register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 15 16 17 18 19 20 21 ..  
Poster Message
Check Engine
Tesla Model S 2013
Üks mees varastas Tesla ja tegi avarii 100mph. Auto läks pooleks ja põlema aga ise jäi ellu.
http://green.autoblog.com/2014/07/05/man-steals-crashes-catches-on-fire-tesla-model-s/
06.07.2014 at 22:18
PlyVal64
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast:Ja ka pikemat distantsi saab täitsa sõita. Mul oli vaja nädalavahetusel Leedus olla ning kuna ma põhimõtteliselt ei ole väga pika maa sõitmise pooldaja ühe jutiga, siis sõitsin rahulikult lätti, ööbisin ning hommikul Leetu kohale. Päeva ära askeldanud sõitsin hotelli ning hommikul jälle päevaseid askeldusi tegema ning õhtul tagasi Lätti. Seal ööbitud (jõudsin 22 paiku kohale) sõitsin hommikul tagasi Eesti. Kuna kõik otsad piirdusid ca 4-5h sõitudena ei olnud ma kordagi ennast kapsaks sõitnud ning igal hommikul alustasin hotellist taas 100% akuga ning jõudsin õhtusesse punkti reserviga. Tõsi reserv varieerus aga ei erinenud minu eelnevalt google mapsist vaadatud numbritest oluliselt ning pigem oli parem. Pikimad otsad olid Eesti-Läti vahet mis olid 396km järjest. Mujal ei laadinud kui öösel ning roadtrip kokku tuli pea 1500km. Ühtlasi avastasin, et Lätis ja Leedus on elekter ca 2x kallim kui Eestis niiet meil siin ikka väga või sees olemine oma 8-9c/kWh (kõik kulud kokku) vs nende ca 17c/kWh. Aga ikkagi tuli kogu roadtripi kogukuluks ca 40€.

Kas ikka tuli??? Ööbimised tuleb ju ka sisse panna, sest elektrikäulaga peab seisma, selle "molluski"põletajaga ei pea... kui just tõesti ongi soov asju eriti rahulikult ja turvaliselt võtta.

Elektriautodest ja 1M+ maksvatest sõiduriistadest. Tulin just ühe sellise Veyroniga täpselt samas hinnas riistapuuga üle mere siia. See selleks ;) Siis tulime Riiast koju Luxekspressiga (juhi väitel ka seal 1M juures hind riistapuul, mida ma kinnitada või ümber lükata ei oska) tagaotsas luksusosas (kummagis reas 1 iste + kõik muud mõnud), siis "sunniti" mind Vana-Pässas istuma Leafi tagaistmele ja... andke andeks, meil on Nõmme parkide pingid ka mugavamad! Ehk lisaks uutle "Porganditele", millesse olen ammu armunud, armusin ka luksusbussi. 30 eurikut on mittesittagi selle mõnu ja mugavuse eest Riiga minnes!
Kahjuks on nende neljarattaliste käuladega nii, et suurema raha eest ei saa paremat asja! Nad jäävad samasugusteks õnnetuteks vankriteks, millel on liikumisel risuks jalus nahkkõrvadega skaaniad, ketivenitajad, teeremondid, edgariaugud. lauslollid, enesetapjad-elundidoonorid jms, lisaks enamasti ebameeldiv põrutav veermik lisaks. 7K letihinanga vankri ja 70K letihinanga vankri vahe on "olematu" võrreldes näiteks 130K purjekal ja 1,3M purjekal... ja kõige lõpuks teeb ka 13K kasutatu pallile tiiru peale peaaegu sama ajaga...
Mina, vana totaalne "autopede", olen ammu jõudnud arusaamsiele, et kallis auto on lollus. Vanker võiks olla küll uus, moodne, öko ja turvaline, aga mitte kallis - see on vaid iseenda ajuonanism. Selle ülikalli veesõiduki peremees sõidab igapäevaselt täiesti tavalise uuepoolse pajeeroga (pidi väga hää trandulett olema) ja elab täiesti tavalises Riia eeslinna väikeelamus, kus pinda ~200 ruutu.... ja selliseid mänguasju-unistuste täitmise vahendeid ei osteta pangalaenudega! Kui "Vana" meid bussijaama viskas sõitis vastu kupee-Bentley ja ma siis küsisin ka. "Vana" vastas, et "milleks"? Tal 6 last ja "riist" sellest pikemaks ju ei muutu, küll lisandub peavalu selliste asjade elus hoidmise ja hooldamisega ;)
09.07.2014 at 15:24
DevilDeVille
  
