register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Konditsioneeri täitmine?   1 2  
Poster Message
Timo
  
Konditsioneeri täitmine?
Sobrasin siin nats, aga ei leidnud ühtegi asjalikku ja värskemat teemat selle kohta. Kas keegi julgeb soovitada kesk Eestis, või Tartus mõnda asjalikku kondi täitjat, kes oma tööd mõistaks ja hind ka asjalik oleks. Caddil oleks vaja süsteem üle vaadata ja täis lüüa uuesti. Point ka selles, et mu Caddil vana süsteem peal, ühesõnaga vanade otstega nii, et peaksid olemas olema ka üleminekud. Niipalju, kui ma uurinud, siis vanadesse süsteemidesse lüüakse lihtsalt vana aine asemel uus sisse ja toimib ilusti, ehk siis R14 asemel R134a, või midagi sellist. Vana aine vist oli liiga mürgine ja keelati ära!
Nii, et paluks kontakte ja kogemusi erinevate kondimeestega.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
04.08.2010 at 09:08
ramman
Konditsioneeri täitmine?
Jõgeval on mees, kes tegeleb kontide täitmise ja remondiga. Hinnad on head ja suhtumine hea. Lasin kunagi audil kontrollida. Tegi survetesti ja selgus, et radikas lekib. Proovis veel külmaainega ka, et kas pump töötab külma teeb. Töötas ja tegi külma ka. Kuna uus radikas oli suht kallis ja auto osteti ära ka siis jäi asi sinnapaika. Kogu lõbu eest raha tol hetkel ei küsinud, kuna masin ei saanud korda. Vend lasi BMW-l ära täita ja jäi mingi pisike leke kuskilt ventiili vahelt ja jooksis tühjaks uuesti. Mees vaatas asja üle ja ütles, et oli tema näpukas ja täitis tasuta uuesti. Nüüd kõik korras. Hinda küsis vist 500 kohalikku raha.

Mehe telefoni number: 50 47 468
Helista ja uuri, ehk saab sind aidata.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
04.08.2010 at 10:30
Madman
 
Konditsioneeri täitmine?
Käisin Amservis täitmas, sinna viies sai öeldud et eelmine suvi täideti ja jooksis tühjaks. Kui auto kätte sain (ei saanud kohe minna, seisis neil maja ees 4 tundi) siis oli juba jälle tühi. Nüüd uurisid siis uuesti ja ühes torus auk, lubasid panna pimeda ette tagumisele radikale. Varsti järgi eks näeb kas küsivad uuesti raha ka.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
04.08.2010 at 14:34
antoonio
Konditsioneeri täitmine?
Tartus üks ukrainlane või oholl kes tegeleb asjaga. Tuleb ise kohale kui vaja ja hind suht soodne kah. Eelmine aasta sebis minu cady kondi tööle, polnudki muud kui üks tihend lekkis +täitmine ja alla 1K raha läks. Kusjuures kah vana süsteem orgaanilise gaasiga.
Kuna vana telefon molekuliseerus siis hetkel numbrit anda ei ole aga resideerub Turu tänaval (vist, ühesõnaga Macist linnast välja suunas ja kuskil peale Taru hotelli on 5x majad paremat kätt ning kui seal majade eest onüks volkari vanemat päritolu buss siis peaks see tema oma olema :D. Ju oli värviks tumepunane, vist.
Tundus lahe tegelane olevat.
Kui tel numbri saan anna teada.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
05.08.2010 at 00:20
k-mees
 
Konditsioneeri täitmine?
Tartu leivakombinaadi (Ringtee 2) ees tühermaal seisab kah pidevalt üks valge bussike ja reklaamib kohapeal kondi täitmise teenust.

____________________________
´87 Camaro IROC-Z 5,0 TPI
------------------------------------
Liftide remont, hooldus, renoveerimine
www.liftiteenused.ee
06.08.2010 at 07:24
hents99
  
Konditsioneeri täitmine?
Tartumaal, Ülenurme tehnopargis 2G Baltic - 500.- eest täitsin ja vahetasin tihendid (tihendid olid omal olemas). Testiti ja täideti, üle 1k läks sisse.

Uus aparatuur jne. Päris üllatav ja positiivne kogemus.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
06.08.2010 at 08:02
karvake
 
Konditsioneeri täitmine?
quote:
Timo: Sobrasin siin nats, aga ei leidnud ühtegi asjalikku ja värskemat teemat selle kohta. Kas keegi julgeb soovitada kesk Eestis, või Tartus mõnda asjalikku kondi täitjat, kes oma tööd mõistaks ja hind ka asjalik oleks. Caddil oleks vaja süsteem üle vaadata ja täis lüüa uuesti. Point ka selles, et mu Caddil vana süsteem peal, ühesõnaga vanade otstega nii, et peaksid olemas olema ka üleminekud. Niipalju, kui ma uurinud, siis vanadesse süsteemidesse lüüakse lihtsalt vana aine asemel uus sisse ja toimib ilusti, ehk siis R14 asemel R134a, või midagi sellist. Vana aine vist oli liiga mürgine ja keelati ära!
Nii, et paluks kontakte ja kogemusi erinevate kondimeestega.


