register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : `97 Lincoln Navigator  
Poster Message
einffer
`97 Lincoln Navigator
Kui nüüd päris aus olla siis kirjade järgi pole see küll minu vaid kalli abikaasa esimene päris oma ameeriklane :).
Soov suure ja soovitavalt hea läbitavusega masina järgi tuli meie eestimaa viimaste talvede peale, kui igapäevaliikurist Jaapanlaste automaatkastiga sõiduauto kippus hätta jätma Õismäe kortermajade lükkamata siseringil.
Esmamuljed on igati positiivsed hoolimata teatud varuosade kõrgest hinnast (rooliotsad 40.- per tükk) kuid samas on masin korralik ja tundub, et teenib meid veel mõnda aega.
Vigadest jah siis niipalju, et vahetamist vajaks sisemised rooliotsad, eest üks kont ja tagumised stabika puksid. Muus osas on masin kui tank.
Tartus autol järel käies oli tore näha kui kalli kaasa silmad särama lõid, samas kohe rooli istuda ei julgenud kuna gabariidid ikka oluliselt teisemad kui sõidukal.
Kahju on tõdeda samas, et peale seda, kui maanteel kruisimisega, kindluse sissesaanuna, mind paraku enam väga tihti selle eluka rooli ei lubata enam :)
Niipaljuks olen nädalavahetuste varahommikutel näpistanud, et käia kontrollimas veidi mügarikel kuidas nelivedu toimib (mis on suurepäraselt :)) ja mõned rumalad lisad olen maha võtnud (nt automaatne ustelukustus)
Automaatse neliveo tahaks veel enne libeda tulekut ise kusagil ära proovida aga erilist varianti vist pole hetkel.
Ahjaa. Kütusekulu oli 14 maanteel ja 19 on linnas tagaveolisena sõites.
üsna kehva pildike ka siia enne kui ma jälle mõnel laupäeva varahommikul saan paariks tunniks auto näpistada ja maastikul tõusva põikese taustal paar kenamat pilti saan klõpsida




____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
05.10.2011 at 21:13
einffer
`97 Lincoln Navigator
Niii. Leidsin autolt automaattulede lüliti, mis lülitab tuled automaatselt sisse süüte sisselülitamisel ja välja (koos nn "kojusaatmisteenusega") süüte väljalülitamisel. Väga hea lisa iseenesest aga........ asi toimib hämaras, ehk siis päevavalges tuled ei põle antud süsteemiga. Võtsin manuaali lahti ja leidsin, et peabki olema nagu mingi andur mis seda toimetab. Teab keegi kus see andur asub?

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
10.10.2011 at 20:16
STW
`97 Lincoln Navigator
quote:
einffer: Niii. Leidsin autolt automaattulede lüliti, mis lülitab tuled automaatselt sisse süüte sisselülitamisel ja välja (koos nn "kojusaatmisteenusega") süüte väljalülitamisel. Väga hea lisa iseenesest aga........ asi toimib hämaras, ehk siis päevavalges tuled ei põle antud süsteemiga. Võtsin manuaali lahti ja leidsin, et peabki olema nagu mingi andur mis seda toimetab. Teab keegi kus see andur asub?

Navigator-il ei tea täpselt aga tavaliselt ta on armatuuri peal esiklaasi servas, miskisel autol oli kuskil iluvõre taga kah.
10.10.2011 at 20:21
Märt
`97 Lincoln Navigator
Minu Durangol ja Saabil on selleks must nupuke armatuuri keskel klaasi allpool ääres. Väikese teibituuningu sai auto selgitatud, et meil on koguaeg öö:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
10.10.2011 at 20:35
charger
`97 Lincoln Navigator
Tuttav süsteem jah :D
Mul ka silmal must teip peal ja automaatika toimib perfektselt
10.10.2011 at 20:42
einffer
`97 Lincoln Navigator
Homme proovin. Ehk leian.

