register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas  
Poster Message
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Pole küll päris autodega tegu, aga väikses skaalas läheb selle foorumi temaatikaga kokku :D

Tegu siis mudelismi näituse/kokkutulekuga ning kindlasti on seal usaraua-huvilistel kõvasti vaatamist kuna see aasta plaanivad väga mitmed usaraua mudelite ehitajad enda kollektsiooni sinna kohale vedada. Buick GN'idest ja Superbirdidest kuni Impaladeni ja Bel Airideni.




Eelmise aasta autode laud oli selline, see aastat tõotab see hulga suurem tulema kuna vähemalt lubaduste järgi tuleb rohkem osalejaid. :D

Siin minu galerii eelmisest aastast kui pakub huvi, autode poole pealt peaks see aasta võimsam tulema:
http://s136.photobucket.com/albums/q169/siim1234/Minimaailm%202011/?albumview=slideshow

Mingit infot saate ka siit:
http://plastikmudel.net/foorum/viewtopic.php?t=1246&start=0





Mina vean enda ehitatud mudeleid ka kohale niipalju kui neid säilinud on, vast kõige huvitavam eksemplar on LS9 mootori ja Corvette vedrustusega 56 aasta Chevy :D
Panen paar pilti enda paremikust ka, momendil pühkisin neilt tolmu ning mõtlesin et mis too väike pilt neist paha peaks tegema.

21.04.2012 at 12:16 2 edits. Last edited 30.04.2012 at 01:46 by Lowrider
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Plastikautode foorumist:
quote:
Raplamaa ekipaaž on kohal umbes 40 mudeliga + 2dioraami.


Selle pärast tasub juba asja kaema tulla, kuna need mehed ehitavad peamiselt usarauda ja WRC autusid :D
30.04.2012 at 01:43
Black66
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
quote:
Lowrider: Plastikautode foorumist:
quote:
Raplamaa ekipaaž on kohal umbes 40 mudeliga + 2dioraami.


Selle pärast tasub juba asja kaema tulla, kuna need mehed ehitavad peamiselt usarauda ja WRC autusid :D

Raplamaa ekipaaž võtab ka isiklikult sõna. USA autosid on meie poolt umbes 25, lisaks peaks olema üksikuid isendeid ka teistel. Samuti peaks olema üsna suur valik USA rekkaid, vähemalt igal aastal on olnud.

Seega tasub kindlasti tulla, vaatamist ja tegemist on küllaga.
03.05.2012 at 20:33 1 edit. Last edited 03.05.2012 at 20:34 by Black66
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Kerge meeldetuletus :D .
Pange juba nädalivahetuse plaanidesse ära
08.05.2012 at 14:50
neemos
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Craysleri klubist nimega enn on ka oma kollektsiooniga kohal, se mis oli Kuressaares üleval ;)
08.05.2012 at 21:01
Black66
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
http://fotoalbum.ee/photos/Gusti/sets/1282359

Usakaid on palju, väga palju, seega kes täna ei jõudnud, tulge vaadake homme.
12.05.2012 at 22:51
tweety
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Jõudsin laupäeval nii hilja, seepärast ainult peotäis pilte siin (mõni lennuk kah sekka).
13.05.2012 at 15:25
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Tegin ka mõned pildid:
http://s136.photobucket.com/albums/q169/siim1234/minimaailm%202012/?albumview=slideshow








13.05.2012 at 22:37
Black66
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
http://black66.planet.ee/Minimaailm2012/phpslideshow.php
13.05.2012 at 00:06
pimeroolis
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
...jah mudelite näitus viimase peal vähemalt piltide järgi, kahju et ise kohal ei olnud. Kauaks näitus üles jääb?

