register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : K: 5W-30 ja 5W-40   1 2 3 4 5  
Poster Message
Vanaisa
  
Moderator
K: 5W-30 ja 5W-40
aga mida sa siis siin virised? :D
23.12.2019 at 16:53
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
Vanaisa: aga mida sa siis siin virised? :D


Ütleme nii, et kui ma siia kirjutasin, polnud ma netis sobranud ja oma auto manuaali uuesti läbi vaadanud õlide osas.
Nüüd, kui olen seda teinud, sain targemaks, kui siin foorumis ja selgus, et päris tihti lubab tehas kasutada nii 0W20, kui ka 5W40.
Sellised arutelud ja otsingud, mis nendega seoses tekivad, toovad lõppkokkuvõttes ikkagi lisateadmisi, mis on väga kasulikud.


Tean, et mootorid erinevad, kuid kui palju nad õli osas ikkagi tegelikult erinevad?

See, kui tehas on pannud mingid nõuded, ei tähenda, et neist välja kalduda ei saa, aga seda peab lihtsalt teadma, kas võib või mitte või siis omal riskil.
Tehas ei aja taga mootori maksimaalset kestvust, talle on olulisim vaid see, et mootor kestaks garantii aja ja natuke peale ning kütusekulu ja heitgaasid oleks head.
Autotootjate nõudeid peab ka oskama lugeda, mis on oluline ja mis mitte.

Ma olen üha enam hakanud aru saama, et kui mingi päris erimootor ei ole, siis 5W40 kõlbab ikka väga paljudele mootoritele.
23.12.2019 at 17:00 5 edits. Last edited 23.12.2019 at 17:13 by klemmikas
Yll
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
klemmikas:
quote:
Vanaisa: aga mida sa siis siin virised? :D


Ütleme nii, et kui ma siia kirjutasin, polnud ma netis sobranud ja oma auto manuaali uuesti läbi vaadanud õlide osas.
Nüüd, kui olen seda teinud, sain targemaks, kui siin foorumis ja selgus, et päris tihti lubab tehas kasutada nii 0W20, kui ka 5W40.
Sellised arutelud ja otsingud, mis nendega seoses tekivad, toovad lõppkokkuvõttes ikkagi lisateadmisi, mis on väga kasulikud.


Tean, et mootorid erinevad, kuid kui palju nad õli osas ikkagi tegelikult erinevad?

See, kui tehas on pannud mingid nõuded, ei tähenda, et neist välja kalduda ei saa, aga seda peab lihtsalt teadma, kas võib või mitte või siis omal riskil.
Tehas ei aja taga mootori maksimaalset kestvust, talle on olulisim vaid see, et mootor kestaks garantii aja ja natuke peale ning kütusekulu ja heitgaasid oleks head.
Autotootjate nõudeid peab ka oskama lugeda, mis on oluline ja mis mitte.

Ma olen üha enam hakanud aru saama, et kui mingi päris erimootor ei ole, siis 5W40 kõlbab ikka väga paljudele mootoritele.

Kuule sa ei saa ise ka aru mida sa tahad(see õigustab vähemalt su kasutaja nime valikut klemm on väga tabav) küsid midagi ja kui keegi vastab,siis see ei sobi,kui sulle öeldakse,et kasuta tootja poolt soovitatut,siis see ka ei kõlba ja jumalime minu poolest määri oma mootorit kas või litooliga(tavott rahvakeeli),kui sulle ükski mõistlik soovitus ei sobi,mida see teema on piisavalt pakkunud!
23.12.2019 at 17:44
kaedoo
 
K: 5W-30 ja 5W-40
Mina saan aru et inime üritab teada saada antud valikust kõige paremat valikut. Samas mina ei sõidaks 1,5 aastat sama õliga vaid vahetaks iga aasta või siis 7K km järel. See võimaldaks kasutada poolsünti mis vist tunduvalt odavam. :beer Võin sain millegist väga valesti aru. Rahulike Joule.
23.12.2019 at 18:24
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
Yll, kui ma küsin midagi, siis ootan ka asjalikku vastust, kui vastused kipuvad kalduma hoopis muusse teemasse ja on pigem arvamused, kui faktid, siis ei ole mu küsimusele vastatud.
Ma ei ole inimene, kes teeb asju lihtsalt teiste arvamuse järgi, vaid mõtlen ikka ise ja kujundan saadud info ja mõtlemise tulemusel, ise oma arvamuse.
See, mida ma soovin on täiesti väljaloetav, tahtmise küsimus.

kaedoo Ma üritan ennast õlide teemal harida ja üritasin ka teada saada, mida kannatab uutes autodes kasutada.
Loomulikult ei ole olemas ühte kindlat vastust, aga ütleme nii, et ühel või teisel moel, sain ikkagi targemaks, kuna see arutelu siin pani mind rohkem netis ja oma auto manuaalis taaskord sobrama ning see arutelu pani ka teatud suunas mõtlema.
Selles osas ikkagi oli kasu sees.

