register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : '70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.   .. 13 14 15 16 17 18 19 ..  
Poster Message
BlueStang
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
peep:
quote:
Indrek_S: Ei tea kuidas aftermarket airridega, kuid meitelgi populaarse Range Roveri õhkvedrud lähevad kõige madalamas positsioonis jäigaks kui betoonsilindrid, ning kõige kõrgemas pehmeks kui klassikaline USA raud...

Pigem amordid lähevad jäigemaks. Kui padjast õhku välja lasta vedrutab ta rohkem. Sõidan igapäevaselt regullitava kõrgusega õhkvedrustusega, ülemises asendis on padjad jäigemad ja madalamas asendis amordid jäigemad. See on ka igati loogiline.

Keegi võiks padjad siis inseneerida nii, et nende kõrgus on lisaks pneumaatilisele ka mehaaniliselt/mehhatrooniliselt muudetav - lased padja madalamale (auto siis liigub ka koos sellega madalamale) ja saad õhusurve suuremaks/auto jäigemaks keerata. Ja vastupidi.:D
14.09.2010 at 09:54 1 edit. Last edited 14.09.2010 at 14:31 by BlueStang
anryo
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Mehaanilise reguleerimise "vastu" aitab, et autot ehitades rihid kompoti selliseks, et padjad on sõiduasendis oma "magusamas" alas. Kellel ikka sõidu ajal neid on vaja üles alla vedrutada. Pigem on soov seistes auto vastu maad lasta või siis mingist takistustest üle sõites kõrgemale tõsta.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
14.09.2010 at 14:25
BlueStang
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
anryo: Mehaanilise reguleerimise "vastu" aitab, et autot ehitades rihid kompoti selliseks, et padjad on sõiduasendis oma "magusamas" alas. Kellel ikka sõidu ajal neid on vaja üles alla vedrutada. Pigem on soov seistes auto vastu maad lasta või siis mingist takistustest üle sõites kõrgemale tõsta.

ok, ma pidasin muidugi ringrajaseadmise mõttes reguleeritavust silmas - et kõrgel ei oleks jäik ja madalal pehme vaid vastupidi
sul teistsugune orientatsioon asjal
peace
14.09.2010 at 14:28
anryo
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
anryo: ... aga saabunud on hiljuti natuke nänni jälle autole:
- esisild koos mootorikinnituste ja roolilatiga
- esimesed- ja tagumised õhkvedrud+amordid
- tagumised four-link hoovad, puksid jms.
Nüüd paar pilti ka:

Rohkem pilte Usaraud.ee

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
07.10.2010 at 16:04
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Vabandan ette ja taha, aga kas ma saan õigesti aru et sa plaanid installida sisuliselt Mustangi Quadrabind tagasilla koopia? Koos mingite tibatillukeste ja tõenäoliselt suht jäikade puksidega?

Minu hinnangul eksisteerib nullist erinev tõenäosus, et see ei ole pehmelt öeldes kõige säravam insenerimõtte sähvatus planeedil.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.10.2010 at 22:03 1 edit. Last edited 07.10.2010 at 22:05 by Jesper
rustang
  
Moderator
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Nagu mina aru saan siis ei ole kurvis kallutamine selle auto peaeesmärk, suurel laial sirgel teel ja/või mitte piiri peal sõites töötab see setup ka talutavalt.
08.10.2010 at 15:52
Maik
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
vana setup töötaks sirgel teel ilmselt samahästi nii,et milles konks on :)

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
08.10.2010 at 17:19
DevilDeVille
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
sedasorti fourlink on jäigal sillal üks paremaid lahendusi

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
08.10.2010 at 18:01
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Noh, konseptsioon "Pro-Touring" eeldaks justkui mingit kurvisuutlikkust kah, aga mis seal ikka.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.10.2010 at 20:39
DevilDeVille
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
Jesper: Noh, konseptsioon "Pro-Touring" eeldaks justkui mingit kurvisuutlikkust kah, aga mis seal ikka.

