register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : "High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8   1 2 3 4 5  
Poster Message
urmas
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
partel: Nagu teema pealkiri on, mina räägin low tech V8' ga autodest, millest osad on seeriatoodangus, osad võistlusautod ning suurim osa tänavaautod, mis aeg-ajalt ka stripil käivad. :)
See, et osad seeriatoodangus on, ei tähenda veel, et auto low price oleks. Minu meelest üks räägib aiast ja teine aia-august. Topicus vist ikka seeriatoodangust jutt.
24.09.2002 at 16:10
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Seeriatoodang, palun väga:

Miks töötati välja 8.1 L Vortec, miks on Vette'l 5.7, mitte 3.0 twin turbo vms.

Ahh &(

24.09.2002 at 16:19
smr
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
partel:
quote:
smr:
a mitte ainult oma puu, vaid iga 100 CIdi eest oma puu ;)

See on otsene vihje, et keskkonnakahju määrab mootori töömaht, mis on absurd ning millega mina absoluutselt nõus ei ole.

oi, ma olen vastik, kas jah ;)


edit: a pärtel ,sul polegi ju autot, seega sa ei pea midagi tegema?
24.09.2002 at 16:22 Last edited 24.09.2002 at 16:25 by smr
arxx
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
paras läbu :D, ... algselt oli pealkirjaks vist "high tech" honda vs. "low tech" v8 :D ... jahusime läbi bemmi M'i vs v8, puudutasime pro stocki, VEDRUSTUST, PIDUREID ja ÜLEKANDEID (mootori ???), ringraja handlingut... puude istutamist ...jms.,

hullemp veel kui aed ja auk :D

peace

____________________________
Avenger ES - "üsna ilmetu kupee"
24.09.2002 at 16:28
urmas
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.
Millistel seeria-autodel kasutatakse? Noooh? Jätame isekallutajad kõrvale ...
24.09.2002 at 16:32
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Mustang GT 94:
quote:
Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.
Millistel seeria-autodel kasutatakse? Noooh? Jätame isekallutajad kõrvale ...
Igasugustel, kuhu BBC peale mahub. Chevy Chevelle näiteks.

540, 555, 565 on standard 9.8" deck height, 632 on 10.2" tall decki põhjal.
24.09.2002 at 17:00
urmas
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Tänapäeval on 540, 555, 565 normaalne ja 632/10.4 L kõva sõna, mida järjest rohkem ostetakse.
Peace, Pärtel! Ma lootsin juba, et saan minna poodi ja osta seeriatoodangus oleva "kõva sõna auto".
24.09.2002 at 17:09
partel
  
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Kui poest saaks osta "kõva sõna auto", siis aftermarketit poleks olemas :)
24.09.2002 at 17:15
max
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
spinner:
quote:
smr:Sellel autol ntx on 6000 cc/ 336,1 cid mootor
6k cc ei ole kuidagi 336,1 cid
24.09.2002 at 17:48
spinner
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
max: 6k cc ei ole kuidagi 336,1 cid


Ei ole jah...366 CID on hoopis :) Et tegu polnud copy-paste'iga, siis tuli mängu inimfaktor :p

Tänan tähelepanelikkuse eest !
24.09.2002 at 18:01
Aare
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
newton: Et natuke õli tulle vajada, sai kaks netist leitud RW dyno graafikut:

http://www.logicalsteps.com/m5/dyno/m5dyno2.jpg
http://myhost.virtualgiant.com/bparker/Dyno.JPG

sama graafiku peale pandud:


Tere

Mis graafik see M5 oma siis oli? Kui silm ei peta, siis selle järgi oleks max hp
olnud 350 kandis, USA variandis on see tegelikult 394 ning euros 400:(

Aare
24.09.2002 at 18:02
Aare
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Tere

No tõestusena on kahtlane, kui võimsus oma 60 hj väiksemaks joonistatud on-see graafik
ei pea vist ühegi arvu osas vett, et vette ega m5 kohta, 00 aastast rääkimata. Vott.

