register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal   1 2 3 4 5  
Poster Message
Silwer
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
BlueStang: Endal ka sama küsimus - saab äkki teada, mis põhjusel auto pärast kütuse järel käimist rajal ei tahtnud püsida:)

Liiga "powerful" kütus? ;)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
24.07.2006 at 16:55
ollo
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Piltidelt tundub, et Bluestangi redstangil tagumised rehvid kuidagi väga läbi vajuvad, teistel justkui seda häda ei paista... või ongi see nende slikkidega normaalne? Äkki velg liiga lai selle rehvi jaoks?
24.07.2006 at 17:05
rustang
  
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Ma kaldun arvana, et Blue mured pärinevad Fordi kuulsast "quadrabind" tagavedrustusest, mille "snap oversteer" omadust on polüuretaanpukside paigaldusega võimendatud.
24.07.2006 at 17:10
newton
 
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Pärast rehvivahetuses sai Bluega vaadatud, et nendel kahel amordil oli omavahelist hõõrumist olnud:
24.07.2006 at 17:40 1 edit. Last edited 24.07.2006 at 17:46 by newton (Moderator)
urmet
  
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
rustang: Villapallide plussid: suurem respekt, ohutud autole ja kõrvalseisjatele
Miinused: hind, transport, lappimise vajadus, prahikoristus - mis selle villapudruga pärast teha.

Selline suurem sitkes kestas pehme asi (vahtkumm vms) oleks edev.


Eesti rahvaspordis kasutatakse edukalt neid heinapalle, mida traktorid põldudele teevad.

Need on piisavalt rasked, et mitte paigalt rammida. Samas teevad haiget ja valusasti. Sodi tuleb ikka, aga heina kujul.

Sikaan on aga oma loomult selline asi, et paigal püsib ta natuke paremini ainult siis kui puute eest trahvi saab. Meie puhul võib proovida nt. teist korda maha ajaja julmalt maha võtmist, ilma eranditeta.

Siis on veel variant sealtsamast vanast sikaanikohast läbi sõita. Siis piiravad kiirust äärekivid ja muru, mitte õrnad kurikad.


Edit: muarust vedeleb seal valliservades vanu rehve. Need on paremad, kuna kipuvad auto alla kinni jääma aga samas viga ei tee :-)
24.07.2006 at 18:18 1 edit. Last edited 24.07.2006 at 18:29 by urmet
matukas
  
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
BlueStang:Endal ka sama küsimus - saab äkki teada, mis põhjusel auto pärast kütuse järel käimist rajal ei tahtnud püsida:)


Selle filmimise seisukohalt paluks natuke kannatust. Loodan see aasta soetada endale sellise huvitava kaamera koos salvestajaga, mida saab igale poole auto külge kruvida/iminapatada. Siis peaks paljud vead kaadris näha olema. Ehk jõuab sügiseseks OT-ks asjad USAst ära tellida.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
24.07.2006 at 18:40
rustang
  
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
urmet:
Eesti rahvaspordis kasutatakse edukalt neid heinapalle, mida traktorid põldudele teevad.

Jah see heinapall või õigemini heinapakk oleks variant, autole hullusti haiget ei tee aga distsiplineerib. Peab enne järgmist üritust kohalikud talunikud läbi helistama!
24.07.2006 at 18:41
devilc
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:

Jah see heinapall või õigemini heinapakk oleks variant, autole hullusti haiget ei tee aga distsiplineerib. Peab enne järgmist üritust kohalikud talunikud läbi helistama!
Kahtlustan, et Urmet pidas silmas mitmesajakiloseid ja mehekõrgusi (kui otsa peale keerata) heinarulle, mille kohaltliigutamine või müksamine auto plekkidele suht olulise jälje jätab. ;)

Heinapakk, mis nii 20 kg kaaluga, võiks ilmselt ehk parem variant olla?
24.07.2006 at 19:18
lauri
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Ka minu poolt tänud hea ürituse eest. Loodetavasti saab sügisel jälle suurt rada sõita.

Šikaan võib minupoolest jääda. Võtab natuke kiirust maha ja pakub ikkagi pinget ka. Kuid kasvõi juba parema tunnetuse huvides võiks see kõrgem olla. Suure hooga läbi sõites ei pruugi täpselt seda aru saada, kus takistus on, kuid kui juba millegi peeglite kõrguse vahelt peab läbi mahtuma, siis on ettekujutus parem. Samas ei tohiks ca meetrikõrgune asi vaatevälja ka häirida, sest auto katused paistavad üle selle ära.

