register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
PlyVal64
Tesla Model S 2013
No ei lähe kohe üldse meie kliimasse see kondoritiibadega igapäevaauto! Lahe ja praktiline suvel või kui autot hoitakse ainult siseruumides. Eks me kõik oleme pakse jää- ja lumekihte oma trandulettide katustelt maha võtnud + katust ei saa kasutada! Tiivad on totaalne BS, elektriline lükanduks on Tegija. Sellega panevad Tesla tootjad küll puusse... või peavad veel ühe katsetuse tegema! Et välistame nüüd Tesla X'iga suusareisile minemise??? Või ka selle, et kuhu sellise auto ostja näiteks jalgrattad paneb? Tesla siiski on ju sõnastanud, et nad tahavad toota 100% praktilisi ja igapäevaseks eluks mõeldud elektriautosid. Ja siis panevad kohe nii pusse kui puusse.
Jon Olsson pole ainuke "imelik" maailmas: This Lamborghini Gallardo LP560 is not your typical land racer, as Jon Olsson, who instead of choosing the classic SUV, chooses to drive it up mountains with a ski box on top of the car that was specially designed for speeds over 160 mph.


Edit2: üldse ma ei saa aru autodisaineritest, kes ei ole minu arust mitte midagi suutnud õppida: juba aastal 1969 ehitati auto, mis oli just ülikondades Härrasmeeste ja kingades/sukkades Prouadele mõeldud - kus ei olnud iga jumala kord sääred sitased ja sukad katki! Ma mõistan, et suvalsed masstootjad ei saa endale mõtlemist lubada aga siiski eksklusiivmark võiks seda ometigi teha? Saabi uksed ja lävepaku mitteolemine on asjad, mida ma iga jumala porise ilmaga taga igatsen!
05.12.2013 at 15:13 3 edits. Last edited 05.12.2013 at 15:38 by PlyVal64
Rein000
 
Tesla Model S 2013
Jah, eks see diiselgi meil just seetõttu bensiinist kallimaks tõsteti, huvitav, kas mingit statistikat pole meil läbimüüdud võrdluste kohta.
05.12.2013 at 15:47
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
Jesper:
quote:
ivoalaska: 18 000 euri annab ikka maha kärutada selle elektriautoga, seda enam, et laadimised on tasuta.
Jah, ma ei mõelnudki päris nii otseselt, kodanik Kadastikuga nad ilmselt jäävad miinusesse. Pigem mõtlesin sedapidi, et see toetusprogramm, tasuta laadimine jms on arvatavasti ikka suht piiratud kestvusega asjad. Samas kui tulevikus mingi märgatav protsent autosid elektriga sõidab, siis see raha läheb suht sirgjoones riigi kukrusse tagasi. Erinevalt bensiinist, mille hinnast lõviosa läheb Iraani, Iraagi, Kuveidi, Saudi-Araabia, Venetsueela, Katari, Liibüa, Araabia Ühendemiraatide, Alžeeria, Nigeeria, Ekvadori või Angoola riigieelarve turgutamiseks :)
Nonoh ???

Igaüks võib ise arvutada.

Barrel on 159 liitrit.

Turuhind ca $100, aga tanklates müüdav liitrihind teeb üsna $300/barrel lähedale.

Kes saab vahepealse? Kas maksudest oled kuulnud?

Igasugune riiklik doteerimine on vale.

Tootjad ei kuluta oma aega ja raha mitte tootearenduseks, vaid lobitööks erinevate subsiidiumite saamiseks ja konkurentide saboteerimiseks.

Ehk tulemuseks on täielik saast, ning tegelikult toimivad lahendused jäävad tulemata.


____________________________
_
05.12.2013 at 16:09
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
quote:
PlyVal64:
Kuna esimese omaniku puhul on ju tegu siiski teadlasega, kes ei ole kohe kindlasti lollide killast Mees, siis võib Ta arvutus selle audinaatoriga võrreldes isegi paika pidada? Nii ei olegi lõpuks see hind neerumüümist väärt... "Täismõnudega" liigeldes 200 km talvel ja 350 suvel oleks tõesti juba piisav. Aga mis siis veel oleks, kui Tesla teeks siia põhjamaadesse kahe poole pisema mootoriga 4X4 variandi... mis siis veel need müüginumbrid võiks Norras olla?
Kindlasti peabki ta arvutus paika, ma lihtsalt mõtlesin selles suunas et palju meil neid tavainimesi on kes auto eest 40k välja käivad?
Pigem võetakse miskine 20kilone jupstükk liisingusse...(tegelikkus vist veelgi karmim, auto24 miskine 2 ....5 kilone kasutatud aparaat.

