register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : PUNASED SUUNATULED!?!   1 2 3 4  
Poster Message
TrailMaster
PUNASED SUUNATULED!?!
Pea nüüd hoogu.
Selle sama seaduse kood nr 201:
12) kui sõiduki valmistaja on sõidukile paigaldanud valgustus- või valgussignalisatsiooniseadmed, mille ehitus või paigutus ei täida koodides 202, 203, 207 - 216 või 222 toodud nõudeid või on koodis 207 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks;
13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem;
17.06.2020 at 15:33
Turx
 
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
TrailMaster: Pea nüüd hoogu.
Selle sama seaduse kood nr 201:
12) kui sõiduki valmistaja on sõidukile paigaldanud valgustus- või valgussignalisatsiooniseadmed, mille ehitus või paigutus ei täida koodides 202, 203, 207 - 216 või 222 toodud nõudeid või on koodis 207 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks;
13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem;
Vot minul jäi kah Riigi Teatajat lugedes see 23.05.2020 vastu võetud määrus silma aga samas see kood nr 201 justkui lubaks jällegi punased tagumised. Proovi nüüd aru saada.
Ma kirjutasin kah sinna tehnoosakonda,ülevaatuse spetsialistile,ootan siis sealt vastust.
17.06.2020 at 17:04
tehh
PUNASED SUUNATULED!?!
Nendest ametnikest ei saa seal angaaris aru. Satud normaalse otsa,siis kõik läheb libedalt. Käisin enda 66.a cadillaciga treila peal. Tehti vin koodist pilt,spido näidust ja igast nurgast pilt. oligi kõik. Anti paberid näppu ja saadeti vormistama.
17.06.2020 at 21:36
otsiabi
 
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
TrailMaster: Pea nüüd hoogu.
Selle sama seaduse kood nr 201:
12) kui sõiduki valmistaja on sõidukile paigaldanud valgustus- või valgussignalisatsiooniseadmed, mille ehitus või paigutus ei täida koodides 202, 203, 207 - 216 või 222 toodud nõudeid või on koodis 207 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks;
13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem;


sul õigus. ka ekspert mart linna saatis õhtul täpsustava sõnumi kus kinnitab, et mkm määrus nr 42 lisa 2 kood 201 alusel võivad olla tagumised suunatuled ka punased. ekspert on viinud ennast asjadega kurssi ja orienteerub nüüd seadusandluses juba pisut paremini.

____________________________
'64 T-bird
'71 F100
'74 Charger
'86 STW
18.06.2020 at 09:28
dodge525
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
otsiabi: . ekspert on viinud ennast asjadega kurssi ja orienteerub nüüd seadusandluses juba pisut paremini.
Haige värk, mille eest neile palka makstakse? Tegelikult, mis pärast peaks selliste ülevalpidamise eest makse maksma?
Ei tea, kas läheb rubriiki "Võimalik ainult Eestimaal."
18.06.2020 at 23:29
v6sa
PUNASED SUUNATULED!?!
Läheb samasse kategooriasse, kus on ees juba oma salateletti mittetundev müüjanna või soss-seppadest autolukksepad.

Ei peaks juhtuma, aga siiski juhtub, eriti siis, kui midagi muudetakse (seadus, salatikausside järjekord, auto ehitus).
19.06.2020 at 17:34
desiderii
 
PUNASED SUUNATULED!?!
Iseenesest mitte midagi erilist ju. Sama teema mis mul kahe 1997. aasta autoga iga aasta ülevaatuses olla valmis vaidlemiseks, kas peab tagumine udutuli olema või ei pea. Ning kui peaks sattuma ülevaatuspunkti kus varem pole käinud, tuleb peaaegu kindlalt vaidlus uuesti läbi teha.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
19.06.2020 at 01:46
igiliikur
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
desiderii: Iseenesest mitte midagi erilist ju. Sama teema mis mul kahe 1997. aasta autoga iga aasta ülevaatuses olla valmis vaidlemiseks, kas peab tagumine udutuli olema või ei pea. Ning kui peaks sattuma ülevaatuspunkti kus varem pole käinud, tuleb peaaegu kindlalt vaidlus uuesti läbi teha.
Kas siin ongi põhjenduseks see mkm määrus nr 42 lisa 2 ? Mul on tagumistes tiibades punased gabariidid(ääretuled?) ja keegi on need mustaks värvinud. Selle määruse põhjal võiks need uuesti nähtavaks teha?