Noh, see õlivahetuse intervall on selline teema, et kes teab, mis see õige täpselt on? Siin ongi tihti igaühe enda valik, mis teed ta läheb.
Muideks poolsünteetiline õli võib vabalt olla ka osaliselt sünteetiline, alla 50%.
Ma ei tahtnud selles autos odavat õli kasutada ja siis kasutan kallimat Liqui Moly Top tec 4100 5W40.
Muideks isa vanas Civicus olen odavat õli kasutanud aastaid ja muretult, õlivahetused on vahepeal olnud korralikult umbes aasta ja 10 000km ja teinekord jälle kõikunud, ka 2 aastat(siis oli alla 10 000km).
https://www.ladu24.ee/kemikaalid/autode-mootori%C3%B5lid,5w-...w-%C3%B5lid,0,1,xl%2B5w40/1096741/xl-syn-tec-xl-5w40-5l

Olen juurelnud selle üle, kui ohtlik see on, et 1,2-1,5 aastat sõidan ja 12 000km oma õliga.
Uurides infot siit ja sealt, ei saa ühest korralikku vastust, on sellest midagi või mitte.


Siinkohal toon muidugi välja, et vanasti seisis see Civic soojas garaazis, hiljem õues, praegu on see Accord, mul algusest peale soojas garaazis seisnud, mis kindlasti õli osas asjad leebemaks teeb.
Ühtlasi on mul enamus sõite ka maanteesõidud, lihtsalt ei sõida aastaga 10 000 ega 12 000 täis.
23.12.2019 at 18:32 4 edits. Last edited 23.12.2019 at 18:41 by klemmikas
Vanaisa
  
Moderator
K: 5W-30 ja 5W-40
seesama owners manual ütleb reeglina ka, mis aja järgi õli vahetada, näit. iga 10 000km või kord aastas vms. Loe siis juba põhjalikult.
Ja püsi raamatus soovitatud õlide juures, vastavalt temperatuuridele väljas.
Miks sellist teemat asjast üles kiskuda? Õli on õli, kasuta mis tundub hea ja ära muretse.
23.12.2019 at 19:10
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
Accordi kompuuter ütleb ise, millal hooldus on, aga ma ei tee selle järgi.
Hetkel pole see kompuuter ka märku andnud õlivahetuse vajadusest, mulle tundub, et see laseb ka üle aasta, olenevalt oludest.
23.12.2019 at 19:24 1 edit. Last edited 23.12.2019 at 19:24 by klemmikas
Yll
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
klemmikas: Yll, kui ma küsin midagi, siis ootan ka asjalikku vastust, kui vastused kipuvad kalduma hoopis muusse teemasse ja on pigem arvamused, kui faktid, siis ei ole mu küsimusele vastatud.
Ma ei ole inimene, kes teeb asju lihtsalt teiste arvamuse järgi, vaid mõtlen ikka ise ja kujundan saadud info ja mõtlemise tulemusel, ise oma arvamuse.
See, mida ma soovin on täiesti väljaloetav, tahtmise küsimus.

kaedoo Ma üritan ennast õlide teemal harida ja üritasin ka teada saada, mida kannatab uutes autodes kasutada.
Loomulikult ei ole olemas ühte kindlat vastust, aga ütleme nii, et ühel või teisel moel, sain ikkagi targemaks, kuna see arutelu siin pani mind rohkem netis ja oma auto manuaalis taaskord sobrama ning see arutelu pani ka teatud suunas mõtlema.
Selles osas ikkagi oli kasu sees.