Isegi mõtleks stiilis - kui mul oleks 40 kilo vaba raha siis ma pigem ostaks mõned hädavajalikud Cadillacid juurde ja ehk suvaliseks A - B liikumiseks miskise odavjunni :)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
05.12.2013 at 16:14
ivoalaska
 
Tesla Model S 2013
Isiklikult ei välista kunagi elektriauto soetamist, lihtsalt ootan kuni tehnika areneb, muutub igapäevasemaks ja kasutussõbralikumaks. Seejuures kindlasti langeb ka hind. Umbes sama nagu nutitelefoniga, otseselt ei ole nende vastu midagi, kuid akud ei pea veel piisavalt kaua vastu. Seni kõnningi vana Nokia taskus ja igapäeva asju ajan second hand autoga. Ise veel rõõmus, et taaskasutan :)

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
05.12.2013 at 16:55
vvt
  
Tesla Model S 2013
quote:
Kindlasti peabki ta arvutus paika, ma lihtsalt mõtlesin selles suunas et palju meil neid tavainimesi on kes auto eest 40k välja käivad?

Good point, Vanaisa.
Ega eriti palju polegi, juba 30K letihinnaga autot (Subaru Outback nt) ostavad need, kel võimalusi keskmisest rohkem on.
Palun, et tavainimene isiklikuks tarbeks ostab/liisib Eestis keskmiselt 15-16 000 eurot maksvaid uusi autosid.
Aurise ja Civicu baasmudeleid näiteks.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
05.12.2013 at 17:02 1 edit. Last edited 05.12.2013 at 17:03 by vvt
Rein000
 
Tesla Model S 2013
Ma slliseks sipsniuhti kulgemiseks võtsin Outbacki, garantii ja kaabib läbi ka. Hea meelega oleks võtnud siis isegi 30 kanti maksva elektrika isegi, kui vahemaad on arvestatavad normaalse mugavuse juures. Et eks ta ole jah, see 350-400 km ikkagi esmane maa, mille võiks. 250 ga saaksin oma asjadega ka veel ilusasti hakkama.
05.12.2013 at 17:24
peep
 
Moderator
Tesla Model S 2013
Elektriautode ostu toetamise programmi rahastatakse saastekvoodi müügist laekunud vahenditest. Turumajandustest ja moonutustest, peaksime näiteks Somaaliast eeskuju võtma, kuna nemad on moonutusteta turumajanduse juba edukalt toimima saanud.

Nagu Delfi't loeks kohati...
05.12.2013 at 17:29
olevtoom
 
Tesla Model S 2013
quote:
Jesper: Samas kui tulevikus mingi märgatav protsent autosid elektriga sõidab, siis see raha läheb suht sirgjoones riigi kukrusse tagasi. Erinevalt bensiinist, mille hinnast lõviosa läheb Iraani, Iraagi, Kuveidi, Saudi-Araabia, Venetsueela, Katari, Liibüa, Araabia Ühendemiraatide, Alžeeria, Nigeeria, Ekvadori või Angoola riigieelarve turgutamiseks :)
Nii lõviosa ka ei lähe. Ma võtsin esimese ettejuhtuva lahtikirjutuse möödunud aasta algusest. Bensiini püstolihinnast 49% olid siis maksud, 45% maailmaturuhind ja 6% müüja (Statoili) käive. Diislikütusel vastavalt 45, 50 ja 5% (http://uudised.err.ee/index.php?06244072).
Edit: vale tsiteerimine parandatud.

