register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?   1 2 3 4  
Poster Message
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Taavi:Mustangi 5.0 V8 peaks madalatel pööretel kohe ju väänama hakkama erinevalt bimmeri 2.5 R6-st(või mis iganes mootor sellel bmw-l on).
Huvi pärast, mis Rustangi veerandmiili aeg on? Lillel haapsalus olla olnud 14,1.
Tabasalus peab olema õige käik valida iga kurvi jaoks, puhtalt väändega ei lörista. Kus ringraja võistlusel enne on nähtud, et kuubikud suudavad vingumise üle mängida? /vales kohas kisun riidu vist :) /
06.09.2002 at 12:15
peep
 
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
IMO on Mustangi suurim probleem jäik tagasild mis nii aukliku ja ebatasase raja korral ei võimalda autot korralikult rajal hoida.

Aga Avo Sa võiks midagi sellist aretada küll:

06.09.2002 at 12:16
peep
 
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT: Tabasalus peab olema õige käik valida iga kurvi jaoks, puhtalt väändega ei lörista.

Hehee, peaks Sulle vist korra mõnda tõsist V8't proovida andma - kõik käigud on õiged, vahet pole millise valid.:lol
06.09.2002 at 12:19
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
FWIW, MX-5 foorumis on üks tegelane, kes mattis Mustangi vedrustusse u. 10K USD, mille tagajärjel tal oli Mustangi kohta superjuhitavusega asi, kaugel ees Saleeni poolt pakutavast. Nüüd sõidab MX-5'ga ja kiidab, et stock MX-5 on parem kui tema äärmuseni ehitatud Mustang.
06.09.2002 at 12:20
Taavi
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:Kus ringraja võistlusel enne on nähtud, et kuubikud suudavad vingumise üle mängida?

Ee... FIA GT sarjas GTS-R Viperid, C5R Corvette'd.
06.09.2002 at 12:35
rustang
  
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT:Huvi pärast, mis Rustangi veerandmiili aeg on?
Ma ei tea :)
Ülekanne vahetatud, käigukast remonditud, väljalase korda tehtud. Natuke kergem ka kui enne.
Käsiajavõtuga raadil oli möödunud suvel 14.7 aga kuivõrd see elektronajavõtuga võrreldav on, ei tea.
Loodetavasti ei ole hullemaks läinud.
06.09.2002 at 15:00
ats
 
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Raadi 14.7 peaks olema koos RT-ga, ehk suht sama aeg. Rustangi tabasalu sõitudest mäletan seda, et küsimus ei ole pöördesse ajamisest, vaid seda, et hobused ei taha kuidagi maha jääda - kogu aeg käib ratas all ringi. Seega, kas liiga võimas auto, liiga raske jalg või kehv rehv.
Liiga võimast autot teatavasti pole olemas :)
06.09.2002 at 15:18
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
rustang: [quoteÜlekanne vahetatud, käigukast remonditud, väljalase korda tehtud. Natuke kergem ka kui enne.
Käsiajavõtuga raadil oli möödunud suvel 14.7 aga kuivõrd see elektronajavõtuga võrreldav on, ei tea.
Loodetavasti ei ole hullemaks läinud.
No kus see jõud siis peidus on? Kuda nüüd mingi 2,5 R6 bemmist jagu ei saa :) Ma ikka kahtlen vedru setupi muutmise rekordilisest mõjust ringi või sirge aegadele. Küll on kasu erinevate teekatete paremaks tundma õppimiseks :)
But keep going ... Kumb on parem, kas sex või raha matmine autosse :) :) :) :) :) :) :) :)
06.09.2002 at 15:22
ats
 
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Vedrustus mõjub tohutult, rehv ka. Mõningal määral ka kaal. Hobujõud on sellisel rajal suht teisejärguline.
06.09.2002 at 15:26
rustang
  
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT:
No kus see jõud siis peidus on? Kuda nüüd mingi 2,5 R6 bemmist jagu ei saa :)

Niikaua kui Lille mootor stock oli lüpsin veerandmiilil igast asendist ntx Pärnus suvel 2001.
quote:

Ma ikka kahtlen vedru setupi muutmise rekordilisest mõjust ringi või sirge aegadele.
Aga kuhu jääb ehitamise rõõm?
quote:

Kumb on parem, kas sex või raha matmine autosse :)
Niikaua kui teisega ei liialda on ka esimesega kõik korras :)
Suurem osa raha läks selle peale, et vältida tooliga läbi põranda vajumist ja moodustada mingisugunegi esteetiline välimus asjale.
06.09.2002 at 15:51
rustang
  
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
peep:
Aga Avo Sa võiks midagi sellist aretada küll:

Sellel vennal on päris kõva auto:
06.09.2002 at 16:07
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
rustang:
quote:
Aga kuhu jääb ehitamise rõõm?
Ehitamine on rõõm, raha matmine tekitab musta masendust. Igasugune parendamine on ainult kiitust väärt.
Tegelikult sa oled juba ületanud auto võimeid minu meelest nii tabasalus kui lauluväljakul nähtu järgi. Kindlasti saab autot veel paremaks (kiiremaks), aga ma lihtsalt ei usu, et teda on võimalik tabasalu rajal kiiremaks teha kui moditud bemmi. Huvitav, kas siinse pererahva kombel peab hakkama mingeid õllesid pakkuma ...
06.09.2002 at 16:19
rustang
  
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT: Tegelikult sa oled juba ületanud auto võimeid minu meelest nii tabasalus kui lauluväljakul nähtu järgi.

Oo kaugeltki mitte!
Tabasalus oli siduritross peetis ja see 54 sek millegiga annab kindlasti parandada!
quote:

Kindlasti saab autot veel paremaks (kiiremaks), aga ma lihtsalt ei usu, et teda on võimalik tabasalu rajal kiiremaks teha kui moditud bemmi.

OK, niipalju raha ja aega mul autosse panna ei ole kui Lillel. Oleksin jube rahul kui Sinu modimata koera-autole järgi saaksin!

Tõnu, see on mul esimene auto, millega gaasi põhja vajutades ei ole hirmu, et miski kuskilt järgi annab. Tegin kere remondi ja sildade modifikatsioonid arvestusega, et kui kunagi tulevikus raha on, siis vähemalt kere ja veermik kannatab mootori ehitamise välja. Kui kurvisõit ära tüütab, siis on alati võimalus mootor aiste vahel ära vahetada või näiteks kaks turbot installida (in my wildest dreams....) ja stripile kolida.
06.09.2002 at 16:40 Last edited 06.09.2002 at 16:40 by rustang (Moderator)
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
rustang:
quote:
Oleksin jube rahul kui Sinu modimata koera-autole järgi saaksin!
Kui see juhtuma peaks, siis on aeg mul autot vahetada ...
quote:
Kui kurvisõit ära tüütab, siis on alati võimalus mootor aiste vahel ära vahetada või näiteks kaks turbot installida (in my wildest dreams....) ja stripile kolida.
Sorri, aga kas on mõtet tagasi minna ... rühkida tuleb ikka edasi. :)
06.09.2002 at 16:53
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT:
quote:
rustang:
quote:
Kui kurvisõit ära tüütab, siis on alati võimalus mootor aiste vahel ära vahetada või näiteks kaks turbot installida (in my wildest dreams....) ja stripile kolida.
Sorri, aga kas on mõtet tagasi minna ... rühkida tuleb ikka edasi. :)

Pole mõtet niimoodi ka just ütelda, tegelikult on kõik autospordialad ühetemoodi toredad ja vaheldusrikkad, nii kiirendus, ringrada, off/road kui lõppkiirus ja kõige tublimad on need, kes kas teevad kõike üle keskmise või ühte asja väga hästi, au ja kiitus kõikide eriala meestele, aga pole kunagi mõtet halvustada teise ala mehi ei edasi ega tagasimineku pärast.:(
06.09.2002 at 16:58 Last edited 06.09.2002 at 17:00 by Indrek
Taavi
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
RNT ütle siis juba otse välja mida sa 1/4 miili sõidust arvad :)
06.09.2002 at 17:13
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Indrek:
quote:
Pole mõtet niimoodi ka just ütelda, tegelikult on kõik autospordialad ühetemoodi toredad ja vaheldusrikkad, nii kiirendus, ringrada, off/road kui lõppkiirus ja kõige tublimad on need, kes kas teevad kõike üle keskmise või ühte asja väga hästi, au ja kiitus kõikide eriala meestele, aga pole kunagi mõtet halvustada teise ala mehi ei edasi ega tagasimineku pärast.:(
Ma ei halvustanud, lihtsalt kui auto sõiduomadusi on niivõrd palju parandatud just kurvis püsimist silmas pidades, siis on mõttekam teda kasutada ka sellel alal (ja täiendada-täiendada). Ma usun, et Lauri camarot hakata ringraja jaoks ehitama on ka suht mõttetu pigem ikka selles suunas ehitada, millest algne idee. Ja kui mehel tuleb tahmine muuta sõidusuunda, siis edu saavutamiseks on vast mõistlikum (kahjuks ka hingepiinarikkam) vahetada doonorit. Iseasi kas autohullud on mõistlikud ...
So, peace ...
06.09.2002 at 17:19
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Taavi: RNT ütle siis juba otse välja mida sa 1/4 miili sõidust arvad :)
Nonii, vist olen rebaste lõksu sattunud ...
Kunagi oma esimese auto zaz965 ajal oli popp fooriromantika. Rohelisega gaas põhjas minema, ca poole maa peal järgmise foorini jõudsin üldisele liiklusvoole järgi ja olin esimesena järgmise punase taga. Hiljem diiselsõidukitega lüpsis kõiki uimaseid mitteteadlikke. Oma eelmise auto oopliga sai isegi käidud korra ühel streetrace-i üritusel haapsalu lennuväljal. Kaks katset näitasid, et ... kruvilisel teel liigub auto paremini. Praeguse pereautoga ei hakka enam punnitamagi, lihtsalt piinlik.
Ahjaa, haapsalu speedestil olen isegi osalenud. Ja päeva parima reaktsiooniaja saanud. Praktiliselt ei olnudki seda :)
Plaanisin homme minna ka speedestit kaema, aga kahjuks on vaja järgmise laupäeva autoorienteerumise rada minna tegema. Seega vastus algsele küsimusele on, et kuniks sobilikku riista pole suhtun neutraalselt. Kui koju kätte tuuakse, lähen hea meelega vaatama.
06.09.2002 at 17:29
Max3,0
 