teoreetiliselt on võimalik seda kõike järvamaal teha
kui sul on soovi uued otsad külge panna siis järvamaal paide tööstuse 36 Autoasi teeb seda (mina teen)
ikui sul soovi on vana gaas sisse lasta siis järvatarbjate ühistus on yks mees kes suudab ka seda teha
kui huvi on siis aare5 (ätt) hot.ee
06.08.2010 at 12:52 1 edit. Last edited 06.08.2010 at 12:55 by karvake
antoonio
Konditsioneeri täitmine?
Sai Tartus täna oldud, ja see maja mida Turu tänaval silmas pidasin asub Selveri vastas. Tol hetkel kül ühtki bussi seal ei seisnud muiud ehk oleks lähemalt uurinud.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
06.08.2010 at 22:04
imre007
 
Konditsioneeri täitmine?
kas on ikka nii,et kui süsteem R12-ne peal on ja lihtsalt R134a isse panna,et siis kõik on ok!
Kuidas tihendid jne vastu peavad?
Samuti vaja ju kompressori õli teine panna!

____________________________
Chevrolet Lumina

www.blueworld.ee-parimad paadid ja tarvikud.
07.08.2010 at 07:57
hents99
  
Konditsioneeri täitmine?
R12 ja R134 õlid ei pidavat segunemagi. Mul vanal S klassil oligi teema selles, et R12 käib originaalis sisse, aga keegi seda väga müüa ei taha (va üks tuttav Tartus, kes veel hangeldab sellega). Sai uuritud seda asja ja õlid ei pidavat segunema. Tihenditega pole mingit probleemi.

Aga tasub kindlasti järgi uurida, mis gaas reaalselt sees on. Minu R12 süsteemis oli ikkagist R134 juba sees, kuigi märget polnud. Värvuse järgi saime teada. R12 on juba üle kümne aasta EU`s keelatud ju. Venes aga popp ilmselt tänaseni.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
07.08.2010 at 09:07
imre007
 
Konditsioneeri täitmine?
quote:
hents99: R12 ja R134 õlid ei pidavat segunemagi. Mul vanal S klassil oligi teema selles, et R12 käib originaalis sisse, aga keegi seda väga müüa ei taha (va üks tuttav Tartus, kes veel hangeldab sellega). Sai uuritud seda asja ja õlid ei pidavat segunema. Tihenditega pole mingit probleemi.

Aga tasub kindlasti järgi uurida, mis gaas reaalselt sees on. Minu R12 süsteemis oli ikkagist R134 juba sees, kuigi märget polnud. Värvuse järgi saime teada. R12 on juba üle kümne aasta EU`s keelatud ju. Venes aga popp ilmselt tänaseni.


oma caddy kah kah R12-e peal aga sellele on aseaine olemas!
Muidugi lihtsam on R134a kasutada-vahetad stutsid ringi,teine gaas sisse ja samuti kompressori õli ja asi ok!
Aga kas asi ikka on nii lihtne???
Konditäitjad kindlasti ütlevad,et R134a ei sobi süsteemi.

____________________________
Chevrolet Lumina

www.blueworld.ee-parimad paadid ja tarvikud.
07.08.2010 at 09:33
hents99
  
Konditsioneeri täitmine?
Pump tuleb läbi pesta, mitte lihtsalt asendada teise õliga. Selles ongi konks.

R12 aseaine on samamoodi keelatud, nagu R12 isegi. Ei pea stutse ega midagi vahetama, ainult õliga on probleem. Segades pidi süsteem ka mingi aeg töötama täiesti probleemideta.

Mul on kõik vanad stutsid, aga R134 on lihtsalt sees.

Aga sa võid proovida, kui nende juttu ei usu :)

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
07.08.2010 at 10:10
imre007
 
Konditsioneeri täitmine?
quote:
hents99: Pump tuleb läbi pesta, mitte lihtsalt asendada teise õliga. Selles ongi konks.

R12 aseaine on samamoodi keelatud, nagu R12 isegi. Ei pea stutse ega midagi vahetama, ainult õliga on probleem. Segades pidi süsteem ka mingi aeg töötama täiesti probleemideta.

Mul on kõik vanad stutsid, aga R134 on lihtsalt sees.

Aga sa võid proovida, kui nende juttu ei usu :)

ei maksa unustada seda,et filter tuleks kah vahetada ja too filter maksab kuskil 1k ringis.