____________________________
1956 Cadillac 62 hardtop coupé, 1991 Jeep Cherokee. Ja peres 1972 Buick Riviera
05.12.2013 at 17:34 1 edit. Last edited 05.12.2013 at 17:35 by olevtoom
ziim_
Tesla Model S 2013
quote:
olevtoom:
quote:
vvt: ... See tähendaks, et tootja peab rohkem võimlema hinnaga ja ei saaks luua taolisi "eridisaine" nagu Mitsubishi MieV (mille nägemine tekitab okserefleksi).
Ma nii üldisuse huvides märgin, et elektriajam ei ole kuidagi süüdi selles, et Mitsubishi Oimaeivõi näeb välja selline nagu ta näeb. Tegu on igati tavalise Jaapani väikeautoga 2/3 liitri klassist, seal liigub neid hullemaidki, vt. kas või Nissan Moco või Toyota Porte.
Mitsubishi i häda momeelest selles ongi, et jaapanlased viskasid olemasolevasse autosse elektriajami kaugelt sisse. Isegi päevasõidutulesid ei ole hõõglampide pealt valgusdioodidele ümber tehtud.

Kusjuures siseturu versioonidele on isegi olemas LED-headlamps, mingil jabural põhjusel ROW-autodele neid ei saa.
05.12.2013 at 18:24
Jesper
 
Tesla Model S 2013
Olevtoom, ma mõtlesin natuke laiemas laastus, ehk pigem sinnapoole et kuna Eesti on elektrit eksportiv riik, siis tundub üsna mõistlik sellele "elektriauto buumile" omalt poolt puid alla panna.

Peale selle enda närvi ajamiseks on tõhusamaid võimalusi kui naabrimehe Tesla, kuhja tipus on muidugi kõikvõimalikud EASi toetused :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.12.2013 at 23:04 1 edit. Last edited 05.12.2013 at 23:07 by Jesper
partel
  
Tesla Model S 2013
Elektriautode teema on seotud toetustega, neist siis paar sõna:


1. Riik annab/toetab/jne

Esiteks riik ei saa midagi anda. Kui ta saab anda, siis miks maksud on? :)

Riik saab ainult anda seda, mida ta on kelleltki teiselt ära võtnud. Ehk võõrast raha kulutada võõrastes huvides.

Inimene siiski egoist ja vaatab kuidas ise kasu saaks, ehk korruptsioon n.ö. sisse programmeeritud või olemuses.

2. Riik toetab kasulikke/vajalikke asju

Kes on riigiametnikud?

Nad pole kunagi olnud ettevõtjad ega tööandjad. Riigiametisse minnakse ju seetõttu, et ise ei suuda teistele kasulikku kaupa/teenust pakkuda. Riigiametis saab raha vägivallaga ähvardades.

Mismoodi on nad pädevad "ettevõtlust arendama" ?

Mismoodi on nad pädevad võitjaid ja kaotajaid valima?

Ega majandusteadlased paremad pole. Üksi majandusteadlane-akadeemik ei tea majandusest midagi. Kui nad teaksid, siis miks nad ülikoolides passivad, mitte ei teeniks börsil miljardeid? :)

3. Riik loob uusi töökohti

Riik võib ainult luua mõttetuid töökohti, a la pooled kaevavad kraavi, teine pool ajab selle kinni. Kõigil on tööd.

Jama selles, et selle jama finantseerimiseks kaob erasektorist töökohti.

Töökohti loovad peamiselt väikeettevõtjad, eriti uued. Kuna tänapäeval on praktiliselt võimatu ettevõtlust alustada tohutu regulatsioonide ja bürokraatia tõttu, siis ongi raske öelda kui palju OÜ'sid ja töökohti on loomata jäänud.

Kui elektriautodest rääkida, siis, nagu Aare ütles, elekter tuleb seinast. :) Tänapäeva inimene ei tea suurt midagi füüsikast, termodünaamikast ega energeetikast.

Mis fundamentaalsetesse muutusesse puutub, siis transpordis neid ju pole olnud. Autodel pole gaasiturbiine, liiguvad ratastel, mitte õhkpadjal, ei lenda :) jne.

Lennununduses ju sama, 747 ehk 1960'ndate looming on ikka "moes", aegajalt keevitatakse kerele pikendus-vahetükk vahele ja tootmine jätkub.

Muuseas Klimovi boss (Mig-29, helikopterite mootorid) ütles, et gaasiturbiinmootorid pole üldsegi kogu potentsiaali piiril, lähima 30-40-50 aasta jooksul midagi muud ei tule.

