register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Pontiac Trans Am `79   1 2 3 4 5  
Poster Message
Sören
Pontiac Trans Am `79
quote:
partel:
....
Ja kes arvab, et 600 hj on piisav, võiks küsida Lauri, Eedu, Erkki, Madise (jungle), Samveli, Markeli, Viljari jne jne käest...



partel, kui võimas on sinu tänavaauto? kui on alla 600hj, siis ei saa ma aru, millest käib jutt.

____________________________
gts1000 & gl500 & w140
10.04.2008 at 17:09
partel
  
Pontiac Trans Am `79
quote:
Sören:
quote:
partel:
....
Ja kes arvab, et 600 hj on piisav, võiks küsida Lauri, Eedu, Erkki, Madise (jungle), Samveli, Markeli, Viljari jne jne käest...



partel, kui võimas on sinu tänavaauto? kui on alla 600hj, siis ei saa ma aru, millest käib jutt.
Eelmine suvi sõitsin '88 2.0 Sierraga, mingi 100 hj vist. Foori tagant 1, 2, WOT, 60, 4 ja kõik olid kaugel maas. Esimesel käigul sai gaasi põhja pandud ainult tahtlikult, mitte vajadusest.

Garaazhis auto ehitamine mind ei arenda, natuke teistsuguseid asju vaja teha. Paar tänavaauto mõtet siiski on. Aga ärge võtke minust eeskuju. :)

Eelnev ei tähenda, et ma ükskõikselt pealt vaatan, kuidas keegi oma nappi raha raiskab...


____________________________
_
11.04.2008 at 06:53
Timo
  
Pontiac Trans Am `79
Võibolla teen vea, kui oma arvamuse välja ütlen, kuid asi juba ära tüüdanud.

Pärtel, mul ei ole isiklikult sinu vastu midagi ja ma arvan, et mitte keegi selle foorumi kasutajatest ei kahtle sinu teadmistes, vaid just see on hea, et siin foorumis viitsib keegi ka oma teadmisi jagada. aga palun lõpeta need ulmejutud ära, minumeelest on see risustamine lihtsalt.
Mis tähendab jutt, et näiteks 300, 400 hp-d on tänavaauto jaoks vähe. see ju pühapäeva auto jaok täiesti piisav ja 400 hp juba liialdamine. tänaval sa ei sõida ju slikkidega, et sa saaksid selle jõuga miskit peale hakata, lihtsalt sul on teadmine, et sul on need hobujõud. teiseks, milline on eelarve vahe kui ehitad kas 350, või 600+ hp-st projekti, ma arvan, et kahekordne. mina endale selgeks teinud, et 350 SBC eestlase rahakotile kõige sobilikum. hea vastupidavus, soodsad varuosad ja aftermarketi osasid saada ju lademetes. loomulikult, et mida suurem töömaht, seda parem ja kui asi soodsalt kätte tuleb, tasuks ennem ikka suurem mootor osta.
Anna parem inimestele nõu, kuidas edasi talitada, milline variant parim, mõistlikum.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
11.04.2008 at 08:17
partel
  
Pontiac Trans Am `79
quote:
suburban:Anna parem inimestele nõu, kuidas edasi talitada, milline variant parim, mõistlikum.
Seda ma tegin päris alguses:

quote:
Eks muidugi omanikust kinni, kui Pontiac'i puritaan ta on, kõige mõistlikum oleks siiski BBC 540. Nii poweri, juppide valiku ja hinna kui ka mahamüümise koha pealt.
Small-blocki ei ole mingit mõtet teha, tänavaauto puhul tuleb võimsus väändest ehk töömahust, mitte pööretest.

Inimesed on erinevad, igaühel oma arusaam võimsast mootorist. Nagu näha, siis siin foorumis on "Natuke nalja" teema natuke populaarsem kui modifitseerimise küsimused, ehk arenguruumi on.

Ma olen täiesti nõus, et minu jutt on alguses võib-olla ebameeldiv, aga kui see lõppkokkuvõttes õige on, siis...

Kõigepealt on võib-olla mõistlikum uurida tehnika olukorda ja asja rahulikult võtta. Eks siis näeb, mis plaane teha.