Aare



quote:
PlyVal64: Vat too viimane Newtoni post mulle juba meeldib - puust ja punaseks, et Baieri mootor teps mitte gigamegahüper pole. Jään endiselt selle juurde(ja nõustun Pärteliga), et silindri arv ja töömaht teevad mootorist hea ja kiire mootori, kuid ringrajal ja linnatänaval on vaja VEDRUSTUST, PIDUREID ja ÜLEKANDEID. Ja neid peale Vette peaaegu USAst ei leia, kahjuks! Ja siit ka vastus Devilcile: kindlasti sõidab Rustang kiiremini(ja Peebu auto vast isegi hetke setupiga, kui hää "tihend" sisse panna. Sry!, Peep, kuid ise Sa ütsi, et end hästi ringil veel ei tunne!), kui auto sama jäigaks, kui Sul, teha. Mitte, et ma midagi paha tahaks öelda, kuid toore jõu vastu ei saa - ammu enne meid kontrollitud fakt. Kehtib ka muus spordis.
24.09.2002 at 18:16
devilc
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Aare:No tõestusena on kahtlane, kui võimsus oma 60 hj väiksemaks joonistatud on-see graafik
ei pea vist ühegi arvu osas vett, et vette ega m5 kohta, 00 aastast rääkimata. Vott.


Arvatavasti on tegu võimsusega ratastel. Võimsust hoorattal saab piisava täpsusega ainult mootoridünos mõõta, aga enamik inimesi ei hakka selle pärast oma autol mootorit maha kiskuma. :)

Muide, MX-5 USA versioon annab 110 rwhp, Euroopa oma tervelt 114 (vs 142/146 fwhp). :D
24.09.2002 at 18:21 Last edited 24.09.2002 at 18:22 by devilc (Moderator)
Aare
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Tere

No krtt, Iru düno on siiani andnud manuaalkastiga 5se võimsuskadu jõuülekandesse
ca 18 hj, mitte 60

Aare


quote:
devilc:
quote:
Aare:No tõestusena on kahtlane, kui võimsus oma 60 hj väiksemaks joonistatud on-see graafik
ei pea vist ühegi arvu osas vett, et vette ega m5 kohta, 00 aastast rääkimata. Vott.


Arvatavasti on tegu võimsusega ratastel. Võimsust hoorattal saab piisava täpsusega ainult mootoridünos mõõta, aga enamik inimesi ei hakka selle pärast oma autol mootorit maha kiskuma. :)

Muide, MX-5 USA versioon annab 110 rwhp, Euroopa oma tervelt 114 (vs 142/146 fwhp). :D
24.09.2002 at 18:33
urmas
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Aare: Iru düno on siiani andnud manuaalkastiga 5se võimsuskadu jõuülekandesse
ca 18 hj, mitte 60
1. Ehk oli see 18%, mitte 18hj
2. Iru düno võib ära unustada

edit: copy-paste aitab vaadata linki
http://www.geocities.com/skiboyracing/hp_conversion_chart.jpg
24.09.2002 at 18:44
peep
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Iru dyno oli naljanumber ja nüüd pole sedagi. Shassiidyno mõõdab tagaratastele jõudvat jõudu ehk Rear Wheel Horsepower'it - see on see mis autot edasi viib. Aga pole hullu, ka oma ala spetsid on selle terminiga hätta jäänud.;)

Iseenesest arvan ka, et need graafikud ilmselt pole võrreldavad, kuna erinevad dyno'd annavad erineva resultaadi - objektiivne oleks mõõta mõlemad autot samal dynol ja soovitavalt sama inimese poolt, kuna isegi operaatorist pidi asi natuke sõltuma.

Sõlumatu tagavedrustusega, tagaveolise ja manuaalkastiga auto transmissioonikaod on siiski vist tiba rohkem, julgeks 20 % pakkuda. Kas M5 ja Vettel selles osas erinevust ka on, ei oska arvata.

Aga see on küll tõsi, et nii LS1 kui LS6 võimsuse osas on tehas olnud konservatiivne.
24.09.2002 at 20:39 Last edited 24.09.2002 at 20:41 by peep (Moderator)
newton
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Mustang GT 94:Ehk oli see 18%, mitte 18hj
Ehk oli 18% *ja* 18 hj :evil
Tegelikult Peebul õigus, nii lihtne neid võrrelda pole, dünod, ilmastikutingimused, korrektsioonifaktorite kasutamine on antud juhul tundmatud suurused. '02 Z06-le peaks siiski 360-370 rwhp tulemused normaalsed olema, bemmi kohta ma tõesti ei tea, soovijatel on võimalik ise "paremaid" graafikuid otsida - ma ise ei viitsi eriti selle nimel rügada, et M5 heas valguses paista saaks, aga kui keegi leiab mingid meeldivamad rwhp numbrid, millelele on suurelt STOCK juurde kirjutatud, katsun nad graafikule kanda.
25.09.2002 at 09:47
Aare
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Tere