Lisaks hakkas seekord jälle silma üks probleem, mida ennegi täheldanud. Mingi sõidu ajal oli 3 inimest mugavalt pikutamas umbes väikse ringi keskel. Kuna eelmine aasta sõitsin suure kiirusega niimoodi välja, et läbisin sama kohta, siis võttis kõhu alt natuke õõnsaks. Samuti olen ühel varasemal korral näinud fotograafi, kes paremate piltide tegemiseks kurvi välisküljel külili oli. Häid pilte tahan isegi pärast näha, kuid selle pärast ei soovi sõidu ajal ennast tagasi hoida. Seega võiksid rajaäärsed kodanikud ennast ohutusse kaugusesse hoida, sest ei sõitjad ega korraldajad ei soovi mingeid jamasid kaela.

____________________________
Porsche 944 '85
24.07.2006 at 19:28
rustang
  
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
devilc:
Heinapakk, mis nii 20 kg kaaluga, võiks ilmselt ehk parem variant olla?
Just seda ma mõtlesingi, need, mida "vanasti" malevas sai küüni visatud. Põlvekõrgune kandiline heinast asi, nööriga kinni.
24.07.2006 at 19:35
HoCi
  
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
tunnistan, et riivasin minagi ühe korra koonust ja pidi rajakohtunik selle paika panema tagasi. Kuid ei teinud mitte meelega vaid vasakpoolsed rattad riivasid teeäärset muruala ja auto läks külglibisemisse ja nii kuidagi vusserdasin end sealt šikaanist läbi.

sry, häbi on :( (õnneks võin ausalt öelda, et enda aega ma sellest riivamisest ei parandanud)

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
24.07.2006 at 20:14 1 edit. Last edited 24.07.2006 at 20:15 by HoCi
python
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Täitsa tore üritus, adrenaliini kuhjaga. Autost oleks rohkem lootnud aga eks enda sõidu kogemus vajab ka veel parandamist. Kurikad olid asja eest, sest pika sirge lõpus oli juba 170kmh sees.
24.07.2006 at 20:27
Erik 78
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Oleks ka koonuste poolt, olen isegi nõus orgunnima inimese kes neid tagasi paigutab. Se BMW piduriklotside jutt on kuidagi tuttav... esimesel setil kaotasin ühe esiratta klotsi katte ja Pärnust ostetud ja paigaldatud odavad klotsid olid kõike muud kui pidurite nime väärivad. Sorry, ma tabasin ka korra libiseva autoga koonust ja mu taga sõitev pidi sellest mööda ukerdama, nii et see kes pidi Z3 alt paisatud koonusega lähedalt tutvuma ärgu viha pidagu, algajatel juhtub.
24.07.2006 at 21:25
BlueStang
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Nonii, sai natuke teooriat ja teiste praktikat uuritud teadjamete juhatusel - hm, selgus, et polypuksid on hea asi, aga Mustangil ainult esisillas - nii saigi eelmise korra alajuhitavuse probleem esisilla pukside vahetusega kõrvaldatud, seda enam aga võimendus ülejuhitavus.
Tuleb välja, et tagasillas sobib polypukse kasutada äärmisel juhul ainult alumisel hooval.
Siit selgub siis ka tagamortide omavahelise hõõrdumise põhjus - järgmiseks korraks siis tagasilla ülemised puksid tagasi kummi vastu ja Panhard Bari installimine:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
24.07.2006 at 22:51
hall
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
newton: Pärast rehvivahetuses sai Bluega vaadatud, et nendel kahel amordil oli omavahelist hõõrumist olnud:


Need hõõrdumise jäljed olid olemas juba enne OT-d kui slikke alla pandi. Ma juba siis vaikselt mõtlesin, et imelik-imelik...



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.07.2006 at 09:21
rustang
  
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
BlueStang: järgmiseks korraks siis tagasilla ülemised puksid tagasi kummi vastu ja Panhard Bari installimine:)
Blue, soovitaks hästi läbi mõelda, mis edasised plaanid autoga on. Panhard võib asja parandada, kui saad selle installida hästi madalale (maadligi) = "rear roll center" on madalal. Sellisele panhardile korralike kinnituste tegemine on aga suht keeruline (vähe ruumi, summutid segavad jms) ja kui juhtub, et panhard hakkab (silla liikumisele kaarekujulist trajektoori andes) omakorda õõtshoobi väänama, võib tulemus olla oodatule vastupidine.
25.07.2006 at 11:03
BlueStang
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
serõi:
quote:
newton: Pärast rehvivahetuses sai Bluega vaadatud, et nendel kahel amordil oli omavahelist hõõrumist olnud:


Need hõõrdumise jäljed olid olemas juba enne OT-d kui slikke alla pandi. Ma juba siis vaikselt mõtlesin, et imelik-imelik...



