register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?  
Poster Message
kps
 
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Juba ette mainin ära, et lugesin ka teisi turu ja kuulutustega seonduvaid teemasid, aga ei leidnud otseselt arutelu järgneval teemal. Ma ei imesta, kui ma juba varasemalt olen seda siin foorumis jutuks võtnud ja lihtsalt ei mäleta enam.

Küsimus foorumi haldajatele ja kasutajatele. Kas vähene info autode/varuosade/jne. müügikuulutustes pole kellelegi häiriv?
Kuulutuse kohustuslikuks infoks on pealkirja vormistamine ja vormindamise keelud, aga seda pole, mida tegelikult võiks või pigem peaks müüdava kauba kohta kirjas olema.

Päris tihti kohtab siis kuulutusi, mille pealkiri on nõuetekohane, aga sisuks on ainult telefoninumber ja mitte mingit muud infot, isegi linki mitte mõnele portaalile, kus oleks siis rohkem infot viitsitud kajastada.

Sellises stiilis kuulutus nagu "M: Pontiac Firebird 92" ja kuulutuse sees telefon või mailiaadress ja KÕIK - kas selline kuulutus on nagu täisväärtuslikult OK?

Täiesti must have info kuulutuses võiks ikka olla "asi ise" + "orienteeruv hind" + "kontakt" + "soovituslikult ka asukoht".

See kassi hiire mängimine "I am a businessman, call me and we will talk about it!" stiilis on mind küll ära väsitanud.
1. Ma olen rippunud mingi 5-15 min inimestega mobla otsas enne kui suutsin neilt välja meelitada/peksta, palju Sa kurat küsid selle asja eest, kaua Sa keerutad! Käib mingi ümber nurga jutt, et kui hea ja hästi hoitud jnejne. PTUI KURAT - suhtlemisvaeguseks nimetaksin seda!
2. Helistan, võetakse vastu, jälle 10min möla ja müügijuttu ühe hingetõmbega. Kui tahan näha, hakkab mingi jauramine pihta, et tegelikult ollakse ise üldse soomes ja masin on tegelikult eestis kuskil kinnises garaazhis ja näha ei saa ja tulen alles kahe kuu pärast jne.
3. Maili kaudu müümine on muidugi üldse omaette tase tegevus.

Tänud juba ette kaasa mõtlemast!

PS! Kes ennast ära tundis, edu teile müügiga! Ma pole kunagi ennast tutvustamata samuti jätnud või oma telefoninumbrit salastanud.

____________________________
Worst signature ever!
23.03.2012 at 23:04
R.Ott
 
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Põhimõtteliselt nõus. Samas olen ise eluaeg armastanud töötada öösiti ja võimalusel päeval magada, siis eelistan esimeseks kontaktiks alati meili.
Kommenteerides teisi väiteid, siis näiteks suur osa inimesi elab Tallinnas ja see on ka maksujõulisem kontingent ning on kuidagi nagu iseenesest välja kujunenud, et kuulutuses kauba asukoha mittemainimisel asub see suure tõenäosusega Tallinna kandis. Kogun mitmeid asju ja ostan neid erinevate kanalite kaudu, kus kauba asukoha kohta märge puudub ning helistades antakse tihti iseenesest mõistetavusega aadress ilma linna (Tallinn) märkimata.
Hinda ei pane inimesed enamasti mitte seetõttu, et nad ei tea kauba umbkaudset väärtust, vaid soovivad lihtsalt võimalikult palju välja pigistada ehk siis hoitakse kuulutust "igaks-juhuks-üleval". Üldiselt jätan ise sellised kuulutused tähelepanuta, kui just tõesti mingit "püha graali" ei müüda. Ei ole veel kordagi sattunud mõistliku hinnaga kauba otsa, kui hind on kuulutuses mainimta.


