register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : inglise keele kasutamisest  
Poster Message
reo
inglise keele kasutamisest
Tekkis ühe enda postituse pärast põhimõtteline küsimus tagantjärgi:uhoh.
Nimelt kas peaks inglises lisatud lõigule panema emakeelse üldsõnalise tõlke taha? Ei saa ju eeldada, et kes huvitub USA autodest kohe automaatselt inglise keelt oskab? Muidugi kõige õigem ilmselt oleks kohe ise ära tõlkida ja otsetsitaate mitte kasutada. Kui keegi saksa- või hispaaniakeelse lõigu postitaks, siis ei saaks mina küll mõhkugi aru. Ma ei oska isegi kopti keelt:rolleyes.
Mida lehe haldajad ja vanemad olijad arvavad? Kas on probleem või ei? Mingit väljakujunenud tava ei ole nagu silma hakanud.
27.04.2002 at 16:46
partel
  
inglise keele kasutamisest
No ma mäletan aega, kui me Newtoniga vestlesime usakatest omavahel inglise keeles :)

IMO siiski väga suur osa fännidest keelt ka oskab, kes ei oska, küll õpib, ega sellest pääse.

Tõlkimine on muidugi soovitatav, aga vabatahtlik :) Inglise keelest maakeelde tõlkimine on paras peavalu ning ega seda aega ka ju üleliia pole.

Igatahes olulist infot ei maksa/tohi küll postitamata jätta! :)

P.S. Saksa ja hispaania keele saab neti abiga kohe inglise keelde tõlkida, aga õigsuse eest ma ei vastuta :)
27.04.2002 at 17:30
peep
 
Moderator
inglise keele kasutamisest
Asjalood siiski nii, et inglise otsekasutamine paratamatu on, kesse ikka jõuab ja oskab mingit vähegi pikemat teksti tõlkida - arusaamine ja kirjakeelde ümberpanemine (terminid!) on teatavasti väga erinevad asjad... Ja kui oled huvitatud usakate ehitamisest on keeleoskus suht. kohustuslik.
27.04.2002 at 18:09
smr
inglise keele kasutamisest
quote:
partel:
P.S. Saksa ja hispaania keele saab neti abiga kohe inglise keelde tõlkida, aga õigsuse eest ma ei vastuta :)

peale sakse ja inglise ka veel prantsuse, itaalia, vene, jaapani, hiina, korea ja portugali keeli.

Samas on see ikkagi ainult masin ning teinekord ajab päris lolli juttu vastuseks

Asi ise asub näiteks siin: http://babelfish.altavista.com/
28.04.2002 at 11:18
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : inglise keele kasutamisest  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.