Oo, Sina oledki see hea inimene, kes mulle sliki andis:) Vaata maili ka.


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.07.2006 at 14:41
hall
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
BlueStang:
quote:
serõi:
quote:
newton: Pärast rehvivahetuses sai Bluega vaadatud, et nendel kahel amordil oli omavahelist hõõrumist olnud:


Need hõõrdumise jäljed olid olemas juba enne OT-d kui slikke alla pandi. Ma juba siis vaikselt mõtlesin, et imelik-imelik...



Oo, Sina oledki see hea inimene, kes mulle sliki andis:) Vaata maili ka.



mina jah :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.07.2006 at 14:54
que
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
rustang: Kui mõne autoga tehti juhi vahetusi ja selle kohta on ajaline üleskirjutus, siis paluks see info minuni toimetada, saame tulemustetabeli ära täpsustada.

Esialgne (kontrollimata) tabel autode kohta on siin:
http://www.opentrack.pri.ee/ajad/220706/opentrackXIIIkoond.xls

Siin siis nüüd detailne csv info kõik ühes excelis koos segastele statistikutele nagu mina:
XLS

P.S Transpondri nr. 36 vahetused ei kajastu kuna kellaaegade kohal on xx
25.07.2006 at 17:51 1 edit. Last edited 25.07.2006 at 17:52 by que
BlueStang
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
rustang:
quote:
BlueStang: järgmiseks korraks siis tagasilla ülemised puksid tagasi kummi vastu ja Panhard Bari installimine:)
Blue, soovitaks hästi läbi mõelda, mis edasised plaanid autoga on. Panhard võib asja parandada, kui saad selle installida hästi madalale (maadligi) = "rear roll center" on madalal. Sellisele panhardile korralike kinnituste tegemine on aga suht keeruline (vähe ruumi, summutid segavad jms) ja kui juhtub, et panhard hakkab (silla liikumisele kaarekujulist trajektoori andes) omakorda õõtshoobi väänama, võib tulemus olla oodatule vastupidine.

Pean uuesti mõtlema jah - aga see vast juba mõne teise topicu teema:)


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
25.07.2006 at 19:21
Silwer
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Ikkagi tunneks huvi kas antud üritusest on kellegil ka mingit videomaterjali?

Ja kas on lootust seda ka siin näha?

* tahaks just vaadata ja võrrelda kuidas erinevad autod kurvides käitusid, seega ei pea see mingi iluvideo olema...

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.07.2006 at 12:21
rustang
  
Moderator
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
Silwer666: I
* tahaks just vaadata ja võrrelda kuidas erinevad autod kurvides käitusid, seega ei pea see mingi iluvideo olema...
Seda tahaks ise ka näha, äkki orgunnime kamba peale järgmiseks korraks kaamera?
28.07.2006 at 12:46
que
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
Kui nüüd päris aus olla siis midagi stardisirgest on - aga suht igav (ütleme nii, et väga apelsinikeskne ja võdisev - naine ja vend filmisid ilma jalata) hetkel dv-na linnas ja ise Tõrvas, aga üritan teisipäeval miskit sealt välja võtta ja üles panna - mul ruumi tegelikult on küll.
Mul oli mõte järgmine kord panna kaamera esilaterna asemele... see kord tuli mõte liiga hilja polnud kuskile kinnitada.
28.07.2006 at 22:58
tfr
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
faca:Mul oli mõte järgmine kord panna kaamera esilaterna asemele... see kord tuli mõte liiga hilja polnud kuskile kinnitada.

Kui, siis kaamera tuleks panna ikkagi esiistmete vahele salongi - sealt saab kõige tõetruuma pildi.
29.07.2006 at 16:29
que
 
Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal
quote:
tfr:Kui, siis kaamera tuleks panna ikkagi esiistmete vahele salongi - sealt saab kõige tõetruuma pildi.

Võimalik, kiirus vist liiga väike, et see "bumpercam" vinge oleks.
Sel juhul peab miski kinnituse varakult välja mõtlema.
29.07.2006 at 17:49 1 edit. Last edited 29.07.2006 at 17:50 by que
tqhq.ee foorum : Üritused : Open Track XIII 22.07 Pärnu suurel rajal   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.