Noh, see õlivahetuse intervall on selline teema, et kes teab, mis see õige täpselt on? Siin ongi tihti igaühe enda valik, mis teed ta läheb.
Muideks poolsünteetiline õli võib vabalt olla ka osaliselt sünteetiline, alla 50%.
Ma ei tahtnud selles autos odavat õli kasutada ja siis kasutan kallimat Liqui Moly Top tec 4100 5W40.
Muideks isa vanas Civicus olen odavat õli kasutanud aastaid ja muretult, õlivahetused on vahepeal olnud korralikult umbes aasta ja 10 000km ja teinekord jälle kõikunud, ka 2 aastat(siis oli alla 10 000km).
https://www.ladu24.ee/kemikaalid/autode-mootori%C3%B5lid,5w-...w-%C3%B5lid,0,1,xl%2B5w40/1096741/xl-syn-tec-xl-5w40-5l

Olen juurelnud selle üle, kui ohtlik see on, et 1,2-1,5 aastat sõidan ja 12 000km oma õliga.
Uurides infot siit ja sealt, ei saa ühest korralikku vastust, on sellest midagi või mitte.


Siinkohal toon muidugi välja, et vanasti seisis see Civic soojas garaazis, hiljem õues, praegu on see Accord, mul algusest peale soojas garaazis seisnud, mis kindlasti õli osas asjad leebemaks teeb.
Ühtlasi on mul enamus sõite ka maanteesõidud, lihtsalt ei sõida aastaga 10 000 ega 12 000 täis.

Yll, kui ma küsin midagi, siis ootan ka asjalikku vastust, kui vastused kipuvad kalduma hoopis muusse teemasse ja on pigem arvamused, kui faktid, siis ei ole mu küsimusele vastatud.
Ma ei ole inimene, kes teeb asju lihtsalt teiste arvamuse järgi, vaid mõtlen ikka ise ja kujundan saadud info ja mõtlemise tulemusel, ise oma arvamuse.
See, mida ma soovin on täiesti väljaloetav, tahtmise küsimus.

Kuule asjalikke vastuseid on siin teemas kamaluga ja kui sa neid siit välja lugeda ei suuda,siis peaks ikka peeglisse vaatama ja sealt vastust otsima!

PS.Natuke küüniline pole peamiselt usarauale suunatud foorumis riisipadade hingeelu lahata? Selleks peaks ju margipõhiseid foorumeid olema nii emakeelseid kui ka rahvusvahelisi!

Andke mulle andeks,aga kas ainult mulle tundub nii,et kodanik haugub vale puu all?
23.12.2019 at 19:24
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
Hoopis sina haugud praegu mõttetult.
Esiteks selle riisipajaks sõimamine, tegemist on väga hea ja vastupidava autoga, teiseks puudutasin ma uuemaid autosid üldiselt, praegu tõin lihtsalt mõned margid välja nagu Honda ja Skoda.

See jutt, mida sa Yll praegu räägid on kõik üleliigne, sellised vastused ei ole asjad, mida ma küsisin ja ei anna mulle mingit infot, see on lihtsalt müra.

Midagi õlide kohta ka :D
23.12.2019 at 19:25 3 edits. Last edited 23.12.2019 at 19:30 by klemmikas
Yll
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
klemmikas: Hoopis sina haugud praegu mõttetult.
Esiteks selle riisipajaks sõimamine, tegemist on väga hea ja vastupidava autoga, teiseks puudutasin ma uuemaid autosid üldiselt, praegu tõin lihtsalt mõned margid välja nagu Honda ja Skoda.

See jutt, mida sa Yll praegu räägid on kõik üleliigne, sellised vastused ei ole asjad, mida ma küsisin ja ei anna mulle mingit infot, see on lihtsalt müra.

Midagi õlide kohta ka :D

No kui sa siit oma küsimustele vastuseid ei saa,või need ei vasta sinu ootustele,siis võib ju otsida mujalt!Ei ole kindel,et foorumi loojad on ette näinud,et kunagi liitub foorumiga kodanik klemm(loe klemmikas),kes nõuab vastuseid küsimustele millele ta ise vastab ja ei aktsepteeri ühtegi soovitust ja nõuannet!Ja lõppeks ei ole ühegi mootori surmas süüdi õli vaid selle puudumine või sobimatus!
23.12.2019 at 19:57 1 edit. Last edited 23.12.2019 at 20:12 by Yll
Vanaisa
  
Moderator
K: 5W-30 ja 5W-40
aitab küll. siin on USA autode foorum ja üldse, sa oled kõikvõimalikud vastused saanud.Edasi aitab sind esindus või margifoorum.
23.12.2019 at 20:25
Erkki
  
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
klemmikas:

Mind huvitavad ikkagi konkreetsed teadmised.