____________________________
_
11.04.2008 at 09:23
gets
Pontiac Trans Am `79
Taustsüsteem on erinev :). Ostes oma raha eest auto, ei plaani enamik kindlasti veel mitut autoostu hinda kulutada mootori ehitamiseks. Mitme aasta peale on see ok, kuid summat korraga lauale lüüa käib inimestel üle jõu. Isegi pool auto hinnast lisaks pärast ehitamisse suunata, ka pika aja peale laiali laotades, on suuremale üldsusele üle mõistuse. Iga üks vaatab oma mätta otsast. Üks ostab 100k eest auto ja ohkab 20k lisakulu peale, kuid minestab, kui jutt läheb 200k peale (ma ei tea, palju maksab 540). Teine ostab 1M eest ja viskab sinna silma pilgutamata 200k eest tilulilusid otsa, kuid läheb samamoodi veene nüsima, kui öeldakse, et kuule mees, veel 2M ja siis on sul Liivimaa parim hobune.

Endal Caprice oli passi järgi 5.0 120kw. Tegelikult tõenäoliselt alla 100kw. Ja suitsetas vajadusel esimese käiguga kõik tiheda suitsupilve sisse. See pontu on hetkel minekult, häälelt ja välimuselt edevam, kui 90% vastutulijad. Noh võibolla minekult pole, kuid kohaltminekult kindlasti :). Kui kiirendustele ei plaani nii ehk naa minna, kärab see orikas 5.0 väga edukalt. 5.0 vs 5.7 on tegelikult selline psühholoogiline värk ka. Just sellepärast, et vot 5.7'le on ehitamise jaoks juppe rohkem. Aga kas on ikka tõsine plaan võimsamaks edasi ehitada? Ise mõtlesin Caprice kõrval samamoodi ja sel hetkel jäin rahakotiga nõu pidades kaotajaks.

Uus auto on uus ja huvitav, mida kõike sellega kohe teha tahaks. Paari kuu pärast aga hing ihkab ehk juba midagi muud. Vähemalt mul on küll selline paha viga küljes :)
11.04.2008 at 13:17
Olds
  
Pontiac Trans Am `79
quote:
Small-blocki ei ole mingit mõtet teha, tänavaauto puhul tuleb võimsus väändest ehk töömahust, mitte pööretest.

BS, Pärtel. Saa juba üle oma BB-st. Isegi kergelt kaasaaidatud small blockil on tänava jaoks väänet küll ja rohkemgi veel



____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
11.04.2008 at 13:46
Sören
Pontiac Trans Am `79
quote:
partel:
...
Eelmine suvi sõitsin '88 2.0 Sierraga, mingi 100 hj vist. Foori tagant 1, 2, WOT, 60, 4 ja kõik olid kaugel maas. Esimesel käigul sai gaasi põhja pandud ainult tahtlikult, mitte vajadusest.
...


hoolimata sellest, et sa ütled, et sinust ei maksa eeskuju võtta, ei saa ma ikkagi aru miks sa teistele soovitad tänavaautoks mingit 600hj asja, kui ise sõidad kaheliitrise sierraga. see, mida sina soovitad ei ole tänavasõiduauto, vaid midagi muud, lisaks on sellega väga ebamugav (ja kallis) tänaval sõita.
foori taga ära tegemise poindist ei saa ma ka hästi aru. isegi kui ma sõidan sõidukiga, mille kiirendus sajani ~4 sekundit, ei viitsi linnas niimoodi kiirendada (väsitav ja tüütav on, ma olen proovinud), reaalsus on ikka see, et liigud muu liiklusega enam-vähem samas tempos ja vähemalt mulle meeldib seda teha välismürast eraldatult nahksohval istudes.

tänav ei ole strip.

____________________________
gts1000 & gl500 & w140
11.04.2008 at 13:54
Fog
 
Pontiac Trans Am `79
Kui vaadata natukegi out-of-the box mitte ainult väändenumbrit vaid arvestada ka muude teguritega nagu öko, kaal, käivitus, hooldusvajadus siis:
Vastus ei ole BBB.
Vastus ei ole BB.
Vastus ei ole SB.




Vastus on LSx




____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
11.04.2008 at 14:41
Draakon
Pontiac Trans Am `79
Jooge õlut ja ärge kakelge :) Igaüks ehitab oma maitse/võimaluste kohaselt. Sinna kapoti alla pane mida tahad, peaasi et ei tuleks Saabi mootor + esivedu nagu ühte Vette kunagi tehti..
edit: vaatasin selle auto pilti uuesti, siin on väljanägemist ikka üpris mitme mõõtühiku eest, seega kulge mingi aeg kasvõi originaalkonditsioonis.

