register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chrysler Newport Royal ` 1971  
Poster Message
-Jester-
Chrysler Newport Royal ` 1971
Tere!

Põhjuseid oli hulgim aga mis neist ikka pikemalt, sest valdavalt need enamusel meist ju kattuvad.
Igatahes tagajärjeni jõudsin eelmisel suvel, olles eelnevalt kohalikel ja kaugmatel müügiportaalidel
silma peal hoidnud ja midagi erilist otsinud. Tunnistan, et üldiselt käis unistamise rada ikka
tavapäraselt Vette, Chevelle, Challenger jne. muskleid imetledes. Pealkirjas mainitust olin uduselt
kuulnud aga mõttesegi polnud tulnud sellist endale hobiautoks muretseda. Siiski esimesest
reaalsest kohtumisest piisas, et rohkem oma endisesse koju auto tagasi ei jõudnudki.:)

Niisiis;

Chrysler Newport Royal, 2 dr Hardtop Coupe, 360 CID ( 5,9l, 250 hp )


1969-73 Mopar C-Body "Fuselage" ajastu esindaja, mille lähisugulasteks Chrysler New-Yorker,
Town&Country ja 300 ning kaugemad veel Dodge Polara/Monaco ja Plymouth Fury. Newport oli
neist odavaim ja vastupidiselt liignime Royal arvatavale tähendusele, hoopis odavaim ehk baasversioon.
Minu omal küll ühe lisa, konditsioneeriga, muidu aga kõik muu käsikaudu ja mehhaaniline.
1971 oligi esimeseks toodanguaastaks, kuid kas ei olnud argumendid konkurentidega võitlemiseks
piisavad vms. aga ainult kaheks aastaks neid jaguski. 2 dr. Hardtop Coupe toodangumahuks jäi
8 500 tk. ( pole kindel, kas see oli ühe aasta või kogu maht ), igatahes pole seda just ülemäära palju
kummalgi juhul. Arvestades mõlema teguri; odavuse ja väikese toodangumahuga, tuli välja, et
tegemist on suhteliselt haruldase isendiga. Ja seda enam, et ei peetud neid siis ega praegu
kollektsioneerimise või taastamise vääriliseks ning enamasti rändasid oma aja ära elanud romulasse,
kus tavapäraselt, kuna muud võtta polnud, nende mootorid teisele ringile läksid.

Selline nägi siis välja enne taastamist,








ja selline näeb nüüd. Kes Haapsalus käis, sai ka lähemalt kaeda.








Algusesse tagasi tulles, et oma suuruse ja lihtsusega ta mulle meeldiski, oli suhteliselt heas korras
ja nii tänu headele kolleegide abile taastamiseks läkski.

Mootor - läbis põhaliku remondi ( uued kolvid, nukkvõll, kett, saaled jne. lisaks siia-sinna ka kroomi )
Edelbrocki sisselase oli juba eelnevalt.

Käigukast - samuti kap.remont, probleemid olid 2-3 käigu vahetamisega.

Kere - arvestades vanust, väga heas korras, roostet minimaalselt ja peaaegu kogu kroom olemas
(eks see oli ka üks põhilisi argumente soetamise kasuks). "Pisut" siiski siit, sealt nokitsemist ja uus värv
peale. Selleks aga, et "kogu kroomist" puudu olev leida, oli omajagu otsimist, näiteks esitiiva liist
lõigati sama versiooni sedaani ukseliistust jne. aga lõpuks ta komplektne sai.

Sisu - Uus vaip ja originaalriide, kunstnahaga parandatud istmed. Sisemine juhiuksekäepide jms.
pisividinad muidugi lisaks.

Veermik - Uued piduriklotsid, mõned puksid, rooliots, roolikarbile tihendid ja tagumised rattalaagrid.

Midagi kindlasti ununes aga kokkuvõtvalt läks nagu tavaliselt, et esimese hooga polegi justkui midagi
vaja teha aga lõpuks ei jää ükski sõlm puutumata. Tulemus, kui välja arvata värv, rattad, helisüsteem ja
mõningane kroomilisa mootoril, sama nagu oli originaalis 39 aastat tagasi.

Aga päris valmis pole veel ikka, konditsioneer tegemisel, klaasipesupaak puudu ja miskit tuleb ette
võtta tagavedrudega, sest suuremal lainetamisel ja rohkema rahvaga käib tagaratas koopasse.


Siiski veelkord suurimad tänud Erkki, Urmas, Ülo, Argo ja meie maalrid, et ühe unistuse teoks aitasite teha!