____________________________
Pontiac Firebird 350 -89
Chevy Avalanche -11
20.06.2020 at 06:59
desiderii
 
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
igiliikur:
quote:
desiderii: Iseenesest mitte midagi erilist ju. Sama teema mis mul kahe 1997. aasta autoga iga aasta ülevaatuses olla valmis vaidlemiseks, kas peab tagumine udutuli olema või ei pea. Ning kui peaks sattuma ülevaatuspunkti kus varem pole käinud, tuleb peaaegu kindlalt vaidlus uuesti läbi teha.
Kas siin ongi põhjenduseks see mkm määrus nr 42 lisa 2 ? Mul on tagumistes tiibades punased gabariidid(ääretuled?) ja keegi on need mustaks värvinud. Selle määruse põhjal võiks need uuesti nähtavaks teha?

Kui me räägime allkirjas mainitud 89. aasta Firebirdist siis Määruse lisa 2 Kood 213 punkti 4 järgi justkui võiks: küljeääretule tekitatud valgusvihk peab olema merevaigukollase värvusega. Erandina võib kõige tagumise küljeääretule tekitatud valgusvihu värvus olla punane, kui küljeääretule latern on grupeeritud, kombineeritud või vastastikku ühendatud tagumise alumise ääretulelaternaga või tagumise ülemise ääretulelaternaga

iseasi, kuidas tõlgendada termineid "grupeeritud", "kombineeritud" või "vastastikku ühendatud". Mina saan aru, et kui tagumised küljeääretuled ei saa süttida muul juhul kui koos tagumiste ääretuledega, siis on ok. Samas mul on ainult 1 semester juuraharidust, nii et see ei pruugi lõplik tõde olla. Samas pole ma ka ühegi eraldiseisva punase küljeääretule osas pidanud kunagi vaidlema.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
22.06.2020 at 00:43
mrtn
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
desiderii:
iseasi, kuidas tõlgendada termineid "grupeeritud", "kombineeritud" või "vastastikku ühendatud". Mina saan aru, et kui tagumised küljeääretuled ei saa süttida muul juhul kui koos tagumiste ääretuledega, siis on ok. Samas mul on ainult 1 semester juuraharidust, nii et see ei pruugi lõplik tõde olla. Samas pole ma ka ühegi eraldiseisva punase küljeääretule osas pidanud kunagi vaidlema.

Ma Taurusega pidin käima Ledoviinist kollaseid laenamas, et ülevaatuselt läbi saada, aga see oli vast eelmiste määruste aegu. Ma pakkusin neile küll, et kleebin üle, aga ülevaataja ütles, et ta juba teab, et mul seal tuled on.
24.06.2020 at 17:18
emty
PUNASED SUUNATULED!?!
ma pole kyll ekspert aga see kombineeritud kylje22retuli oli vist tagatulega samas korpuses olemine...st grand cherokee jms...

