register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?   1 2 3 4 5  
Poster Message
Harry_R
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
Sprot: Olen proovinud nii cherockeed kui blazerit. Viimast nüüd oman. Kui ostma hakkasin siis sai nende mõlemaga ringi vuratud. Cherokee jäi kuidagi kitsa tundega ning tagaistmel olnud sõber ei tundnud ennast samuti hästi. Blazeris aga oli olemine väga mõnus kulgemine asine. Võibolla oli asi isendis aga valitud sai Blazer (99 a).
Kulud blazeril: vahekasti vahetus mootor - see on tõesti veidi nõrk koht. Ka minu oma ütles see talv oma lepingu üles. Käigukastis on ka hetkel kolks sees. Aga muud probleeme nagu ei ole täheldanud. Kui sõita ainult tagaveolisena siaab hakkama kuskil 13l/100km maanteel ja linn tuleb sinna 16 kanti. Talvel püsinelivedu ja lühikesed otsad andsid ka korra 20l/100km aga eks see ole ka selline ekstreemsuse moodi rohkem.


Hmm, mul suvelgi oli 18 - 19 linnas, nüüd talvel 22 umbes. Sõidan tagaveoga, nelivedu kasutan kohtades, kus tagaveoga hakkama ei saa. Mul siiani suurim kulutus oli õlide ja filtrite vahetus (3300.-). Kokku võibolla ongi ca. 5000 eeku kulunud, kui sedagi.
25.01.2011 at 20:22 1 edit. Last edited 25.01.2011 at 20:25 by Harry_R
Vanapagan
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
[b]karvake:4x4 veoskeemiga autod on tegelikult jatäpselt sama moodi 1 ratta veolised või äärmiseljuhul 2 ratta veoga
keegi normaalse mõistusega juht ei kasuta mante sõiduajal slla või keskdifri lukku
Just seda ma imestangi et miks ostetakse autosid mis ei võimalda maanteekiirusel sõita lahtise kuid vedava keskdiffriga.
Tegelikult on Cherokee 242 vahekastiga küll sinu jutu järgi 1 rattaveoline aga libedaga teelpüsivuselt ja kohalt ärasaamisega on kõigist 2 rattaga vedavatest kõvasti parem.
Minuteada Blazer ei võimalda lahtise diffriga sõita, on kas lukus või ainult tagavedu.


____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
25.01.2011 at 21:24 1 edit. Last edited 25.01.2011 at 21:28 by Vanapagan
viplala
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
Kuulge, seletage mulle ka, milline on lukus keskdiffer. Milline on lahtine, kuid vedav keskdiffer. Kuidas saada aru `Blazer ei võimalda lahtise diffriga sõita, on kas lukus või ainult tagavedu`?
25.01.2011 at 22:02 1 edit. Last edited 25.01.2011 at 22:03 by viplala
Vanapagan
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
viplala: Kuulge, seletage mulle ka, milline on lukus keskdiffer. Milline on lahtine, kuid vedav keskdiffer. Kuidas saada aru `Blazer ei võimalda lahtise diffriga sõita, on kas lukus või ainult tagavedu`?
Kui lukus siis veab üks esimene ja üks tagumine jäigalt. (väikestel kiirustel libedal väga hea aga suurematel kiirustel ja kõval pinnasel ei või kasutada)
Kui lahtine ja vedav siis sama nagu tavaline differ et veab see millel kergem vedada. (maanteesõiduks väga hea aga kui kuhugi sisse jääd siis võib ainult 1 ratas vedada)
Kui üldse lahtine siis veab ainult tagumine ots. (sama nagu sõidaks bemmiga)
Cherokeel kõik need variandid kangist lülitatavad.

____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
25.01.2011 at 22:20
ervin
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
Vanapagan:
...
Kui üldse lahtine siis veab ainult tagumine ots. (sama nagu sõidaks bemmiga)
Cherokeel kõik need variandid kangist lülitatavad.
natuke vale arusaam sul. kui on täiesti lahtine, ilma trikkideta differ, siis sul on 50:50 esi-tagasilla jaotus, ehk väände saab see sild millel kergem vedada on. bmw keskdiffer on konstrueeritud kavalate nippidega nii, et igaljuhul oleks prioriteet tagasillal, ehk siis 38:62

http://www.xiftw.com/?page_id=16
25.01.2011 at 22:44
Vanapagan
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
ervin: natuke vale arusaam sul.
Noh see bemm oli naljaga pooleks võrdlus et nagu siis tavaline tagasilla veoga auto.