Tnx!:)


P.S. Palju jäi kindlasti rääkimata, kirjutamata aga täiendan lahkesti, kui huvi tuntakse.












____________________________
Chrysler Newport `71
Chevrolet Corvette `70
ex.Chevrolet Corvette `07
22.07.2010 at 15:52
peep
 
Moderator
Chrysler Newport Royal ` 1971
Seda autot olen heakskiitva mõmina saatel mitu korda uurinud, mingil imelikul põhjusel need "hill street blues" tüüpi 70 alguse asjad täitsa meeldivad ja see on kaheukselisena veel eriti bueno !
22.07.2010 at 16:04
mrtn
Chrysler Newport Royal ` 1971
väga ilus. esimene pilk on "wtf elcamino see on".
22.07.2010 at 16:18
90Deville
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
Väga ilus auto, mul on kuidagi önnestunud seda ABCSil mitte näha....aga edu temaga!

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
22.07.2010 at 16:47
Maik
  
Chrysler Newport Royal ` 1971
Ilusa kerejoonega auto. Äge! Üldiselt rohelise värvi vastu allergia tänu igast audidele ja opelitele aga selle peal ikka täitsa ilus-ja hele.

Palju kütet võtab ?

:P

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
22.07.2010 at 18:47 1 edit. Last edited 22.07.2010 at 18:48 by Maik
kaedoo
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
:love :beer
22.07.2010 at 18:58
tõnisson
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
Mopar tüüpi auto, kena kena..

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
22.07.2010 at 19:04
Lowrider
Chrysler Newport Royal ` 1971
Väga kena auto. Ise silmasin selle sama auto kuulutust kunagi õige mitu päeva ja ila tilkus. Hind tundus kuidagi väga soodne, arvestades piltidel nähtavat seisukorda.
Õnnitlused! :beer
22.07.2010 at 19:36
Rizzy
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
Ai kurja!
Ükspäev nägin seda foori taga kui oma Chrysleriga kulgesin. Hirmsasti oleks tahtnud kõrvale sõita ja väikest venda (või õde?:rolleyes) lähemalt uudistada :hat Käre, käre, käre!
Sisust ka pilte leidub?

____________________________
Hobisõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
22.07.2010 at 19:58
MiL472
Chrysler Newport Royal ` 1971
Ülimalt kena disainiga auto minu meelest. Chrysler 300 Hurst oleks muidugi lagi aga seegi on superilus!
22.07.2010 at 22:22
usakad
Chrysler Newport Royal ` 1971
Väga stiilne auto. Minu jaoks ABCS üks positiivsemaid üllatusi.
Muretuid miile igatahes..
22.07.2010 at 00:31
R.Ott
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
Positiivne jah, masin mille toomisest iga mees ei unista ja läbi selle muudab kohalikku usaraua pilti ilusamaks. Kena masin ja omanikule jõudu!

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
22.07.2010 at 01:22
Ri-Q.
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
Väga tubli töö! Auto on tõesti üsna haruldane ja väärikas. Eestis selle aja seda tüüpi masinaid rohkem vist polegi.
Kellele niisugused autod meeldivad, soovitan vaadata ka filmi:


____________________________
REC
BB
23.07.2010 at 23:14
partel
  
Chrysler Newport Royal ` 1971
quote:
90Deville: Väga ilus auto, mul on kuidagi önnestunud seda ABCSil mitte näha....aga edu temaga!
Võiksid kaaluda silmaarsti külastamist! :) Stevie Wonder oleks seda näinud platsi peal.

Aga võib-olla mulle hakkas platsi teisest nurgast silma, kuna ise ka minimaalselt taastamise juures olnud, kus see väga palju põrandapinda hõivas.

Piltide pealt ei saa eriti aru kui suur auto on.


____________________________
_
25.07.2010 at 11:41
cam79
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
no lõpuks siis ka siin... Minu jaoks samuti positiivsemaid abcs üllatusi Eestis taastatud rauast. Ilus töö ja õnnestunud värvivalik!
Sellised eksemplarid abcs-l teevadki sellest üritusest selle mis ta on!
Huvitav mis see järgmine võiks olla millega sa üllatad..? ;)

____________________________
Z28 79
jpm
26.07.2010 at 10:20
-Jester-
Chrysler Newport Royal ` 1971
Tänud kõigile hääde soovide ja positiivse tagasiside eest!

