register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : "High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
arxx: caranddriver'is on eelpool mainitud subjekti võrdlus M5'ga.

Hea link ! Ja väga lühidalt siinsete pikkade juttude juurde - see lause iseloomustab ilmekalt minu väiteid nii mootori kui nüüd ka autode kohta:

quote:
The Verdict: It's better (M5 mõeldakse), but only just.


Üks tehniline märkus: quote'mine on kindlasti vajalik aga megapikkade ja raskelt loetavate threadide vältimiseks quote'ige kas ainult jutu algus või olulised kohad - muidu on siin nagu puder ja kapsad. Thanks !
23.09.2002 at 15:42 Last edited 23.09.2002 at 15:45 by peep (Moderator)
Aare
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8

Tere

Hmm, pilti vaadates sai asi selgeks - tegu on selle kaualubatud vette mootoriga Omegaga,
mis pidi ka maarjamaal hirmsaks tegijaks saama, kuid pole tänaseni müüki jõudnud.

Tõendada pole siin midagi - ajakirjaniku jutt oli tüüpiline ahvivaimustus kiirest autost. Aga
jälgides selle hüperomega käekäiku vanas maailmas võib tõdeda, et tegemist on tüüpilise
käsitöötuninguga, mitte konveieriautoga nagu viimane M5 on. Mida läbi aegade kõikvõimalikele
keredele ehitatud on. Sama nähtus oli ka Lotus Omega, mis tuli, sõitis ja kadus. Et pigem
oleks asjakohane tõmmata paraleele Hammani või Hartge variatsioonidega M5-st. Sest
mingist seeriaautost on meil küll väga vara rääkida.

Aare

quote:
peep:
quote:
arxx: caranddriver'is on eelpool mainitud subjekti võrdlus M5'ga.

Hea link ! Ja väga lühidalt siinsete pikkade juttude juurde - see lause iseloomustab ilmekalt minu väiteid nii mootori kui nüüd ka autode kohta:

quote:
The Verdict: It's better (M5 mõeldakse), but only just.


Üks tehniline märkus: quote'mine on kindlasti vajalik aga megapikkade ja raskelt loetavate threadide vältimiseks quote'ige kas ainult jutu algus või olulised kohad - muidu on siin nagu puder ja kapsad. Thanks !
23.09.2002 at 17:46
peep
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Aare:
Tere

Hmm, pilti vaadates sai asi selgeks - tegu on selle kaualubatud vette mootoriga Omegaga,
mis pidi ka maarjamaal hirmsaks tegijaks saama, kuid pole tänaseni müüki jõudnud.

Tõendada pole siin midagi - ajakirjaniku jutt oli tüüpiline ahvivaimustus kiirest autost. Aga
jälgides selle hüperomega käekäiku vanas maailmas võib tõdeda, et tegemist on tüüpilise
käsitöötuninguga, mitte konveieriautoga nagu viimane M5 on.

Selle LS1 Omega tootmise plaan on juba kahjuks ammu maha maetud ja Holdenil polnud konkreetse plaaniga midagi pistmist - need oleks olnud ikkagi kaks erinevat toodet.

Mis HSV'sse puutub, siis sama loogikat kasutades liigitub E500, RS2 (Porsche), RS4 ja RS6 (Quattro GMBH) ning kogu M Motorsports'i, AMG, STi jpm. toodang lihtlabase käsitöötuuningu lahtrisse ja pole neid mingit mõtet seeriaautodega võrdlema hakata - tulid, olid ja kes veel kadunud pole, teeb seda varsti - eksju ?