Inseneribüroo, kes projekteerib mootoreid ja kes valdab sellist infot ei tule seda siia foorumisse kuulutama, sest see info on tulnud neile pika töö ja õppimise tulemusel. Pakun puusalt, et sellise info teada saamiseks on kulutatud tuhandeid tunde teooria peale ja teist samapalju praktika peale. Ja ei maksa loota, et keegi, kes on selle info teada saamiseks maksnud miljoneid, jagab seda teistele tasuta.

Mulle tundub, et Sa ajad segamini õli viskoossuse ja kvaliteedi. Need on kaks eri asja. Kui tahad mootorit säästa, kasuta kvaliteetset õli. Mootori tootja annab viskoossuse soovituse lähtuvalt auto kasutamise temperatuuri vahemikust. Kui Sa kasutad viskoossemat ehk paksemat õli, ei pikenda see mootori eluiga. On olemas igasuguseid kavalaid õlilisandeid, mis tõepoolest pikendavad mootori laagrite eluiga, aga need rikuvad ära katalüsaatori. Seega pole need tänapäeva mootorites lubatud. Üks selline on näiteks ZDDP ehk tsingilisand.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
23.12.2019 at 23:23
DevilDeVille
  
K: 5W-30 ja 5W-40
Kodanik on lihtsalt üksilduse küüsis vaevlev grafomaan, kes mitmes muus foorumis oma teemadega "kuulsust" kogunud. Ärge toitke trolli oli vist asjakohane ütelus.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
23.12.2019 at 00:51
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
Ma usun, et Liqui Moly Toptec 4100 5W40 on piisavalt kvaliteetne õli.
Ei aja ma kvaliteeti ja viskoossust segamini, mõlemad on olulised, antud olukorras oli juttu lihtsalt viskoossusest.
Olen mitmelt poolt kuulnud, et paksem õli, pidi mootorit paremini kaitsma, aga mitte liiga paks, see vajaks tõsisemat uurimist.

Jah ma tean, et see õlide värk on väga keeruline ning nõuab suuri laboratoorseid katseid, mis on kallid ja seda infot niiväga ei levitata.
Õli teemasse sobib suurepäraselt praegu see video, selles videos muideks on USA autod ka.
Ta testib seal igasugu õlisid ja antud olukorras testis ta vanuse mõju õlile, ligemale 1,5 aastat polnud seal sugugi probleem mingi 4000 miili vist oli sõitnud üks auto, selle õliga.

24.12.2019 at 11:56 2 edits. Last edited 24.12.2019 at 11:57 by klemmikas
v6sa
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
klemmikas: Ma usun, et Liqui Moly Toptec 4100 5W40 on piisavalt kvaliteetne õli.
...


Usk on võimas asi. Samas interneedus väidab seda olema vastav järgmistele nõudmistele:
ACEA C3, API SN/CF
BMW Longlife-04
Ford WSS-M2C 917-A
MB-Freigabe 229.31
Porsche A40
VW 502 00, 505 00, 505 01

Ei ole just kirkaim kriit. Aga igapäevaautole nii 1x000 järel vahetades täitsa paslik leem. Eriti, kui seda kusagilt hää hinnaga voolama juhtub.
24.12.2019 at 20:31
Yll
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
v6sa:
quote:
klemmikas: Ma usun, et Liqui Moly Toptec 4100 5W40 on piisavalt kvaliteetne õli.
...


Usk on võimas asi. Samas interneedus väidab seda olema vastav järgmistele nõudmistele:
ACEA C3, API SN/CF
BMW Longlife-04
Ford WSS-M2C 917-A
MB-Freigabe 229.31
Porsche A40
VW 502 00, 505 00, 505 01

Ei ole just kirkaim kriit. Aga igapäevaautole nii 1x000 järel vahetades täitsa paslik leem. Eriti, kui seda kusagilt hää hinnaga voolama juhtub.


Ka sina Brutus?Ei käi Sinu postituse sisu hohta!Ära toida trolli,kui vähegi võimalik!Rahulikku ja kauneimat jõulu ever!

https://www.google.com/search?q=klemmikas&rlz=1C1MSIM_enEE769EE858&oq=klemmikas&aqs=chrome..69i57.20127j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
24.12.2019 at 20:57 2 edits. Last edited 24.12.2019 at 21:25 by Yll
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
v6sa:
quote:
klemmikas: Ma usun, et Liqui Moly Toptec 4100 5W40 on piisavalt kvaliteetne õli.
...