Kütust võtab 15-20l/100km aga ega ma täpsemalt olegi mõõtnud, hakkama saab kõigega nagunii.:)

Sisupildid mõne aja pärast, avastasin, et need olen taastamisjärgselt üldse tegemata jätnud. Kuna
aga filmiteemat mainiti, siis see auto juba on, küll mitte filmis aga musavideos, osalenud. Ja kui ma ei
eksi, siis teisega aitas tegijaid Ri-Q.? Flimiti eelmisel suvel Maardu karjääris.



Värvi kohta, et see on, ärge lööge, Ford Fiesta Squeeze.:rolleyes Kusjuures suure auto ja pinna peal
tundub veel paremgi. Originaali ei tahtnud, sest toon kiskus rohkem sinna kaitsejõudude rohelise poole
ja muud alternatiivid ka kohe kuidagi ei sobinud. Kuna sisu oli heas korras, tahtsin roheliseks jättagi,
kuigi jah, ei olnud lihtne see õige tooni leidmine.

Jah, loodan ka, et see esimeseks ja viimaseks ei jää aga millal või mis see järgmine olema saab, ei
oska hetkel küll öelda. Äkki naisele midagi:smokin





____________________________
Chrysler Newport `71
Chevrolet Corvette `70
ex.Chevrolet Corvette `07
26.07.2010 at 12:35
Koit
  
Chrysler Newport Royal ` 1971
Vist sain üleelmisel ABCS enda DeVille sinna kõrvale aetud ja minu 5,3m oli ikka maru pisike selle kõrval, peaaegu terve Newporti pagasniku jagu oli lühem :) Väga impressive asi.

____________________________
Chevrolet Caprice Classic, ex Police
Chrysler Voyager
Plymouth Voyager
Pontiac Grand Amr
Cadillac DeVille 32V
Cadillac DeVille 4,9 V8
Thunderbird SC
Cadillac Deville 4,9 V8 '95
26.07.2010 at 12:41
olevtoom
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
No ma ei saa ka kiitmata jätta õige valiku ja ilusa töö eest. Lisaks viiekümnendatele on vahetult-naftakriisi-eelne aeg mu teine lemmik.

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
26.07.2010 at 14:15
hunt
 
Chrysler Newport Royal ` 1971
Igal juhul ILUS AUTO oma disaini poolest ka 40 aastat peale tehasest tulekut !

Ja ei saa ka kiitmata olle neid velgesid, mis sinna ülihästi sobivad !!

Kui ma kunagi suureks kasvan, üritan järgi teha ....

Edu ja õnne !

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
26.07.2010 at 16:31
Riho
Chrysler Newport Royal ` 1971
quote:
-Jester-:
Sisupildid mõne aja pärast, avastasin, et need olen taastamisjärgselt üldse tegemata jätnud. Kuna
aga filmiteemat mainiti, siis see auto juba on, küll mitte filmis aga musavideos, osalenud. Ja kui ma ei
eksi, siis teisega aitas tegijaid Ri-Q.? Flimiti eelmisel suvel Maardu karjääris.




Ilus auto sul:). Praktiliselt mahukas ka: Operaator väikse külmkapi mõõtu kaameraga ja kilekotis assistent mahtusid kenasti pagasnikusse ära.

Cobraga käisin mina seal.

Sinu autot uurisin seal päris pikalt. Ajaviiteks krutisin võtteplatsil veidi karbussi ka, käima ei tahtnud teine minna, ning jube rikkalt käis. Tundus, et sai vähe parem, kui mitte, siis võid mind peksta.
30.07.2010 at 15:39
-Jester-
Chrysler Newport Royal ` 1971
Vastupidi, tänud Sulle Riho! Lisaks reguleeringutele oli hea, et keegi ka kunstiinimestel
silma peal hoidis. Tehti seal ju kõiksugu pürotehnilisi trikke. :)
Ise olin eelmise õhtu jaanilaupäevast aga piisavalt väsinud, et seal pikemalt aega veeta.

Arvestades, et selleks hetkeks olin auto omanikuks olnud ca. nädala jagu ja peale
käivitamise probleemide jagus muudki järeleaitamist vajavat, siis peale võtteid oligi otsesõit
töökotta, mistõttu Sinu uusi settinguid pikalt nautida ei saanud. Sellegipoolest esimesel
võimalusel :beer minu poolt!

____________________________
Chrysler Newport `71
Chevrolet Corvette `70
ex.Chevrolet Corvette `07
04.08.2010 at 14:21
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chrysler Newport Royal ` 1971  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.