____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
25.01.2011 at 22:51
ervin
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
Vanapagan:
quote:
ervin: natuke vale arusaam sul.
Noh see bemm oli naljaga pooleks võrdlus et nagu siis tavaline tagasilla veoga auto.

:) ma seostasin metafoorina "prioriteet-tagasillal-nelikveoga" :)
25.01.2011 at 22:55
kulgur
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
R.Ott: Millise maantee/linnasõidu suhtega või siis kui pikkade otstega linnas see 17,5 saadud on? Palju talvel võtab? Küsimus ajendatud sellest, et mul võtab 10 km kaugusel (Tartu kesklinn-Ülenurme) töölkäimisega V6 3.8 talvel sinna 18,5-19 kanti. Suvel muidugi tunduvalt vähem. Tahaks ka kunagi chero/grandi ära proovida :)...
30% maantee,70% linn. Viimasest hooldest möödas 4700km. ja ma nullin alati ka trip inf. kui hoole tehtud. Komp. näit hetkel 17,6l/100km. Paagist paagini arvutus andis novembri algul kuluks 17,1l/100km. Täna peale natuke lumes hullamist paagist paagini 22,1l/100km. Viimasel 2-l nädalal palju lühikesi otsi külma motoga. Aga kui ma olen kodus, siis naine kisab kogu aeg, et minul kulub kütet kole palju. No ja mul on raske jalg ka. Eks kõik olene ikka isendist mille otsa satud.

4,0l moto võtab jah vähem kütust, kuid olen kokku puutunud viimase 3a. jooksul kahe sellise motoga mis vajasid kap. remonti.
Ikka juhtub, kellele ema kellele tütar.
25.01.2011 at 22:58
viplala
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
Vanapagan:
quote:
viplala: Kuulge, seletage mulle ka, milline on lukus keskdiffer. Milline on lahtine, kuid vedav keskdiffer. Kuidas saada aru `Blazer ei võimalda lahtise diffriga sõita, on kas lukus või ainult tagavedu`?
Kui lukus siis veab üks esimene ja üks tagumine jäigalt. (väikestel kiirustel libedal väga hea aga suurematel kiirustel ja kõval pinnasel ei või kasutada)
Kui lahtine ja vedav siis sama nagu tavaline differ et veab see millel kergem vedada. (maanteesõiduks väga hea aga kui kuhugi sisse jääd siis võib ainult 1 ratas vedada)
Kui üldse lahtine siis veab ainult tagumine ots. (sama nagu sõidaks bemmiga)
Cherokeel kõik need variandid kangist lülitatavad.

Ma olen suht dum-dum, nende 4x4'dega.

On käigukast ja siis on silla diffrid. Seal vahel on vahekast. Seda vahekasti saab lülitada kas ette, või taha, või mõlemat korraga, või koprraga ja libisevaks (erinevaid variante olenevalt autost). Kas nii?
Libisev on siis nagu lsd ning ta toimetab esi ja tagasilla vahel, samuti nagu silla differ rataste vahel?

Miks kõva pinnase peal jäik lülitus halb on, kui mõlemas sillas aint üks ratas veab? Mida ta lõhkuma hakkab?

Edit: Kurat neli posti enne kui jõuad enda oma ära saata :lol
Seega pean üht küsimust ümber vormistama.

Miks kõva pinnase peal jäik lülitus halb on, kui mõlemas sillas aint üks ratas veab ja jaotus on 50-50%?
25.01.2011 at 23:01 2 edits. Last edited 25.01.2011 at 23:05 by viplala
Vanapagan
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
viplala:
Ma olen suht dum-dum, nende 4x4'dega.

