register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : OMC vol. 2   1 2 3  
Poster Message
wax
 
OMC vol. 2
Tegin kah mõne pildi: http://www.album.ee/?o=300003287
Õnnitlused kõigile osavõtjatele ja korraldajatele. Väga kõva oli :D
03.06.2002 at 13:38
tfr
 
OMC vol. 2
quote:
madis: Ei, teoreetiliselt see ei anna effekti. Nipp selles, et võidab see kel lõpus pöörded kõrgemal. Loogiline ju.

Aeglasem differ annab lõppkiirusele efekti küll - negatiivse nimelt. Ehk siis pöörded on kõrgemal jah. Paigalt kiirendamisel on see hea - saad mootori kiiremini "magusasse alasse". Paraku lõppkiirus kahaneb selle arvelt, kuna viimase käiguga jõuab mingil hetkel lihtsalt redline kätte (mis, nagu ma aru sain, Milleril 213 pealt täpselt juhtubki) ja edasi pole enam kuskile minna.
03.06.2002 at 14:57
ats
 
OMC vol. 2
Pöörded olid lõpus Milleril ja minul samad ca 8500 - temal 6.s käik, minul 5s käik (I sõit)
Arvutuslik lõppkiirus stock S2000l on 267 Milleril 230.
Kuna tegemist oli miilisõiduga, siis nii minu kui ka Cartesti arvates, oleks pidanud Milleri autol miili peal suurem kiirus olema, kui stock S2000l.
Teisel sõidul vahetasin enne finishit veel 6nda peale ja tundus, et sellest ka teisel sõidul suurem lõppkiirus.
Täpsemalt veel II sõit:
oletades, et meil sama mõõtu rehvid all:
Miller 213km/h, 6. käik 8400rpm
Minul 219km/h, 6. käik 7400rpm
Viimane sõit oli meil sama palju käiguvahetusi.
03.06.2002 at 15:29
BlueStang
 
OMC vol. 2
quote:
...kuigi ise arvasin, et 190kmh ikka kuidagimoodi välja ajab, aga imestama pani, et ka 5,7 V8 Pontiac minuga võrdses klassis sõitis - 1. 181kmh, 2. 175kmh???


Teemad lähevad huvitavaks. Teoorias peaks madalam ülekanne küll lõppkiirust (top end speed) vähendama, kuid miilisõiduks andma teatava eelise - seda eriti manuaali puhul, kui juht käigukangi ja pööretega oskuslikult ringi käib. Käiguvahetusi ilmselt tuleb rohkem, kuid tagarattas kasutatavad jõud peaks tänu kõrgematele pööretele suuremad olema ju. Seega ats tegi oma stockiga Milleri vastu imet tänu sõiduoskustele. Või mis?
Minu BlueStang aga võttis 2/3 maa peal kolmanda käigu (automaat 3+overdrive) ja 4000 pööret üles ja rohkem enam seierid ei liikunud - vajutasin nii, et sääremari siiamaani valus:)
Sõitsin vastavalt jaanuse näpunäidetele mõlemad sõidud erinevalt, kuid sama seis ikka.
Kuna 4000 pööredel on stockis max 150 hj, siis kas said sellel kiirusel jõud otsa ja enam käiguvahetuseni välja ei vedanud (käiguvahetused on sel kastil 4500rpm juurs)või on 180kmh peal speed limiter?
Minuga ok, aga Pontiaci tulemused on küll arusaamatud...??? Kes kommenteeriks:)


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
03.06.2002 at 16:15 Last edited 03.06.2002 at 16:31 by BlueStang
Aare
OMC vol. 2
quote:
raulionu: Lahe üritus oli, suured tänud korraldajatele ja PlyVal positiivsete kommentaaride eest. Sai igastahes mingi ettekujutuse oma auto võimetest - liigub hetkel nagu tavaline 3,5 :( aga rõõm osavõtust jäi ikka:).

Raul
______
e28s38

Hmm, aeglasemalt liikus ju:(

Aare
03.06.2002 at 16:18
newton
 
Moderator
OMC vol. 2
Konkreetsel Firel ei pruugi hetkel sinust rohkem powerit olla, sinna on van'i mootor swapitud, kus ühtegi performance juppi (veel) küljes pole. Küll ta su mõne aja pärast kaugemale maha jätab, kui sa oma autoga midagi ette ei võta :evil
03.06.2002 at 16:20
ats
 
OMC vol. 2
quote:
BlueStang:Seega ats tegi oma stockiga Milleri vastu imet tänu sõiduoskustele. Või mis?
Kas just Milleri vastu (see ülekanne on ikkagi tundmatu suurus), aga lätlase vastu kindlasti
quote:
Minu BlueStang aga võttis 2/3 maa peal kolmanda käigu (automaat 3+overdrive) ja 4000 pööret üles ja rohkem enam seierid ei liikunud - vajutasin nii, et sääremari siiamaani valus:)
Ilmselt said hobused otsa ning ei jaksanud enam tuulega võidelda? Tehase antud tippkiirus on vist veel väiksem? Proovisin CarTesti abil manual kastiga Mustangit - saavutab samuti neljandal, mitte viiendal, käigul tippkiiruse ning samuti kuskil 4k kandis.
Ehk kui ongi mingi piiraja peal, siis selle maha võtmine vist eriti ei aita.
03.06.2002 at 17:14
udu
 
OMC vol. 2
mis ja kus see CarTest on?