Hmm, jutus kumab Sul läbi, et Sa pole seda düno ise näinudki:(

Andmed olid järgmised (manual, 86 520i)
-mootor 92,5 kW
-tagaratastel 80,6 kW

kui vaja, otsin graafiku ja üles. Näitas seal mõlemaid. Ning kuna
kasutatakse umbe sama heade laagrite ja täpselt ehitatud kasti
nii 518 kui M5 juures, siis see kadu mudelist eriti ei sõltu.

Aare@:)




quote:
peep: Iru dyno oli naljanumber ja nüüd pole sedagi. Shassiidyno mõõdab tagaratastele jõudvat jõudu ehk Rear Wheel Horsepower'it - see on see mis autot edasi viib. Aga pole hullu, ka oma ala spetsid on selle terminiga hätta jäänud.;)

Iseenesest arvan ka, et need graafikud ilmselt pole võrreldavad, kuna erinevad dyno'd annavad erineva resultaadi - objektiivne oleks mõõta mõlemad autot samal dynol ja soovitavalt sama inimese poolt, kuna isegi operaatorist pidi asi natuke sõltuma.

Sõlumatu tagavedrustusega, tagaveolise ja manuaalkastiga auto transmissioonikaod on siiski vist tiba rohkem, julgeks 20 % pakkuda. Kas M5 ja Vettel selles osas erinevust ka on, ei oska arvata.

Aga see on küll tõsi, et nii LS1 kui LS6 võimsuse osas on tehas olnud konservatiivne.
25.09.2002 at 19:12
LaSa
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Aare:
Andmed olid järgmised (manual, 86 520i)
-mootor 92,5 kW
-tagaratastel 80,6 kW

transmissiooni kadu ühesõnaga ca. 13%?
vaevalt, et saab öelda, et too 16,2 hp kadu on on nüüd konstant.
25.09.2002 at 19:19
peep
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Aare: Sa ei tunne mind, seega ära tee tormakaid järeldusi mida ma näinud olen ja mida mitte. Näinud olen ühte koma teist ja teinud ka, mh. Iru Belestas töötanud ehk ilmselt tean selle dyno kohta natuke Sinust paremini.

Sa pole siiani vastanud minu konkreetsele küsimusele, et kas Sa oled isiklikult testinud nii M5 kui ka Corvette Z06 sõiduomadusi, et tekiks mingi credibility Sinu kõiketeadva jutu taha. Vaikimisest järeldan, et ilmselt mitte...

Kuidagi väga on hakanud autolisti stiil sisse lööma nendes threadides kus Sa osaled. Palun võta natuke rahulikumalt.

PS. Su juttu dyno kohta ma parem ei hakka lõputu vaidluse ärahoidmiseks kommenteerima - soovitan lugeda tqhq vastavat artiklit dynodest ja ka oma laialdasi teadmisi autodest veelgi rohkem täiendada - näiteks transmissioonikadude koha pealt.

LaSa: hint, mootori võimsus shassidynol.;)
25.09.2002 at 20:54 Last edited 25.09.2002 at 21:02 by peep (Moderator)
LaSa
 
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
peep: LaSa: hint, mootori võimsus shassidynol.;)
just :lol

Aare, kuidas leiti mootori võimsus?
26.09.2002 at 09:11
devilc
Moderator
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
peep:PS. Su juttu dyno kohta ma parem ei hakka lõputu vaidluse ärahoidmiseks kommenteerima - soovitan lugeda tqhq vastavat artiklit dynodest ja ka oma laialdasi teadmisi autodest veelgi rohkem täiendada - näiteks transmissioonikadude koha pealt.
Just, või siis näiteks neid lõputuid threade igalpool maailma foorumitest. Üldkokkuvõte on, et shassiidüno ei suuda arvestatava täpsusega võimsust mootoris ennustada, heal juhul ainult ratastel.
26.09.2002 at 10:06 Last edited 26.09.2002 at 10:06 by devilc (Moderator)
Aare
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Tere tere

No kuna mina oma suht tagasihoidliku hästi korras hoitud autoga sain Irus tulemuse, mis
umbes vastas tehasespetsile, siis julgen seda enam-vähem usutavaks pidada. Aga see
aparaat näitas nii rwhp kui ka engine HP-t, mäletan piisavalt hästi. Ja mingi 80 kw ratastel
seal täiesti oli. Äkki ka mingi high-tech kuullaagrite jama:(

Minumeelest oli selle tööpõhimõte küll piisavalt lihtne ja lollikindel - pärast lastakse autol
hooga veereda ja võetakse jõuülekande takistus maha. Viimane väheneb korduvate katsetega, kuna õli kuumenedes vedeldub ning takistus väheneb.

