register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Rex R-12 "Streetfighter"   1 2  
Poster Message
Cha
  
Rex R-12 "Streetfighter"
Tahaks seda vvt autot juba kasvõi Saugal näha tagumas 49 sek aegu!
Tal peaks ka maailma parimate karakteristikutega moto vahel olema jne

____________________________
Dr. Mopar is far better than any other doctor.
Try our new Hemiagra and Hemialis medicines: e-body, b-body or eb-body to distress or smthng like that :)
We are not responsible, if You will get long term heavy addictv8ion after.
12.08.2009 at 00:26
Jesper
 
Rex R-12 "Streetfighter"
Thanks, PlyVal, ma ise ausalt öeldes ei tulnud selle peale et Rexeri lehte uurida. Päris intrigeeriv lahendus on see, kuidas tagumine käänmik on lehtmetallist väänatud ja laagripukk ning muud pudinad polditakse sinna külge, kui keegi oleks näidanud sellist juppi mulle mittekomplektse ja -töötava auto koosseisus, siis ma oleks ilmselt pihku itsitanud, aga kui see on (V8 otsas) testitud ja tugev lahendus siis...

Hästi äge värk ikka :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.08.2009 at 01:56
viplala
Rex R-12 "Streetfighter"
Vaatasin ka neid pilte, selliste projektide valmimist isegi piltide pealt on lahe jälgida. Natukene hämmastas tegelikult viimane pilt. Kui ma õieti näen, siis kannab mootor oma raskusega vändaotsal, pisemgi põrutus ja vändaots on kõver. Riskantne värk :)
13.08.2009 at 10:06
Astro SS
Rex R-12 "Streetfighter"
quote:
viplala: Vaatasin ka neid pilte, selliste projektide valmimist isegi piltide pealt on lahe jälgida. Natukene hämmastas tegelikult viimane pilt. Kui ma õieti näen, siis kannab mootor oma raskusega vändaotsal, pisemgi põrutus ja vändaots on kõver. Riskantne värk :)

Et sellisel viisil vända otsa kõveraks saada tuleb see maja katuselt koos raamiga alla visata..............

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
13.08.2009 at 10:18
Riho
Rex R-12 "Streetfighter"
quote:
Lembit: Tunneks huvi, kas selle R-12 sildade kinnituspunktide andmed on ka mingis failis või joonisel saadavad?
Paneks nad huvipoolest vedrustuse analüsaatorisse sisse ja vaataks mis tulemused tulevad.

Oma Lada ajast mäletan, kuidas sai lugematu arv kordi vahetada kõikvõimalike sarniiride ja rooliotste kummikatteid, mis kohe kudagi ei soostunud üle poole aasta elus püsima. Sarniirid ise olid kah tihti jube saast. Kvaliteet ei olnudki mitte nii üldiselt all, kuivõrd just meeletult kõikuv. kahest koos ostetud samasugusest vedrustuse pulgast võis üks kesta mitu aastat ja teine paar nädalat.

GTO baasil ehitatava auto sillad tulevad veidi erinevad, kui senistel autodel. Kui see on lõplikult valmis joonistatud, siis oleks analüsaatorisse söötmine kindlasti väga abiks.
Lada šarniiride kvaliteet kõikuv on tõesti.

Viplala - millisest pildist sa räägid?

Priit - selle musta raamiga Cobra ehitus ei toimu tegelikult tehases. Ikka mees ise kodus garaazis ehitab. Ja väga hästi teeb. Sellist töökultuuri ja kvaliteeti ei ole ma mujal ausalt öeldes näinud. Ilus on vaadata.
13.08.2009 at 15:06
Lembit
Rex R-12 "Streetfighter"
quote:
PlyVal64: Lembit, kindlasti on selle vedrustusgeomeetria kallal tõsiselt tööd tehtud, hulga meist targemate kirjutatut loetud aga ka kogemustele tuginetud. Kindlasti teab Mati meievanustest oluliselt põhjalikumalt nõukogude jublakate kvaliteedist :D Küsimus oli ju õõtsades ja need on tõeliselt head. Õõsapuksid pole kunagi Ladadel probleeme valmisanud. Muud jubinad läevad külge aga just sellised, millise ehitaja ise valib. Pildike ka pooleli edesillast, see konkreetne ongi DIY-Cobra, lihtsalt ehitusprotsess toimub tehases:
Priit, minu (Matiga võrreldes küll ülilühike) elukogemus on mulle näidanud, et kui mingitele küsimustele tuleb ümmargusi ja mittemidagiütlevaid vastuseid, siis enamasti sellepärast, et aus ja konkreetne vastus ei kannata väljaütlemist. :) On täiesti võimalik, et just REX-12 vedrustus ongi see erand, mis seda üldreeglit kinnitab.