Tesla Model S 2013
Eelnevale asiotaažile ei oska lisada muud, kui et näiteks Dorpatis olen korduvalt käinud just sedamuudu, et puigu jätan kilulinna bussijaama, sõidan inimestejärgi konstrueeritud lilla bussiga need paar tunnikest (paar tundi puhkust, erinevalt mistahes autoga sõites paarist tunnist idiootidega võitlemisest) ja oma Emajõekaldapäälsed sõidud teen Issanda Lehekesega (tuntud ka Nissan Leaf-i nimeall). Tund kuus juudirutsi ja sellisena umbes kolm korda soodsam, kui samad sõidud taksõõga teha.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
10.07.2014 at 06:53
partel
  
Tesla Model S 2013
Kui juba buss vs auto jutuks läks, siis Tallinn-Jurjev sõitudel on ikka bussiga kõrvaklapid peas muusikat kuulates ikka üsna deep olnud... :)

Ma teadagi olen üsna rikutud, n.ö. tavasõidud ei huvita, parem teen ühe õlle ja sõidan bussiga ja näpin telefoni äppe dash, kaart, kiirendused jne.

Lisaks, oma auto puudumise tõttu olen saanud sõita lugematul hulgal erinevate autodega nii roolis kui ka pardainsenerina.

Mis ülalpidamiskuludesse puutub, siis need jäetakse sageli arvestamata, samas kallimatel autodel on need ikka sellised, et "kui on Ferrari, siis hinnale null otsa" vms... :uhoh

Mis kütusekulusse puutub, siis ei saa aru, miks kallite autode puhul seda rõhutatakse, muud kulud on ju nii suured, et kütus on üsna tilk meres ju ???

"Normaalse auto" tingimused on minu jaoks lihtsalt automaatkast ja kliima ja muidu enam-vähem.

Performance autod on "by definition" ebamugavad, kuna kliima, müraisolatsioon jne tähendab lisakaalu, mis on no-no ja summutid vähendavad võimsust, lisaks gaasijalg pinges, kuna gaasi puutumine on :burnout.

Ehk salongis 40*C, jalatallad sulavad väljalasketorude kuumutamise tõttu, põrgulärmi tõttu tropid kõrvas ja kummisuits sees. Üle 100 km hakkab juba siiber saama.

Mis Teslasse puutub, siis igaks juhuks mainin, et tal oli vahelduvvoolu asjas suuri teeneid (Westinghouse), samas kui Edison (J.P. Morgan) juras oma alalisvooluga. Edisoni asi muuseas on praegu nimega "General Electric", vast olete kuulnud/näinud...


____________________________
_
10.07.2014 at 12:52
Märt
Tesla Model S 2013
Eks ta ole, kui mul on (oleks :) ) üle miljoni olemas misiganes mänguasja ostuks - olgu see siis kas Teslad, paat, helikopter, kallis armuke jne - siis vast aastane jooksevkulu 100€ vs 5000€ pole enam määrav. Määravaks saab siin vast vaba aja olemasolu peamiselt, et kallist mänguasja ka nautida saaks. Kui madala lahtise masinaga saab kiirelt ringi tehtud, siis sellise artic paadiga on veidi pikemat ajavaru vaja. Ehk peab olema elus jõudnud sinna etappi, et tööd pole elamiseks enam vaja teha...

Enne seda on igasugu selliste asjade omamine lollus, eriti, kui sellisel purjetamis ilmal peab istuma külmas kontoris ja simuleerima produktiivsust ja nädalalõppedes on äiksetormid.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
10.07.2014 at 15:10
Taavi
Tesla Model S 2013
http://www.carthrottle.com/it-takes-a-special-kind-of-person-to-crash-a-tesla-model-s-before-theyve-even-left-the-dealership/ - huvitav kas vajutas kohe põhja, kui uksest välja sõitis :)

PS! Nii tore on isegi Tesla teemas lugeda heietusi avamere jahtide teemal, ning teada saada, et õiged mehed ikka purjetavad ja autohobi on lollidele.
15.07.2014 at 10:00
PlyVal64
Tesla Model S 2013
quote:
Taavi:PS! Nii tore on isegi Tesla teemas lugeda heietusi avamere jahtide teemal, ning teada saada, et õiged mehed ikka purjetavad ja autohobi on lollidele.
See on ju siis tore kui meeldib :D Aga autohobi pole lollidele, hobi on hobi. Küll on lollidele see, kui täiesti arutu hinnaga sõiduvahendite puhul püütakse midagi seletada nende majanduslikust "kasulikkusest" ja muust jamast. Maismaal on autode tarbimine väga radikaalselt piiratud ja peaaegu mitte kusagil ei saa mitte keegi kuitahes hea ja edeva auto võimeid ära kasutada. Vaid erandolukorras üliharva bahnidel on see võimalus... ja siis autospordis. Veesõidukitel, aga usun et ka lennuvahenditel, saad aga suure raha eest ostetava mäguasja kõik võimalused ära kasutada peaaegu kogu aeg. Ja siin on sitaks suur vahe! Isegi turvalisus mängib rolli: maismaasõiduki turvalisuse test on suurim viga, mida teha saab, veepeal testitakse turvalisust suures piires kogu aeg.