BTW. Ajakirjanik tundus mulle ka paraja ahvina - huli ta kiidab neid masinaid ???
23.09.2002 at 18:21 Last edited 23.09.2002 at 18:41 by peep (Moderator)
newton
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Et natuke õli tulle vajada, sai kaks netist leitud RW dyno graafikut:

http://www.logicalsteps.com/m5/dyno/m5dyno2.jpg
http://myhost.virtualgiant.com/bparker/Dyno.JPG

sama graafiku peale pandud:


Disclaimereid kah, enne kui lööma hakatakse, bemmi graafik on enam-vähem esimene, mis mulle bmwm5.com foorumeist otsides silma hakkas, ja käib '00 auto kohta, Vette'i oma pole kõige nõrgem (ega ka kõige suuremate numbritega), mis mulle stock '02 mudeli kohta lehel http://www.z06vette.com/dyno.php silma jäi. Samuti on võimalik väike ebatäpsus graafikute kokkupanemisel.
23.09.2002 at 19:04
PlyVal64
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Vat too viimane Newtoni post mulle juba meeldib - puust ja punaseks, et Baieri mootor teps mitte gigamegahüper pole. Jään endiselt selle juurde(ja nõustun Pärteliga), et silindri arv ja töömaht teevad mootorist hea ja kiire mootori, kuid ringrajal ja linnatänaval on vaja VEDRUSTUST, PIDUREID ja ÜLEKANDEID. Ja neid peale Vette peaaegu USAst ei leia, kahjuks! Ja siit ka vastus Devilcile: kindlasti sõidab Rustang kiiremini(ja Peebu auto vast isegi hetke setupiga, kui hää "tihend" sisse panna. Sry!, Peep, kuid ise Sa ütsi, et end hästi ringil veel ei tunne!), kui auto sama jäigaks, kui Sul, teha. Mitte, et ma midagi paha tahaks öelda, kuid toore jõu vastu ei saa - ammu enne meid kontrollitud fakt. Kehtib ka muus spordis.
24.09.2002 at 10:39
devilc
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
PlyVal64:Ja siit ka vastus Devilcile: kindlasti sõidab Rustang kiiremini(ja Peebu auto vast isegi hetke setupiga, kui hää "tihend" sisse panna. Sry!, Peep, kuid ise Sa ütsi, et end hästi ringil veel ei tunne!), kui auto sama jäigaks, kui Sul, teha. Mitte, et ma midagi paha tahaks öelda, kuid toore jõu vastu ei saa - ammu enne meid kontrollitud fakt. Kehtib ka muus spordis.

Jäikuse koha pealt: ringraja MX-5'd sõidavad ca 3-4 korda jäigemate vedrudega kui minu setup, mis koosneb u. 25 % stockist jäigematest vedrudest ja jämedamatest stabikatest.

Rustangi masina võib jäigaks ajada küll, aga mingit imet sellest ei tasu oodata. Kiiremaks kindlasti, aga minu hetke setupist kiiremaks? Raplas vaevalt, Pärnus on võimalused paremad, aga ikkagi suht raske uskuda.

Ei vaidle sugugi vastu, et toore jõud rajal abiks on, aga nagu ma juba kunagi enne ühte ütlust tsiteerisin: "it's easier to make good-handling car go fast than to make fast car handle".

Muide, 2003 on minu masinale arvestatavat võimsuselisa oodata...
24.09.2002 at 10:56
PlyVal64
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Devilc, Sinu puhul on "tihend" vat et olulisem, kui auto. Samas olid Sina esiotsas ainus, kes spetsrehve ei kasutanud. Panna Mazdale kah ülijäigad peaaegu slickid alla, ja Lille esikoht pole enam üldse kindel(väike varu Lille kasuks toore jõu arvelt siiski jääb). No ja Rustang sõidab ju selliste rehvidega, et mina ei julgeks nendega tänavalgi sõita ... Leiduks mõni hää inimene-firma, kes Mustangile-Rustangile samaväärsed "jalavarjud" ostaks-kingiks(sest Avol vist raha mujale tarvis panna - handlingusse!), saaks juba oluliselt parema pildi autodest ja nende kiirustest. Holzbergi 4 koht tuli ka osaliselt hääde rehvide tõttu, sama Talalaeva 3 koht. Aga tegelikult on see suht mõtetu vaidlus, sest ei saa Viperite vastu rajal GT-sarjas ükski sama klassi auto, nii ei saaks Mustangi vastu ükski samadel põhimõtetel ehitatud auto. Vaata, kus oli Mazda 323 Sport ....
24.09.2002 at 11:11 Last edited 24.09.2002 at 11:21 by PlyVal64
rustang
  
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Viisin selle vaidluse tehnika alla, muidu on väga OT. Aga Devilc-l ikkagi olid spetsrehvid..
24.09.2002 at 11:20
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Veelkord, minu jaoks on tähtis, et hobujõud oleksid odavad ja töökindlad.