____________________________
F.T.W.
11.04.2008 at 14:54 1 edit. Last edited 11.04.2008 at 14:58 by Draakon
saadukas
 
Pontiac Trans Am `79
Kusjuures svenssonid teevad häid autosid. Ja jutt õige, nagu laulussalm ütleb:"teen seda mis õigemaks pean"

____________________________
`97 Ford E-350 7,3 /osadeks/
`93 GMC Typhoon 4,3T /metsas käimaks/
12.04.2008 at 21:32
cam79
 
Pontiac Trans Am `79
quote:
saadukas: Kusjuures svenssonid teevad häid autosid. Ja jutt õige, nagu laulussalm ütleb:"teen seda mis õigemaks pean"

vot mõistlik, mitte svenssonid, aga mõte..
Pärtel on muljet avaldanud oma teadmistega ja palun ärge hakake tiibu kärpima.. iga mees peab ise teadma mis teeb ja vastavalt võimalustele. Eks iga auto kujuneb vastavalt omanikule ja tema soovidele. Ma tahaks ka 600 hobust aga samas tahaks ka suvel Nürnburgringile ja tagasi kuljetada ja mitte treileril ning pärast seda ei tahaks kohe mitte mootoi remonti ette võtta kuna limiit on täis..


____________________________
Z28 79
jpm
12.04.2008 at 00:37
hunt
 
Pontiac Trans Am `79
See viimane jutt küll suisa VALE on ! BB-l teoorias justkui seda ressurssi olema ikka rohkem, kui teistel.
Aga kui kütusekulu BB-l on 30- 35 l - siis need pikemad Euroopamatkad (ja igapäevane kasutamine) lähevad ikka jamaks küll kätte ära.

LS mootor on ikka ökopill selle kõrval. Isegi ''mõõdukalt järeleaidatuna'' jääb keskmine 15- 20 vahele, sõltuvalt sõidustiilist. Maanteel 3,73 ülekandega 8- 9.

Muuseas LS 1 mootoreid pakutakse USA Corvetteforumis aletes ca 4000 $.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
13.04.2008 at 09:28
partel
  
Pontiac Trans Am `79
Igasugune öko tasub ära unustada, kui linnakulu näiteks 40 L ei meeldi, siis on natuke vale auto hangitud.

Auto on ikkagi tervik, iga muudatus muudab ka teise juppide vajadusi. Kaks kõige tähtsamat osa on nukkvõll ja kasti turbiin, mis peavad olema eritellimusel konkreetse auto jaoks.

Tuleb arvestada, et tänapäeval on kõik riiulikaup. Kui tekib näiteks vajadus plokikaante suurema voolavuse järele, siis tuleb osta uued sobivad kaaned ja vanad näiteks maha müüa, mitte hakata neid portima.

Kõige hullem on hakata olemasolevat mootorit võimsamaks aretama. Lõpuks selgub, et kõik on välja vahetatud ja on kastide kaupa kasutatud juppe, mis ei maksa midagi... Kui isu suurem, tuleb nullist uus mootor ehitada ja vana kas maha müüa või varumootoriks jätta.

Mis vastupidavusse puutub, siis üks põhiasi on klapivedrud. Vabalthingava kuningklassi Pro Stocki omad kestavad 4 sõitu, ehk ühe miili :) Rahulikum nukaprofiil, madalamad pöörded võimaldavad vastupidavamaid vedrusid, aga performance mõistagi kannatab.

Mis võimsusse puutub, siis kõige mugavam tänavasõit on olnud Erkki vana punasega, mis oligi 600 hj. Gaasi sai muretult vajutada, ilma et midagi juhtuks. Kiirendada sai ka 800 hj autoga, jube lahjaks jäi. Õnneks omanik arvas sama ja praegu on seal pisut teistsugune mootoricombo ja tugevalt üle 1000 hj. Tavabensiinil mõistagi, ehk turbo big-blocki värk.

Lihtsalt natuke mõtlemisainet. Asjad mõistagi maksavad, kuigi soodsamat võimsust on raske leida. Ehk korralik planeerimine kulub ära, et raha ja aega mõistlikult kasutada.


____________________________
_
14.04.2008 at 08:49
saadukas
 
Pontiac Trans Am `79
Herr Pärtel. Palun saage aru, ma ei vaja sinna 600 hj. Ei vaja. Ja klapivedrusid mis kestavad ühe miili ma ka ei vaja. Vahele läheb SBC mille ma ise oma tarkust/lollust kokku võttes valmis nokin. Alguseks hea küll.

____________________________
`97 Ford E-350 7,3 /osadeks/
`93 GMC Typhoon 4,3T /metsas käimaks/
14.04.2008 at 12:41
partel
  
Pontiac Trans Am `79
Heh, hooaeg ees, praegu sobib kõik, mis töötab. Lihtsalt mõnel vabamal hetkel võiks mõelda, mida 5 või 10 aasta pärast teha. Igaühe oma asi, mida ta minu jutust arvab.