Kas Tesla on hea auto? Muidugi on, selles pole kahtlust. Aga kas see elektripunn on ka viis korda parem temast viis korda odavamast autost? Ei ole, parem on ta vaid pisut ja sedagi piiratud oludes.
Kas 5 korda kallim veesõiduk on ka viis korda parem? Jah, on. Ta on juba niipalju suurem, mis teeb asja kümme korda ohutumaks, kolmkümmend korda mugavamaks ja natuke kiiremaks. "Keskmine" tulebki viis korda parem.
Ma täiesti tõsiselt soovitan, kui vähegi pakutakse ja võimalus tekib, ära proovida justnimelt samatüübilised aga viiekordse hinnavahega veesõidukid pisut pikemal otsal, kui paar tunnikest lahepeal. Üks mere mõistes "Laks vastu hambaid" sinna sisse ja hakkate ka ise viis korda kallimaid autosid vähe teise pilguga vaatama. Ferrari võib alati osta, kui võimalust on, ja väita, et see on lihtsalt just for fun - aga rääkida, kui ökonoomne, hea ja mugav on sellega Kosmose juurde tööle sõita suvel 2014...
16.07.2014 at 11:19
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
Tesla Model III
http://www.caradvice.com.au/296953/official-tesla-model-3-name-announced-for-2016-rival-to-bmw-3-series/
Forbesi väitel hakkab maksma nii $35 000

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
16.07.2014 at 13:05 1 edit. Last edited 16.07.2014 at 13:06 by Vanaisa (Moderator)
viplala
Tesla Model S 2013
Odavam paugutab 320 km ja maksab 25 710 euri, pole paha.Kui sealt miinus 18 000 ka veel saaks, oleks Eesti Teslasid täis :)
16.07.2014 at 13:29
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
18k ei saaks, max pool auto hinnast on vist elmo kriteerium. Aga ikka jah hea kaup :)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
16.07.2014 at 13:34
ervin
Tesla Model S 2013
jahutamaks teie entusiasmi - kas mitte novembris toetuste aeg läbi ei saa? :)
16.07.2014 at 13:53
DevilDeVille
  
Tesla Model S 2013
Käis mingi jauramine, et ehk eraldatakse rohkem raha ja pikendatakse perioodi. Loomulikult pole see valitutele ja seatutele kasulik, sestap väga ei loodaks idee teostumisele.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
16.07.2014 at 16:32
tfr
 
Tesla Model S 2013
Mingit kuupäevalist deadline'i ei ole. Hetkel on eraldatud mingi X summa raha, mille puhul keegi arvutas välja, et praeguses tempos jagub seda umbes novembrini. Aga jah, nagu DevilDeVille ütles, siis on korduvalt arutatud, et äkki peaks sinna patta raha juurde panema.
16.07.2014 at 00:42
mrtn
Tesla Model S 2013
Ilma lisarahata võib meie autopargi ja tanklavõrgu elektrifitseerimise plaani maha matta.
16.07.2014 at 01:48
vvt
  
Tesla Model S 2013
quote:
DevilDeVille: Käis mingi jauramine, et ehk eraldatakse rohkem raha ja pikendatakse perioodi. Loomulikult pole see valitutele ja seatutele kasulik, sestap väga ei loodaks idee teostumisele.

Eks otse öeldes ole ju tegemist PR- ja asendustegevuse kampaaniaga.
Näiteks korterelamute energiatõhususe programmist võid saada kuni 35% toetust, aga elektrihipstereid toetatakse 50%-ga.
See "kuni" tähendab muide seda, et maksimumtoetuse saamiseks peab majaomanik köhima täisrenoveerimise papi kohe lauale ja talle hüvitatakse hiljem.
Enamikel korterelamutel pole tavaliselt võimalik teha täispaketti (soojustus, küte, vent), vaid 1, maksimum 2 asja. Mis tähendab, et maksimumtoetust ka ei saa.
Sellised proportsioonid on selge näide, et EV-s pole päris prioriteedid õiges kohas, selle asemel, et tegeleda tõsiste probleemidega, tegeletakse tingeltangeliga.