ja sinu nägemuses saaks jäiga silla paremini teednoolivaks kuidas? salamisi võin mainida, et neid aftermarket fourlinke ei tehta seal mikimaal ilupärast.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.10.2010 at 13:58
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Võimalik et tehakse ilupärast, võimalik et ei tehta, mul pole arvamuse kujundamiseks piisavalt andmeid. Minu kriitika ei käinud linkide arvu ja tootjamaa kohta.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.10.2010 at 15:30 1 edit. Last edited 09.10.2010 at 15:31 by Jesper
rustang
  
Moderator
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
DevilDeVille:
ja sinu nägemuses saaks jäiga silla paremini teednoolivaks kuidas? salamisi võin mainida, et neid aftermarket fourlinke ei tehta seal mikimaal ilupärast.

Saaks three-link + panhard, four-link + panhard, panhardi asemel võib alati kasutada ka watt's linki jne jms torque arm setuppidest või muudest eksootilisematest vedrustuse tüüpidest rääkimata aga see teema sai juba ehituse alguses koos auto omanikuga läbi arutatud.

Konkreetne tagavedrustus ei ole vabalt artikuleeruv s.t. kui üks ratas on muhul ja teine lohus siis peab hoovastikus midagi painduma, sama kehtib ka kurvis piiri peal sõites. Mikimaal töötab see vedrustus sirge peal/dragstripil kiirendades suurepäraselt. Aga kurvisuutlikkuse piire sellise vedrustusega otsida ei soovita, tüüpiliselt tekib momentaalne "snap oversteer" ja piruett.
09.10.2010 at 17:31
BlueStang
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Jesper ilmselt peab silmas jäiga tagasilla jätmist autole
09.10.2010 at 17:33
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Ei, Rustang juba ilusti kirjutas kõik ära - ma isiklikult ei viitsinud seda eelmises postis teha, kuna DevilDeville vaidlushimu oli ilmselgelt suurem kui teadmishimu.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.10.2010 at 18:56
DevilDeVille
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
Jesper: DevilDeville vaidlushimu oli ilmselgelt suurem kui teadmishimu.

minu teadmishimu on sellise tagasillasetupi puhul ammu rahuldatud, vaidlushimu rahuldamiseks ja inimeste harimiseks veidi juttu sellest, kuidas antud tagasillatüübiga kurve võtta võimatu on :)

http://www.jherush.com/schwartzperformance/cadillac.htm




____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
09.10.2010 at 20:19
rustang
  
Moderator
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Loodan, et Anryol läheb sama hästi kui sellel Caddymehel.
09.10.2010 at 20:40
Lembit
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
anryo:
- tagumised four-link hoovad, puksid jms.
Sellist tüüpi tagasillal on see probleem, et kui auto kaldub ja vajub üheaegselt (bump + roll), siis peavad õõtshoobade pikkused natuke muutuma. Kui puksid niipalju järgi ei anna, annavad sillakinnitused.

Otsesõitmise puhul ei tohiks see segada.
09.10.2010 at 21:08
PlyVal64
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
quote:
DevilDeVille:
quote:
Jesper: DevilDeville vaidlushimu oli ilmselgelt suurem kui teadmishimu.

minu teadmishimu on sellise tagasillasetupi puhul ammu rahuldatud, vaidlushimu rahuldamiseks ja inimeste harimiseks veidi juttu sellest, kuidas antud tagasillatüübiga kurve võtta võimatu on
Siinkohal saab 10 tugrikut DevilDeVille ;) Kuigi põhjendused "kodukootud" veermikuinseneride poolt on õiged, loetud raamatutarkus, usun ka mina, et sõltumata kõigest projekteerivad erinevaid sillalahendusi õppinud tippinsenerid ja ju see ikka töötab. Rääkimata USA inseneridest, kes siiski on samasugune maailma tipp nagu sakstalse või brittide tegelased.
Selge, et Eesti kuumaastikel kurvi võtmiseks on vaja kurat-teab-mida imelahendust ja kindalsti viimase sekundikümnendiku tagaajamiseks on kõik kirjeldatud lahendused natuke veel paremad kuid absoluutselt kindel saab olla selles, et Anryo auto (kui saab selliseks, nagu mõeldud ja tihend ka peab) sõidab mistahes 147kW "püssist" ka Sauga tagasirgel lihtsalt mööda nagu sittuvast kassist ja seda kümnendikku ei tee mitte üks auto mööda väliskurvi sõites tagasi. Never!
Piisab, kui kere on jäik ja tavaline krusa tagasild pisut parema vastu vahetatud.