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
03.06.2002 at 17:15
ats
 
OMC vol. 2
http://www.cartest2000.com/ on tasuline windowsi versioon - sisaldab ka uusi autosid.
Tasuta dosi ver - kuhu tuleb käsitsi autosid lisada (suht vähe autosid on seal, kiiremad ja vanemad on sees) -
http://home.earthlink.net/~patglenn/ct.html

edit:
parameetreid millega mängida on palju, alates kompressioonist, iga 500rpmi kaupa hobustest, ülekannetest ja lõpetades temperatuuri, õhuniiskuse, käigivahetusajaga jne.
03.06.2002 at 17:21 Last edited 03.06.2002 at 17:23 by ats
BlueStang
 
OMC vol. 2
quote:
ats: Tehase antud tippkiirus on vist veel väiksem? Proovisin CarTesti abil manual kastiga Mustangit - saavutab samuti neljandal, mitte viiendal, käigul tippkiiruse ning samuti kuskil 4k kandis.
Ehk kui ongi mingi piiraja peal, siis selle maha võtmine vist eriti ei aita.
On küll. Kas äkki saad automaadiga Mustangi kiirust proovida CarTestiga ja teada anda, mis sealt välja jookseb? Mul hetkel pole seda:(


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
03.06.2002 at 18:43 Last edited 03.06.2002 at 18:44 by BlueStang
newton
 
Moderator
OMC vol. 2
Tulemused üleval.
03.06.2002 at 19:35
madis
OMC vol. 2
Stangil on 180 peal piiraja, nagu _juba korduvalt mainitud_ ;)
180 peal mootor ära ei sure, 150 närust hobust jaksab seda risu ikka kiiremini lükata.
03.06.2002 at 19:46
PlyVal64
OMC vol. 2
Tänud kõigile positiivse vastukaja eest tõsiselt ekspromt tehtud "võistlusülekande" eest!!!
See vist esimene kord, kus minu ohjeldamatu lobisemishimu mingit kiitust saab ja äkki? ka õige asja ette läheb.
Ja BlueStang, polnud nad niiasjatundlikud veel ühtegi, sest kodutööga saab palju paremini teha. Ja mida halba oleks olnudki öelda Sinu Mustangi kohta? Kiitust oleks tahtnud veelgi lisada, kuid et mitte teistele haiget teha ja ebaobjektiivne olla, siis Tapal ei öelnud. Aga siin ütlen: "parem ruunatud ameerika mustang igapäevakasutuses, kui tuline itaalia tagajalgadel täkk garaazhis". Sest meie maal "elutsevate" Ferraride-Viperite-Porchedega paistab küll nii, et rohkem "garaazhiiluks", kui otstarbekohaseks kasutuseks, nad soetatud on. Üks selline itaalia täkk seisis loiult täna Pirita jahisadama kail...
03.06.2002 at 20:28
BlueStang
 
OMC vol. 2
quote:
madis: Stangil on 180 peal piiraja, nagu _juba korduvalt mainitud_ ;)
180 peal mootor ära ei sure, 150 närust hobust jaksab seda risu ikka kiiremini lükata.
No Madis, Sa oled ka ikka hea mees. Selle asemel, et mind keelitada mitte miilirajale minema oleksid võinud piiraja juttu rääkida - ja nõu anda, kus see kaval limiterkillimise juhtmecuttimise koht on...
Ja miks ise ei tulnud, oleksid siis vähemalt Sina piirajata usakate lippu kõrgemal hoidnud. Nüüd Pontiac 5,7 V8 kõige parem usakas 181 kmh-ga. Nutune ju...

to wax:ilusad pildid - eriti see BlueStang politseiautost 179kmh mööda tuhisemas:D

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
03.06.2002 at 20:28 Last edited 03.06.2002 at 20:42 by BlueStang
madis
OMC vol. 2
Bluestang, mul on ka piiraja peal, seda _EI SAA_ maha võtta niisama lihtsalt, sest see on mootori juhtimisse sisse ehitatud. Btw. ma vist oleks parema tulemuse saanud, kuna mul spido näitab -5..10 % :) - liiga suur tagaketsi diameeter.
Aga jah, mul nisike põhimõte, et kui võistelda siis ikka koha nimel, ehk siis eeldused on vajalikud.
03.06.2002 at 22:12
peep
 
Moderator
OMC vol. 2
ats: kui seda pilti vaadata siis ehk on Sinu edu põhjuseks väiksem esispoiler ? See võis küll need 6 kmh tekitada...
03.06.2002 at 23:44
tfr
 
OMC vol. 2
quote:
peep: ats: kui seda pilti vaadata siis ehk on Sinu edu põhjuseks väiksem esispoiler ? See võis küll need 6 kmh tekitada...

