register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Pacificu fantoomkolin esisillas   1 2  
Poster Message
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
Pöördun siis siia ka. Nimelt on mu 2004 aasta Pacificul esisillas selline klobin (nagu umbes siis kui stabika puksid või kondid läbi). Kuulda siis kui tee nt jäätunud või palju pisikesi konarusi. Olen käinud juba 3's autoteeninduses (American Beauty, Carstop ja eile veel Ameerika Autos) ja kõik tõstavad käed üles - auto on korras. Kõik liigendid sildades perfektses korras.
Vahetasin ära amordid kuna üks oli õline - ei miskit.
Mu kaasat see klobin ei häiri ja ta suurt ei kuulegi seda aga mind küll. Kui kõik on korras siis mis asi see pagana pärast koliseb seal :).
On kellelgi ideid? Mu pea enam küll ei võta
Või tahab keegi äkki Tallinnas pilgu peale visata? Mul pole vist suurt mõtet enam teeninduste vahet sõita :)


____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
07.02.2013 at 09:31
Rein000
 
Pacificu fantoomkolin esisillas
Kas koos amortidega vahetati ülemised amordi padjad, laagrid?
07.02.2013 at 09:37
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
Rein000: Kas koos amortidega vahetati ülemised amordi padjad, laagrid?
Ei vahetatud. Pakkusin ise ka välja et ehk on kolin sellest aga väidetavalt peaksid need "teistmoodi" kolisema.
On mingi hea meetod nende korrasoleku kontrollimiseks?


____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
07.02.2013 at 09:46
Rein000
 
Pacificu fantoomkolin esisillas
Paned käe ülemise otsa peale ja lased kellelgi autot üles alla kõigutada, nagu "amorte testiks" ja sama uuesti, istudes ise sees. Fantoom kolinat taga otsides meenus mul Volvo lugu, kus oli läbi esisilla raami ja kere vaheline puks. Tegi ka väikest naginat, aga kuna autol oli tehtud keretöid, arvasin, et ehk miskit esitiiva kinnitusest lanseka külge. Nurka alla surudes käis selline klõps-klõps.
07.02.2013 at 10:04
Stang-R
 
Pacificu fantoomkolin esisillas
kas stabika puksid on OK: http://www.justanswer.com/chrysler/4evj2-chrysler-pacifica-2007-pacifica-knocking.html
tundub mingi krooniline probleem olevat: http://townhall-talk.edmunds.com/direct/view/.f0ec024/48, http://www.carproblemzoo.com/chrysler/pacifica/suspension-noise-problems.php

____________________________
Mustang 68 HT
07.02.2013 at 10:23
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
Stang-R: kas stabika puksid on OK: http://www.justanswer.com/chrysler/4evj2-chrysler-pacifica-2007-pacifica-knocking.html
tundub mingi krooniline probleem olevat: http://townhall-talk.edmunds.com/direct/view/.f0ec024/48, http://www.carproblemzoo.com/chrysler/pacifica/suspension-noise-problems.php
Sildades ongi kõik asjad korras. 3 teenindust seda juba kinnitanud (Carstop kahel korral)

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
07.02.2013 at 11:22
hotrod
 
Pacificu fantoomkolin esisillas
võiks ka vibra-stendil proovida kuulata ning siis stabika varrast pinges hoida..samal ajal seest kuulata kas miskit muutub. Võimalus on olemas. Kui huvi... 51916411

____________________________
Real hotrod's don't leak oil - They mark their territory
07.02.2013 at 12:46
Timo
  
Pacificu fantoomkolin esisillas
Soovitan soojalt stabika puksid ära vahetada. Endal 2 korda olnud nii, et paistavad OK ja painutades ka nagu väsimuse märke ei näita, aga häält teeb jubedalt.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
07.02.2013 at 16:54
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
Timo: Soovitan soojalt stabika puksid ära vahetada. Endal 2 korda olnud nii, et paistavad OK ja painutades ka nagu väsimuse märke ei näita, aga häält teeb jubedalt.
Mhmh. Peabki vist hakkama otsast vahetama :). Amordipadjad on igatahes korras :).
Teeninduse vend täna ütles, et auto peabki aukudest läbi sõites sellist häält tegema. No tont teab. Ma sõidan pea igapäevaselt ka '97 aasta audiga ja ei mingit klobinat :)