Mis puudutav vastust konkreetsele küsimusele - ei ole sõitnud kummagiga. Aus vastus
kergendab mu saatust:(

Mis puututab credibility-tit minu jutu kohta, siis on olnud võimalus näha sealtmaa mootoreid
R4-st V8-ni nii sõidus, lahtisena, kokkupanduna jne. Kokku oma sajakonnal eri autol kindlasti.
Ameerika autode arv, millega kokku puutuda põhjust on olnud, on ka siin listis piisav, et sõna
võtta ja teada, millest jutt. Sinna hulka kuulub ka Sinu punane Camaro muideks. Olen kursis:)
Kahjuks ei ole uut vettet proovinud:( Aga see selleks. Ja ei olegi soovi sellel teemal pasundada.
Seda lihtsalt teadmiseks, et ei ole anonüümne tatiloopija:)

Küll-aga oleme ausad:( Minu omaarust hästi natuke objektiivsele kommentaarile kahe MOOTORI omavahel võrdlemiseks tuleks nad panna võrdsesse kesta -oli Su enda vastus
seast ja küüntest. Ning võrrelda täislisadega rasket peresedaani eriseeria vettega on
natuke tendentslik numbritega mängimine kui mitte nali. Asi pole minu isiklikus eelistuses,
vaid just selles vähe nõrgas loogikas.
Ning see eriseeria Holden võib ka rahus kängurumaal edasi sõita -kuna ostja ehk
marketingi keeles turg on tõestanud seda, et ülihead vette mootoriga Omegat ei osta
siin keegi, mistõttu ka ta tootmisse ei jõudnud. Kas ta siis on ikka nii odav ja hea?

Niiet siinkohal oleks arukas teema lõpetada ja igaühel oma jumalat edasi uskuda:)

Aare@peace


quote:
peep: Aare: Sa ei tunne mind, seega ära tee tormakaid järeldusi mida ma näinud olen ja mida mitte. Näinud olen ühte koma teist ja teinud ka, mh. Iru Belestas töötanud ehk ilmselt tean selle dyno kohta natuke Sinust paremini.

Sa pole siiani vastanud minu konkreetsele küsimusele, et kas Sa oled isiklikult testinud nii M5 kui ka Corvette Z06 sõiduomadusi, et tekiks mingi credibility Sinu kõiketeadva jutu taha. Vaikimisest järeldan, et ilmselt mitte...

Kuidagi väga on hakanud autolisti stiil sisse lööma nendes threadides kus Sa osaled. Palun võta natuke rahulikumalt.

PS. Su juttu dyno kohta ma parem ei hakka lõputu vaidluse ärahoidmiseks kommenteerima - soovitan lugeda tqhq vastavat artiklit dynodest ja ka oma laialdasi teadmisi autodest veelgi rohkem täiendada - näiteks transmissioonikadude koha pealt.

LaSa: hint, mootori võimsus shassidynol.;)
29.09.2002 at 16:01
Kalju
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
quote:
Aare:USA variandis on see tegelikult 394 ning euros 400:(

Aare

Elementaarne ju, see 394 ja 400 hp on tegelikult sama 294 kW (nagu on kirjas BMW ametlikul kodulehel). USA-s ja Euros on erinevad hp-d. 1 inglise hobujõud (kasutusel USA-s) on 745.7 W, 1 euro hobujõud aga 735,499 W.
11.10.2002 at 10:22
foke
 
"High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8
Aare, tundub, et sa oled veel suuremaks vaidlejaks/tõestajaks/teadjaks hakanud, kui keskkooliaegadel... :lol

rõõmu soovides, foke

aa.. Tere ;)
11.10.2002 at 13:38 Last edited 11.10.2002 at 13:41 by foke
tqhq.ee foorum : Vaba teema : "High tech" Honda engine VS. "Low Tech" V8   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.