On käigukast ja siis on silla diffrid. Seal vahel on vahekast. Seda vahekasti saab lülitada kas ette, või taha, või mõlemat korraga, või koprraga ja libisevaks (erinevaid variante olenevalt autost). Kas nii?
Libisev on siis nagu lsd ning ta toimetab esi ja tagasilla vahel, samuti nagu silla differ rataste vahel?

Miks kõva pinnase peal jäik lülitus halb on, kui mõlemas sillas aint üks ratas veab? Mida ta lõhkuma hakkab?

Edit: Kurat neli posti enne kui jõuad enda oma ära saata :lol

Lsd on saadanast. Libedal kus ta peaks järgi andma on ta nagu blokeeritud aga kui kuhugi sisse jääd ja ta peaks vedama siis libiseb niipalju läbi et välja ikka ei saa ja pika jõristamise peale läheb veel p...se kah.

Kõva pinnase peal hakkab jäik lülitus kõike närima sest esimesed ja tagumised rattad liiguvad pööramisel erineva kiirusega.


____________________________
Smart CDI 0.8 30kW
25.01.2011 at 23:13
tfr
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
viplala:On käigukast ja siis on silla diffrid. Seal vahel on vahekast. Seda vahekasti saab lülitada kas ette, või taha, või mõlemat korraga, või koprraga ja libisevaks (erinevaid variante olenevalt autost). Kas nii?

Vahekaste on jämedalt kolm erinevat varianti:

1. "Klassikaline part-time 4x4" ehk see mis on Blazeril ja mis on Cherokeel NP231 - sellisel juhul vahekastis difrit ei ole. On kas tagavedu või siis on sillad omavahel jäigalt ühenduses.

Hea on see, et veavad alati üks esimene ja tagumine ratas.

Halb on see, et seda nelivedu ei saa kasutada kõval pinnasel, kuna esimesed rattad liiguvad väljakeeratuna kurvis teise raadiusega ja kui seda üritatakse jäigalt tagasillale üle kanda, siis tekib kusagile kõige nõrgem koht.

2. Keskdiferentsiaaliga nelivedu ehk näiteks Chero NP242. Sellisel juhul on Sul variant "püsiv nelivedu", kus sildade vahel on samasugune lahtine diferentsiaal nagu tavaliselt sillas.

Hea on see, et võid sügisel sisse ja talvel välja lülitada.

Halb on see et siis, kui seda kõige vähem vaja on, veab ainult üks ratas.

Selle kasti täiendatud variant (nagu näiteks seesama NP242) on see, et vajadusel saad selle keskdiferentsiaali ka lukustada ehk saavutada sama olukorras mis punktis 1.

3. Kolmas variant on siis kõiksugu "libaveoskeemid", kus keskel ei ole diferentsiaal, vaid mingit tüüpi sidurimoodi lahendus - visko, Haldex, misiganes. Ja siis mingi "loogika", mille järgi seda sidurit lülitatakse. Mul kunagi Honda HRV-l oli üks lihtsamaid variante - mõlema silla pealt aeti ringi miskit õlipumpa, mis olid omavahel "ühendatud anumate süsteemiga" ühenduses. Kui nüüd sildade kiirus erines, siis läks seal tasakaal paigast ära ja õli lükati "üle ääre" sidurisse, mis selle peale haakis ja neliveo rakendas. Tänapäevasematel asjadel juhitakse seda vist elektroonikaga, mis jälgib ABSi andurite kaudu iga nelja ratta kiirust, rooli ja gaasipedaali asendit jne.

Hea on see, et sina ei pea mõtlema ja kui on vähegi normaalsem tänapäevane juhtloogika, siis lülitatakse see nelivedu ikkagi nii kiiresti ja sujuvalt sisse, et sirgel on sul kaheveoline auto koos selle kütusekuluga, kurvis ja muidu vajadusel on neliveoline auto koos selle eelistega.