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
10.10.2011 at 21:47
Redneck
 
`97 Lincoln Navigator
OT: Käisin nädalavahetusel Rakveres... kruiisisisin rahulikult 50 alas ja äkki kihutab mööda üks Linc Navigator suht 100'ga..

Pikalt olen mõelnud, et kui rikkaks saan siis ostan endale sellise... aga kurat, süda jäi verd tilkuma, et on üks selline tõbras kes rikub USA autode ja nende omanike mainet!
Aga masin on aus!
10.10.2011 at 01:03
einffer
`97 Lincoln Navigator
Damn. Kleepisin teibi peale aga ikka ei miskit.

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
12.10.2011 at 12:47
STW
`97 Lincoln Navigator
quote:
einffer: Damn. Kleepisin teibi peale aga ikka ei miskit.

Sama ajastu Continentalil oli armatuuril mitu erinevat silma. Võimalik, et ei saanud õige teibitud.
12.10.2011 at 12:49
einffer
`97 Lincoln Navigator
quote:
STW:
quote:
einffer: Damn. Kleepisin teibi peale aga ikka ei miskit.

Sama ajastu Continentalil oli armatuuril mitu erinevat silma. Võimalik, et ei saanud õige teibitud.

Ei hakanud rohkem silma. Eks ma pärast vaatan veel. Üks andur seal paistis, kohe päris keskel aga rohkem jah mitte

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
12.10.2011 at 13:07
einffer
`97 Lincoln Navigator
Anduri katmine ei aidanud ja rohkem andureid armatuurilt ei leidnud. Aga veel üks küsimus - proovisin keskmiste istmete seljatugesid kokku klappida, et moodustuks põrandapinnaga tasapinnaline pind (supersõnastus muidugi :)) aga ei õnnestunud kuidagi. Kas mingitel Navi istmetel see võimalus puudubki?. Olen pilte näinud Navi sisemusest kus on istmed kokku klapitud sel moel.

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
12.10.2011 at 19:30
antennimees
 
`97 Lincoln Navigator
See mida sa katsid peaks olema kondi süsteemi päikese andur. Tulede andur peaks olema keskelt natuke paremale kusagil võre all peidus, mu mäletamist mööda vaja päris suur teibtükki, et korralikult ära varjaks valguse.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
12.10.2011 at 22:04
einffer
`97 Lincoln Navigator
Sellel anduril on ka reguleerimisvõimalus. On keegi proovinud, et kas saab ka ilma teipi kasutamata reguleerida andur selliselt, et tuled kogu aeg põleks? Reguleerisin praegu ise maksimumi peale aga kontrollida on raske kuna väljas hämaravõitu veel :)

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
14.10.2011 at 09:27
antennimees
 
`97 Lincoln Navigator
quote:
einffer: Sellel anduril on ka reguleerimisvõimalus. On keegi proovinud, et kas saab ka ilma teipi kasutamata reguleerida andur selliselt, et tuled kogu aeg põleks? Reguleerisin praegu ise maksimumi peale aga kontrollida on raske kuna väljas hämaravõitu veel :)

Kontrollida saad nii kui paned kandelambi armatuuri peale ja suunad valguse andurile. Reguleerida pole proovinud kuna lihtsam on kinni katta, sest meil ju vaja, et tuled kogu aeg põleksid mitte et sa peaksid iga kord ereda päikesega kontrollima kas ikka läksid põlema.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
14.10.2011 at 09:52
einffer
`97 Lincoln Navigator
quote:
antennimees:
quote:
einffer: Sellel anduril on ka reguleerimisvõimalus. On keegi proovinud, et kas saab ka ilma teipi kasutamata reguleerida andur selliselt, et tuled kogu aeg põleks? Reguleerisin praegu ise maksimumi peale aga kontrollida on raske kuna väljas hämaravõitu veel :)

Kontrollida saad nii kui paned kandelambi armatuuri peale ja suunad valguse andurile. Reguleerida pole proovinud kuna lihtsam on kinni katta, sest meil ju vaja, et tuled kogu aeg põleksid mitte et sa peaksid iga kord ereda päikesega kontrollima kas ikka läksid põlema.
Krt, lambi peale ei tulnudki ise :). Lähen kohe proovin.


