register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Jup, alates mingist regen tasemest (10-15kW) lähevad pidurituled ka põlema kohe. Pigem võib see isegi inimesi häirida kuna liiklusvoolus võib see tunduda keskmisest tihedama pidurite vilgutamisena :)
27.12.2013 at 14:25
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
natuke kuulujuttu ka:
http://www.forbes.com/sites/briansolomon/2013/12/27/would-elon-musk-sell-tesla-to-gm-or-ford-in-paypal-redux/

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
27.12.2013 at 22:58
Lowrider
Tesla Model S 2013
Viimasest lingist:
quote:
The biggest obstacle to such a deal, in reality, is Tesla’s sky-high price. Tesla generates barely more than 1% of GM’s total revenues, but is trading at a market cap about one-third as large as GM. It’s 11x price to sales ratio (ttm) compares to GM’s 0.37x and Ford’s 0.41x. With that kind of valuation, Tesla may be too expensive for any of the market leaders to make a play.

Kas keegi tõlgiks selle mulle ära mida see täpsemalt tähendab? Eriti just see 11 kordne ja 0.37 kordne lause.
27.12.2013 at 02:34
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Ehk siis Tesla kui firma turuväärtus on 11x aastane müügi maht (ttm = trailing twelve months) samas kui General Motorsi oma on 0.37x ja Fordil on 0.41x. Ja ma olen 100% veendunud, et need kõlakad on lihtsalt kellegi märg uni ja ei oma mingit kontakti reaalsusega just nimelt seetõttu, et ei ole olemas autotootjat kes reaalselt oleks võimeline Teslat ära ostma hetkel enam. Aasta tagasi veel võib-olla, kuid mitte nüüd enam. Ja lisaks kõigele ei ole Teslal ka seda vaja. Nad on kasumis ning toodavad iga kvartal vaba raha juurde samas laienedes nagu maniakid. Seega välisinvestor ja/või välja ostmine on asjad mis on puhas Wall str kägu ajamine, et pastakast uudiseid välja imeda :)
27.12.2013 at 02:45
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
Mario, eks ajakirjanikud seda teevadki, spekuleerivad, seepärast paningi ta kuulujutuna üles.
See kõvasti rahateenimine on õige, paraku suur jupp sellest tuleb mujalt kui autodest. Lugesin mõni päev tagasi head artiklit kus oli lahti lammutatud nende kasum, osa sellest tuli saastekvoodist, autojuppide müügist teistele autofirmadele ja Muski miskine päikesetehnoloogia firma oli ka seal sees.
Pagaan, ei leia enam üles seda artiklit.

Mis ei vähenda muidugi grammigi Tesla väärtust ega tee autot kehvemaks ;)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
28.12.2013 at 14:40 1 edit. Last edited 28.12.2013 at 14:44 by Vanaisa (Moderator)
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Enamus Wall str analüütikuid ei saa tegelt Telsa väärtusest üldse aru. Tesla on energeetikafirma kes juhuslikult müüb ka autosid :) Nende peamised trumbid on akutehnoloogias ning nad rakendavad seda mitmes vallas. Esimene ja enim tuntud on autodes olevad akupakid mis on kordi efektiivsemad ja odavamad kui konkurentidel. Siis on võrgu bufferdus pakid superlaadijate juures mis annavad võimaluse laadida autosid meeletu kiirusega ilma, et see koheselt võrku kooma tõmbaks ning nüüd müüvad nad ka suurfirmadele neid bufferduspakke võimaldades tarbimise piike leevendada ning seeläbi vähendada elektri kulusid (enamus elektritootjaid nõuavad piik kasutuse eest kõrget tasu kogu perioodi, kui saad vähem ampreid tellida, siis saad kõvasti kokku hoida). Ja nüüd koostöös SolarCityga pakuvad nad ka päiksepaneelidega koos väiksemaid akupakke mis bufferdaks paneelide päevast elektrit öiseks tarbimiseks ehk siis saab vajadusel minna "off-grid".

Ma olen ka TSLA investor niiet jälgin väga aktiivselt firmaga seonduvat ;) Teslal on vägagi helge tulevik ning isegi praegune "ulmeline" väärtus firmal on köömes võrreldes sellega mis ta olema saab kui nende plaanid järgmise 10 aasta jooksul vilja kannavad kasvõi konservatiivsete hinnangute järgi. Enamus konkurentidest nii autotööstuses kui teistes valdkondades avastavad ühel hetkel, et turg on muutunud ning Tesla on endale rajanud meeletu kindluse tohutu valliga millest teistel üle ronida on pea võimatu või võtab dekaadi. Juba praegult on kõik ülejäänud akutehnoloogias maas ca 4-5 aastat ja seda järgi võtta kiirelt ei ole väga võimalik. Niiet ma ei imestaks kui Tesla oleks suurem autode tootja kui nii mõnigi praegune suur konkurent ca 5-10 aasta pärast ning me räägiks miljonitest autodest aastas, lisaks sellele tehnoloogia müük teistele (Daimleril tuleb juba MB B-klass välja Tesla tehnoloogial põhinedes ja Toyotal on RAV4 EV juba mõnda aega väljas mis on 100% Tesla tehtud veermik, mootor, akud) ning kogu akude business (plaan on ehitada Gigafactory mis hakkaks roheliselt tootma rohkem akusid kui praegune maailma toodang kokku kasutades selleks taastuvat energiat ja tehes ka 100% recyclingu). See viimane aspekt peaks ka viimased naysayerid ümber lükkama kes väidavad, et Li-Ion akude tootmine on ülimalt saastev tegevus.
28.12.2013 at 16:43
johndoe
Tesla Model S 2013
Teised taovad hübriiditrummi ja Tesla tegi toimiva elektriauto.

