register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Headeri toru  
Poster Message
Ago
 
Headeri toru
Kas headeri toru läbimõõt võib suurem olla kui plokikaanes oleva avause läbimõõt?
See tähendab, et kui näiteks kaane väljalaske avause diam. on 30mm siis kas headeri toru võib olla läbimõõdus 35mm seinapaksusega 1,5mm. Kas materjalina võiks arvesse tulla roostevaba?
Keegi vist jagas siin midagi vastusurvetest ja muust sellisest.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
14.06.2002 at 21:40 Last edited 15.06.2002 at 00:17 by Ago
GT500KR
Headeri toru
Põhimõtteliselt ei tohiks, sest sinna tekivad keerised, mis gaaside väljumist takistab. Sisselaskege on ju sama lugu, et võimalikult vähe keeriseid. Siin on tibake Bernolli seadust.
14.06.2002 at 22:55
Ago
 
Headeri toru
Kuivõrd täpselt on sel juhul arvestatud stock headerid? Kaanest tulevad gaasid saavad 2cm pärast kokku 41mm läbimõõduga torus. Ma saan aru küll, et stock header on täielik :bs aga tahaks teada kui suur on lubatud eksimine, 1, 2 või 3mm? Newtoni artiklit lugedes jäi silma, et toru läbimõõt võiks ka suurem olla.
Mootoriks on 2,8 V6.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
15.06.2002 at 00:14
rustang
  
Moderator
Headeri toru
quote:
Ago: Kas headeri toru läbimõõt võib suurem olla kui plokikaanes oleva avause läbimõõt?
quote:

Minu meelest headeritega tihti nii ongi.
15.06.2002 at 00:37
Ago
 
Headeri toru
Kui suur on toru seina paksus? Stock kollektoril on 4mm.
Äkki kellelgi vedeleb mõni header riiulis :) Võiks ära mõõta.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
21.06.2002 at 14:44
max
Headeri toru
Mul vedeleb... Sel või järgmisel nädalavahetusel üritan ära mõõta, kui tahad.
21.06.2002 at 16:11 Last edited 21.06.2002 at 16:12 by max
rustang
  
Moderator
Headeri toru
Mälu järgi pakuks, et stock Mustangi headeri seinapaksus on 1.5 - 2 mm kandis, mitte rohkem. Kui väga vaja võin õhtul garages täpsemalt üle mõõta.
21.06.2002 at 16:14
Ago
 
Headeri toru
Igasugused mõõdud ja muu on kasuks. Palusin siin meie torumeestel headerid väänata. Nemad muidugi oma suures mitteviitsimises mulle kohe seletama, et toru sein peab ikka hirmus paks olema muidu põlevat ära. Roostevaba olevat ka jama, pidavat värvi muutma ja mängima hakkama. Soovitati mingit spets toru osta mis on kuumakindel ja puha. Ma ei kujuta muidugi hästi ette mismoodi nad seda nende jutu järgi vähemalt 3mm toru kvaliteetselt väänavad.
Nii, et on hea kui oleks mingid kindlad mõõdud ja materialid ette näidata ja öelda, et nii ongi.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
22.06.2002 at 09:19
peep
 
Moderator
Headeri toru
Toppartsuga sama territooriumil asub miski summutifirma, mis müüb väljalasketoru ka meetrikaupa - paksusest pole aimugi aga just sellisest torust väljalaset tehakse.
22.06.2002 at 10:14
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Headeri toru  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.