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
.....nja lõpp kisub vist teemast nagu nats välja aga mis siis ma püüan veel teemasse jääda siis........ma näitex ise tapasalut uhanud sõbra 2,6 omegaga mis teadagi tagasilla veoga ja millel 110kw aga mis samas 1640kg kaalub aga ajaks sain seal kusagil minut tasa või napilt alla samas ei kujuta ma ette et ma seal sellist aega suudaksin sõita mingi esiveolise taurusega näitex millel kw-si sama palju ja mis kusjuures veits vähem kaalub... seega tunnistan et olen ka kindel tagaveo pooldaja
06.09.2002 at 20:15
soomuk
 
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
lisaks sõiduomadustele on tagaveo puhul efekte ka paigaltminek... tagumine osa kykikataks nagu maha ja esimene ots jälle tõuseb pisut.
06.09.2002 at 21:35
Erkki
  
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Ja kui veel esirattad maast lahti saaks :smokin

Erkki@unistada.ju.võib

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
06.09.2002 at 23:14
rustang
  
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT:
quote:
rustang:Oleksin jube rahul kui Sinu modimata koera-autole järgi saaksin!
Kui see juhtuma peaks, siis on aeg mul autot vahetada ...
Et kui juba mingi ameerika panniga keegi järgi jõuab, peab oma autol miski viga külges olema?
07.09.2002 at 03:15 Last edited 07.09.2002 at 03:15 by rustang (Moderator)
rustang
  
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
RNT:Ma ei halvustanud, lihtsalt kui auto sõiduomadusi on niivõrd palju parandatud just kurvis püsimist silmas pidades, siis on mõttekam teda kasutada ka sellel alal (ja täiendada-täiendada).

Õige.
quote:
Ma usun, et Lauri camarot hakata ringraja jaoks ehitama on ka suht mõttetu pigem ikka selles suunas ehitada, millest algne idee. Ja kui mehel tuleb tahmine muuta sõidusuunda, siis edu saavutamiseks on vast mõistlikum (kahjuks ka hingepiinarikkam) vahetada doonorit.

Siin on erinevus selles, et ringrajaautoga võib ka kiirendamas käia keskpärasel tasemel aga vastupidi mitte. (USAs) ei ole haruldane, et korraliku ringrajaettevalmistusega 'stang sõidab veerandmiilil 11 algavaid aegu. Samas kui auto vedrustus on kiirenduseks ehitatud (traction bar'id vms tagasilla seadistus, olematud amordid, puuduvad põikstabikad, kõrgele aetud raskuskese jnejne), ei ole sellega enam võimalik kurvis sõita.
08.09.2002 at 00:02
LaSa
 
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
rustang: (USAs) ei ole haruldane, et korraliku ringrajaettevalmistusega 'stang sõidab veerandmiilil 11 algavaid aegu.

'hõljuk' sõitis ju kah 11-neid, niiet nii see on tõesti :)
09.09.2002 at 11:18
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
rustang:
quote:
Et kui juba mingi ameerika panniga keegi järgi jõuab, peab oma autol miski viga külges olema?
Kuna tuunimine on kallis lõbu, siis lihtsam on toredam auto muretseda. Kui aga "tihend" lekib, siis ei ole auto süüdi.
09.09.2002 at 11:21
tqhq.ee foorum : Autod : Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.