____________________________
Ford Excursion 6.0 Limited
...rõõm ilma diislita on teesklus...
13.05.2012 at 00:59
Black66
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Eile õhtul võeti maha, näitus oli kahepäevane.
14.05.2012 at 10:40
Jesper
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Mind jäi hirmsasti kripeldama üks asjaolu, kogu üritus on väga kena, Lennusadam tervikuna täiesti super, aga mis pagana seos asjaga või funktsioon on neil IIMS tankidel ja muul sellisel pudrul? Umbes et läheb inimene rahulikku pühapäeva veetma, vaatab puupurjekat ning vigurlendu, võib-olla ka automudeleid, mul veel õnnestus boonusena juttu vesta ühe härraga kes veel mäletas seda aega kui seal lennukid lendasid. Ja siis äkki lärts, lüüakse mingid haakristidega pasavankrid näkku. Nõmedad, mõttetud masinad.

Ma saan aru, et IIMS ja eriti natside saavutused on teatud inimgrupi jaoks nagu omaette fetiš, käivad ja otsivad metalliotsijaga metsas püsse, aga ei oleks nagu oodanud, et see seltskond nii kõrge profiiliga üritusele ilma igasuguse filtreerimiseta sisse lastakse.

Aga muidu oli väga tore näitus ja päev.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.05.2012 at 13:20 1 edit. Last edited 14.05.2012 at 13:25 by Jesper
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
quote:
Jesper: Mind jäi hirmsasti kripeldama üks asjaolu, kogu üritus on väga kena, Lennusadam tervikuna täiesti super, aga mis pagana seos asjaga või funktsioon on neil IIMS tankidel ja muul sellisel pudrul? Umbes et läheb inimene rahulikku pühapäeva veetma, vaatab puupurjekat ning vigurlendu, võib-olla ka automudeleid, mul veel õnnestus boonusena juttu vesta ühe härraga kes veel mäletas seda aega kui seal lennukid lendasid. Ja siis äkki lärts, lüüakse mingid haakristidega pasavankrid näkku. Nõmedad, mõttetud masinad.

Ma saan aru, et IIMS ja eriti natside saavutused on teatud inimgrupi jaoks nagu omaette fetiš, käivad ja otsivad metalliotsijaga metsas püsse, aga ei oleks nagu oodanud, et see seltskond nii kõrge profiiliga üritusele ilma igasuguse filtreerimiseta sisse lastakse.

Aga muidu oli väga tore näitus ja päev.
???

Need tankid on minimaailma üks osa, täpselt samamoodi mudelism nagu autod. Ega autod pole ka mitte ühelgil määral seotud sadamaga kui nii võtta ju.
Ja see et natsitehnikat kõige rohkem ehitatakse tuleb tõenäoliselt asjaolust et natsid olid 2 maailmasõja ajal kõige innovatiivsemad ning oma aja kohta kaugelt ees olevat tehnikat on väga huvitav uurida ning järgi ehitada. Mitte keegi ei käinud seal haakristi märk õla peal ringi, kõik olid rahulikud tehnika(+ajaloo)huvilised inimesed.

Minimaailm hõlmab kõiksugu väikses skaalas mudeleid, RC'dest stendimudeliteni, eriti just ise ehitatud asju. Kellegi diskrimineerimine(filtreerimine), et sinu mudelid nüüd ei sobi, oleks jaburus. Militaarmudelism on meil kõige rohkem arenenud, plastikautode ehitamine hakkas alles 2005-2007 aastatel meil levima.
14.05.2012 at 13:59
Jesper
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Nojah, ok, ma ei osanud oma kitsast silmaringist ja eelreklaami uurides seda arvestada, et see ja see on sarnased asjad ning kuuluvad ühtselt ja jagamatult tsiviliseeritud maailma meelelahutuste hulka. Minu arvates on nad väga erinevad asjad ja olles läinud automudeleid uurima, tabas ülalmainitu mind ebameeldiva üllatusena.

Aga ok, see selleks, eks ma selle infoga relvastatult lihtsalt järgmine kord olen targem.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.05.2012 at 14:16
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
quote:
Jesper: Nojah, ok, ma ei osanud oma kitsast silmaringist ja eelreklaami uurides seda arvestada, et see ja see on sarnased asjad ning kuuluvad ühtselt ja jagamatult tsiviliseeritud maailma meelelahutuste hulka. Minu arvates on nad väga erinevad asjad ja olles läinud automudeleid uurima, tabas ülalmainitu mind ebameeldiva üllatusena.

