register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ameeriklane Norrast?  
Poster Message
Astro SS
Ameeriklane Norrast?
Mul on paar sobivat ja toredat Ameerika liikurit välja vaadatud Norrast aga nende siia (Eestisse) tarimiseks tahaks teada,millega meie ametnikud mind üllatada suudavad.

Kas Norrast sõiduki ostmisel ja koduriiki transamisel pean maksma mingit tollimaksu? (Norra ei ole ju EU)
Kas pean maksma käibeka?

Kas käibekas/toll läheb ostu hinnalt või mingi suvalise eks-perverdi (loe:eksperdi) suva järgi?

NB! tegemist on 'tõsise' rauaga.... :D

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
15.11.2010 at 02:01
tfr
 
Ameeriklane Norrast?
Norra kuulub sarnaselt Šveitsiga EFTA-sse (European Free Trade Association) - viimasest toomisega peaks kogemusi olema küll, ka siin foorumis inimestelt. Aga arvestades, et Šveitsist toomisele on lausa mitu autoaeda spetsialiseerunud, siis vist pigem ei küsita tolli?
15.11.2010 at 02:28
Koit
  
Ameeriklane Norrast?
Norras on hinnad üldjuhul üle mõistuse. Olen ise siin ja pean vaikselt müüdavatel asjadel silma peal. Sul peab mingi eriline joppamine olema?

____________________________
Chevrolet Caprice Classic, ex Police
Chrysler Voyager
Plymouth Voyager
Pontiac Grand Amr
Cadillac DeVille 32V
Cadillac DeVille 4,9 V8
Thunderbird SC
Cadillac Deville 4,9 V8 '95
16.11.2010 at 03:17
hents99
  
Ameeriklane Norrast?
Ma arvan, et kehtib ikkagi tollimaks. Vähemalt siit sinna autot müües.
Ja sõber tõi paar aastat tagasi ühe auto, siis pidi küll tolli maksma.
Võimalik, et täna on asjad teisiti.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
16.11.2010 at 12:59
Jesper
 
Ameeriklane Norrast?
Jälle aetakse toll ja km sassi. Tollimaksu ei ole, Eestisse autot importides pead sa maksma KM-i nagu ikka impordi puhul. Kui Norra poolel on müüjaks firma, siis saad sa seal makstud KM-i tagasi kui auto riigist väljub. Kuna maksumäär on suurem kui meil, siis "letihind" läheb isegi odavamaks. Eraisikult ostmise kohta ei tea aga pakuks et sama seis mis Eestis, pead ise kauplema eraisikuga et ta sulle km võrra alla teeks ja kuulama loengut sellest kuidas maailm on eraisiku vastu ebaõiglane :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.11.2010 at 14:36
Taavi
Ameeriklane Norrast?
EU sees kui müüakse ühest riigist teise käibemaksulist autot ja müüjaks on käibemaksukohuslane jur isik ning ostjaks samuti, siis toimub tehing kohe km-ta. Riigist väljudes mingit km-i tagastamist ei toimu :)
16.11.2010 at 22:48
Jesper
 
Ameeriklane Norrast?
No EMTA seisukoht (läbi Eesti Posti proxy) on et neid ei huvita mida ma norrakatele maksin või ei maksnud, nemad tahavad oma 20% näha punkt. Ok, disclaimer, ma pole mingi maksu-asjatundja ega pole sealt autot toonud, vaid väiksemaid vidinaid tellinud. Lihtsalt vihastasin kui topeltmaksustati ja uurisin järgi et mis kamm seal toimub - enne arvasin ka et Norra on nagu "peaaegu EL" ja eraisikuna kui ühe käibe ära maksad siis teist enam kraesse ei väänata. A võibolla sain tõmmekat muidugi.

Täiendus: "mina" on siis antud juhul "mina kui füüsiline isik Jesper", firmade kohta ei tea.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.11.2010 at 00:22 1 edit. Last edited 16.11.2010 at 00:24 by Jesper
hents99
  
Ameeriklane Norrast?
Firmade puhul on vaja näidata EU`s kehtivat VAT numbrit. Kui ostad ja esitad VAT numbri, saad ilma käibemaksuta, kui ei esita, maksad koos KM`ga.

Müües siit sinna sama lugu, kui on ostja kehtiv VAT number, siis saad ilma KM`ita müüa, st ei pea KM`i riigile maksma. Kui numbrit pole ette näidata, maksad KM`i ikkagi riigile ära ja jääd nö miinusesse.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
16.11.2010 at 00:46
Iff
Ameeriklane Norrast?
Norra kohta ei oska öelda aga šveitsist tuues tuleb 10% toll+20%käive. Iseasi on see, et kui palju Sa tahad maksta ;)
17.11.2010 at 04:42
margus61
Ameeriklane Norrast?
Huvi pärast vaatasin tollitariifidest (vt. NOMENKLATUUR/Sirvi). Kasutatud sõiduautole bensumootoriga 1500...3000 cm3 (tollikood 8703239000) Norrast näitab tollimaksuks 10%.
17.11.2010 at 09:37
hunt
 
Ameeriklane Norrast?
Kui herr AstroSS räägib ''tõsisest'' rauast - siis ei ole need mikromootorite tollitax'id ilmselt eriti päevakohased ....