Halb on see, et see süsteem on loodud ikkagi sõiduautode jaoks igasuguste teeolude jaoks. Offroadima enamasti sellistega minna ei kannata, kuna need sidurisüsteemid kuumenevad mingil hetkel üle, kui pidevalt kasutatakse ja eriti kui Sa näiteks kusagil liivasel pinnal põhja peal istud ja põhja alt mingit õhku ka jahutuseks läbi ei käi. Tulemus on see, et peale teenindusearve maksmist istud looteasendis dušinurgas ja tihud nutta.


Ehk sai veidi selgem :)
25.01.2011 at 01:03 4 edits. Last edited 25.01.2011 at 01:08 by tfr
viplala
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
tfr:
quote:

Ehk sai veidi selgem :)

Jep, selge nagu seebivesi.
26.01.2011 at 09:39
Sprot
  
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
Vanapagan:
quote:
karvake:4x4 veoskeemiga autod on tegelikult jatäpselt sama moodi 1 ratta veolised või äärmiseljuhul 2 ratta veoga
keegi normaalse mõistusega juht ei kasuta mante sõiduajal slla või keskdifri lukku
Minuteada Blazer ei võimalda lahtise diffriga sõita, on kas lukus või ainult tagavedu.


On ilusti olemas. Vähemalt minu blazeri. 4Auto (Lahtine iselülituv ehk kui vaja lükkab esisilla ka sisse), 4HI (ees + taga), 2wd ja 4Lo. Sama täpselt mis on chero 242 vahekastil. Lihtsalt vahetus on nuppudest mitte kangist.


____________________________
'99 Chevrolet Blazer LT 4.3 Vortec V6
26.01.2011 at 09:44 2 edits. Last edited 26.01.2011 at 09:59 by Sprot
jürgen
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
Milline vahekast on 2001a 2,5 td cherokeel? Kangiga saab lülitada 2H-4H-N-4L (mingi nimetus raamatu järgi Command-Trac)
26.01.2011 at 12:22
indrek ilves
  
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
Tere,

Tahaks ka teada, kuidas tuvastada seda Chero NP242 kasti.
Kas kangi (2H-4H-4L) olemasoluga?

Tänan,
i.

____________________________
El Camino '85
300C '04
26.01.2011 at 12:27
tfr
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
jürgen: Milline vahekast on 2001a 2,5 td cherokeel? Kangiga saab lülitada 2H-4H-N-4L (mingi nimetus raamatu järgi Command-Trac)

Command-Trac on NP231.
26.01.2011 at 12:27
tfr
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
indrek ilves: Tere,

Tahaks ka teada, kuidas tuvastada seda Chero NP242 kasti.
Kas kangi (2H-4H-4L) olemasoluga?

Vahekasti "kang" on olemas kõigil Cherodel, kuna neid minu teada tagaveoga ei tehtud.
NP242 tunneb ära selliste valikute järgi:

26.01.2011 at 12:28
DevilDeVille
  
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
tfr: Vahekasti "kang" on olemas kõigil Cherodel, kuna neid minu teada tagaveoga ei tehtud.

eksid, pakuti ka täiesti mõttelagedat sabavedust


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
26.01.2011 at 12:44
reisisell
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
Üritaks ka teie vestlusesse siseneda. Teema algatajana oli minu küsimus milline väik USA päritolu SUV oleks mõistlik sellise raha eest. Tundub, et Chero on parim variant või mis?
26.01.2011 at 14:57
hunt
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
reisisell: Üritaks ka teie vestlusesse siseneda. Teema algatajana oli minu küsimus milline väik USA päritolu SUV oleks mõistlik sellise raha eest. Tundub, et Chero on parim variant või mis?
Jah, aga 4,0 bensiinimootoriga

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
26.01.2011 at 15:10
tfr
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
reisisell: Üritaks ka teie vestlusesse siseneda. Teema algatajana oli minu küsimus milline väik USA päritolu SUV oleks mõistlik sellise raha eest. Tundub, et Chero on parim variant või mis?

Ütleks siis oma arvamuse veelkorra välja - Chero jääb "sõiduautomugavuse" poolest Explorerile/Blazerile veidi alla, aga minu arust kaalub selle üles 242 kasti püsiv nelivedu ja töökindlus/pidamiskulud.

