register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe sprint Rapla 22.9   1 2  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
Lihtsalt infoks - hetkeseisuga 2 vaba kohta, kes on "magama" jäänud võiks kiirustada.
Juhendit on veidi muudetud, ntx. on nõutav 1.6 mm rehvimustri sügavus mida kontrollitakse enne igat starti!
13.09.2002 at 12:49
devilc
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
rustang: Lihtsalt infoks - hetkeseisuga 2 vaba kohta, kes on "magama" jäänud võiks kiirustada.
Juhendit on veidi muudetud, ntx. on nõutav 1.6 mm rehvimustri sügavus mida kontrollitakse enne igat starti!

Hetkel juba kohad täis... Selle mustri sügavuse koha pealt niipalju, et Roost ütles, et ega nad mõõtma veel sellel aastal hakka, peaasi, et mingi muster ikka peal on.
13.09.2002 at 18:24 Last edited 13.09.2002 at 18:24 by devilc (Moderator)
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
devilc: Roost ütles, et ega nad mõõtma veel sellel aastal hakka, peaasi, et mingi muster ikka peal on.
Mulle just Andre Leet väitis, et olgu olla 1.6 mm! Saatsin talle ka emaili, et millega seda põhjendatakse. Loodame, et mingit eri ranget millimeetri kontrolli ikkagi ei tule.
14.09.2002 at 03:44 Last edited 14.09.2002 at 03:54 by rustang (Moderator)
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
Devilc-le 2WD 2.koht CONGRATS!!!

Ise olin 14. ja esialgu rahul, 2WD osavõtjaid kokku üle 60ne. Lahe üritus oli. Ply-le tänud mahlaka kommentaatoritöö eest.
22.09.2002 at 01:11
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
Teemasepuutuv video USA-st: autocross kardirajal ja mis seal kõik juhtuda võib:
http://home.delfi.ee/capri/video/rick.mpg

Lisan veel ühe video, kus kallis auto oskamatutes kätes ära lõhutakse: pärast paari ebaõnnestumist läheb tagurpidikäik lõpuks siiski hoo pealt sisse:
http://home.delfi.ee/capri/video/0204_Toothless.mpg
23.09.2002 at 10:20 Last edited 23.09.2002 at 11:18 by rustang (Moderator)
peep
 
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
No ei tea, võistlusärevuses võib see igaühega juhtuda.:)

M kupee on vist üks paremaid masinaid autocrossinguks ? Mul just üks tuttav ostis sellise, loodetavasti saan väikese testdrive ka teha...
23.09.2002 at 11:32
tfr
 
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
rustang: Teemasepuutuv video USA-st: autocross kardirajal ja mis seal kõik juhtuda võib:
http://home.delfi.ee/capri/video/rick.mpg

Niipalju kui kuulda oli, said laupäevasel naisterahvarallil mingid daamid Tabasalu rajal sama trikiga hakkama :)
23.09.2002 at 11:57
ats
 
Igamehe sprint Rapla 22.9
Vaatan aegadest, et rustang oleks napilt RNT-st möödunud ehk siis oleks viimane pidanud uue auto ostma ;)
Devilc-le õnnitlused!
23.09.2002 at 12:05
devilc
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
Aitäh õnnitlejatele! Otsustasin juba alguses, et üle oma varju hüppama ei läha, sõitsin rohkem kindla peale. Õnneks sellest piisas, sõiduvigu eriti ei tulnud.

Aga jah, seda vaatasin küll, et 0.8 s kiiremini ja RNT oleks pidanud uut autot valima hakkama. :D Rustangilt igati tubli töö - harjutamisest oli vist kasu?
23.09.2002 at 12:21
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
ats: Vaatan aegadest, et rustang oleks napilt RNT-st möödunud
Ats, vaata aegasid, RNT tegi viimasel katsel mingi megasõidu ja oli 2 sek parem kui eelmistel katsetel. Minul seevastu purunes viimasel katsel tagasilla põikivarda kinnitus, mis kindlasti ka aega natuke mõjutas aga 0.7 sek ei oleks ma sellegipoolest kiirem olnud.