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
07.02.2013 at 19:06
cartmann
Pacificu fantoomkolin esisillas
Omal sarnane kogemus, mitte kyll sama marki autoga, keegi viga ei leidnud. Lõpuks tuli välja, et kapotihinged logisesid ja kuulda oli nagu kuskilt sillast tuleks.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
07.02.2013 at 20:33
antoonio
Pacificu fantoomkolin esisillas
Pakuks kah, mitte küll sama marki autol toimunu (aga ka mitte haruldase asja), ehk klotsid klobisevad. Ise sama asja otsas istusin viimasel aastal . Pukse ja pudinaid sai vahetatud (eks kõik ka asja eest) aga millest lahti ei saanud oli see klobin. Lõpuks miskil kruusateel sõites ja pidevalt seda mölinat kuuldes sai lõpuks pihta, et nii kui piduri pedaali puudutasid jäi asi vait.

____________________________
Caddilac Coupe DeVille'79 (D'Merchant)
08.02.2013 at 00:04
Pierre
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
antoonio: Pakuks kah, mitte küll sama marki autol toimunu (aga ka mitte haruldase asja), ehk klotsid klobisevad. Ise sama asja otsas istusin viimasel aastal . Pukse ja pudinaid sai vahetatud (eks kõik ka asja eest) aga millest lahti ei saanud oli see klobin. Lõpuks miskil kruusateel sõites ja pidevalt seda mölinat kuuldes sai lõpuks pihta, et nii kui piduri pedaali puudutasid jäi asi vait.

Jah, näiteks väga levinud viga kui on sitad klotsid pandud ja autol on piisavalt massi millega on mõned korrad järsult pidurdatud. See viga esineb paljudel autodel, eriri bemaritel, mis on samasuguse töökindlusega nagu mossed. Ainult, et neid on keerulisem parandada ja see maksab rohkem.

Aga enivei, amorditugilaager võib ka tõesti koliseda kui asi pole piisavalt pingutatud, käega ei tunnegi aga ma kunagi elasin selle läbi ja tunne et nagu kolin sillas, siis sõitsin veel kuu ja sain pihta milles asi ja käega seda ei taju, eriti kui on piisavalt massi esisillal...
08.02.2013 at 00:44
ramman
Pacificu fantoomkolin esisillas
Annaks ka omalt poolt hääle stabika puksidele. Peale vaadates ja katsudes võivad näida korras aga tegelikult teevad klobinat. Samuti vaheta kondid ära, kui vait ei jää, siis vähemalt on sul ühed korras olemas, neid peaks kuluma omajagu.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
08.02.2013 at 13:30
cam79
 
Pacificu fantoomkolin esisillas
Mul oli kerge kolin kus piduriketta kattepleki augud olid suureks kulunud ja see tegi kerget häält, sellele sai lihtsalt jälile.
Täna samasugune mure - koliseb mis hirmus, kõik sharniirid rooliotsad puksid vahetatud. Käisin ülevaatuspunktis, logistasime pool tundi kanalis, no ei ole ühtegi lõtku. Praeguseks olen üsna veendunud, et amordi padjad-laagrid üleval, aga kallale ei ole veel jõudnud. Tegemist küll Magnumiga mitte Pacificaga, aga üsna lähedalt sugulased omavahel.

____________________________
Z28 79
jpm
08.02.2013 at 15:25
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
ramman: Annaks ka omalt poolt hääle stabika puksidele. Peale vaadates ja katsudes võivad näida korras aga tegelikult teevad klobinat. Samuti vaheta kondid ära, kui vait ei jää, siis vähemalt on sul ühed korras olemas, neid peaks kuluma omajagu.
Kusjuures kondid hiljaaegu vahetatud. sõidan nädalaks aafrikasse eks tagasi tulen peab hakkama kusagilt otsast pihta

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
08.02.2013 at 15:44
vr_
  
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
einffer:
Kusjuures kondid hiljaaegu vahetatud. sõidan nädalaks aafrikasse eks tagasi tulen peab hakkama kusagilt otsast pihta
Sõidan kaheks nädalaks Lõuna-Ameerikasse, tagasi tulles loen teemat edasi.