Üle 70 hj/l ja 6000 pöörde hakkavad kulud järsult kosmosesse minema.

Seega tulebki töömahuga mängida, et saada soovitud võimsus.

Tendents on selgelt suuremate mootorite poole nii poeautode (uus 8100 Vortec) kui ka eriti aftermarketis.

Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.

Alla 500 cid kohta öeldakse väike mootor täiesti siiralt. Enam ei ole aasta 1970.

Mina igatahes eelistan maanteel mööda sõita low tech "WRAAAAHHH" , mitte high-tech "piuu-niuuu-viuuu" saatel.
24.09.2002 at 11:39 Last edited 24.09.2002 at 11:42 by partel
PlyVal64
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Mis Sul, Pärtel, aasta 1970 vastu on? Parim aasta, nii musklinduses kui ilmale tulemises .... OT, muidugi.
24.09.2002 at 11:47
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
1970 vastu pole midagi, vastupidi :)

Tahtsin öelda seda, et 440/454/455/460 olid sel ajal suured mootorid, aga mitte tänapäeval. Elu on lihtsalt edasi läinud.
24.09.2002 at 11:52
smr
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
partel: Veelkord, minu jaoks on tähtis, et hobujõud oleksid odavad ja töökindlad.

Üle 70 hj/l ja 6000 pöörde hakkavad kulud järsult kosmosesse minema.

Seega tulebki töömahuga mängida, et saada soovitud võimsus.

Tendents on selgelt suuremate mootorite poole nii poeautode (uus 8100 Vortec) kui ka eriti aftermarketis.

Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.

Alla 500 cid kohta öeldakse väike mootor täiesti siiralt. Enam ei ole aasta 1970.

Mina igatahes eelistan maanteel mööda sõita low tech "WRAAAAHHH" , mitte high-tech "piuu-niuuu-viuuu" saatel.

tendents suuremate mootorite poole??????

Hhmmmm, tegelikult ikka vastupidi, võimalikult väiksemate ning vähemsäästvate mootorite poole ning mingi aja (10-20??) aasta pärast ei müüda meil enam poodides fossiilkütust kasutavate mootoritega autosid . Bena maksab meeletud hinda ning _autodega_ sõidetakse tõesti vaid hobijaoks, mitte igapäevaselt 500 CIDiga üksinda tööle.

pärtel, kujutan ette, et kui sa oleks elanud 90 aastat tagasi, oleks sa samamoodi võidelnud autode tuleku vastu, et miks on vaja seda benahaisu ja müra, nii mõnus on ju hobusega maanteel "cruisata", ikkagi hing sees ja elus asi jne.

SMr@pooleldi roheline, pooleldi usafänn

24.09.2002 at 12:07
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Kas on nii raske aru saada, et suurem mootor ei tähenda suuremat saastamist???

Tendents *on* suuremate mootorite poole, kuidas muidu seletada Chevy 8.1 liitrist V8't Mopari 8-liitrist V-10't jt. uusi mootoreid, tegelt bemmgi paneb vaikselt juurde, või mis?

Üritati rahvale esiveolisi V6 autosid müüa. Rahvas ei tahtnud, hakkas hoopis V8 SUV'e ostma.

Mis aftermarketisse puutub, siis mootorid lähevad suuremaks seetõttu, et suurem jõud saada kätte madalamatel pöörtel. Juppide hinnavahe on suht olematu.