Aga oleme jälle samas kohas, kus aastal 2004 :D See oli siis peale muskelautode testi (teema otsige ise üles). Siis vihastas ka isand Newton ja tegi pealehele sellise teema. Ma siis tsiteerin Newtonit:
quote:
Kokkuvõttes näitab inimene, kes väidab, et ükski tehasekorras USA auto ei suuda kiirelt ringrada sõita, ennekõike oma kitsast silmaringi, eelarvamusi ja teadmatust.
Me räägime siin aga tehasekorrast VÄGA KAUGELE minevast projektist...
09.10.2010 at 21:54 3 edits. Last edited 10.10.2010 at 12:05 by PlyVal64
anryo
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Loen huviga.... :)
Mõistlikkuse piires võin antud setup'i modifitseerida, kui see annaks parema tulemuse.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
10.10.2010 at 19:21 1 edit. Last edited 10.10.2010 at 19:21 by anryo
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Ma pakuks, et vähemalt mingite suuremate kummipukside paigaldamine lühikeste hoobade ühte otsa oleks üpris mõistlik, pildid võib-olla petavad, aga seal ei tundu hetkel väga palju mänguruumi olevat. Muidugi see kõik on paras catch 22, sest pehmem puks paindub jälle külgjõu mõjul rohkem läbi ja "bind" tekib samuti kurvis, ehk siis põhimõtteliselt on kurvi keeramine suht worst case scenario :)

Samas selles suhtes mina pole väitnud et see kindlasti üldse kurvisõiduks ei kõlba, miljonid Mustangid ju sõidavad. Pigem oli küsimus et kas nullist ehitades, kui kõik maailma teed on korraga valla, poleks traditsioonilisem 4-link + panhard bar siiski parem ja kuivem ja turvalisem valik?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.10.2010 at 09:32 1 edit. Last edited 11.10.2010 at 09:41 by Jesper
anryo
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Pukside läbimõõt on kusagil 40mm silma järgi. Lühemate linkide pikkus on ~35cm ja pikematel ~70cm. Linkide pikkused on reguleeritavad.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
11.10.2010 at 09:40 1 edit. Last edited 11.10.2010 at 09:40 by anryo
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Kui palju rööbe on?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.10.2010 at 09:42
anryo
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Eeee... peab mõõtma täpsemalt - kuid andmete alusel on auto wheelbase 275cm ja laius (kerest mõõdetuna siis) 190cm. Kaalu ma ei oska öelda veel, kuid originaali 1657kg võiks äkki kergem tulla nati?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
11.10.2010 at 09:46 1 edit. Last edited 11.10.2010 at 09:47 by anryo
Jesper
 
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Ok, ma katsun õhtul huvi pärast mingi kukepildi-joonise teha ja välja arvutada, mis suurusjärgus seal need liikumised on.

Täiendus: ee, wheelbase on telgede vahe, rööbe on track width.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.10.2010 at 09:53 2 edits. Last edited 11.10.2010 at 09:55 by Jesper
anryo
  
'70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.
Jah, ma tean - mõtlesin, et ehk on vajalik info.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
11.10.2010 at 16:04
tqhq.ee foorum : Minu auto : '70 Plymouth Hemi 'cuda Supercharged.   .. 13 14 15 16 17 18 19 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.