register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Chevelle 1969  
Poster Message
Erkki
  
Chevrolet Chevelle 1969
Eesti vanasõna ütleb: ei ole halba ilma heata. Ka majanduslangusel on head küljed, need tuleb ainult üles leida ja ära kasutada.

Üks selline leid on Chevrolet Chevelle 1969.

Auto on ostetud otse omanikult, kes omakorda ostis selle 69 ndal aastal uuena kohaliku Los Angeles’i diileri käest. Tänaseks on tädi Dorothy 89 aastane ja muretu pensionipõlve jätkamiseks otsustas ta auto realiseerida. Auto on läbinud 86310 miili ja selle aja jooksul on korra remonditud mootor ning vahetatud katuse vinüül.

Kuskil eelmise aasta lõpus tekkis mul huvi perekruiseri vastu ja netist sobilikke kanditaate uurides jäi sõelale Chevelle 69 aasta mudel. Erisooviks oli pikk esiiste ehk diivan ja vinüül katus.

Umbes jaanuari alguses silmasin üht sellist Ebay-s müüa, aga mitte oksjonil vaid sai teha pakkumisi stiilis the best offer.

Kuigi minu pakkumine oli parim, ei kiirustanud omanik oma armsa Chevelle müügiga. Kuuldes, et ostja on kusagilt kaugelt ja kahtlasest euroopast ja veelgi enam endisest ida-ploki maast, tekkis tal müümisega tõsine tõrge. Sai siis talle kirjutatud ja kirjeldatud, et tegeleme ameerika autokultuuri pärandi säilitamise ja propageerimisega. Sinna juurde käisid loomulikult ka pildid tehtud töödest ja cruisidest. Lisaks veel perepildid ja muidugi ka koera ja kassipildid. Kuni lõpuks isiklike kontaktideni välja – telefonikõnesid sai peetud ilma liialdamata tundide kaupa. Kuni tädi lõpuks leebus ja oli nõus autost loobuma. Sellega polnud mu katsumused aga veel lõppenud.
Järgmiseks probleemiks oli auto laevatamine LA -> Muuga. Poolteist kuud ootasin konteineri kohta Muugale, aga nagu kiuste, ei olnud ühtegi tulemas. Kuna kindel soov oli 1. mai kruiisil osaleda, siis hakkas tasapisi juba kiireks minema. Kuna LA ja Klaipeda vahel toimis kontide transport endise hooga, siis lasin auto sinna saata. Nii imelik kui see ka pole, siis osutus kõige odavamaks kõige pikem tee mis üldse olla saab: Californiast üle Vaikse ookeani Hiina, India, Somaalia rannik :) Suessi kanal, Gibraltar, Amsterdam, Klaipeda. Tulek kestis pea kaks kuud.

Kõige muretum oli asjaajamine Klaipedas: kahe telefoni kõnega sai kõik vormistatud ja paberid korda. Mind ennast polnud üldse vaja. Treiler läks laupäeval järgi ja pühapäeva õhtuks oli Chevelle kodus.
Täna sai siis autot ka alt poolt kaeda ja rõõm on tõdeda, et California kliimas säilivad autod hästi, et mitte öelda väga hästi. Esitiiva alumistes servades on muidugi augud läbi, aga sellega kogu rooste piirdubki.
Mõned USA-s tehtud pildid:










____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
27.04.2009 at 23:52
partel
  
Chevrolet Chevelle 1969
Lisaks pea uskumatult hästi säilimisele on ka uskumatult vaikne, nagu hübriid! Ventika ja rihmarataste hääled ainult. Muuseas, AC on peal ja väidetavalt peaks töötama.

Mootor 350, TH350, 12-bolt.

Muhelen, et vaene Erkki, auto juures ei olegi midagi putitada! :)


____________________________
_
27.04.2009 at 00:03
mrtn
Chevrolet Chevelle 1969
quote:
partel:Muhelen, et vaene Erkki, auto juures ei olegi midagi putitada! :)


noh, keevitada saab ju, oma 5 meestööminutit vähemalt.
27.04.2009 at 00:05
Duality
 
Chevrolet Chevelle 1969
:D Täitsa huvitav oli lugeda seda mis Erkki kribas :) miks tuua otse kui saab maailma ringiga onju :D ei jaa autol oli vähemalt lõbus loksuda :D Kas see jääb täiesti orig isendiks???
27.04.2009 at 01:01
Varblane
Chevrolet Chevelle 1969
Kena Malibu!Rally Wheels sobib nagu rusikas silmaauku!Kas armatuuri peal on mingi kate?Põnev oli tõesti seda juttu lugeda.:D
27.04.2009 at 01:08
partel
  
Chevrolet Chevelle 1969
quote:
Duality: Kas see jääb täiesti orig isendiks???

Mingisuguse muu plaani jaoks oleks ju teistsugune toorik hangitud.

Erkki on juba nii vana olija, et aeg mõelda omanimelise automuuseumi peale, et klassikaline pärand ikka säiliks. Kiirendusautod jäägu ikka noorematele! :)


____________________________
_
28.04.2009 at 07:23 1 edit. Last edited 28.04.2009 at 07:24 by partel
speedbird
 
Chevrolet Chevelle 1969
Õnnitlused! Väga põnev teekond oli autol tõesti. Hea, et konkreetset laeva Somaalia piraadid ära ei kaaperdanud :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
28.04.2009 at 08:09
hunt
 
Chevrolet Chevelle 1969
2150 miles per aasta ei ole tõesti mitte just väga suur läbisõit !!
Sellises korras autot oleks jah patt millekski ära retsida.
Ilus asi. Õnne !

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
28.04.2009 at 08:24
DevilDeVille
  
Chevrolet Chevelle 1969
Täitsa vahva väikeauto.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
28.04.2009 at 09:08
Indrek_S
 
Chevrolet Chevelle 1969
Aga mulle meeldib see pärlmutter värvi armatuur. olen tähele pannud, et 70-date alguses oli paljudel selline. Väga hea vaheldus tänapäeva matt-nahk imitatsioonidele.

____________________________
not done until it's done
28.04.2009 at 10:07 1 edit. Last edited 03.05.2009 at 21:50 by Indrek_S
partel
  
Chevrolet Chevelle 1969
Arvele võetud, ülevaatus tehtud. Mõistagi custom number - "69 CHE"

Ma ei mäleta, millal ma nii vaikses autos olen olnud...



____________________________
_
30.04.2009 at 22:14
tahlot
Chevrolet Chevelle 1969
nii kuradi ilus raisk... pole muud soovida kui muretuid miile
20.05.2009 at 21:50
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Chevelle 1969  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.