Enivei, vaadates RNT stiili viimasel katsel - midagi M.Märtini Sanremo laadset - peaks ka ise harjutama ja veelkord harjutama. Olen USA boardidest lugenud, et autocrossis on Mustangit vaja läbi raja päris rajult "trashida". Igasugu nipid (mida ma veel ei valda) on abiks, alates kurvis vasaku jalaga pidurdamisest.
23.09.2002 at 12:21
devilc
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
rustang:
quote:
Igasugu nipid (mida ma veel ei valda) on abiks, alates kurvis vasaku jalaga pidurdamisest.
Seda vasaku jalaga pidurdamist ma kasutasin, saab puhtama sõidujoone küll, iseasi, kas see minu oskuste juures midagi juurde andis. Õppimine võttis umbes 30-50 ringi.
23.09.2002 at 12:30
RNT
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
ats: Vaatan aegadest, et rustang oleks napilt RNT-st möödunud ehk siis oleks viimane pidanud uue auto ostma ;)
Eks ta napikaks läks jah. Enda kaitseks on ainult niipalju öelda, et viimane katse ma hambad ristis hoidsin ennast vaos ehk üritasin aega sõita. Esimesed kaks vooru läksid liiga lõbusaks kätte, osati võibolla seetõttu, et rajaveerel sai rallimeestega juttu vestud ja vaieldud teemal, kas teatud tingimustel on võimalik rallistiilis asfaldit kiiremini sõita. Teises voorus veendusin omal nahal, et see on ikka täielik BS kui enne kurvi külje ette võtad ja siis üle 180 kraadise kurvi hoiad külge ees. Teadsin seda juba ennegi, aga teinekord võisltusel vaja ikka proovida ega ajad muutund pole :)
23.09.2002 at 12:58
spinner
Igamehe sprint Rapla 22.9
Igati tore ja õnnestunud üritus oli. Ise olin 37. kohal 2wd arvestuses. Vähemalt sain viimased 2 vooru alla 2minuti sõidetud :)
23.09.2002 at 14:18
Kaido
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
RNT:
quote:
ats: Vaatan aegadest, et rustang oleks napilt RNT-st möödunud ehk siis oleks viimane pidanud uue auto ostma ;)
Eks ta napikaks läks jah. Enda kaitseks on ainult niipalju öelda, et viimane katse ma hambad ristis hoidsin ennast vaos ehk üritasin aega sõita. Esimesed kaks vooru läksid liiga lõbusaks kätte, osati võibolla seetõttu, et rajaveerel sai rallimeestega juttu vestud ja vaieldud teemal, kas teatud tingimustel on võimalik rallistiilis asfaldit kiiremini sõita. Teises voorus veendusin omal nahal, et see on ikka täielik BS kui enne kurvi külje ette võtad ja siis üle 180 kraadise kurvi hoiad külge ees. Teadsin seda juba ennegi, aga teinekord võisltusel vaja ikka proovida ega ajad muutund pole :)

100% nõus. Sõitsin viimases voorus nii ontlikult kui võimalik, maha tulles mõtlesin, et kurat - liiga aeglane. Hiljem selgus, et aeg oli päeva parim (minu sooritustest)! Oleks teise vooru aeg olnud sarnane, oleks tõusnud teise kümnesse, aga võrreldes lauluväljakuga oli hüpe 28 kohta üles :-) Devilc, rustang ja RNT tegid ilusad sõidud - aplaus.

Aga tase on kõva. M.Murakas sõitis nulli (Impreza STI, tänavarehvid). Loomulikult ei hakanud ta punnitama (ta ei tohigi), aga I vooru aeg tuli midagi 1.53.5. Selline aeg oleks andnud klassis 2WD koha teises kümnes ja klassis 4WD eelviimase platseeringu.
23.09.2002 at 14:31
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
Kaido:
Aga tase on kõva. M.Murakas sõitis nulli (Impreza STI, tänavarehvid). Loomulikult ei hakanud ta punnitama (ta ei tohigi), aga I vooru aeg tuli midagi 1.53.5. Selline aeg oleks andnud klassis 2WD koha teises kümnes ja klassis 4WD eelviimase platseeringu.
Hmmm - kuidas seletada Holzbergi 4. kohta mingi stock diisliga enne hüper-super 924-ju? OK, tal olid vist spetsrehvid aga ikkagi.
23.09.2002 at 14:40
JustMe
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
Hmmm - kuidas seletada Holzbergi 4. kohta mingi stock diisliga enne hüper-super 924-ju? OK, tal olid vist spetsrehvid aga ikkagi.
Pole see nii väga stock miskit, standardis 150hp ja minu arust on sellel veel seal ajuga miskit tehtud. Nii et see pole üldse aeglane pill.
23.09.2002 at 14:46
foke
 