Vahetaks hea meelega praegu 200 g/km CO emissiooniga auto 90 g/km väikse diiselauto vastu, efekt on umbes võrreldav elektrihipsteriga.
Miks ma selleks toetust ei saa, efekt on ju umbes võrreldav?

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
17.07.2014 at 12:08 2 edits. Last edited 17.07.2014 at 12:11 by vvt
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
vvt:Vahetaks hea meelega praegu 200 g/km CO emissiooniga auto 90 g/km väikse diiselauto vastu, efekt on umbes võrreldav elektrihipsteriga.
Miks ma selleks toetust ei saa, efekt on ju umbes võrreldav?
CO2 ikka mõtlesid.

Aga kogu selle riigipoolsete "toetuste ja arendamistega" tasub meelde tuletada President Ronald Reagani ütlust:

"Riik ei lahenda probleeme, riik on probleem"



____________________________
_
17.07.2014 at 12:32 1 edit. Last edited 17.07.2014 at 12:34 by partel
Check Engine
Tesla Model S 2013
Hiina ülikooli noored häkkisid Teslasse ja said 10 000$ preemia. Tesla ilmselt parandab kiireas korras turvaaugu.
http://www.autoblog.com/2014/07/18/tesla-model-s-successfully-hacked-by-zhejiang-university-team/
Siin on üks video kuidas eelmine aasta häkiti Toyota ja Fordi hübriide ning mis nendega siis tehti.
20.07.2014 at 16:51 3 edits. Last edited 20.07.2014 at 16:54 by Check Engine
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
Hästi ära seletatud artikkel, miks Tesla ei saa suures osas USA-s oma autosid müüa

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
21.07.2014 at 11:23
ervin
Tesla Model S 2013
jutt on väga ilus, aga mitte kuigi veenev. tesla on tõenäoliselt esimene autofirma, kes on suutnud suure osa oma autodest müüa läbi "veebipoe". ma millegipärast usun, et nad on artiklis viidatud nüanssidega kursis ja neil on selles osas olemas ka plaan. autodiilerite kisa meenutab televisioonikompaniide hädaldamist, kes ei suuda kuidagi uskuda, et televisioon praegusel kujul on hääbuv nähtus. :) artiklis on ka väga hästi seletatud, miks tesla ei saa autodiilerite survele järele anda.
21.07.2014 at 11:50
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
jah, eks vanade kommete murdmine ongi keeruline ja aeganõudev. Ei taha ju diilerid ka oma pirukat käest anda.
Aga ma olen kindel et Tesla saab hakkama. Kui uus tehas valmis saab, siis Hiina on põhjatu auk, mille nõudmist ei jõuaks ta (Tesla) kuidagi täita.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
21.07.2014 at 12:47
Jesper
 
Tesla Model S 2013
Hiina puhul on abiks sama nüanss mis Eestigi puhul (krt ise ka irvitan seda kirjutades praegu :D), naftat kodumaal pole aga elektrit on põhimõtteliselt külluses.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.07.2014 at 14:14 1 edit. Last edited 21.07.2014 at 14:15 by Jesper
DevilDeVille
  
Tesla Model S 2013
quote:
Jesper: naftat kodumaal pole

Hiinas on naftat kõvasti paraku lihtsalt siseriiklik tarbimine ületab tootmise. Kui mälu ei peta, siis peaks Hiina olema suuruselt neljas naftatootja ja teine sissevedaja.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
21.07.2014 at 15:07
spark
 
Tesla Model S 2013
Meenub selline uudis ... kes teab rohkem, see parandab.

Hiina suurlinnades loositakse soovijate vahel autoostu lube.
Tahtjaid on rohkem, kui saajaid, seda tänu linnade saastatud õhule.
Elektri autosi sai vist niisama, ilma loata, osta.

____________________________
Seitsekümmend Viis
21.07.2014 at 16:04
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
kas need polnud mitte numbrimärgid, mida Hiinas loositi (või oli see hoopis numbrite oksjon?)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
21.07.2014 at 16:15
Jesper
 
Tesla Model S 2013
quote:
DevilDeVille:
quote:
Jesper: naftat kodumaal pole

Hiinas on naftat kõvasti paraku lihtsalt siseriiklik tarbimine ületab tootmise. Kui mälu ei peta, siis peaks Hiina olema suuruselt neljas naftatootja ja teine sissevedaja.

My bad, olin kuskilt meelde jätnud et nad impordivad rämedalt palju (mis on õige) ja automaatselt järeldasin et kodune õli puudub. A suurem mõte on ikka sama, elektriautonduse arendamine võimaldab vähendada sõltuvust välismaailmast.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.07.2014 at 16:36
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 15 16 17 18 19 20 21 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.