register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Ford F150 83a.  
Poster Message
bluesman
Ford F150 83a.
Tervist

Alustan ka oma arglikku teed USA autode maailma, ning tekkisid mõned küsimused teatava Fordi kastika kohta.
Loodan, et lollide küsimuste eest uue foorumlasena kohe piki tatti ei saa ning ehk oskab keegi mõnele küsimusele vaatamata esimesele jaanuarile ka adekvaatselt vastata.

Tuhnisin ka foorumis juba veidike aga konkreetse isendi kohta nagu erilist teksti ei leidnud.

Niisiis pakuti mulle müüa järgmist masinat: 83.a Ford F150, 4,9 rida 6, 5-käiguline manuaal. Masin eesti registris. On mõnda aega seisnud ja vajab keretöid kuid auto üldine läbisõit 96000 miili (reaalne kuna on olmas kõik dokumentatsioon alates 83 aastast auto ostuhetkest peale).

Küsides müüja käest hinda ütles ta, et paku ise midagi, tema ei oskavat öelda. Siit ka siis põhiküsimus: mis oleks taolise kastika umbkaudne reaalne hind hetkel Eesti oludes??

Ühtlasi võite ka muud asjalikku infot masina kohta pritsida, olen kõige eest tänulik.

Edu
Ardi
01.01.2010 at 15:46
DevilDeVille
  
Ford F150 83a.
nu esimese hooga võiks umbes kümnest kilost eegust rääkida. mootor ise on lollikindel, samas mitte just ökonoomne.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.01.2010 at 20:57
Astro SS
Ford F150 83a.
Hind oleneb ju sellest kui hädasti sul seda vaja on,suht sama teema on ju ajaga.

Kas oodata 1 minut on palju või vähe?


Kõik sõltub ju selles, kummal pool peldiku ust sa ootama pead ..... :rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
01.01.2010 at 21:52
STW
Ford F150 83a.
Hind on kokkulepe ostja ja müüja vahel, kus mõlemad osapooled on rahul. Paljudes riikides muide ei peeta viisakaks hinna avalikustamist kolmandatele osapooltele.
(e. hind sõltub suuresti konkreetsest ostjast/ajast jne.)
01.01.2010 at 21:57
PlyVal64
Ford F150 83a.
Praegusel ajal on 10-15K pakkumine juba väga hea pakkumine. Üldiselt, nagu mäletan u.15-aasta tagusest ajast kogemusi sellise autoga, siis midagi erilist nad küll polnud. Vähe ilusama kerega UAZ, natuke võimsam ja oluliselt lagunemisaltim. Tagasild oli kindlasti kohe nõrk koht, korra lasi ratas koos poolteljega kurvis jeehat... USA Gaz-52.
Samas pole selline asi esimeseks käeharjutuseks üldse paha: Fixid Or Repairid teda Dayly ehk arglikust teest saab kiiresti paras kogemustepagas.
02.01.2010 at 00:46
90Deville
 
Ford F150 83a.
No tagasihoidlik lause "vajab keretöid" on ka väga lai möiste. Kas vajab värvimist kuna ta paistab läbi, s.t. paremal pool seistes on vöimalik näha vasakut esivedru läbi poritiiva vöi on lihtsalt matt ja kulunud? Eks sellest ripub ka hind. Minu loogika järgi reaalne turuväärtus kastikal, millega on vöimalik ametlikult ülevaatuselt läbi saada, on vähemalt 30k. Elik siis saad arvestada, kas sellesse hinnaklassi mahub asi pärast kordategemist, kui ei siis tuleb alghinda korrigeerida.
Ja fordiga seoses tuleb meelde vaid üks kleeps kus oli viis fordimärki ja allkiri" leia viis viga".......

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
03.01.2010 at 12:21
STW
Ford F150 83a.
quote:
90Deville:
Ja fordiga seoses tuleb meelde vaid üks kleeps kus oli viis fordimärki ja allkiri" leia viis viga".......

Ega need Fordid nii hirmsad kah ei ole, endal hetkel juhtumisi 3 Fordi, 2 nendest Ameeriklased ja hetke seisuga võin kõigiga rahul olla. Ei oska küll kuidagi öelda, et rohkem vigu oleks kui muudel omatud masinatel. (olen omanud ka GM ja Chrysleri toodangut, sammuti Sakslate toodangut ja ei oska küll kuidagi nüüd Forde oluliselt kehvemaks pidada)

Aga see on kõigest minu tagasihoidlik arvamus.
03.01.2010 at 16:30
Rekkamees
 
Ford F150 83a.
quote:
90Deville:
Ja fordiga seoses tuleb meelde vaid üks kleeps kus oli viis fordimärki ja allkiri" leia viis viga".......

Võta sa nüüd kinni, keda uskuda, keda mitte? Ühest teisest teemast meelde jäänud selline lause:
quote:
Usa taadid järjestavad töötegemise kohalt kastiautod sellisesse järjekorda: Ford, Dodge, Chevy, Toyota. Ehk siis Fordil raam tugevam/jäigem, nimistu viimane rohkem lõbusõiduk.


____________________________
Dodge Ram 2500 cummins ´97
06.01.2010 at 21:49
90Deville
 
Ford F150 83a.
Oh, ma leian et pole mötet saagi käima tömmata sellest ainsast lausest milles teemaalgatajale suurt kasu polnud.
Minu isiklik antipaatia selle margi vastu ei tee teda paremaks ega halvemaks kui ta on.