Ainult pärast ärgu öelgu, et miks ma ei hoiatanud.

Good luck

____________________________
_
14.04.2008 at 13:18
ervin
Pontiac Trans Am `79
quote:
partel: Heh, hooaeg ees, praegu sobib kõik, mis töötab. Lihtsalt mõnel vabamal hetkel võiks mõelda, mida 5 või 10 aasta pärast teha. Igaühe oma asi, mida ta minu jutust arvab.

Ainult pärast ärgu öelgu, et miks ma ei hoiatanud.

Good luck
ära targuta ja ära aja pilli lõhki. võta vabalt :)
14.04.2008 at 14:52
Fredy.ee
 
Pontiac Trans Am `79
Siin sinu mootori murele lahendus:

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=26808


____________________________
Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
http://www.FREDY.ee
http://www.instagram.com/fredysworks/
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
14.04.2008 at 15:02
amatöör
  
Pontiac Trans Am `79
öko:D

____________________________
Elu esimene auto: camaro 78´
14.04.2008 at 19:50
Maik
  
Pontiac Trans Am `79
Veel üks odav lahendus
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160232347520&ssPageName%20=%20HPm2:Featured

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
24.04.2008 at 13:42
saadukas
 
Pontiac Trans Am `79
Kuna hetkel mootori ostmine toppab, siis vajaksin abi natuke olemas oleva mootori korralikult käima saamisel. Nimelt ei saa ma jagu karburaatorist. Tundub et segu oleks lahja samas ka rikas. Süüdet on keeratud nii ja naa. Pesin karpa täiesti puhtaks, nõelad keerasin paika - sulguvad hästi, ikka paugub ja plärtsub järsul vajutusel. Autol on uus jagaja ja uued küünlad. Karpa on Holley P80. Internetist ei leidnud ka miskit selle kohta. Ja veel üks küsimus, mida saab sellest kruvist keerata, need on mõlemal pool karpat.



____________________________
`97 Ford E-350 7,3 /osadeks/
`93 GMC Typhoon 4,3T /metsas käimaks/
04.05.2008 at 20:23 1 edit. Last edited 04.05.2008 at 20:24 by saadukas
Astro SS
Pontiac Trans Am `79
Kas küttevooliku klamber on pisut liiga suur? :rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
04.05.2008 at 21:15
saadukas
 
Pontiac Trans Am `79
Pisut suur jah. Mis siis.

____________________________
`97 Ford E-350 7,3 /osadeks/
`93 GMC Typhoon 4,3T /metsas käimaks/
04.05.2008 at 21:34
gets
Pontiac Trans Am `79
Koodi järgi peaks Holley lehelt karpa tuvastada saama ja selle järgi äkki kuskilt manuali kätte. P80 vist ei ole mark vaid niisama koodijupp või korpuse number?
04.05.2008 at 21:42
cam79
 
Pontiac Trans Am `79
vaata: siit
peaks olema tühikäigu reg. kruvi

Illustratiivsed ja head selgitused:"Holly instruction manuals" Leia see õige lihtsalt.

____________________________
Z28 79
jpm
04.05.2008 at 23:02 1 edit. Last edited 04.05.2008 at 23:05 by cam79
Olds
  
Pontiac Trans Am `79
Tundub olema väga vana Holley mudel. See antud kruvi (nagu ka teisel pool) on tühikäigu kruvi. Mõlemad peavad olema avatud võrdselt. Keera see kruvi täiesti kinni, lugedes ära mitu pööret ta teeb. Sama tee teise poolega. Ära kasuta kinnikeeramisel jõudu! Keera uuesti mõlemad kruvid lahti alustuseks näit. 1,5 pööret ja vaata mis mootor teeb. Kui sul on samasugused kruvid ka tagumise bowli juures, mida ma küll kahtlen, siis keera need lahti 1 täispööre. Tühikäiku ära muuda gaasisiibriga vaid just nende samade kruvidega. Gaasisiibri võiksid keerata "peale" umbes 1 kuni 1,5 pööret alates hetkest kus siibri reguleerimiskruvi puutub kergelt "gaasisiibrit" Seda on hea teha väikese paberitükiga.
Vaata läbi see videoklipp ja usun, et saad siit palju abi - http://4secondsflat.com/DEMON_0001.wmv

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
04.05.2008 at 23:56
tqhq.ee foorum : Minu auto : Pontiac Trans Am `79   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.