register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Küsimus foorumi teemadest ja mõttest   1 2  
Poster Message
partel
  
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Projekte kajastatakse pigem jooksvalt foorumis, artikkel rohkem näiteks aasta kokkuvõte vms.

Mis pikaaegsusse puutub, siis USA's näiteks Chris Karamesines sõidab TF'i 80-aastaselt ja NHRA's kusjuures. Alustas "esimesest päevast" ja väidab et ainus töö ongi olnud TF piloot... Nii mõnelgi tiimiomanikul on olnud juubel "50 years of drag racing" (Connie "Bounty Hunter" Kalitta) või 60 ("Big Jim" Dunn).

Samuti on näiteks juhuseid, kus pere ja äride tõttu jääb 20 aastat vahele, siis selgub, et on kogunenud nii mõnigi üleliigne miljon, ehk võib tagasi tulla piiramatu eelarvega ja rekordeid teha.

Nii et need "loobumised" ei tarvitse lõplikud olla.


____________________________
_
21.12.2009 at 10:13
peep
 
Moderator
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Kui keegi soovib oma autost artiklit meie lehele riputada, siis see on igati teretulnud. Muidugi eeldusel, et auto on huvitpakkuv laiemale seltskonnale, haakub meie saidi kontekstiga, on olemas pildimaterjal ja autori võime ennast verbaalselt väljendada on meie saidil seni ilmunud artiklite tasemel.

Võib-olla mõni pole märganudki, et meil on autoesitluste alljaotus ?

http://www.tqhq.ee/dir.php?id=47
21.12.2009 at 11:25
otipoiss
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
quote:
PlyVal64:
Miskipärast ei armastata oma projekte kajastada. Mitu autolugu on põhisaidil ja mis ajastust need on? Danieli autost ei tea midagi aga ainus auto, mis veel siiani on sama omaniku käes ja mingil kujul "arengus", on Foke Camabird. Minu auto loost on möödunud n aastat, OMA auto enda soetamisest peaaegu täpselt 14 ja see on nüüd juba uue generatsiooni fännide käes. Aga Georgi masin suisa vahepeal mahagi põletatud ja "Dzoodz" ise usa-raua-usust 180-kraadi teise suunda oma eluga läinud.
Autode alarubriigis paar teemat autost, tema ehitamisest ja arengust on ja see ongi kõik. Vähevõitu raua massi arvestades.


Minu kui tühipalja wannabe fänni ja puhtalt lugeja jaoks on sellest kõige rohkem kahju üldse. Noidsamu autoesitlusi sai kunagi (2002) kui esimest korda üldse internet koju tuli loetud ja imestatud nii mitmeidki kordi. Kahjuks pole sinna midagi rohkemat lisandunud. Samas poolikuid projekte on ju tegelt vääga palju.
21.12.2009 at 00:42 1 edit. Last edited 21.12.2009 at 00:43 by otipoiss
Peeter82
 
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
quote:
peep: Kui keegi soovib oma autost artiklit meie lehele riputada, siis see on igati teretulnud. Muidugi eeldusel, et auto on huvipakkuv laiemale seltskonnale, haakub meie saidi kontekstiga, on olemas pildimaterjal ja autori võime ennast verbaalselt väljendada on meie saidil seni ilmunud artiklite tasemel.

Selleks, et seda teha, peab inimesel olema küllaltki palju edevust.
Jah, üsna kõrge tase on ette pandud ja igaüks ei jõua sinna või siis pole viitsimist.


____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
22.12.2009 at 09:05
peep
 
Moderator
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
quote:
Peeter82: Selleks, et seda teha, peab inimesel olema küllaltki palju edevust.
Jah, üsna kõrge tase on ette pandud ja igaüks ei jõua sinna või siis pole viitsimist.


Võimalik, et need artiklid on eilne päev tänasel foorumi, blogi, twitteri jne ajastul, kus vormil pole tähtsust ja peamine on info kiiresti edasi anda. Kui ei leidu kedagi, kes saaks hakkama ühe enam-vähem sisu ja stiiliga artikli kirjutamisega, siis pole otseselt midagi katki. See ikka rohkem võimalus kui kohustus. Lihtsalt tekkis siin teemas mulje, et neil oleks veel tänapäevalgi lugejaid.