Mina ikkagi selle poolt, et ettevõte peaks saama raha klientidelt hea toote eest, mitte riiklikest toetustest, mis on saadud poliitikutele makstes. Kui oled insider ja tead, kellele kui palju maksta, siis milleks tootearenduse peale raha raisata...


____________________________
_
06.12.2013 at 12:09
Märt
Tesla Model S 2013
quote:
partel:....

Kuna tänapäeval on praktiliselt võimatu ettevõtlust alustada tohutu regulatsioonide ja bürokraatia tõttu, siis ongi raske öelda kui palju OÜ'sid ja töökohti on loomata jäänud.

...

Pärtel, ma küll ei tea, millele sa siin viitad, kuid ID kaardi olemasolul on ju OÜ olemas vägagi kiiresti. Kui selle kasutamine ülemäära keerukas tundub, siis on loomulikult protsess raske.

PS. enne virisemist proovige midagi ise alustada ka väljaspool Eestist, siis oskate kiita meie asjaajamise lihtsust!
Lisaksin siia juurde, et minu väiksest Oü-st saavad palka veidi üle viiekümne inimese ja OY-st pea kolmkümmend, seega pole pelgalt interneti tarkus. Olen ligidalt näinud ka ärielu araabias, mille kohta ei kommetaari midagi.

Teemast ka - proovisin paar päeva elektri Kangood ja suvel oli väga uhke, teine test oli talvel ja selleks pole veel see masin valmis (eelmine talv). Samas bensiini hind (sõidan igapäevaselt V8 Saabiga talvel) on see, mis teeb Teslad ja ka tulevikus muud elektrikad vägagi apetiitseks. Eilsel automüüja jõulukal lubati kogu Renaulti elektrikate valik lähiajal siia tuua, seega tundub asi liikuvat ja loodetavasti maksumaksate raha ei lõpe ELMO toetusfondist:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
06.12.2013 at 13:33
perilainen
Tesla Model S 2013
Palju elevust tekitab üks tavaline Tesla. Tulpidemaal vaat ,et enim müüdud auto. Meil on firmas teiste käkkide (Smart, Honda i MiEV) hulgas ka model-s läbitud täna hommikuse seisuga ca 16tkm . Kõik puhas sõidurõõm ise olen pikima sõidu teinud Ams-Antw-Ams(ca 350km) Maantesõidu mugavus ja ergonoomika on suurepärane. Vaikne ja mugav. See 17" ekraan on väga hea kasutada. Kui võimalus tekib siis võtan ikka Tesla sõitmiseks, mitte Nissani, Smarti või Vento. Hinda ei tasu karta Tesla on seda väärt
06.12.2013 at 13:41
johndoe
Tesla Model S 2013
renaultil vist (saksas on) see akude liisimise süsteem ja siis saab selle kaubiku koos ELMO-ga ikka soodsalt kätte.
06.12.2013 at 13:42
partel
  
Tesla Model S 2013
quote:
Märt:
quote:
partel:....

Kuna tänapäeval on praktiliselt võimatu ettevõtlust alustada tohutu regulatsioonide ja bürokraatia tõttu, siis ongi raske öelda kui palju OÜ'sid ja töökohti on loomata jäänud.

...

Pärtel, ma küll ei tea, millele sa siin viitad, kuid ID kaardi olemasolul on ju OÜ olemas vägagi kiiresti. Kui selle kasutamine ülemäära keerukas tundub, siis on loomulikult protsess raske.

PS. enne virisemist proovige midagi ise alustada ka väljaspool Eestist, siis oskate kiita meie asjaajamise lihtsust!
Lisaksin siia juurde, et minu väiksest Oü-st saavad palka veidi üle viiekümne inimese ja OY-st pea kolmkümmend, seega pole pelgalt interneti tarkus. Olen ligidalt näinud ka ärielu araabias, mille kohta ei kommetaari midagi.

Riiuli-OÜ ei tähenda veel toimivat firmat.

Jah mujal on hullem, näiteks vend asutas Indias asja, ja läks mingi 150KEEK või 300KEEK???