Aga ok, see selleks, eks ma selle infoga relvastatult lihtsalt järgmine kord olen targem.
Automudeliste pole meil siin veel niipalju, et saaks korraldada näitust puhtalt autodele. Soomes ja Rootsis aga küll, kus terve spordisaal võib autosid otsast otsani täis olla.
14.05.2012 at 14:40
Black66
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Kahjuks nii on, et militaarmudelid on meie riigis rohkem levinud, kui automudelid. Arvestades, et massilisemalt hakkasid automudelid massidesse meil minema alles aastal 2005, nagu ka Lowrider juba mainis, siis tegelikkuses on pilt muutunud juba päris meeldivaks. Kui esimesel aastal oli näitusel umbes 3 korda vähem automudeleid, kui militaari, siis nüüd on automudelistid kenasti ennast järgi võtnud ning kvaliteet on kah ikka täiesti maailmatasemel.

Mis puutub militaartehnikasse, siis ausaltöeldes mind eriti ei huvita, miks ja kuidas keegi ehitab, ma vaatan militaartehnikat kui valmisteost, olgu siis tegemist natside tehnika või NATO rahuvalvajate Unimogiga. Militaristid suhtuvad ehitamisesse kah natukene teisiti, kui automudelistid, nende jaoks on väga tähtis ajalugu ning jäljendatakse üldjuhul mõnda konkreetset isendit, mis osales mõnes lahingus. Vaevalt et neist keegi mõtleb et natsid on teema ja vabariiklus on bs. See on lihtsalt nende hobi, uurida sõjatehnikt ning ehitada võimalikult täpseid koopiaid. Meie automudelistid laseme üldjuhul fantaasial lennata ning saame teha mõningaid mööndusi, kuna autosid on tehasest tulnud erinevates toonides, varustuses jne.

Nagu Lowrider juba ütles, kõik on see pisike maailm. Ka militaarmudelid kuuluvad sinna ning need, keda see teema ei huvita, ei ole ju sunnitud seda vaatama. On võimalik sellest osast kiirelt mööda minna ning kulutada rohkem aega automudelite vaatamiseks.
14.05.2012 at 19:26
pimeroolis
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Lowrideri ja Black66-ga absoluutselt samal meelel. See on mudelite maailm kus ei ole kohta poliitikal, pigem ajalugu kajastub nendes väikestes loomustes. Ja mita tõetruumalt suudetakse olukorda esile tuua seda köitvam antud isend on. Ka see on õige, et kellele meeldivad autod ja kellel tankid, traktorid, rongid, lennukid... Igal ühel ju oma arvamus asjast aga noh võiks arvestada ka teise inimese mõtetega. See ongi ju lihtne mudelite maailmas, kõik on mudelid, omaette teosed. Igatahes on endal tuline kahju, et ei saand tulla kaema. Kujutan juba ette, kui kaua oleks neid väikseid teoseid imetledes aega läind. Mul on tunne Jesper, et see auto millega kimad ja mida oma kätega ehitad ja sätid on sinu jaoks teos, mille üle uhkust tunned. Ja kui keegi seda asjatundliku pilguga imetlema jääb, on maailm tunduvalt päikselisem. Või ma eksin?