Mis edevusse puutub, siis seda on väga keeruline diagnoosida, igal inimesel on omad põhjused. Mulle tundub, et pigem on need inimesed konkreetse margi/mudeli/stiili/tegevuse jne fännid, ning soovivad nende lugude kaudu oma veendumusi laiemalt propageerida ja leida/tekitada teisi omasuguseid. Täpselt sama idee on mistahes ühendustel, klubidel, foorumitel jne. - palju seal edevust ja palju entusiasmi, mine võta kinni ? Aga ilma nendeta oleks maailm üks lame ja igav koht, see on kindel ! :)

Kui mõni mees tuleb ja ütleb, "vot lugesin sinu auto lugu ja sellest peale olen mõelnud ise midagi samasugust teha, ning nüüd 1-2-3-4-5 aastat hiljem saangi seda endale lubada", siis see nagu olekski asja eesmärk. Eriti puudutab see nooremaid huvilisi, nemad ju alles peavad kujundama oma eelistused ja sellised üldised, kuid seetõttu kergemini "söödavad" artiklid on vahel lausa kogu elu kestva autoharrastuse suunajad. Ma usun, et iga mees siit saidilt suudab öelda, kuidas ja millal tema ellu autoharrastus konkreetsel kujul sisse tuli ja see on üldjuhul kõvasti enne, kui on võimalik midagi reaalselt ära teha. Vanematel kodanikel näiteks MHK "100 autot" või välismaalt saadetud ajakiri, noorematel ilmselt mõni tänaval nähtud masin või miks ka mitte, näiteks tqhq artiklite lugemine ?
22.12.2009 at 11:21 1 edit. Last edited 22.12.2009 at 11:23 by peep (Moderator)
partel
  
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Peetri mainitu on tõesti üks faktor, paraku. Aastate jooksul olen isegi kuulnud, et "mis nüüd mina oma rondiga..", millele olen igati vastu vaielnud.

Kui ainult parim oleks küllalt hea, siis oleks vast ainult üks autoesitlus, ükskõik kui palju head rauda ka oleks...

Eesti keeles oleks just tavainimesele sissejuhatavat/ülevaatlikku/ABC'd vaja, tehnika poole pealt näiteks, et miks just selliste parameetritega komponent valiti, et tekiks arusaam kuidas auto töötab tervikuna. Näiteks mulle piisab vaid juppide nimekirjast, et võiks üsna pika jutu rääkida autot nägematagi... :p

Samuti ABC ei vanane.

Edasijõudnud lähevad paratamatult inglise keele peale ja kõrgemal tasemel jutu kirjutamise risk on teadagi see, et "kõik, mis kirjas, on juba vananenud!" :)



____________________________
_
22.12.2009 at 14:40 1 edit. Last edited 22.12.2009 at 14:46 by partel
max
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Keegi riputas kunagi siia päris laheda internetifoorumi elutsükli kirjelduse, aga ei leia seda enam. Guugeldades leidsin paar artiklit/teemat, mis on enam vähem sinna auku:
http://www-usr.rider.edu/~suler/psycyber/lifelist.html
http://www.aznlover.com/vbulletin/rants-raves-randomness/9241-life-cycle-internet-forum.html

See peab IMO 100% paika ja tqhq aeg on läbi (kogu sügava lugupidamise juures foorumi adminnide ees), kuna asjaliku info osakaal on minimaalseks muutunud ning selle filtreerimine üha vaevarkkam. Kindlasti on sarnane elutsükkel ka kasutajatel endil ja nende kahe summana tekibki see emotsioon. Õnneks sain ma nautida mõlema elutsükli summat nende tipphetkedel :)

Igal juhul palju jõudu adminnidele ja asjaosalistele, äkki saab veel asja :)
22.12.2009 at 15:45
mrtn
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
quote:
max: Keegi riputas kunagi siia päris laheda internetifoorumi elutsükli kirjelduse, aga ei leia seda enam. Guugeldades leidsin paar artiklit/teemat, mis on enam vähem sinna auku


http://tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=2703&spid=23477#23477
22.12.2009 at 15:47
partel
  
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Pole arvestatud autofoorumi eripära, et asjalik jutt, näiteks auto ehitamise blog ja sellega seotud arutelu eeldab teatud rahalisi võimalusi. (+ aeg ja know-how)

Võib ju ka öelda, et uute autode müük kukkus 50% vms ehk nüüd on maailma autoäril lõpp ja tehased ja diilerid võivad uksed kinni panna.



____________________________
_
22.12.2009 at 17:49
vvt
  
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Minuarust nende "vaba teema" tõlgendamiste probleem peitub selles, et osa seltskonda arvab, et Chevy tagaistmel, mutrivõti suus sündmine tagab teatud eriõigused. Ja kui ilmub keegi, kes mainstreami peale kohe hoosianna ei karju, tuleb see põrandaprakku taguda. (Mõlemas lauses kasutatud isand dieseli sõnu). Ja et ise targemana paista, tuleb targemad elimineerida (AstroSS tsiteerides). Lihtsalt omadest kogemustest, mida siin pikkade aastate jooksul tähele pannud olen-ütlused peavad vett ja ka selles teemas on seda juba tunda. Pole juba ammu käinud, sest siin pole eriti olnud teemat, mis huvi pakub.