Indias on nii, et otsustaja jutule pääsemiseks pead kõigepealt tema jutule saamiseks altkäemaksu (baksheesh) andma, enne kui saad otsustajale altkäemaksu anda. :)

Aga ikkagi see pseudorohelus on lihtsalt maksumaksjate raha kantimine oma klanni liikmetele.

Tegeliku keskkonnakaitsega pole seal midagi pistmist, pigem teeb asja hullemaks.

Aga Teslast, siis tänu põrandaalustele akudele on salong madalam:



Onu on 5'11", aga ei mahu tagaistmele. Mina olen 6'4"...

Tesla CEO Elon Musk on ka SpaceX tegelane, samas nägin ta intervjuuklippi ja mõne asjaga päris nõus ei ole.


____________________________
_
06.12.2013 at 15:11
tfr
 
Tesla Model S 2013
quote:
johndoe: renaultil vist (saksas on) see akude liisimise süsteem ja siis saab selle kaubiku koos ELMO-ga ikka soodsalt kätte.

See on neil igal pool nii. Väidetavalt siiani nende mudelivalikut Eestis polnudki just puhtalt selle pärast, et nad ei suutnud ühegi kohaliku finantsasutusega selles akuliisingus lõplikule kaubale saada.
09.12.2013 at 22:53
sten666
Tesla Model S 2013
Elektriauto juures on üks huvitav tahk. Ka vastne Eesti Teslaomanik väitis Ringvaate video lõpus, et elektriautost saab keskkonnapäästja ja nafta asendaja.
Hetke statistika juures toodetakse, aga maailma elektrienergiast 65% fossiilkütustest. (Eestis 89%). On siis nii väga vahet, kas põlevkiviõli, naftat või maagaasi süstida otse mootorisse või vahepeal seda elektrienergia kujule "keeta". Norras on elektritootang ca 95% hüdroenergial põhinev. Seal on elektriauto riiklik soodustamine põhjendatud.
10.12.2013 at 10:48
Rein000
 
Tesla Model S 2013
Lisaks akude tootmine, utiliseerimine?
10.12.2013 at 11:34
partel
  
Tesla Model S 2013
Ja Prantsusmaal on suurusjärgus 75% tuumaelekter. Seetõttu Tschernobõli intsidendist avalikkust ei teavitatudki, kartes ärakeelamise ohtu.

Mis "rohelusse" puutub, siis usas on mootoreid rikkuv etanool lihtsalt maisikasvatajate lobi tulemus, keskkonnakaitsega pole midagi pistmist.

Elektriautode vastu pole mul midagi, ise sõidan tihti trolliga :), küll aga häirib riigi sekkumine sellesse.

Samuti häirivad eksitavad reklaamid, et null saastet jne. Autod tulevad ju müügisalongist ja elekter seinast...

Ega enne korralikke päikesepaneelide tegemist suurt midagi ei muutu. Nafta ja gaas jäävad meie päeviks.

Samuti on küsimus aku vs fuel cell.

Shuttle ja ISS puhul oli nii, et Shuttle fuel cellist tulev vesi pumbati ISS'i ja see siis päikeseelektriga lahutati vesinikuks ja hapnikuks. Vesinik visati kosmosesse ja hapnikku hingati.



____________________________
_
10.12.2013 at 12:11
ivoalaska
 
Tesla Model S 2013
quote:
sten666: Elektriauto juures on üks huvitav tahk. Ka vastne Eesti Teslaomanik väitis Ringvaate video lõpus, et elektriautost saab keskkonnapäästja ja nafta asendaja.
Hetke statistika juures toodetakse, aga maailma elektrienergiast 65% fossiilkütustest. (Eestis 89%). On siis nii väga vahet, kas põlevkiviõli, naftat või maagaasi süstida otse mootorisse või vahepeal seda elektrienergia kujule "keeta". Norras on elektritootang ca 95% hüdroenergial põhinev. Seal on elektriauto riiklik soodustamine põhjendatud.