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
Selline aeg oleks andnud klassis 2WD koha teises kümnes ja klassis 4WD eelviimase platseeringu.
mitte päris, mõned kohad kõrgemale oleks platseerunud
23.09.2002 at 14:55
PlyVal64
Igamehe sprint Rapla 22.9
Järjekordne ilus ja ülimalt pingeline võistlus. Rustangi sõit ja mõnus mootorihääl oli jälle meeliülendav. 5+ üritus!
Aga Holzbergi tulemus on ikka puhtalt "tihendi" küsimus - päris "lambist" eesti meistriks mõnede aastate eest ei tuldud(vastupidiselt viimastele aastatele Eesti Tehnikaspordis v.a. tsiklid). Ja 150 Hj on ikkagi päris võimas, olgugi diislist tekitatuna.
A taseme kohta pinnisin lõpuks J.Murakalt tagasihoidliku arvamuse välja(usun, et üks usaldusväärsemaid lisaks Holzbergile, kellega ka samal teemal arutasime): kumbki ei julge enam väita, et "suured" mehed "päris" võistlusautodel paremad sõidumehed oleksid. Igamehe sõitude tase ja tehnika on juba jõudnud maksimumi lähedale ja läbi lööb vaid tõsine "tihend", mitte ainult hea auto. Parim näide tasemest on Palmi "paugutaja" teke, kuid ikkagi veel 4. koht - ilma varsti 4WDs midagi ei tee, sõida nii hästi, kui tahad(sest kõik "küsijad" treenivad päris palju...). Omamoodi kurb, kuid EAL peab hakkama väga tõsiselt enda mumifitseerunud ajusid liigutama ja "kolmanda sektori" tegemistesse TÕSISELT suhtuma. Ja ühes olid mehed veel ühel nõul: Igamehe sõidukite, Off-Road masinate,Dragi autode ning muude hobiautode(Estfieldid etc.) väärtus ja neisse investitav raha, ehk "kolmanda sektori autonduse" käive, ületab "ametliku" autospordi oma. Ka see on märk iseenesest, mida ei tohi alahinnata.
23.09.2002 at 14:57 Last edited 23.09.2002 at 14:59 by PlyVal64
RNT
Igamehe sprint Rapla 22.9
Oleks palve raffale kes osales või käis vaatamas teha kriitikat ja avaldada arvamust ürituse kohta. Tore oleks kuulda nii võistleja vaatevinklist kui pealtvaataja omast? Oli huvitav või igav? Kas vaheaja Estfieldide meesmehe võistlus oli tore vahepala või ...?
Ühesõnaga tulistage.
23.09.2002 at 17:50
Kaido
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
foke:
quote:
Selline aeg oleks andnud klassis 2WD koha teises kümnes ja klassis 4WD eelviimase platseeringu.
mitte päris, mõned kohad kõrgemale oleks platseerunud

Jah, vastavalt 8 ja 10 (esimene voor).
23.09.2002 at 17:57
rustang
  
Moderator
Igamehe sprint Rapla 22.9
Tulistan RNT palvel:
1. Korraldus hea kuni väga hea. Ei oskagi ühtegi suuremat apsakat välja tuua.
Väikesed:
a. Finishijärgne mahapööre - natuke jõhker oli see äärekivi tõesti, oleksin oma bumperi sinna otsa jätnud, kuna tahtsin esimeses sõidus finishist maksimumiu võtta ja alles siis süvenesin, mis edasi saab :-O
b. See pooletunnine protestiaeg peale võistlust. Aga kardan, et see on miski EAL nõue vms?
2. Estfieldid meeldisid, mees-mehe võistlust ikka hea jälgida.
3. Veoautod ei meeldinud.
23.09.2002 at 18:02
JustMe
Igamehe sprint Rapla 22.9
Mina siis kui seekordne pealtvaataja :)

1. Korraldus paistis päris ladusalt minevat.
2. Tore oli see , et vaheajad olid täidetud tegevusega.
3. Volvo oleks võinud olla mitte uus vaid juba muidu sõitev, et siis oleks äkki juht ka vihasemalt sõitnud :P
Iseenesest peaks selline päris hästi edasi käima.

Igatahes lahe oli pealt vaadata :)

23.09.2002 at 18:14
valloj
Igamehe sprint Rapla 22.9
Rustang, võid tirima hakata. :-)

http://akamai.kolhoos.ee/valloj/igamehe/rapla/

Teistele huvilistele - seal on ka lühike trailer eilse kohta.
23.09.2002 at 18:22
Kaido
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
valloj: Rustang, võid tirima hakata. :-)

http://akamai.kolhoos.ee/valloj/igamehe/rapla/

Teistele huvilistele - seal on ka lühike trailer eilse kohta.

Lugupeetud valloj!
Kui võimalik, siis sooviks saada klippi tagasihoidlikust konksuga pereautost, võistlusnumber 19, eriti teretulnud on teine või kolmas voor.

Ette tänades, K
24.09.2002 at 15:31
valloj
Igamehe sprint Rapla 22.9
quote:
Kaido: Kui võimalik, siis sooviks saada klippi tagasihoidlikust konksuga pereautost, võistlusnumber 19, eriti teretulnud on teine või kolmas voor.

Ette tänades, K

Saab ikka. Täna enam kahjuks ei jõua, homme peaks tehtud saama.

Vallo

PS estfieldide sõidust sai divx ülesse, mpeg tekkib homme.
24.09.2002 at 17:27
tqhq.ee foorum : Üritused : Igamehe sprint Rapla 22.9   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.