Kuna üks ortodoks ülalpool paari minu algatatud teemat näiteks tõi, siis ma küsin vastu - mille poolest on Lada crashtestist teemakohasemad jutud "naljanurk", "teeks õlut" ja "sügaks jõulude puhul testiikuleid"-tüüpi jutud? Vahest on asi selles, et teemade algatajad on "õigemad"?

Igal juhul tasuks kord enda sisemusse vaadata.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
22.12.2009 at 18:42 1 edit. Last edited 22.12.2009 at 18:47 by vvt
Madlobster
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
quote:
vvt: Minuarust nende "vaba teema" tõlgendamiste probleem peitub selles, et osa seltskonda arvab, et Chevy tagaistmel, mutrivõti suus sündmine tagab teatud eriõigused. Ja kui ilmub keegi, kes mainstreami peale kohe hoosianna ei karju, tuleb see põrandaprakku taguda. (Mõlemas lauses kasutatud isand dieseli sõnu). Ja et ise targemana paista, tuleb targemad elimineerida (AstroSS tsiteerides). Lihtsalt omadest kogemustest, mida siin pikkade aastate jooksul tähele pannud olen-ütlused peavad vett ja ka selles teemas on seda juba tunda. Pole juba ammu käinud, sest siin pole eriti olnud teemat, mis huvi pakub.

Kuna üks ortodoks ülalpool paari minu algatatud teemat näiteks tõi, siis ma küsin vastu - mille poolest on Lada crashtestist teemakohasemad jutud "naljanurk", "teeks õlut" ja "sügaks jõulude puhul testiikuleid"-tüüpi jutud? Vahest on asi selles, et teemade algatajad on "õigemad"?

Igal juhul tasuks kord enda sisemusse vaadata.

Irwadi IRW :D

Aga sellpärast, et tegemist on tehnikafoorumiga mitte perefoorumiga. Ölletegu ja testiikulite sügamise kohapealt saab kõvasti sõna võtta delfi naistekas, kus on garanteeritud rohke sõnavõtt ja tagassiside. Ausaltöeldes ei pannud tähele, kes lada crash teema alustas või lõpetas. Lihtsalt üks minu peas olev hääleke sosistas mulle, et lada crash test sobibi mingil kummalisel põhjusel tehnika foorumisse rohkem kui testiikulid ja nende sügamine. Loomulikult võib minu hääleke peas valetada ja antud teemast kasvab välja tõeline mehhaniseeritud sügamisapastraat, mis mõne meie külastaja poolt ära patendeeritakse ja suured miljonid eestisse tuuakse. (Mõte jookseb juba samas suunas edasi ja väike plaan on Eesti masust välja tuua. aga nüüd olen dilemma ees, kas jätkata siin või minna delfi naistekasse)

Paneks siin siis nagu seal naistekas pannkoogi retsepte, tulbisibulate üle talve hoidmine, parim hambapasta, kellel on rohkem sõpru okrutis (vms)
Ah aga tegelt tehke, mis tahate plärage, millest süda lustib kui plära osakaal ära tüütab eks siis jäävad külastused harvemaks jne. Ja eks foorumi eluloo postitajal oli omajagu õigus. Inimesed lähevad oma eludega edasi. Ei näe teist kedagi siin liivakastis keel suunurgast väljas ilusaid vorme tegemas. Tulevad uued noored tegelased algul sõimavad moded läbi pärast mõnest saab asjagi. Varsti moded tüdinevad, sest ka nende elu läheb edasi.

Ühesõnaga kui natuke suuremalt vaadata siis täiesti mõttetu heietus kes kus käib kellega räägib ja millest. Osades kohtades saab oma käitumisega peksu ja laimu osaliseks teises ringkonnas oled tehtud ja tunnustatud poiss.

Häid joule ja magusaid piparkooke.
22.12.2009 at 19:26
peep
 
Moderator
Küsimus foorumi teemadest ja mõttest
Elutsükli teema on tõesti huvitav kuna meenub, et foorum oli mõnede kasutajate arvates ennast selleks ajaks ammendanud. 8 aastat tagasi. :)

Loodan, et kõik said suu puhtaks rääkida, pühade puhul tõmbaks siin otsad kokku ja jätaks selle teema ajaloo tarbeks.
22.12.2009 at 20:04
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Küsimus foorumi teemadest ja mõttest   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.