Kui nad järgmise mudeli teevad ca. 35K€ hinnaga ja 4-500km läbisõiduga siis läheb isegi VW cng autodel raskeks nendega rohelisuses konkureerida.
28.12.2013 at 16:51
tfr
 
Tesla Model S 2013
Järgmine mudel tuleb Model X, mis on maasturilaadne toode ja ca 10% kallim kui Model S. Aga ülejärgmine on Model E, mis peaks tulema 2015 ja just sinna 35-40K klassi.
28.12.2013 at 17:05
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
40kiloga saab ju ka S60 kätte kui sinna juba arvestada elmo toetus ;)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
28.12.2013 at 17:10
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Teiste probleem on selles, et sa ei hammusta kätt mis sind toidab. Nad on kinni bensukate businessis koos kogu meeletu diilerite võrgustikuga. Tesla on uue tulijana vaba sellest kõigest ning seetõttu kasutab teistsorti ärimudelit. Tesla müügi marginal on 25%, kuid hoolduse pealt on arvestatud, et see on nullsumma mäng ehk ainult juppide otsene kulu + tööraha + basic hoolduskeskuse ülalpidamiskulu. Tava diileritel on aga süsteem vastupidine. Autosid müüakse õhkõrna marginaliga ning enamus kattest tuleb püsihooldustest ja remondist. Kui see mudel peapeale keerata, siis see omab päris kaugele tulevikku ulatuvaid tagajärgi ning samas seob hetke tootjad kuna nad ei saa elada ilma diileriteta. See vana ballast ning investeeringud on see mis hoiab suured teised tootjad tootmast korralikku elektriautot. Enamus toodangust on siiski compliance autod mis on vajalikud regulatsioonidega kooskõlas olemiseks. Vähesed üritavad sellest ka midagi reaalset teha (Nissan Leaf on kind of üritanud midagi normaalset teha ja BMW veidi üritab i3-ga aga see on pigem Leaf konkurent teise auto osas). Teslale ei ole ja ma julgen pakkuda, et ka ei tule järgneva 3-4 aasta jooksul konkurenti EV näol kuna teised tootjad lihtsalt ei oma seda know howd, et teha pikamaa elektriautot ning auto äri ei ole telefoni äri kus saaks ühe aastaga turule siseneda ja kohe normaalselt teha. Tesla enda R&D osa ulatub tagasi üle kümne aasta juba ning omab eellasi mitmete väiksemate start-up-de kaudu ning ülikoolide EV autorallide meeskondade osas. Aga eks näis, võib-olla suured siiski üllatavad ja saavad aru tuleviku mõjudest ning teevad midagi normaalset. Sest ega EV-d ei asenda tavaautosid mõne aastaga, see on ikka pigem 50-100 aasta teema, et me jõuaks olekusse kus 90+% on EV-d sest ega see vajab ka muid infrastruktuuri laiendusi ja parendusi (lisa elektri tootmine, laadimisvõrgustikud, magalate laadimisprobleemi lahendamine jne).
28.12.2013 at 17:53
Vanaisa
  
Moderator
Tesla Model S 2013
oleme ausad, Tesla akude tehnoloogia pole midagi muud kui väikeste (ja odavate vs. konkurendid) "üsna-tavaelementide" kasutamine.
OK, kogu akude koostamine, soft jms on muidugi nende tugevus.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
28.12.2013 at 18:12
mrtn
Tesla Model S 2013
quote:
tfr:Aga ülejärgmine on Model E, mis peaks tulema 2015 ja just sinna 35-40K klassi.