____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
23.03.2012 at 23:46
Vanaisa
  
Moderator
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
kuulituse sisu on inimese enda välja mõelda. Kui tähtis inf nagu hind või pilt vms jääb kirja panemata, siis eelkõige kannatab müüja ise - tema tahab ju midagi müüa.
Elik oma ajumahu küsimus :)

Mingeid suuri käske-keelde ei tahaks küll kehtestama hakata, neid niigi palju.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
24.03.2012 at 11:03
altraditional
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Ka ägedad kuulutused:

'Ostan usa auto, umbes 4000e.'

Minu arvates peaks selline asi kohe kustu minema, paneks siis vähemalt ajastu juurde, kas tahab uuemat, vanemat, sõitvat, projekti jne.
08.08.2012 at 09:04
dodge525
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
quote:
altraditional: Ka ägedad kuulutused:

'Ostan usa auto, umbes 4000e.'

Minu arvates peaks selline asi kohe kustu minema, paneks siis vähemalt ajastu juurde, kas tahab uuemat, vanemat, sõitvat, projekti jne.

aga ajastu on ju märgitud "umbes 4000e"
15.08.2012 at 17:31
v8inside
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Müügikuulutustes võiks lasta ka postitada. Praegu pole see võimalik.
30.12.2012 at 07:52
R.Ott
 
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
quote:
v8inside: Müügikuulutustes võiks lasta ka postitada. Praegu pole see võimalik.
Siin kunagi joonistati väga hästi illustreeriv karikatuur, miks seda pole mõtet teha. Kahjuks ei ole hetkel veel üles leidnud.

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
30.12.2012 at 11:08
lermo
 
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Oli siin teemas, aga autor on pildi ära liigutanud. Hea pilt oli...

quote:
R.Ott:
quote:
v8inside: Müügikuulutustes võiks lasta ka postitada. Praegu pole see võimalik.
Siin kunagi joonistati väga hästi illustreeriv karikatuur, miks seda pole mõtet teha. Kahjuks ei ole hetkel veel üles leidnud.
30.12.2012 at 15:40
v8inside
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Kui ma tahaks näha autost pilte, siis ma hoopis helistan, ''euuu jou pane pilte ka ülesse'' või siis telefoni teel hakkan oma meiliaadressi ütlema, et kuhu pildid saata. Siin on ka varuosade müüjaid kellel kõvasti autode varuosi, mis ma pean siis telefoniteel hakkama pikke tootekoode välja ütlema? Eriti nadi kui veel on kõvasti juppe mida vajad ja kõigi tootekoode hakkad täht/numbri haaval välja ütlema ja pärast tuleb välja ,et ei olegi ühtegi neist olemas ja mõtetult sai kõneaega raisatud.
30.12.2012 at 16:36
Peeter82
 
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
foorum on ca 12 aastat vana, miks sa arvad, et sinust märksa arukamad inimesed ei ole seda teemat juba pikalt arutanud ja otsusele jõudnud?

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
30.12.2012 at 17:00
v8inside
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
See vist ainuke eesti autofoorum kus ei ole lubatud müügiteemades postitada, arvate et see foorum on ainuke kes on õigelt teinud ja kõik teised on valesti, et on lasknud postitada äri teemadesse? :D
30.12.2012 at 17:50
Vanaisa
  
Moderator
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
nii siin jah on, ja ilmselgelt jääb veel pikaks ajaks. Kunagi, kui postitamine lubatud oli, oskasid "nutikad" kodanikud seda kasutada oma jupiteema upitamiseks, rääkimata tavalisest läbust mis igasse teemasse tekkis.
Sa ei pea helistama, alati võid saata ju müüjale lisainfi saamiseks või varuosanumbrite täpsustamiseks PS-i.

Ja kogu selle vähese müügiinfo kohta olen juba siin teema alguses arvanud. IQ teema rohkem.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
30.12.2012 at 18:04 1 edit. Last edited 30.12.2012 at 18:05 by Vanaisa (Moderator)
olevtoom
 
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
quote:
v8inside: See vist ainuke eesti autofoorum kus ei ole lubatud müügiteemades postitada, arvate et see foorum on ainuke kes on õigelt teinud ja kõik teised on valesti, et on lasknud postitada äri teemadesse? :D
Noh, esimese mittelubava näitena tuleb mul auto-moto-foorum kohe ette. Ja momeelest peaks iga mõistlik foorum müügiteemadesse postitamise keelama.