____________________________
Imperialist 71
08.02.2013 at 17:36
Nicholas
Pacificu fantoomkolin esisillas
Thunderbirdil olen saanud fantoomkolksust jagu täiesti ootamatult uksehingede õlitamisega :)
Kuid tegelikult panustaks samuti piduritele, kogemused Nissan Muranoga.


____________________________
Mustang Bullitt ‘08
Mustang GT ‘20
Challenger ‘15
08.02.2013 at 22:33
cartmann
Pacificu fantoomkolin esisillas
No kui suured ettevõtted pole varem kokku puutunud piduriklotside kolisemisega siis kyll pahasti. Kui kõik kuluvosad ok ja klotse pole keegi kontrolllinud siis ma neid asutusi enam ei kylastaks. (siiski arvan, et kui oled juba nii palju kollitanud oma murega siis klotsid on yle vaadatud)

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
08.02.2013 at 22:48
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
cartmann: No kui suured ettevõtted pole varem kokku puutunud piduriklotside kolisemisega siis kyll pahasti. Kui kõik kuluvosad ok ja klotse pole keegi kontrolllinud siis ma neid asutusi enam ei kylastaks. (siiski arvan, et kui oled juba nii palju kollitanud oma murega siis klotsid on yle vaadatud)
Ma viimati mainisin, et ehk võiks olla problem pidurite juures aga siis vaadati mind ausalt öeldes nagu viimast idiooti. Pean veel mainima, et täna kõrvalistmel istudes (kallis kaasa roolis) ei kuulnud isegi klobinat. Hiljem rooli istudes samas suht selgelt. Äkki hakkan tõesti aru kaotama :)

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
09.02.2013 at 17:18
johndoe
Pacificu fantoomkolin esisillas
auto siuke huvitav asi et nooruspõlves olin abiks siksi esisilla kolina likvideerimisel ja ma ei tea peale mitmendat asja mida prooviti (kogu parem nurka vaadati üle ja käis mitu korda kokkulahti) proovisõidul pistisin mina kõrvalistmel käe lahtisest aknast välja ja kolin kadus. tulemus katuseraam oli õhest nurgast lahti :D. kui kõrvaösõites kolin kadus siis äkki kõrvalistuja iste või mõni muu koht mida ise toetad aga kuidu kõrvaistujad mitte ?
09.02.2013 at 19:29
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
johndoe: auto siuke huvitav asi et nooruspõlves olin abiks siksi esisilla kolina likvideerimisel ja ma ei tea peale mitmendat asja mida prooviti (kogu parem nurka vaadati üle ja käis mitu korda kokkulahti) proovisõidul pistisin mina kõrvalistmel käe lahtisest aknast välja ja kolin kadus. tulemus katuseraam oli õhest nurgast lahti :D. kui kõrvaösõites kolin kadus siis äkki kõrvalistuja iste või mõni muu koht mida ise toetad aga kuidu kõrvaistujad mitte ?
Siin tuleb võtta arvesse ka siis seda et tavaliselt istub kaasa kõrvalistmel ja tema kaal 45kg minu 110kg vastu :)

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
09.02.2013 at 22:41
ERAK
  
Pacificu fantoomkolin esisillas
Kunagi hakkas äkki kolisema (talvisel ajal) ühe jaapani auto tagaosas miskit jubedalt- sai uuritud kahtlevalt amorte jne. kuid hiljem selgus, et suur jääkamakas oli tagastange sees ja see siis hüples seal ning kolises tee ebatasasustest tingituna, tuli auto ööseks sooja ajada ja kolin kadus :)



____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
09.02.2013 at 23:58
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
Nii. Üle hulga aja kodumaal käimas ja oli korraks aega tegeleda. Käisin veel ühes ülevaatuspunktis ja seal avastati, et paremppolsel esimesel zharniiril väike loks sees. Samuti pehme parema esimese õõtsa tagumine puks. Ülejäänu jällegi nagu väga kõva. Hakkan siis siit pihta.