Mis mind kõige rohkem selle vedrustuse juures häirib, on välditavad paindekoormused sellistel detailidel, mis ei ole tehasest mõeldud painde all töötama. Samuti ei ole ma nõus ilma tehniliste argumentideta nõustuma, et "õõtsad on tõeliselt head". OK, seda detaili, mis on sepistatud ja modifitseerimata ma otseselt katkiminekus eriti ei kahtlusta, aga paindumise seisukohalt on nad kindlasti vähem jäigad, kui sama kaaluga torud.
Ülemised esimesed õõtshoovad "versioon 2" - nende puhul tahaks mina isiklikult küll mingeid arvutusi või konkreetseid teste ja mõõtmisi näha enne, kui nendega 180 km tunnis 1000 kg kaaluval, slikkidega autoga jõuga pidurit vajutan. Painutav jõud ülemise sarniiri keermestatud varrel võib päris suur olla. Lisaks annab pidurdmine ka päris vinged jõud esimeste alumiste õõtsade sisemistele kinnituspunktidele, mille omavaheline kaugus võiks jõudude vähendamiseks suurem olla.
Ka tagavedrustuses on mõnigi põnev detail. Näiteks see lisatugivarras. Kui tegemist on Lada tagasilla ülemise vardaga, koos standardpuksidega, siis annab see 100 kg jõu puhul järgi, ma pakun ligi 10 mm. Mida ta sellise pikenemise/lühenemise juures toetaks, jääb veidi arusaamatuks.

Riho - ega ei pea ju ootama lõplike teostusjoonisteni. Võib ka vahepealseid versioone läbi arvutada. Teinekord võib kümmekond millimeetrit siia või sinnapoole üsna palju mõjutada.
13.08.2009 at 17:11
mikimouse
Rex R-12 "Streetfighter"
quote:
Ka tagavedrustuses on mõnigi põnev detail. Näiteks see lisatugivarras. Kui tegemist on Lada tagasilla ülemise vardaga, koos standardpuksidega, siis annab see 100 kg jõu puhul järgi, ma pakun ligi 10 mm.

ära nüüd üle ka pinguta :)

____________________________

13.08.2009 at 19:36
viplala
Rex R-12 "Streetfighter"



Viplala - millisest pildist sa räägid?



http://rexer.ee/ >vasakult link>Üks Rex ja sealt viimane pilt.
13.08.2009 at 19:47
partel
  
Rex R-12 "Streetfighter"
Arvutused?

Kui kvaliteet kõigub ja juhtus seekord praakjupp, kui palju arvutustest kasu on?

Dragis küll mingeid tugevusarvutusi ei tehta, kuigi tagavedrustus peab hakkama saama way üle 1000 kg, 4G kiirendusega, tagasilla wrap-upi ja laiade slikkide pidurdusjõuga lõpus. Stock esiõõtsad kannatavad üle 1000 kg esotsa kukkumist meetrikõrguse wheelie puhul jne.

Mis kasu on pidurdamisel mõjuva koormuse teadmisest? Tänavaauto puhul vast igasugused löögid, aukudest läbi ja üle telliskivide sõitmisega ka arvestama.

Täiesti lambieeldus, et arvestades Niva otstarbekohast kasutamist, siis retsiti teda katsetustel korralikult ja jupid on ikka suure tugevusvaruga?

Dragi tugevusarvutustest tuleb hetkel meelde näiteks poolteljed, need sõltuvad pöördemomendist, vastavalt sellele siis nuutide arv. Samas on kiiremates klassides ka see reeglitega paika pandud.

