register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Nitrokatse  
Poster Message
Indrek
Nitrokatse
Sai siis teisel autol ka nitro täna järgi proovitud, seni veel mootor töötab, tundus, et midagi pilbasteks ei lennanud. Bensiiniks kasutasin siis V-Power 99+, nitrosolenoidi aktiveerimisel keeras MSD süüde siis süüdet 6 kraadi hilisemaks, tulevikus keeran siis 5 kraadi peale(lubatud 4-6). Auto ise muutub küll kiiremaks, aga kuipalju, seda siis p***ega ei tunneta eriti, vaid näidikute näidud(spido, tahho) tõusevad kiiremas tempos ja nitro aktiveerumisel kiirendus lisandub tunnetavalt. Iga juhul tundub, et +150 HP auto kestab ära, süüde nitroga hilisemaks ,küünlad aste külmemaks, bensuks min see 99+.
15.04.2002 at 19:09
peep
 
Moderator
Nitrokatse
Mis käiguga Sa nitro aktiveerisid ?

Ei teeks halba bensule veel surakas octane boosterit selga lajatada, selles asjas ei saa kunagi liialt ettevaatlik olla.
15.04.2002 at 19:20
Indrek
Nitrokatse
Aktiveerisin alates teisest käigust.
Octane booster on vägagi soovitav, aga palju olen küsinud, siis eestis pole saada ja spets. selleks soome sõitma ei hakanud.
Kas keegi teab, kuskohast eestis saab octane boosterit.
15.04.2002 at 19:25
partel
  
Nitrokatse
Eks arvuta ise, palju peab seda boosterit lisama..
15.04.2002 at 19:58
Indrek
Nitrokatse
quote:
partel: Eks arvuta ise, palju peab seda boosterit lisama..

Mitte arvutustes pole küsimus,
vaid kas seda eestis kuskilt osta saab, minu teada mitte?
15.04.2002 at 20:19
partel
  
Nitrokatse
104 oct boosterit peab benaga pooleks panema, et mingit vahet oleks. Kallis lõbu. Osta Soomest vaat race gas'i kui tunned muret.

Nitro tõmbab temperatuuri alla ning eeldan, et laseb mingi 11:1 segu peale (wet kit ikka?) - kui süüde ka hilisem, ei usu et detonatsioon ohuks on.

Kas EGT ja A/F (lambda) on võimalik nähtavaks teha?
15.04.2002 at 20:42
mrtn
Nitrokatse
vabandage mu lollust, aga kas bentsukates myydavad oktaanarvutõstjad ei sobi?
15.04.2002 at 20:42
Erkki
  
Nitrokatse
Oktaanarvu tõstjat bensukast??...millisest bensukast:???

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
16.04.2002 at 00:19
vkx
 
Nitrokatse
Päris kindlasti on oktaanarvu tõstjat kuskil bensukas saada, ei tea küll öelda täpset tanklat. Kindel olen selles seetõttu, et kuna ametilt ise tankla juhataja, siis on seda mingi firma ka minu jaamale pakkunud edasi müümiseks aga ma pole seda oma jaama sisse võtnud. Kui ma õieti mäletan, siis oli selle firma nimi "Autoeksperdikeemia" ja asub see firma Kadaka teel(nr.-it ei mäleta) kohe autoturu kõrval, kui sõidad turule sisse, siis enne raudteeülesõitu pöörad alla paremale kus müüdi varem kindlustuse avariilisi autosi, seal on II-he kordne maja, sisse saab hoovi poolt, II-korrus. Sama maja garaažides olen tihti näinud igasugu Porchesid.
Teine koht kust võid küsida on: Tanklavarustuse AS, Kadaka tee 84C.
Minu meelest pakkus ka Valvoline seda vahendit.
16.04.2002 at 01:18
wax
 
Nitrokatse
quote:
vkx:Minu meelest pakkus ka Valvoline seda vahendit.
Valvoline ei paku Oktaanarvu tõstjat. Võibolla nimi ajas su segadusse - Octane treatment. Kuid olen ise kah tanklates vahel harva näinud. Siin on kah mingi asi olemas: http://www.erimell.ee/hinnad/gold_eagle.html

16.04.2002 at 09:45
peep
 
Moderator
Nitrokatse
Reliantes on igasugu stp sodi müüa, ehk ka boosterit.

http://www.stp.com/fuel_oct_boost.html

NOS ise pakub ka midagi:

http://www.thunderracing.com/index.cfm?fuseaction=subcategory&subcategoryid=1094

Aga sigakirves on. Õnneks saab seda ise ka teha, siin on retsept:

http://members.aol.com/prschekllr/octane.html
16.04.2002 at 10:28 Last edited 16.04.2002 at 10:28 by peep (Moderator)
Indrek
Nitrokatse
quote:
vkx: Kui ma õieti mäletan, siis oli selle firma nimi "Autoeksperdikeemia" ja asub see firma Kadaka teel(nr.-it ei mäleta) kohe autoturu kõrval, kui sõidad turule sisse, siis enne raudteeülesõitu pöörad alla paremale kus müüdi varem kindlustuse avariilisi autosi, seal on II-he kordne maja, sisse saab hoovi poolt, II-korrus. Sama maja garaažides olen tihti näinud igasugu Porchesid.


Tõsi, helistasin sinna ja mingisugune kütuselisand oktaanarvu tõstmiseks neil müügil on, tootja on STP, üks purk lisatakse 50 l bensule, purk maksab 45 EEK ja väidetavalt tõstab oktaanarvu 2-3 pügalat. Ettenähtud küll madalama oktaanarvuga bensiini oktaanarvu ühtlustamiseks, kuid väidetavalt sobib ka kõrgema oktaanarvuga bensiini parandamiseks, kuid effekt on seda väiksem, mida kõrgema oktaanarvuga bensiini üritatakse parandada.
Huvitav, kui seda lisada V-Power 99+., kas tulemusena bensiin muudab oma oktaanarvu tsipa kõrgemaks ja muutub kütus detonatsioonikindlamaks või põhjustab see lisand sellel kütusel hoopis vastupidise effekti.???
Firma "Autoeksperdikeemia" aadress on Kadaka tee 86, tel. 6543086
16.04.2002 at 10:28
peep
 
Moderator
Nitrokatse
Veel boosterist, katkend ühest postitusest:

quote:
>The fact remains that many off-the-shelf octane boosters are mostly
>toluene. Paying 6 bucks for a little can of it is ridiculous when you can
>get a gallon for $8. Especially since you have to use a pretty high
>conentration of it to get any benefit. On the octane booster can, it might
>say "raises octane by X points"... what they don't tell you is that a
>"point" is a tenth of one octane. So if it says it increases octane by 8
>points and you have 93 octane gas, that's only 93.8. The recipe that was
>posted is on the GN/TType website somewhere, but I couldn't find it just
>now... it gives the data on how much is required to achieve a certain
>octane increase

Ja veel üks boosteri isetegemise õpetus:

http://www.vtr.org/maintain/gasoline-octane.html
16.04.2002 at 10:31
kphsalo
Nitrokatse
Hästi põhjendatud artikkel tolueeni eelistest!

http://www.cmhnet.org/~charlie/photos/cars/audi/toluene.html

A kust vaid seda tolueeni lõuna-eestis leida?
18.04.2002 at 19:11
kongo
 
Nitrokatse
kadund vanaisa mainis et tolueeni sissehingamine pidavat "riista" tõusmisele mõjuma.
muidugi langemise suunas .)

niiet kui lisate, ärge hingake
ja vastupidi

Peace :)
18.04.2002 at 20:53
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Nitrokatse  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.