____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
14.10.2011 at 10:11
einffer
`97 Lincoln Navigator
Jäi ikka teip.

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
14.10.2011 at 10:32
Kummipuru
 
`97 Lincoln Navigator
Mul Grand Cherokeel mahtus täpselt sinna anduri peale koka pudeli kork, mis oli veel musta värvi. Väljanägemine oli vägagi soliidne. Palju parem kui tükk teipi. Kuigi jah, grandil oli andur armatuuri esiosas klaasi lähedal...
14.10.2011 at 20:21
einffer
`97 Lincoln Navigator
quote:
Kummipuru: Mul Grand Cherokeel mahtus täpselt sinna anduri peale koka pudeli kork, mis oli veel musta värvi. Väljanägemine oli vägagi soliidne. Palju parem kui tükk teipi. Kuigi jah, grandil oli andur armatuuri esiosas klaasi lähedal...
Navil on see andur armatuuri sees katte all. Võtsin lahti ja kleepisin teibi otse andurile nii, et polegi näha nüüd, et oleks teibitud :)

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
14.10.2011 at 21:24
einffer
`97 Lincoln Navigator
Mõnda aega nüüd ringi sõidetud ja paar juppi sillaosas vahetatud ja tunne on väga hea :). Tehniliselt tundub masin väga hea, nelivedu toimetab nii kuis peab kugi väga offroadi sellega pole tegema roninud. Aga see polnus selle masina juures ka põhieesmärgiks.
Nüüd, kui esimene tuhin on möödas, oleks aeg pöörata tähelepanu ka pisinokitsustele. Nimelt on mõned asjad, mille kohta küsiks veits abi:
1. Overdrive Off ei lülitu. Tal nimelt lüliti käigukangi otsas ning sisse lülitades peaks hakkama põlema tuluke. See aga ei toimi. Ja mitte ainult tuluke aga ta ei lülita OD välja ka. Esimese asjana hakkasin otsima, et ehk on kaitse väljas aga User Manualist ei leiagi, et OD'l üldse oleks eraldi kaitset. Teab keegi soovitada kust probleemi otsima hakata?
2. Tagumine kliimareguleerimisplokk ei tööta.
3. Keskmisi istmeid ei suuda mina oma aruga kokku klappida. Olen mingi sarnase Navi piltidelt näinud, et kokku käivad (st et seljatugi käib vastu istumisalust) aga mul millegipärast see kokku ei lähe. On kellelgi ehk kogemusi
4. Vahetasin originaalstereo Clarioni 2din stereo vastu aga tahaks roolilt juhtimist kuidagi ka tagasi saada. Jällegi kord ootan soovitusi, kuidas saaks seda teha
Kokkuvõtteks:
Väga mõnus on. Hoolimata kolleegide mürgistest märkustest/küsimustest kütusekulu kohta. Sellistel hetkedel mõtlen lihtsalt sellele kuidas ma nende Toyota Yariseid oma Navi iluvõrest välja nopin :D

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
15.11.2011 at 22:32
DevilDeVille
  
`97 Lincoln Navigator
4. vastuse nimi on SWI-JACK

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
15.11.2011 at 00:40
einffer
`97 Lincoln Navigator
quote:
DevilDeVille: 4. vastuse nimi on SWI-JACK
Olen kuulnud jah ja vaatasin korraks ka netis ringi. On sul endal sellega kogemust? Eestis ma seda müügil ei leidnud, et peaks väljast tellima tahaks jah lihtsalt teada kas kellelgi on endal reaalset kokkupuudet selle asjaga olnud

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
16.11.2011 at 11:43
DevilDeVille
  
`97 Lincoln Navigator
ise pole omanud (ei tegele nii uute autodega :) ) a toimimas olen näinud. pealegi on terve mikimaa selle produktiga rahul.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
16.11.2011 at 13:56
tqhq.ee foorum : Minu auto : `97 Lincoln Navigator  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.