Muhelen seda Camaro 4-linki IC "arvutamist". Nagu praktika näitas, siis täpselt sama IC'ga tegi ühel rajal wheelie, aga teisel uisutas 200m. Täielik müstika! :)


____________________________
_
13.08.2009 at 20:48
PlyVal64
Rex R-12 "Streetfighter"
quote:
partel: Stock esiõõtsad kannatavad üle 1000 kg esotsa kukkumist meetrikõrguse wheelie puhul jne.
Täiesti lambieeldus, et arvestades Niva otstarbekohast kasutamist, siis retsiti teda katsetustel korralikult ja jupid on ikka suure tugevusvaruga?
Esimese Cobra, selle Supra tehnikaga kuldpruuni isendi, all katsetas Mati esiõõtsad ise teha. No on see auto vast tuhatkond kilti sõitnud ja siis olid õõtsad silmaga nähtavalt läbi paindunud. Äkki on need siiani seal all? Igal juhul wheelie'sid see auto teinud pole :D Aga Nivad on teinud imetrikke üle maailma samade õõtsadega aastast 1977, k.a. Dakari rallidel hästi esinenud. Seega pole imestatav, miks Mati nende juurde pidama jäi. Hind peale selle. Võiks ka Volga sepistatud õõtsad võtta aga neid oleks vaja juba rohkem modida - nõellaagrid pole just suurim voorus nende puhul. Ja kui nüüd hakata kogu oma autode ajalugu edesildade osas läbi mõtlema, siis ei tulegi sepistatud õõtsasid meelde, ikka on plekist stantsitud ja keevitatud. V.a. BMW 3. ja 5.seeria aga ned ei sobi kohe mitte.
13.08.2009 at 21:48
PsychoDad
 
Rex R-12 "Streetfighter"
VÄGEV auto! ideest teostuseni on ikka tubli maa, aga nagu näha asi edeneb, ja teoreetikute kiuste liigub projekt edasi :)
jõudu ja viitsimist!
13.08.2009 at 00:21
vvt
  
Rex R-12 "Streetfighter"
Selle Niva värgi puhul pole tugevus keiss, keiss on muude juurdekäivate pulikate täiesti suvaline vastupidavus tänapäeval. See jupp, mis on tehtud rubla-ajal, on veel enamvähem usutava kvaliteediga, aga peale autotööstuse liberaliseerimist venes on sealt tulevad komponendid tehtud eiteakust ja on täiesti suvalise kvaliteediga, niiet kui sellele sillale mingeid lääne pulki pole, on otsimist-aretamist kindlasti. On ka sellised vene kummijuppe nähtud, mis tunduvad olevat välja lõigatud augusaega mingist lumesaha aluskummist või taolisest ollusest. Teadjamad räägivad, et kunagi liikusid ringi ja miskid sarniiride metallkausid, mis korrektse määrimise puhul kestsid palju aastaid. See kapronist jura, mida praegu müüakse, püsib uuena tihti esimese löökauguni.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
14.08.2009 at 09:33
Lembit
Rex R-12 "Streetfighter"
quote:
mikimouse:
quote:
Ka tagavedrustuses on mõnigi põnev detail. Näiteks see lisatugivarras. Kui tegemist on Lada tagasilla ülemise vardaga, koos standardpuksidega, siis annab see 100 kg jõu puhul järgi, ma pakun ligi 10 mm.
ära nüüd üle ka pinguta :)
Jah, Õige.
Iga vedrustuse disainil on arvutustest/mõõtmistest olulisem, et "lambieeldused" oleks täidetud ja kasutatavatel tükkidel oleks Darari ralli taust. No mida mul siia veel lisada saaks olla...
14.08.2009 at 11:46
partel
  
Rex R-12 "Streetfighter"
Noh, F1 tipptiimidel on konkreetse raja kohta aastate jooksul kogunenud tohutu andmebaas, lisaks kõikvõimalik auto know-how.

Aga piloodid ikka kurdavad mõnikord, et auto pole balansis, või isegi võimatu sõita. Millest järeldub:

F1 insenerid ei oska arvutada.

Minu arvates on just oluline reguleeritavus. Teed testi - üle või alajuhitav, jäik/pehme vms. Siis saadki amorte kruttida, ballasti liigutada, rattakaldeid muuta jne.



____________________________
_
14.08.2009 at 16:18
tqhq.ee foorum : Minu auto : Rex R-12 "Streetfighter"   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.