Paar artiklit David Reherilt. Ma ei tea kui pädev ta on, igatahes on ta 30+ aastat võistlusmootoreid ehitanud ja Pro Stockis osalenud (Bruce Allen juhiks praegu).

http://www.rehermorrison.com/techTalk/09.htm

http://www.rehermorrison.com/techTalk/20.htm

BTW, ma ise ka avastasin, et olen üsnagi rohelise eluviisiga.
24.09.2002 at 12:29 Last edited 24.09.2002 at 12:31 by partel
smr
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
partel: Kas on nii raske aru saada, et suurem mootor ei tähenda suuremat saastamist???

jah, on küll raske aru saada :)
quote:

Tendents *on* suuremate mootorite poole, kuidas muidu seletada Chevy 8.1 liitrist V8't Mopari 8-liitrist V-10't jt. uusi mootoreid, tegelt bemmgi paneb vaikselt juurde, või mis?

no ei usu kuidagi, et mootorimaht on viimase 5 aastaga suurennud. Sinu näited on pigem erandid ning mittesuunatud massidele. Kuna kiire otsimisega ei leidnud mingit konkreetset statistikat oma väite tõestuseks, jätkan otsimisega ning mingi hetk tulen teemajuurde tagasi.
quote:

Paar artiklit David Reherilt. Ma ei tea kui pädev ta on, igatahes on ta 30+ aastat võistlusmootoreid ehitanud ja Pro Stockis osalenud (Bruce Allen juhiks praegu).

see on päris racing suunitlusega kirjutatud jutt, seega igapäevaauto kohta mitte nii pädev. Vastupidav võistluses ning igapäevaelus on ikkagi erinevad mõisted.
quote:

BTW, ma ise ka avastasin, et olen üsnagi rohelise eluviisiga.

Mul üks mõnus mõte küpseb, kuidas siinsed kodanikud oma suurte mootorite poolt tekitatud keskkonnakahju ( :) ) saaksid heastada, kuid sellest kevadepoole

24.09.2002 at 14:48
Raul
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
smr: Mul üks mõnus mõte küpseb, kuidas siinsed kodanikud oma suurte mootorite poolt tekitatud keskkonnakahju ( :) ) saaksid heastada, kuid sellest kevadepoole



Plaanid puid istutama minna?? Kevadel igale TqHq liikmele oma puu :)
24.09.2002 at 15:02 Last edited 24.09.2002 at 15:02 by Raul
madis
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8

>> jah, on küll raske aru saada :)

Kui 5.7 LS6 võtab 9 liitrit sajale maanteel ja nt suva 1.8 võtab 7 liitrit siis ei ole vahe just eriti suur, eriti arvestades et 1.8 peab kogu tee kombaini taga sõitma aga 5.7 hakkab juba tagasi tulema.
24.09.2002 at 15:06
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
smr:
quote:

Paar artiklit David Reherilt. Ma ei tea kui pädev ta on, igatahes on ta 30+ aastat võistlusmootoreid ehitanud ja Pro Stockis osalenud (Bruce Allen juhiks praegu).

see on päris racing suunitlusega kirjutatud jutt, seega igapäevaauto kohta mitte nii pädev. Vastupidav võistluses ning igapäevaelus on ikkagi erinevad mõisted.

No kuule, kui juba racing tüüp ütleb, et hoidke odavuse ja vastupidavuse saavutamiseks võistlusmootorite pöörded all ja jõudu lisage töömahuga, mis siis tänavamootoritest veel rääkida!?

Ma olen üle viie aasta usa foorumeid lugenud ja suund suurema töömahu poole on ilmselge, v.a. restaureerijad muidugi. Viis-kuus aastat tagasi oli 502 Gen V BBC crate mootor kõva sõna, nüüd 632, mis koos väikese (200 hj) nitrolaksuga veab täismetallkerega tänavaauto veerandmiilil 8'tesse nii et asigi pole.