____________________________
Ford Excursion 6.0 Limited
...rõõm ilma diislita on teesklus...
14.05.2012 at 20:47
KOLLA
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Ka minu ekspositsiooni juures oli peamiseks küsimuseks , miks enamus minu figuriinidest on saksmannid ja pildistati vaimustunult ainukest vene tankisti . Eriti drastiliseks kippus asi siis kui kaks Uurali ahvi said vihaseks ja tahtsid laua puhtaks tõmmata asjadest . Õnneks leidus üks vähe kainem sõber kes nad maha rahustada suutis . Vahepeal tahtsin küll kisendada , et ´Peatage Lasnamäe !`, nii palju oli seda trügimist ja viineritega vehkimist ning juppe aina lendas . Kuidas need loomad küll teatris käituksid , kas näperdamine ja möla käiks seal ka asja juurde ?!
14.05.2012 at 22:47
Lowrider
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
quote:
KOLLA: Ka minu ekspositsiooni juures oli peamiseks küsimuseks , miks enamus minu figuriinidest on saksmannid ja pildistati vaimustunult ainukest vene tankisti . Eriti drastiliseks kippus asi siis kui kaks Uurali ahvi said vihaseks ja tahtsid laua puhtaks tõmmata asjadest . Õnneks leidus üks vähe kainem sõber kes nad maha rahustada suutis . Vahepeal tahtsin küll kisendada , et ´Peatage Lasnamäe !`, nii palju oli seda trügimist ja viineritega vehkimist ning juppe aina lendas . Kuidas need loomad küll teatris käituksid , kas näperdamine ja möla käiks seal ka asja juurde ?!
Teie omad olid need suuremas skaalas kujud? Üks neist saksa lennuäss ning mõned vanema ajastu kujud?
Kui jah, siis mina olen see jorss kes ajas saksa sõduri käes olnud automaati segi PPsh-ga :D . Huvitav teada, et keegi veel tqhq foorumist seal oli.



Ega jah, naljakas on vahest kuulda ja lugeda inimeste ignorantseid kommentaare (Jesper ma ei pea sind praegu silmas, pean neid inimesi silmas kellega KOLLA kokku puutus), nagu näiteks delfi/postimehe/jnejnejne netikommentaare usakate avakruiisist, nooooo kust mõni inimene oma hariduse ja kasvatuse küll saand on :D
14.05.2012 at 22:56 1 edit. Last edited 14.05.2012 at 23:00 by Lowrider
R.Ott
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
OT käib hooga ja lisan ise ka :)
Mul on tuttav, venelane, Kasastanist pärit ja oma etnilise sättumuse tõttu kurdab, et oli ta Kasastanis justkui võõras ja nüüd ka siin kohaliku keele oskajana ja kümme aastat elanuna. Edasise kommentaariks - pronksmehikese teisaldamine pahandas teda kohe väga. Ja see vend ehitab saksa tankide mudeleid. Tähtis on konkreetne tank ja selle sisukord ütleme 12 aprillil 1944. Kõik vigastused, nende parandused jne. Pidev otsing ja uurimine autentse tulemuse saavutamiseksÜsna edukas sel ajal kusjuures. Ja neid tanke ei ole aastate jooksul tehtud mitte üks ega kaks...

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
14.05.2012 at 23:06
Black66
 
Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas
Kusjuures, näitusel mudelilauda valvates tekkis endal kah tihti tunne, et kas enamus Eestis elavaid inimesi on neandertaalid või milles asi? Ilmselge on ju, et näituseksponaate ei katsuta. Kui seda teeb 3 aastane laps, siis okei, ma veel saan natukene aru, kuid lapsevanem võiks siiski enda lapse teguviise jälgida, teda keelata ning talle selgitada. Aga kui mõne näituseksponaadi võtab kätte 40'tes naisterahvas ja kukub seda kraapima, kratsima, siis olen lausa sõnatu. Ja sellist asja ei olnud mitte ühe korra.

Umbes sama hea, kui Louvres Mona Lisale kämblad külge ajada, olgugi et see pole võimalik.

Automudelistide eksponaadid jäid suures plaanis terveks, vaid ühel sai natukene kapott kannatada, kuid see on kergesti parandatav. Ülejäänud jäid õnneks terveks. Samas oli kuulda, et militaristidel nii hästi ei läinud, vist tõmmati lausa üks mudel juppideks ning paaril korral läks karmiks sõneluseks.

Kasutaja KOLLA oli ilmselt see, kes meie laua juures käis infot pärimas Silverado ning Suburbani kohta.
14.05.2012 at 23:58 1 edit. Last edited 14.05.2012 at 23:58 by Black66
tqhq.ee foorum : Üritused : Minimaailm 2012 (12.-13. mai) Lennusadamas  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.