Ma võtan omale julguse tunnistada, et ma pime olen - aga misotsast need 3 esispoilerit erinevad seal?

Miller kaotas ilmselt kõvakatusest ja nendest kõrtsikleepekatest tekkinud lisaraskuse tõttu :D
03.06.2002 at 00:48
BlueStang
 
OMC vol. 2
quote:
madis: Bluestang, Btw. ma vist oleks parema tulemuse saanud, kuna mul spido näitab -5..10 % :) - liiga suur tagaketsi diameeter.
Aga jah, mul nisike põhimõte, et kui võistelda siis ikka koha nimel, ehk siis eeldused on vajalikud.

Nujah, nüüd on hea rääk. Meil minuteada mõlemal 255/60 R15 taga.
Aga Sinu põhimõttega meil kumbalgi pole kunagi rajale asja, mulle aga tänaval "rullata" eriti ei istu ja kus siis veel masinat proovile panna.
Aga ok, Peace!


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
03.06.2002 at 01:08
Taavi
OMC vol. 2
Sellel keskmisel S2000-el pole jah seda madalamat põlle all, mis teisel kahel on.
04.06.2002 at 09:23
wax
 
OMC vol. 2
quote:
peep: ats: kui seda pilti vaadata siis ehk on Sinu edu põhjuseks väiksem esispoiler ? See võis küll need 6 kmh tekitada...
Arvatavasti pidurdas neil kolmel ka esimene numbrimärk paar kmph maha ???
04.06.2002 at 09:37
Mell
OMC vol. 2
Ütleks siis ka siin foorumis korraldajatele:suured tänud,üritus oli igati ladus.Ja muidugi PlyVal,irw,kes ütles meie firma omaniku (BMW328 `00)kohta "tõsine rullnokk"või midagi sellist,tal nüüd vist jäigi nimi külge ;) .
Ise küll ei kuulnud,aga minu auto kohta oli kah positiivselt öeldud,et ikka eksootika,ainuke saareriigi auto või nii (ega ma jah seal rajal rohkem inglise autosid ei täheldanud?),enamus inimesi mõtleb ikka et "Rover on inglise sai..."
Muidu sõitudest nii palju,et enda jaoks oli üllatus see,et too suur MB tank nii jõhkraklt lajatas,sellel peaks ju tugevalt üle 2 tonni rauda olema järgi vedada...ja pettumus oli see,et toda EVO7-t ära ei suutnud kustutada,esimene kord jäi 1km/h puudu,aga kuna mul ei läinud esimene sõit 5.käik kohe sisse,siis jõudsin vahepeal sõbraga pudeli Aisti peale kihla vedada,et teen EVOle küpsisesse,aga võta näpust,kui mina sain 223,siis sai ta lausa 2km/h parema lõpu :(
Aa vahet pole,pärast lahendasime selle pudeli niikuinii koos ära...igatahes tase üritus!!
04.06.2002 at 10:01
417RR
OMC vol. 2
Tänu Peebule(kes seda üritust vedas) sai nii mõnigi asjamees suunurgad laup. lõunaks allapoole.
Usun et Eestis on nüüd vähem neid mehi kes teatavad
200 laksan vabalt ära.(kuna spidol ju tunduvalt rohkem)
Kummaline on see, et kui ei ole ESS vormis turvat ja ohkivaid poliise siis rahvas kuulab meeleldi sõna ja ei lase endale 10 korda oelda et rada vabaks või et seal ei tohi olla.
Loodame et eestvedajatel jaksu jätkub ja üritusest tore traditsioon kujuneb .
04.06.2002 at 10:35
newton
 
Moderator
OMC vol. 2
Minu meelest oli huvitav tulemus üldarvestuse 29. koht, näiteks võrrelduna paar kohta kõrgemal olnud Imprezaga. '92 1.6 Civic peaaegu sama kiire kui 2001 WRX?
04.06.2002 at 10:47
LaSa
 
Moderator
OMC vol. 2
quote:
newton: Minu meelest oli huvitav tulemus üldarvestuse 29. koht, näiteks võrrelduna paar kohta kõrgemal olnud Imprezaga. '92 1.6 Civic peaaegu sama kiire kui 2001 WRX?
eks tal ole nelivedu vaja kah ringi ajada ;) ja ilmslt ülekanded pole mõeldud kah väga suurteks kiirusteks.
04.06.2002 at 11:35
ats
 
OMC vol. 2
quote:
peep:kui seda pilti vaadata siis ehk on Sinu edu põhjuseks väiksem esispoiler ? See võis küll need 6 kmh tekitada...
Kui hondat uskuda, siis s2000de spoileriring on kaua tuuletunnelis testitud asi, mis peaks mõned km lõppkiiruselel lisama :) ise arvasin, et just hävin - ei ole ei skirti ega esispoilerit. Aga noh, alati võib ju Honda näiteks udu ajada, et inimesed ostaksid spoileriringi.
Pealegi sai Miller ju eelmine aasta peaagu sama kiiruse (ma küll ei tea, mis ilm eelmine aasta oli)
04.06.2002 at 11:52
tqhq.ee foorum : Üritused : OMC vol. 2   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.