____________________________
Chevrolet Lumina

www.blueworld.ee-parimad paadid ja tarvikud.
07.08.2010 at 14:39
Timo
  
Konditsioneeri täitmine?
quote:
ramman: Jõgeval on mees, kes tegeleb kontide täitmise ja remondiga. Hinnad on head ja suhtumine hea. Lasin kunagi audil kontrollida. Tegi survetesti ja selgus, et radikas lekib. Proovis veel külmaainega ka, et kas pump töötab külma teeb. Töötas ja tegi külma ka. Kuna uus radikas oli suht kallis ja auto osteti ära ka siis jäi asi sinnapaika. Kogu lõbu eest raha tol hetkel ei küsinud, kuna masin ei saanud korda. Vend lasi BMW-l ära täita ja jäi mingi pisike leke kuskilt ventiili vahelt ja jooksis tühjaks uuesti. Mees vaatas asja üle ja ütles, et oli tema näpukas ja täitis tasuta uuesti. Nüüd kõik korras. Hinda küsis vist 500 kohalikku raha.

Mehe telefoni number: 50 47 468
Helista ja uuri, ehk saab sind aidata.

Sai siis seal Jõgeva mehe juures ära käidud. Ütleme nii, et teist korda sinna ei lähe ja kellegile ei soovita ka. Esiteks oli tal ventiili üleminek peetis, ei surunud ventiili lahti, siis ratsis mingi auto ventiili keerajaga selle kallal nii, et ragin taga ja keeraja jäi korduvalt ventiili külge kinni ja ära võeti ta sealt täie jõuga. Igasugune aparatuur puudus, tõmbas lihtsalt süsteemi kõrgsurve poole pealt vaakumisse ja siis balloon vollaga järgi ja kaalu peale. Sisse peaks käima 500g, aga pani mingil põhjusel 650g. Õli ei pannud üldse. Madalsurve poole ventiili plastik katte suutis ära kaotada ja teine ventiil jäigi vist lekkima, keeras lihtsalt plastik punni täie jõuga peale.
Ühesõnaga sain 500 EEK´ust lahti ja selle eest hunniku sitta, millega järgmine täitja jamama peab.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
09.08.2010 at 07:43
antoonio
Konditsioneeri täitmine?
Selle Tartu tegelase kõnetoru, kellest rääkisin on 5031147.
Erinevalt jõgeva murdjast, oli selllel tegelasel igast ortsikuid ja muud kama autos lademetes nii et füüsilist kangutamist, ei täheldanud.


____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
10.08.2010 at 09:18
anryo
  
Konditsioneeri täitmine?
On viimasel ajal ka kellegil kogemusi R12'ga täitmisega Tallinnas kandis?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
13.08.2015 at 10:26
wagoneer
Konditsioneeri täitmine?
Helista kasutajale Yll siit. R12 kahjuks keelatud ainete nimistus. Aga olemas asendused mis sobivad nendesse R12 süsteemidesse.
Loodetavasti ta ei pahanda kui lisan ka nummeri 5052156



____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
13.08.2015 at 12:28
Martin460
Konditsioneeri täitmine?
Ka Üllari juures käinud ühe suht uue autoga mis oli tuttava oma. Kontrollimised-täitmised+õli...kõik jutud said tehtud. Mis gaasid tal on selle koha pealt jään vastuse võlgu.


____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
13.08.2015 at 12:56
anryo
  
Konditsioneeri täitmine?
Tänan. Uurin.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
13.08.2015 at 13:16
sqirrel
 
Konditsioneeri täitmine?
Mina olen külastanud autokliima.ee "telki". Võib sealt ka küsida.

____________________________
GMC Safari '96
Chevrolet Astro '95
-----------------------
13.08.2015 at 13:22
anryo
  
Konditsioneeri täitmine?
quote:
sqirrel: Mina olen külastanud autokliima.ee "telki". Võib sealt ka küsida.
Järvel?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
13.08.2015 at 13:52
sqirrel
 
Konditsioneeri täitmine?
Tähetorni 21 õue peal tegutsevad.

http://autokliima.ee/?gid=32&p=nxt

Minu mõlemad liikurid on sealt läbi käinud ja kõik on olnud ok.

____________________________
GMC Safari '96
Chevrolet Astro '95
-----------------------
13.08.2015 at 13:58 2 edits. Last edited 13.08.2015 at 14:01 by sqirrel
Kummipuru
 
Konditsioneeri täitmine?
quote:
anryo: On viimasel ajal ka kellegil kogemusi R12'ga täitmisega Tallinnas kandis?

Soovitan samuti Yll-i

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
14.08.2015 at 10:09
rollingjack
 
Konditsioneeri täitmine?
Yll on tipptegija, kes asja olemusest aru saab.

Telkides on pigem jumbud, kes ainult voolikuid külge kruvida oskavad.

____________________________
Have fun and be safe!
14.08.2015 at 16:20
mrtn
Konditsioneeri täitmine?
Ma olen ka Ylli külastanud, aastaid tagasi, aga hea mulje jäi, mees viitsib asju reaalselt remontida (y)

Täna käis küll auto Monaco Grupis, aga seda puhtlogistilistel põhjustel. Tunduvad ka asjalikud tüübid olema.
14.08.2015 at 17:40
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Konditsioneeri täitmine?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.