Lihtsalt kuna juppide hind ei sõltu töömahust, milleks ehitada väiksem-nõrgem mootor?
24.09.2002 at 15:22
urmas
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Tahtsin öelda seda, et 440/454/455/460 olid sel ajal suured mootorid, aga mitte tänapäeval. Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.
Millest siin topicus räägitakse, seeriatoodangus olevatest sõiduautodest, eksperimentaalsetest stripiautodest või kõigist läbisegi :-/
24.09.2002 at 15:38
smr
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Raul:
quote:
smr: Mul üks mõnus mõte küpseb, kuidas siinsed kodanikud oma suurte mootorite poolt tekitatud keskkonnakahju ( :) ) saaksid heastada, kuid sellest kevadepoole



Plaanid puid istutama minna?? Kevadel igale TqHq liikmele üks puu :)

hee, ära arvasid :)

a mitte ainult oma puu, vaid iga 100 CIdi eest oma puu ;)
24.09.2002 at 15:43
minimum
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
smr:
hee, ära arvasid :)

a mitte ainult oma puu, vaid iga 100 CIdi eest oma puu ;)

ma siis panen 1,7 puud kevadel mulda? :D

____________________________
-
24.09.2002 at 15:46
JustMe
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
PlyVal64: Devilc, Sinu puhul on "tihend" vat et olulisem, kui auto. Samas olid Sina esiotsas ainus, kes spetsrehve ei kasutanud. Panna Mazdale kah ülijäigad peaaegu slickid alla, ja Lille esikoht pole enam üldse kindel(väike varu Lille kasuks toore jõu arvelt siiski jääb).

Vaata, kus oli Mazda 323 Sport ....
Esiteks, Lillel olid rehvideks kulunud kruusakad mis mitte asfaldil ei ole võrreldavad slickiga.

Ning teiseks , oli see Mazda 323 Exclusive ehk siis tavaline 2.0 ( erinevust spordiga vist vedrustuse poole pealt )

Ning Talalaeva ja Holzbergi kohad olid jah kindlasti mingil määral tänu rehvidele, kuid ega tihend kah halb pole. Kuid üleüldiselt sõltub see rohkem rajast , et kumbast kasu on , kas powerist või handlingust.
24.09.2002 at 15:49
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Mustang GT 94:
quote:
Tahtsin öelda seda, et 440/454/455/460 olid sel ajal suured mootorid, aga mitte tänapäeval. Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.
Millest siin topicus räägitakse, seeriatoodangus olevatest sõiduautodest, eksperimentaalsetest stripiautodest või kõigist läbisegi :-/
Nagu teema pealkiri on, mina räägin low tech V8' ga autodest, millest osad on seeriatoodangus, osad võistlusautod ning suurim osa tänavaautod, mis aeg-ajalt ka stripil käivad. :)
24.09.2002 at 15:52
rustang
  
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
JustMe:
Esiteks, Lillel olid rehvideks kulunud kruusakad mis mitte asfaldil ei ole võrreldavad slickiga.

Lillel olid ees märja ilma Michelini asfaldi comp. only ja taga Bridgestone nn. tänavaslickid. Lille vanal kollasel olid ärakulutatud kruusakad.
24.09.2002 at 15:54
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
smr:
a mitte ainult oma puu, vaid iga 100 CIdi eest oma puu ;)

See on otsene vihje, et keskkonnakahju määrab mootori töömaht, mis on absurd ning millega mina absoluutselt nõus ei ole.
24.09.2002 at 15:55
spinner
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
smr:no ei usu kuidagi, et mootorimaht on viimase 5 aastaga suurennud. Sinu näited on pigem erandid ning mittesuunatud massidele. Kuna kiire otsimisega ei leidnud mingit konkreetset statistikat oma väite tõestuseks, jätkan otsimisega ning mingi hetk tulen teemajuurde tagasi.

Tendents on kindlasti suuremate mootorite poole. No vaata kasvõi ntx mida VW ehitab. W8, W12 - need ei ole ju pisikesed mikromootorid?
Quote saidilt www.supercars.net :
2001 VW W12 Coupe Concept. This concept car broke the 24 Hour indurance record for the most distance covered: 4402.8 miles at an average speed of 183.45MPH breaking the Corvette ZR1's record by 7.5MPH.

Sellel autol ntx on 6000 cc/ 336,1 cid mootor, annab välja 600 bhp. Ega VW siis niisama neid mootoreid ei tee, vaid arvab ikka, et suurtel mootoritel on ostjaid piisavalt.
24.09.2002 at 16:03
tqhq.ee foorum : Vaba teema : "High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.