register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Küünlajuhtmete pikkus ja küünalde valik  
Poster Message
2koma8
Küünlajuhtmete pikkus ja küünalde valik
Olen nagu märganud, et mõnel mootoril on kõige mustem küünal lühima juhtme otsas, mõnel aga pikima juhtme otsas. Rääkides 4paugutajast, on alati olnud keskmised 2 küünalt samasugused, kuid äärmiste väljanäemine/puhtus on mõnevõrra erinev. Küünlajuhtme pikkusest sõltub päris palju küünla elektroodidel olev pinge. Sellest mõte: panna kõik juhtmed ühepikkused. Kuigi mootoril midagi häda pole, peaks idle paranema. Eriti annab tunda kui mootor on väga külm, just käivitunud. Talveks peaks vist küünlad ka kuumemate vastu tagasi vahetama. Kas keegi veel siin on uurinud erinevate hõõgarvudega küünalde mõju mootorile? Suvel kuuma ilma ja suure koormuse/kõrge pöörde korral on külmad küülad paremad.

[Edited by 2koma8 on 31.01.2002 at 05:50 GMT]
31.01.2002 at 08:47
rustang
  
Moderator
Küünlajuhtmete pikkus ja küünalde valik
quote:
2koma8 wrote:
Olen nagu märganud, et mõnel mootoril on kõige mustem küünal lühima juhtme otsas, mõnel aga pikima juhtme otsas. Rääkides 4paugutajast, on alati olnud keskmised 2 küünalt samasugused, kuid äärmiste väljanäemine/puhtus on mõnevõrra erinev.
Ma arvan, et (rääkides karpa või monopritsega mootorist) peamine põhjus on segu ebaühtlane koostis, äärmistesse silindritesse on kyttesegul pikem tee. Teooriat sama pikkade küünlajuhtmete eelistest kuulen esmakordselt. Kuna tegemist on sisuliselt kõrgepingega, siis ei mängi juhtme takistus (=pikkus) arvestatavat rolli. Eeldan siin muidugi, et tegemist on korras juhtmetega.
31.01.2002 at 10:17
2koma8
Küünlajuhtmete pikkus ja küünalde valik
Hmm... nojah, tegelikult on tõesti küünalde ebaühtlusel rohkem kaalu sellel, et segu tee pikkus silindritesse on erinev. Kuid ikkagi peaks mõjuma ka juhtmete pikkus, sest pinge on pinge ja takistus on takistus, kuigi on tegemist kõrgepingega. Ideaalne olukord peaks minu arvates olema siis, kui panna 2 karpat ja ühepikkused juhtmed.

[Edited by 2koma8 on 31.01.2002 at 08:19 GMT]
31.01.2002 at 11:17
LaSa
 
Moderator
Küünlajuhtmete pikkus ja küünalde valik
quote:
2koma8 wrote:
Ideaalne olukord peaks minu arvates olema siis, kui panna 2 karpat ja ühepikkused juhtmed.

võta siis kätte & arvuta, et suur pingelang tekib korralikes küünlajuhtmes kui näit. juhtmete pikkuse vahe on +/- 25 cm :)
31.01.2002 at 12:21
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Küünlajuhtmete pikkus ja küünalde valik  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.