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
17.11.2010 at 10:44
Iff
Ameeriklane Norrast?
quote:
hunt: Kui herr AstroSS räägib ''tõsisest'' rauast - siis ei ole need mikromootorite tollitax'id ilmselt eriti päevakohased ....
Toll on ikka 10%
17.11.2010 at 00:38
margus61
Ameeriklane Norrast?
quote:
Iff:
quote:
hunt: Kui herr AstroSS räägib ''tõsisest'' rauast - siis ei ole need mikromootorite tollitax'id ilmselt eriti päevakohased ....
Toll on ikka 10%
Ei pruugi. Kasutatud mootorsõiduk kaubaveoks, diiselmootoriga >2500 cm3 (tollikood 8704213900 ja 8704229900) Norrast näitab kolmanda riigi tollimaksuks 22%. Ma ei julgenud kohe õige asjaga ehmatada. Kunagi puutusin selle teemaga kokku, aga õnneks loeti Chevy Stepside sõiduautoks (peamiselt reisijateveoks). Võibolla päritolumaal on sellises liigituses tõetera sees...
18.11.2010 at 09:57
Astro SS
Ameeriklane Norrast?
Paistab ,et Norras heast hinnast saab meie riigis mega kirves.

Ainult juba otseseid maksusi ja lisakulusi on üle 50 % ehk-> transa 10%+tollimaks 22%+ käibemaks 20% ....

edit: ma olen juba oma Ram 3500 eest neid maksusi just sama palju maksnud (tuli Meerikast),rohkem ei taha

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
18.11.2010 at 10:47 1 edit. Last edited 18.11.2010 at 10:48 by Astro SS
hents99
  
Ameeriklane Norrast?
Ega see 22% ei kehti Eesti kohta ju? See kehtib Norra impordi kohta, või mis? Meil on ikka mingi 10% impordimaks (pole kindel, et nii suur % on, sest pole ise autot toonud, aga üle lombi vedajad peaks täpselt teadma)? Vahet pole, kust väljaspoolt EU`d tuuakse.

Ma tean seda, et kui ma tahtsin oma mersut Norra müüa hinnaga ca 90k, siis oleks seal arvelevõtmine jne maksma läinud sisuliselt sama palju, kui auto alghind siin, seega jäi diil ära.
Ega muidu seal uued autod 2x kallimad pole kui mujal.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.11.2010 at 10:55
Astro SS
Ameeriklane Norrast?
22% on EU tollimaks veokatele, alates täismaassiga üle 3500kg

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
18.11.2010 at 11:20
voy
 
Ameeriklane Norrast?
hiljuti ostsin Sveitsist T5 vw ja maksud olid 10% tolli ja 20% käivet. Ja kuna tollionudele ostuhind ei meeldinud,siis saadeti kaela mingi,, omastarust,, ekspert,kes siis imes pastakast välja Eesti kõrgeima turuhinna.See tähendab,et algsele tollimaksu summale lajatati otsa üle 20K eegu.Ja praeguseks on vaidlus niikaugel,et ainuke variant on tolli vastu kohtusse minna.Ühesõnaga üks suur s..tt.Nii et kui midagi osta,siis tasub kõvasti kaaluda,kas viitsid siin pärast mingi ,,kadeda,,ametniku pärast oma närve ja raha raisata.
18.11.2010 at 12:35
kaedoo
 
Ameeriklane Norrast?
Kasutan teemat häbematult ära,palju on usast renoveeritud mootori tollimaks?Mitu protsenti?
16.12.2010 at 23:23
metslane
 
Ameeriklane Norrast?
quote:
kaedoo: Kasutan teemat häbematult ära,palju on usast renoveeritud mootori tollimaks?Mitu protsenti?

kui ei eksi siis peaks olema tollimaks 2.7%

____________________________
700cid
16.12.2010 at 23:44
kaedoo
 
Ameeriklane Norrast?
Tänud!
16.12.2010 at 00:08
markmax
Ameeriklane Norrast?
Tere, kas keegi tegeleb sealt Norrast auto toomisega ka või teab kedagi kes tegeleb?

____________________________
crown ´92
mark VIII´97 LSC
Brougham 91´
you can go up on a steep hill in Las Vegas and look west, and with the right kind of eyes you can almost see the high water mark -- that place where the wave finally broke and rolled back.
15.09.2021 at 08:55
boatservice
 
Ameeriklane Norrast?
Paras dokumenditöö Norrast toomine - transiidi vormistus läbi Rootsi, müügi vormistus Norra pool väljaveoks, tollimaks 0%, käibemaks 20
KB Auto võibolla võtab peale, toovad veoautosid, viskavad peale.
Terv.

____________________________
Dodge Ram 2500 Hemi
Lincoln Town Car 1997
Cadillac DeVille Coupe 71
Mustang GT 2005
Opel Olympia 1936
KRAZ 255
URAL 375
ZIL 157
17.09.2021 at 09:29
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Ameeriklane Norrast?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.