____________________________
'88 Van g20, 350 TBI...
'15 Challenger, 345 Hemi...
24.06.2020 at 19:29
557
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
emty: ma pole kyll ekspert aga see kombineeritud kylje22retuli oli vist tagatulega samas korpuses olemine...st grand cherokee jms...
Just!
24.06.2020 at 21:08
mrtn
PUNASED SUUNATULED!?!
Täpselt, mis teeb selle määruse täielikuks absurdiks.
24.06.2020 at 22:59
Turx
 
PUNASED SUUNATULED!?!
Mina sain täna enda auto arvele. Käisin Tallinna byroos,väga asine ametnik sattus ja näha oli,et tundis enda tööalast seadusandlust ja valdkonda.
02.10.2020 at 18:58
Rein000
 
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
otsiabi:
quote:
TrailMaster: Pea nüüd hoogu.
Selle sama seaduse kood nr 201:
12) kui sõiduki valmistaja on sõidukile paigaldanud valgustus- või valgussignalisatsiooniseadmed, mille ehitus või paigutus ei täida koodides 202, 203, 207 - 216 või 222 toodud nõudeid või on koodis 207 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks;
13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem;


sul õigus. ka ekspert mart linna saatis õhtul täpsustava sõnumi kus kinnitab, et mkm määrus nr 42 lisa 2 kood 201 alusel võivad olla tagumised suunatuled ka punased. ekspert on viinud ennast asjadega kurssi ja orienteerub nüüd seadusandluses juba pisut paremini.

Kus kohast nende koodide tähendused leiab? Hakkan vaimu ette valmistama, kui kõik sobib, siis 73 aasta ElCamino koju toomine ees. Aga punased suunad taga….
24.07.2021 at 08:26
antennimees
 
PUNASED SUUNATULED!?!
quote:
Rein000:
quote:
otsiabi:
quote:
TrailMaster: Pea nüüd hoogu.
Selle sama seaduse kood nr 201:
12) kui sõiduki valmistaja on sõidukile paigaldanud valgustus- või valgussignalisatsiooniseadmed, mille ehitus või paigutus ei täida koodides 202, 203, 207 - 216 või 222 toodud nõudeid või on koodis 207 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks;
13) kui sõiduki valmistaja on sõidukile koodides 203, 208, 210, 211, 214 või 216 toodud valgustusseadmed jätnud paigaldamata, peab valgustus- ja valgussignalisatsiooniseadmetele esitatud nõuded lugema täidetuks. Nõuet rakendatakse sõidukile:
a) mis on valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud enne 1. jaanuarit 1984. a;
b) mis on 30-aastane ja vanem;


sul õigus. ka ekspert mart linna saatis õhtul täpsustava sõnumi kus kinnitab, et mkm määrus nr 42 lisa 2 kood 201 alusel võivad olla tagumised suunatuled ka punased. ekspert on viinud ennast asjadega kurssi ja orienteerub nüüd seadusandluses juba pisut paremini.

Kus kohast nende koodide tähendused leiab? Hakkan vaimu ette valmistama, kui kõik sobib, siis 73 aasta ElCamino koju toomine ees. Aga punased suunad taga….

73 aasta autol unusta kõik koodid jne. See peab minema arvele nii nagu on kuna on üle 30 aasta vana.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
24.07.2021 at 14:36
Rein000
 
PUNASED SUUNATULED!?!
No just, seda minagi mõtlen. Eks saab näha!
24.07.2021 at 15:50
Rein000
 
PUNASED SUUNATULED!?!
Tehtud! See käis kähku!
26.07.2021 at 12:00
hrt6nis
 
PUNASED SUUNATULED!?!
Mina käisin 73 masinat arvel võtmas siis algul öeldi ikka, et punased suunad ei lähe. Aga kui vana käis pabereid täitmas ja tagasi tuli siis tunnistas, et tema viga ja et nii vanal autol jääb nii nagu tehasest tuli. Viide siis ülal välja toodud määrusele.

Määruses on antud teema minu arvates üpris selgelt välja kirjutatud. Kui keegi ametnikest tulede teemal vaidleb siis põhjus saab olla kas kiuslikkus või lihtsalt teadmatus.
26.07.2021 at 18:14 2 edits. Last edited 26.07.2021 at 18:17 by hrt6nis
tqhq.ee foorum : Vaba teema : PUNASED SUUNATULED!?!   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.