Selle nimekirja kohta vöiks vaid küsida kas tegu on ikka 83a kastikate järjestusega, kuivörd siin nagu nendest taheti kuulda.
A eks ilmselt teemaalgataja on enda jaoks juba mingid järeldused teinud, kuna temast siin rohkem kuulda pole olnud.....

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
06.01.2010 at 22:18
Astro SS
Ford F150 83a.
:D, pärast postituste lugemist pole tal vist mingit huvi Fjordi vastu, muidu küsiks paar küsimust veel :finger

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
06.01.2010 at 23:10
PlyVal64
Ford F150 83a.
IRW, paari eelmise kommentaari peale. Aga tegelikult tuleb asju ju vaadata kahte moodi: USA-vanad räägivad 99% juhtudel uutest autodest (see töömasina valiku värk), meie räägime 99% juhtudel kasutatud või suisa laibastunud autodest. Tuliuute kohta on Eestis mingi adekvaatne arvamus saadav väheste "õigete ja asjalike" USA-raudade kohta: GC, paar F-body on ostetud, mõned Vanid, 5-gen Stang, uus Vette, 300 M ja C ning mõnikümmend erinevat kastiautot läbi 20 aasta. Mõni üksikisend veel. Ma ei tea, kas tulitera Viperit on keegi ostnud?

Mis aga Fordi puudutab, siis sellega (nagu ka Opeliga) on sama asi, kui koreakatega: uute autode üle irvita siis, kui on olemas isiklik kogemus. See käib küll euro kohta aga märk on ju sama. Omamoodi kõige mõttetum autoajakirjanik aga kõige lahedam humorist sellesinaste keskel - Clarkson - on olnud sunnitud oma radikaalseid väljaütlemisi väga korrigeerima. Seda just USA-raua ja Opeli-Fordi kohalt. Kasvõi eilne uunikum-osa: mulle ei meeldi mitte üks Ameerika auto, mitte kunagi (käis CTSi kohta). Ja ei läinud palju aega, kui vana ruigas mõnust sellistega ringrajal sõites. Ja muidugi Astra disaini fenomenaalseks tunnistamine, rääkimata Fordi perebussiga ruiates rajalsõitmisest või Mondeo juhitavuse võrdlemisest BMWga (mis on tõesti võrreldav). Isegi sellised heas mõttes maailma suurimad autoarrogandid on sunnitud idiootseid kivistunud arusaami ümber vaatama ja paar viimast hooaega on keskendutud kohati suisa solvava mõttetu ila ajamise asemel asjalikule hindamisele. Lihtsalt mõni mees saab täiskasvanuks 50. sünnipevaks:D
07.01.2010 at 13:48
Martin460
Ford F150 83a.
Minu jaoks on kõik see jutt, et...kuidas võtta...:) Autot valin 100% välimuse järgi ja lagunemine oleneb kõigil rooli ja istme vahelisest tihendist.

____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
07.01.2010 at 14:16
Indrek_S
 
Ford F150 83a.
..sul pole vist Alfat olnud....

____________________________
not done until it's done
07.01.2010 at 17:22
Martin460
Ford F150 83a.
quote:
Indrek_S: ..sul pole vist Alfat olnud....
Alfat ei ole tõesti omanud...aga mingeid ma olen nagu sõitmas näinud niiet julgen pakkuda, et kõik ei lagune. Või siis küsiks, et kui suure ohvri toel need sõitvad Alfad siis elus püsivad?:)



____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
07.01.2010 at 21:22 1 edit. Last edited 07.01.2010 at 21:22 by Martin460
Vanaisa
  
Moderator
Ford F150 83a.
Püsige teemas ja alfatage mujal

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
07.01.2010 at 23:08 1 edit. Last edited 07.01.2010 at 23:09 by Vanaisa (Moderator)
bluesman
Ford F150 83a.
Nonii, korralik vastukaja tuli siit kohe. Nii head kui halba ja ka mõttetut aga pole hullu.
Ja ma polnud kuhugile kadunud jälgisin lihtsalt teemat et kuhu see välja viib ning suutsin sae käima tõmmata juba esimese postiga.

Auto kohapealt niipalju, et kere seisukorda on põhjalikult hinnatud ja kuna tööriistad püsivad käes kinni küll siis ei näe probleemi.
Varsti toimub dokumentide vormistamine ning üks kastikas saab endale uue elu.

Tänan tähelepanu eest ja avaldage julgelt arvamusi ja ettepanekuid kui on veel miskit öelda.

Edu
Ardi
10.01.2010 at 04:37
Vanaisa
  
Moderator
Ford F150 83a.
Jõudu ja anna siin ka teada, kuis tegemised edenevad.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
10.01.2010 at 13:54
Astro SS
Ford F150 83a.
Pildid teeks su jutu usutavamaks .... :rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
10.01.2010 at 16:01
Märt
Ford F150 83a.
quote:
Astro SS: Pildid teeks su jutu usutavamaks .... :rolleyes

Millest selline pessimism? Ja seda juba mitmendas teemas?


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
10.01.2010 at 17:21
Astro SS
Ford F150 83a.
Ei ole pessimist vaid aastatega on siin igasuguseid paugutamas käinud ..... a'la homme ostan ......ja siis aiskade vahele tuleb BigBlock superchargeriga ...


Tegelikult tahaksin oma silmaga näha vana Fjordi,millel eluvaim sisse hakatakse puhuma, enamasti on nenede kerest järgi ainult mälestus.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
10.01.2010 at 18:11
tqhq.ee foorum : Autod : Ford F150 83a.  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.