Erinevate allikate andmetel tuleb pigem 80% maailma elektrienergiast fossiilkütustest. Roheline energia on kuskil 13%. Samuti rohelise energia kasvutrend ei ole suur lähima 20 aasta jooksul. Lisaks sellele suurimad tuleviku autoturud on Hiina, India ja muud kolmandad riigid, kes pole rohelisest energiast kuulnudki. Väita, et elektriauto päästab maailma, selliste numbrite juures ei pea paika. Kindlasti on elektriauto teerajaja ja tehnika arenedes olukord võib muutuda, kuid hetkel see nii ei ole.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
10.12.2013 at 12:54
partel
  
Tesla Model S 2013
Just nimelt, väike kaart:

http://www.eia.gov/totalenergy/data/annual/pecss_diagram.cfm

"Renewable" on põhimõtteliselt hüdro. Tuult ja päikest on heal juhul paar protsenti.

Viimasel ajal on muutused ainult shale-gas arvel gaasi suurenemine ning söe vähenemine.

Mis elektriautodesse puutub, siis uue elektrijaama ehitamine on täiesti võimatuks tehtud, viimane söejaam tehti miski 50 a tagasi ning on pea täielikult amortiseerunud. Näiteks uue tuumajaama ehitamiseks kulub 8 aastat kui bürokraatiat üldse ei oleks.

Samuti tasuks meelde tuletada NYC blackoute, heh oma arust "maailma pealinn" ja ei suuda isegi elektriga varustada... USA elektrisüsteem on arengumaa tasemel ja siis oodatakse elektriautode buumi! :)

Ohtlik on see, et lääne inimesed on puukallistajateks ajupestud, koolis füüsikat enam ei õpetata, kuna see on ju nii raske, samas hääleõigus on...

Samuti pole läänes mingit energiapoliitikat, mis nõuab 30-50 vms aasta perspektiivi, aga poliitikuid huvitavad ainult homsed ajalehepealkirjad ning tagasivalimine.

USA Department of Energy point on tuumarelvade tsiviilkontroll, ja muidu 80% ulatuses tegeleb tuumaasjadega.


____________________________
_
10.12.2013 at 13:34
sten666
Tesla Model S 2013
Laias laastus polegi ju küsimus, kas sõita vedelkütuse või elektrimootoriga autoga. Ökoloogiline jalajälg on niikuinii garanteeritud. Igasugune tarbimine tekitab mingisugust saastet. Kõige keskkonnasõbralikum tegu on ennast ära tappa.
Küsimus, milles peitub lahendus, on inimeste isiklikes valikutes ja harjumustes, mis tekitavad vajaduse autoga sõitmiseks ja nende muutmises. Suurem osa USAst elab kuskil põllu peal asumites, kus ainuke ühendus muu maailmaga ongi ainult kiirtee. Paljudes kohtades puudub pädev ühistransport või ühistransport üldse. Ka Eestis on neid kipskülasid endistel kolhoosipõldudel küll. Sellisesse uusarendusse kolimisel pole ju sisuliselt võimalik mitte autot omada.

Tegelik sõidumugavus on hoopis korralik ja toimiv ühistransport ( Tallinn-Tartu ots tänase ilmaga ise roolis olles vs. Sebe täistunni ekspressis filmi vaadates)
10.12.2013 at 13:56
Jesper
 
Tesla Model S 2013
Khm, kuidas kipsiinimeste mured on Teslaga seotud?

Ma ei saa aru miks Tesla puhul koguaeg on vaja kammida selle saastamise ja muu teemal, kas sa reaalselt mõtled iga päev autot käivitades et palju see nüüd saastab? Ei mõtle ju, seega miks elektrika puhul peaks mõtlema?

Minu jaoks näiteks on süsihappegaasi grammidest palju põnevam see, et tegemist on nägusa ja mugava sedaaniga, mis on veerandmiilil kiirem kui Viper. Bensumootoriga selline asi ilmselt võimalik ei oleks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.12.2013 at 15:28 2 edits. Last edited 10.12.2013 at 15:29 by Jesper
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
Tesla on igati tore asi - isegi võtaks, kui nii pikki otsi ei oleks ja 106KEur-18KEur ei peaks maksma.
Huvitav oleks välja arvutada, kui palju selles hinnas on autot ja kui palju nn "ettemakstud kütusekulu" (st mingi aja järel on vaja uus akupakett soetada), et saaks kuluarvestuse tavalise bensiini võtva autoga võrreldavaks ajada.

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
10.12.2013 at 15:46
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.