Usk on võimas asi. Samas interneedus väidab seda olema vastav järgmistele nõudmistele:
ACEA C3, API SN/CF
BMW Longlife-04
Ford WSS-M2C 917-A
MB-Freigabe 229.31
Porsche A40
VW 502 00, 505 00, 505 01

Ei ole just kirkaim kriit. Aga igapäevaautole nii 1x000 järel vahetades täitsa paslik leem. Eriti, kui seda kusagilt hää hinnaga voolama juhtub.


See, et sina selle õli kohta nii ütled ja seda kõigest tehniliste näitajate põhjal, ei näita veel seda, milline see õli tegelikult on.
Kui hästi see tegelikult mootorit kaitseb ja kui kaua oma omadused säilitab.
Sinu loogika järgi on see odav õli siin täpselt sama.
https://www.ladu24.ee/kemikaalid/autode-mootori%C3%B5lid,5w-...w-%C3%B5lid,0,1,xl%2B5w40/1096741/xl-syn-tec-xl-5w40-5l
Aga kahtlen, et sellise hinnavahega õlid täpselt samad on, kui võtta asja terve kasutusaja jooksul.

Üks asi on nõuete täitmine, teine asi on see, kui palju üks õli teisest mootorit paremini kaitseb ja kumb õli säilitab paremini oma omadused.
Internetis on hulga teste, mis õlide erinevust näitab, kuigi tehnilised näitajad on justkui samad.
25.12.2019 at 02:10
franz125
K: 5W-30 ja 5W-40
See siin peaks juba vaikselt bänni järgi lõhnama.Üks siin lihtsalt ajab demagoogiat ja jumal üksi teab mis põhjusel.Üks võimalik neist kindlasti vaimne.
25.12.2019 at 20:52
PhilipJFry
 
K: 5W-30 ja 5W-40
Aga j2tame hetkel mootori k6rvale. V6ta osta endale hunnik erinevaid 6lisid ja lihtsalt testi; testi milline on siis neist parim, erinevate tingimuste juures. Vaata sealt j2rgnevast youtube videost v6id m6tteid ammutada:

Kui meil TTÜ fyysika laborites katseid tehti, siis tegime 3 katset (yldjuhul) + igasugused m66tem22ramatuste arvutamine - sa nii peensustesse ei pea minema. Saad v2hemalt sydamerahu :)

Kui sa enda masina mootori eest hoolitsed, siis ma kaldun arvama, et 6li viskoossus on suht viimane tegur millesse su masin sureb: n2ituseks, kere roostetab 2ra - no kurwa, selle peale kyll ei oleks osanud tulla :D

____________________________
V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.
25.12.2019 at 01:41 1 edit. Last edited 25.12.2019 at 01:44 by PhilipJFry
mambr
K: 5W-30 ja 5W-40
Huvitav on see, et siin eriti õlivahetajad-autohooldajad sõna ei võta! Teen siis seda ise. Mida mina oma 20 a mehaanikukogemuse juures märkan, on see, et õli omaduste vähenemist/kadu näitab ka see, kui must ja paks on õli vahetuse ajal! Kindel reegel on see, et automootor kestab kauem, kui õli puhtam hoida! Ehk siis, et oluline (no ikka on oluline) pole see, mis õliga sõidad (kui just väga omaloomingut ei tee õli valikul), vaid see, et seda vahetaks õigel ajal, ehk pigem pisut varem, kui hiljem! Kui autot äärmuslikes oludes ei kasuta ja viimase piirini ei piitsuta, siis võtke rahulikult õigete numbritega, aga odav õli, aga vahetage max 10 000km järel! Nüüd kindlasti tuleb keegi ja ütleb, et aga ma võin oma superkalli longlife õliga 30 000km sõita. Jah, võite, aga lõppkokkuvõttes on teie auto mootor seest mustem ja kestab vähem, kui minu auto, mis saab 7-10 000km järel uue Lotos või 77 õli!
Ja tahmafiltriga autode puhul jälle sama jutt, et kasutage muud õli kui tahate, aga see peab sobima tahmafiltriga mootorile ja vahetage õigel ajal, ehk siis pigem varem. Uus õli ja filter on odavamad, kui mootoriremont.