Seega, tee võimaluse korral mõlema-kõigiga proovisõit ja otsusta, kumb Sinu jaoks olulisem on. Chero on mul proovimiseks välja pakkuda, Exploreri/Blazeri osas ei oska paraku aidata :)
26.01.2011 at 15:27
dodge
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
reisisell: Üritaks ka teie vestlusesse siseneda. Teema algatajana oli minu küsimus milline väik USA päritolu SUV oleks mõistlik sellise raha eest. Tundub, et Chero on parim variant või mis?
Mul on 91 Chero igapäevaselt naisterahva sõiduk. Auto nüüdseks 20 aaastat vana.
Minu käes on ta saanud uue tagumise pooltelje koos laagriga, esimesed ristid sillas,
roolivõimu pumba(oma lollusest), lisavedrulehed taha ja piduriklotsid. Konditsioneerile
olen kah auru lisanud. Suht lollikindel masin. 4,0 ja 242 siis. Talvel suht asendamatu
isegi linnas. Tagaiste on ehk pisut kitsas, aga mul seal ainult lapseistmed, mille puhul
auto kõrgus ligipääsule ainult kasuks on.
ABS-i kaitsme võtsin ka välja, sest minu jaoks oli see selgelt üledramatiseeritud.
Rehvid panin õige pisut suuremad 235/75R15, sest mul olid need.
Kiirusehoidja juhe sai kah parandatud roolisamba juures. Kõik lisad toimivad, va tagumine
klaasipuhasti, mis kinni jäätunult ära murdus oma lollusest jällegi, sest toimivat tagaklaasiSOOJENDUST
ei viitsinud ometigi sisse lülitada.
Hea auto.
26.01.2011 at 20:38 1 edit. Last edited 26.01.2011 at 20:42 by dodge
Harry_R
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
quote:
tfr:
quote:
reisisell: Üritaks ka teie vestlusesse siseneda. Teema algatajana oli minu küsimus milline väik USA päritolu SUV oleks mõistlik sellise raha eest. Tundub, et Chero on parim variant või mis?

Ütleks siis oma arvamuse veelkorra välja - Chero jääb "sõiduautomugavuse" poolest Explorerile/Blazerile veidi alla, aga minu arust kaalub selle üles 242 kasti püsiv nelivedu ja töökindlus/pidamiskulud.

Seega, tee võimaluse korral mõlema-kõigiga proovisõit ja otsusta, kumb Sinu jaoks olulisem on. Chero on mul proovimiseks välja pakkuda, Exploreri/Blazeri osas ei oska paraku aidata :)

Miks püsiv 4x4 siis nii hea on, et mugavuse üle kaalub? Blazeri kohta kirjutasid , et kõval pinnasel ei tohi kasutada. Aga milleks kõval pinnasel nelivedu üldse?
26.01.2011 at 22:42
Rein000
 
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
Selleks ongi avatud difriga, ehk kiire nelikvedu rohelise näiduga, juhuks kui ei tea, et kas on näiteks libe või ei ole. Lukustatud kesk differ on tunde ja vajaduse küsimus. Vahest on lumest paremini läbi läinud, kui ei ole kesk differ lukus. Väga sulaga lopasel külavahe teel jälle lukus difriga hoiab hästi teed.
26.01.2011 at 23:59
trs200
Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?
4.0 Chero on neist ka minu arusaamist mööda parim. Miinuseks on originaalis veidi ujuv vedrustus, natuke kitsas salong ja koos väikese tõstega kasutuks muutuvad tagauksed. Kestab hästi kuni suuri rattaid alla ei keera. Pehme vedrustusega harjub ära ja lõpuks hakkab isegi meeldima. Kui amordid ja stabikapuksid on surnud, siis muidugi muutub kiiresti tüütuks. Pidev nelivedu on ka talvel suur pluss igapäevastes oludes liigeldes. Nagu keegi siin mainis, siis on neid igasuguseid ja mõistlik oleks hankida kohe selline, millele rooste pole liiga teinud ja kõik olulised featuurid toimivad.
26.01.2011 at 00:02
tqhq.ee foorum : Autod : Ford Explorer,Chevy Blazer või Jeep Cherokee milline on parim?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.