____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
22.02.2013 at 12:08
vvt
  
Pacificu fantoomkolin esisillas
Analoogne näide elust. Käis auto ÜV punktis, tuvastati X lõtkud, ise seisin ÜV mehel selja taga, kõike oma käega ei katsunud.
Käis siis auto firmaesinduses, vahetati kõik vigaseks tunnistatud jupid (arve 450 eur), reguleeriti sillad (sinna hulka pidi kuuluma ka sildade täiskontroll).
Sõites nagu ikka tunnen, et midagi logiseb, lõin käega, eks pärast vaatab.
ÜV punktis (sama koht ja mees) - piinlik, lugu, üks väimine rooliots loksub kõvasti (ei vahetatud seda). ÜV vana laiutab käsi, väidab, et vahepeal on loksuma hakanud, esinduse "silla täiskontroll" ja ei märganud. Õnneks oli ÜV mehel niipalju autunnet, ei lõi templi ära lubaduse peale, et vahetan selle kohe ära.


Lõppes lugu sellega, et pidin ise käed mustaks tegema ja auto alla ronima, vahetasin selle õnnetu rooliotsa (see oli ikka täiesti läbi ja viimase 500 km-ga kindlasti "läbi ei läinud")
ja leidsin veel kaks vahetamist vajavat puksi ja stabika kondi. Käisin Muraka juures silda reguleerimas, seal avastati veel, et roolilatt oli autole viltu peale pandud (kahtlustasin juba mõnda aega mingit anomaaliat, sest auto keeras justkui ühele poole paremini).

Niipalju siis raha eest tehtava kontrolli usaldusväärsusest. Neid suhteliselt elementaarseid vigu ei märganud ükski "ametlik, sertifitseeriud ja komposteeritud" tegija :kill


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
25.02.2013 at 10:10 1 edit. Last edited 25.02.2013 at 10:12 by vvt
einffer
Pacificu fantoomkolin esisillas
quote:
vvt: Analoogne näide elust. Käis auto ÜV punktis, tuvastati X lõtkud, ise seisin ÜV mehel selja taga, kõike oma käega ei katsunud.
Käis siis auto firmaesinduses, vahetati kõik vigaseks tunnistatud jupid (arve 450 eur), reguleeriti sillad (sinna hulka pidi kuuluma ka sildade täiskontroll).
Sõites nagu ikka tunnen, et midagi logiseb, lõin käega, eks pärast vaatab.
ÜV punktis (sama koht ja mees) - piinlik, lugu, üks väimine rooliots loksub kõvasti (ei vahetatud seda). ÜV vana laiutab käsi, väidab, et vahepeal on loksuma hakanud, esinduse "silla täiskontroll" ja ei märganud. Õnneks oli ÜV mehel niipalju autunnet, ei lõi templi ära lubaduse peale, et vahetan selle kohe ära.


Lõppes lugu sellega, et pidin ise käed mustaks tegema ja auto alla ronima, vahetasin selle õnnetu rooliotsa (see oli ikka täiesti läbi ja viimase 500 km-ga kindlasti "läbi ei läinud")
ja leidsin veel kaks vahetamist vajavat puksi ja stabika kondi. Käisin Muraka juures silda reguleerimas, seal avastati veel, et roolilatt oli autole viltu peale pandud (kahtlustasin juba mõnda aega mingit anomaaliat, sest auto keeras justkui ühele poole paremini).

Niipalju siis raha eest tehtava kontrolli usaldusväärsusest. Neid suhteliselt elementaarseid vigu ei märganud ükski "ametlik, sertifitseeriud ja komposteeritud" tegija :kill

:). Kuidagi tuttav tunne. Täna käisin veel ühes teeninduses (tegu pole margiesinduse ega ka muu USA rauaga tegeleva teenindusega) kus avastati et sisemistel rooliotstel on lõtk. Samuti pole mitte kõige paremas seisus stabika puksid.
Ehk kokkuvõtteks
Peale 4 teeninduse ja ühe ülevaatuspunkti külastamist (kokku 7 veermiku kontrolli) läheb vahetusse esisillas (mis 3 esimese teeninduse sõnul absoluutselt ideaalses korras) sisemised rooliotsad, parem sharniir, 1 õõtsapuks ja stabika puksid


____________________________
Naistel pole lootustki võistelda autodega, kuna autorattad on meestele nagu rinnad ja autol on neid neli.
25.02.2013 at 14:15
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Pacificu fantoomkolin esisillas   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.