Margus

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
07.03.2020 at 21:19
mrtn
K: 5W-30 ja 5W-40
Viskasid ikka väikese reklaami ka sisse :D

Kui siit nüüd ärimees maha lahutada, siis 15K välp on tänastele mootoritele tänaste õlidega väga hea. Ma olen enamiku oma uuena ostetud autodest 200-300K pealt maha müünud ja ükski pole tilkagi õli võtnud selle aja peale. Seest puhtad ja säravad, vahet pole ka bensiin või diisel.

Aga muidu nõus, ma vahetan oma uutel (30K tehasevälp) autodel ka 15K pealt.
07.03.2020 at 22:33
boatservice
 
K: 5W-30 ja 5W-40
5w-30 on tihti soovitatud 32V mootorite puhul, kus õlipumbast kõige viimase nookurini on pikk tee ja madalamad viskoossused hätta võivad jääda.
Õli hind on viimase 10a jooksul samaks jäänud, seega kas kapitalist on kasumist loobunud või on lisandeid vähem :)
Igaüks võib tellida baasõlide tehasest õli ja lisada sinna vajalikud lisandeid ja omanimelist õli müüa, suht lihtne äri
Spets mootorid ( paadid, võistlus ) kasutagu ettenähtud õlisid, lametõukuriga sealhulgas. Samas Isiklikult lisan kõikidesse reduktoritesse hõõrdelisandi, olematu 10EUR ei tapa
Tahmafiltrite tulekul saatsime õlifirmase päringu, et mei on vaja tahmafiltri õli, saadeti sama ostuhinnaga ja lisamärkega õli - kõik korras, ehk küsimus oli tekitatud legendis tahmafiltrite legendis :)))


____________________________
Dodge Ram 2500 Hemi
Lincoln Town Car 1997
Cadillac DeVille Coupe 71
Mustang GT 2005
Opel Olympia 1936
KRAZ 255
URAL 375
ZIL 157
07.03.2020 at 23:27
v6sa
K: 5W-30 ja 5W-40
quote:
boatservice:
...
Tahmafiltrite tulekul saatsime õlifirmase päringu, et mei on vaja tahmafiltri õli, saadeti sama ostuhinnaga ja lisamärkega õli - kõik korras, ehk küsimus oli tekitatud legendis tahmafiltrite legendis :)))


Kas sellest tuleb aru saada nii, nagu tahmafiltri olemasolu õlile mingeid lisanõudmisi ei esitakski? Selline suhtumine (kui sellega käib kaasas kõigi esitatud arvete vastuvaidlematu äramaksmine) on maailmamajanduse kasvule (ja kõigile asjaga seotud businässmannidele) väga mokkamööda...
09.03.2020 at 10:59
BlueStang
 
K: 5W-30 ja 5W-40
praegu oleks hea seda panna...



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
11.12.2020 at 14:11
klemmikas
K: 5W-30 ja 5W-40
Juhtusin nüüd aastaid hiljem seda teemat lugema ja ikka huvitavad tegelased siin foorumis.

Ma tõin siin välja tehaseandmed, mis lubavad mitmel uuemal autol kasutada 0W20 õli ja ka 5W40, rõhutasin ka seda veel vähemalt korra.
Aga ikka mingid tüübid jahuvad edasi, et ma kaldun tehase nõuetest kõrvale ja räägitakse üldse teemast mööda.

Teil on tõsiselt midagi viga, kui räägite manuaalist ja samal ajal ise eirate neid andmeid, kui teile välja toon.


Olen ka nüüd niipalju targemaks saanud, et üldiselt võib 5W40 õli kasutada suht igal pool, kui just mingi erimootor ei ole või 50 aastat vana mootor.
Ei võta muidugi vastutust, aga kasutan seda ise julgelt.
Üldse kannatab enamikes autodes kasutada kõiki normaalseid viskoossusi ja mitte midagi ei juhtu, teatud erisusi peab muidugi meeles pidama.

Tehase toodud numbritest võib julgelt ka kõrvale kalduda, kui sa tead, mida sa teed, tegemist on siiski viskoossusega, mitte määrimisomadustega.

Eelkõige mõtlesingi Skoda Superbi ja sellele tehas lubab 0W20 ja 5W40 õli. See on üks autodest mille tulevikus võibolla ostan ja ilmselt kavatsengi seal kasutada 0W40 õli.
21.09.2023 at 16:31 2 edits. Last edited 21.09.2023 at 16:36 by klemmikas
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : K: 5W-30 ja 5W-40   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.