[OT]Päris naljakas on tegelikult vaadata, kuidas marsitakse uksest sisse ja hakatakse kohe oma reegleid õigete pähe välja hõikama.

Ahnojah, ksf! v8inside-ile infoks veel seda, et sõnad "uus" ja "parem" ei ole sünonüümid.[/OT]

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
30.12.2012 at 20:02
Soul
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
Ära paranda töötavat asja

____________________________
Dodge Ram 1500 2002
Cadillac SRX 2007
Cadillac STS 1999
Chevrolet Astro 4x4 Tiara
Lincoln Mark VIII ´97
Cadillac STS 1997
Thunderbird 3.8 LX
31.12.2012 at 04:22
anryo
  
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
quote:
v8inside: Kui ma tahaks näha autost pilte, siis ma hoopis helistan, ''euuu jou pane pilte ka ülesse'' või siis telefoni teel hakkan oma meiliaadressi ütlema, et kuhu pildid saata. Siin on ka varuosade müüjaid kellel kõvasti autode varuosi, mis ma pean siis telefoniteel hakkama pikke tootekoode välja ütlema? Eriti nadi kui veel on kõvasti juppe mida vajad ja kõigi tootekoode hakkad täht/numbri haaval välja ütlema ja pärast tuleb välja ,et ei olegi ühtegi neist olemas ja mõtetult sai kõneaega raisatud.
No sellisid kuulutusi panevad minu meelest need, kelle jaoks müüdav ese on vist nii suure sentimentaalse väärtusega, et tegelikult nagu ei tahagi müüa. Aga kuna naine käskis vana kola maha müüa, siis on hea ette näidata pärast, "et aga ma panin ju kuulutuse ja keegi ei soovi osta...!" :)

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
31.12.2012 at 12:27
v8inside
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
No vähemalt ostu teemades võiks lasta kommenteerida, sest kui sellele kes seda asja otsib ei paku just antud asi huvi siis jällegi keegi teine näeb ka avalikult seda postitust mida pakkus teisele ja siis saab temalt näiteks ise ära osta pärast. Igati kasulikum on lasta ikka teemadesse kommenteerida ja pakkumisi teha
03.01.2013 at 16:47
christian
  
Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?
quote:
v8inside: No vähemalt ostu teemades võiks lasta kommenteerida, sest kui sellele kes seda asja otsib ei paku just antud asi huvi siis jällegi keegi teine näeb ka avalikult seda postitust mida pakkus teisele ja siis saab temalt näiteks ise ära osta pärast. Igati kasulikum on lasta ikka teemadesse kommenteerida ja pakkumisi teha
oh jah... kommenteerida saab ju delfis? ja kui sellele kes seda asja otsib ei paku antud asi huvi siis ta ei vaata seda kuulutust ja veelvähem postitab sinna ala muidu tore asi aga mulle huvi ei paku aga keegi teine vöiks ära osta kyll. Ja kui ikka asi huvi pakub siis on ikka telefon yleköige, pole ju se helistamine kallis et sellepärast halada...
tekib kysimus, kui köneaeg on nn. kallis siis vist ventiilikorkidest kallimad asjad ajavad ikka harja punaseks vist kyll?
''euuu jou pane pilte ka ülesse'' ?wtf? telefoniga saab ka sönumeid saata koos pildiga vöi ilma ja ka mailiaadressi saab edukalt saadetud, paljud ei taha oma vara nn. ylesse panna. ja sellisele könele vastates kus esimese asjana kuulen "euuu jou" siis hakkaksin paaniliselt punast nuppu otsima et köne katkestada...

ise väga rahul hetkeolukorraga, inffi vöiks möne haruldasema auto puhul olla rohkem aga kui myygis 2005 a. mustang siis ju teada kuidas välja näeb? mis se kuvarist pildivaatamine ikka annab.
04.01.2013 at 23:07
tqhq.ee foorum : tqhq.ee : Müügikuulutusse kohustuslikult rohkem infot?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.