus.

Hammerite ja analoogid on ka toredad värvid, aga mitte ei kannata lööke, torkeid, surveid, painutusi.
Iga värv ikka õigele kohale - see on muidugi eriline sigadus tootja poolt, katta vedrud ilusa punase pulbervärviga, mis tõenäoliselt esimesest suuremast august läbi sõites eemaldus vedrult kildudena.

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family
01.11.2008 at 14:03
MGartin
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Miks mina ei kritiseeri pulbervärvi tulemust on puhtalt enda kogemus ca 3a tagusest toimetamisest, kus ühel Jeebil
sai lastud tagastange kronsteinid ära värvitud just pulbervärviga ja veel ilma pulbertsingita. Ja nähes seda kronsteini nüüd - täiesti tiptop!..
arvestades tema asukohta auto juures, peaks ta juba eriline kärakas olema, kui pulbervärv ei kannataks kive ja muud saasta mis meil talvega auto
kõhualt läbi lendleb.

Äkki on küsimus ikkagi operatsiooni algusest e. pinnapuhastamises. Siinkohas ei ole teemaks kõiksugused vedrud, igasugused vidinaid
mis töötavad paindele või on ise nii õhukesed, et painduvad läbi. Rohkem ikka sellised rabustsemad tükid, ala tagasild, õõtsad, käändteljed, kronsad jne.

Kui kasutatakse liivapritsi, et vidin haljaks lüüa, kas peale seda ka pinda veel omakorda keegi mehhaaniliselt töötleb?...see puudutab just kui kasutada puhastusmaterjalina just liiva. Kas kompressoril on survesüsteemi ühendatud vee-ja niiskuse eraldajad?

Kui otse liivapritsi alt puhastatud detail viiakse kohe otse värvifirmasse, kes ütleb, et seee kohe ka ette võetakse. Lihtalt endal seisid
piduritrumlid Osmetis kaks päeva enamvähem välisukse kõrval siseruumis koos muu trääniga, mis sinna inimesed oli toonud tööse, talvine aeg,
uks-kinni-uks-lahti, nagu super koht haljaks lastud asjade hoidmiseks enne värvimist.

Viimane avastus oli selline kui avastasin kuidas oksudeerub ligi 70aastat vanad auto vidinad peale puhastamist,
isegi kui puhastad klaaskuulidega + katsetamiseks ka harjamine/lamell ja trassi surveõhk on niiskuse vaba ning ruumi niiskus on 25-35% kus asjad seisid pärast. Päev peale puhastamist on raske uskuda kui võtad kätte detaili, mis oli täiesti puhas on nüüd rooste laike täis. Puhastad uuesti, järgmine päev sama aga natuke parem, tegu oli malmi ja raud konstruktsiooniga. Andestame et vidin oli 19saj algusest pärit, eks probleem vbolla ka selle ajastu metallurgias, vähene kroomi sisaldus metallis, jne... Seega tuleb võimaliult kiirelt saada haljale pinnale krunt selga.

Vbolla ongi see põhjuseks miks ei olda rahul pulbervärvi tulemustega, sest omanik ju ei tea millisena
jõuab tema haljas vidin pulbervärvi firmas "ahju"(kui just kõrval ei seisa). Ja ega siis tööline ei jäta operatsiooni katki kui avastab roostetäpid vidina pinnalt.

....lihtsalt endal on olnud head kogemused pulbriga :)...that's it




____________________________
Pre-War to Post-War to Classic car
'60
'35
'28
'62
'63
'68
'46

01.11.2008 at 18:48 2 edits. Last edited 01.11.2008 at 19:36 by MGartin
Martin460
Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv
Ma olen ka lasknud siin aastate jooksul pulbervärvida igasuguseid asju. Mingit absoluutset tõde ma ei julge välja kuulutada aga on jäänud vägisi mulje, et kõige halvem tulemus on haavlipritsis puhastatud ja kõige parem liivapritsitud ja relaka ja punutud harjaga kergelt läikivaks lastud metalldetailidega. Seega on minu arvamus, et tuleks metallpind võimalikult puhtaks ja siledaks saada.
Tõenäoliselt jääb jämedalt pritsitud metallpinna sisse mingilmääral õhku vms. mis kohe roostetama hakkab.
Kunagi üks metallitöö spetsialist rääkis ka mulle kui ma küsisin miks reklaampostid tänaval rooste ei lähe, et väga tähtis on kuidas metallpind puhastatakse ja kui ruttu värv peale kantakse.



____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
01.11.2008 at 19:22
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Plekkveljed: liivaprits + pulbervärv   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.