http://www.autoblog.com/2013/12/27/ford-files-trademark-application-model-e/
28.12.2013 at 19:12
wagoneer
Tesla Model S 2013
Ise pole sees istunud ja käega katsunud, aga eile käis külas inimene kes elanud pea 20 a. Norras. Töötab seal mingis nafta ürituses ja ma arvan,et natuke kõrgemal kui keskasteme juht. Kunagi kui tulid need mieevid siis käisime koos siin Silberis nendega sõitmas ja öökisime mõlemad. Kui sul ikka kaasas olev instruktor palub burksi järjekorras muusika ja kojamehed(vihmane ilm oli) kinni panna,et akut säästa siis no polegi nagu midagi rääkida. Nüüd teatas tegelane,et ta juba mitmendat kuud Teslaga Norras ringi sõidab kuna firma ostis ametiautoks(firma säästab nii maksudelt ilmselt oi oi kui palju). Kodanik on autost nii vaimustuse,et tellis ka oma tütrele siia Eestisse Tesla ära. Loodetavasti saan ka siis selle liikuri ära proovida. Igal juhul pidavat see auto tõesti olema parajaks verstapostiks elektriautode vallas mida teistel saab/on raske lähiajal ületada.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
28.12.2013 at 19:29
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Tore kuulda selle lisa auto kohta :) Võid talle ja ta tütrele seda FB lehte mainida, üritan sinna koondada tulevasi Model S omanikke, et inimesed saaks omavahel kogemusi vahetada kõige osas mis meil siin selle autoga seostub.

Mis puudutab sees istumisse jne, siis ma korra paar olen juba korraldanud ka nn tutvumise üritusi kus lepib mingi aja kokku kus huvilised saavad autot lähemalt vaadata. Ega see aasta seda enam ei plaani teha aga ei välista, et Jaanuaris näiteks mingit sellist asja ei korralda. Aga välja hõikan selle sinna FB fännilehele niiet kel huvi võib silma peal hoida.
28.12.2013 at 00:46
Lowrider
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast:
Ma olen ka TSLA investor niiet jälgin väga aktiivselt firmaga seonduvat ;) Teslal on vägagi helge tulevik ning isegi praegune "ulmeline" väärtus firmal on köömes võrreldes sellega mis ta olema saab kui nende plaanid järgmise 10 aasta jooksul vilja kannavad kasvõi konservatiivsete hinnangute järgi. .


Vaatasin huvi pärast mis need aktsiad väärt on ja sa kurat mis ma nägin kui viimase viie aasta hinnagraafikut vaatasin.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=TSLA+Interactive#symbol=tsla;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

Aastaga teinud 350% tõusu. Ma aktsiate teemal alles täielik roheline ja alles tutvun asjadega, aga see tundub ikka päris ulme olema. Kui nüüd härra Kadastiku juttu uskuda siis isegi 150 taalase tükihinna juures oleks vist tegu väärt ostuga. Muidugi aasta alguses oleks seda teind siis oleks juba praegu või sees. (aga ma kurat olen veel niivõrd roheline et ma ei tea neist aktsiatehingutest midagi, tea mis lisamaksud juurde veel käristatakse kui SEB'i kaudu usa aktsiaid ostaks :kill )
28.12.2013 at 02:18 1 edit. Last edited 28.12.2013 at 02:18 by Lowrider
Lowrider
Tesla Model S 2013
Ahjaa, natuke arutelust kõrvale kaldudes:
Jälgin VossenWheels videosi inspiratsiooni saamiseks ja hiljaaegu tuli üks selline ilus video ühest Teslast :)
28.12.2013 at 02:22
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
Vaatasin huvi pärast mis need aktsiad väärt on ja sa kurat mis ma nägin kui viimase viie aasta hinnagraafikut vaatasin.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=TSLA+Interactive#symbol=tsla;range=5y;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

Aastaga teinud 350% tõusu. Ma aktsiate teemal alles täielik roheline ja alles tutvun asjadega, aga see tundub ikka päris ulme olema. Kui nüüd härra Kadastiku juttu uskuda siis isegi 150 taalase tükihinna juures oleks vist tegu väärt ostuga. Muidugi aasta alguses oleks seda teind siis oleks juba praegu või sees. (aga ma kurat olen veel niivõrd roheline et ma ei tea neist aktsiatehingutest midagi, tea mis lisamaksud juurde veel käristatakse kui SEB'i kaudu usa aktsiaid ostaks :kill )


Eks ta jah ole suure ralli läbi teinud 2013 alguses kui firma raporteeris esimest korda positiivse kvartali ning autode müügi numbrid selgelt ületasid kõigi ootusi. Nüüd 2013 lõpu poole tegi aktsia läbi suuremat sorti korrektsiooni $194 -> $119 seoses meedia pideva trummilöömisega selle paari põlengu pärast, kuid $120 nivoost ta väga alla ei suut minna. Nüüd on aga positiivseid katalüste olnud mitmeid mis on aktsia juba $150 kanti tagasi toonud. Lähiajal on oodata veelgi positiivseid katalüsaatoreid nagu näiteks:

* NHTSA lõpetab ametlikult tulekahjude uurimise positiivse tulemusega (nad just andsid 2014 mudelile ka 5 tärni turva ratingu kõigis kategooriates, nad tunduks päris skisod kui nüüd ütleks, et auto pole tegelt turvaline)
* Jaanuari Detroidi autoshowl tõenäoliselt esitletakse final versiooni Model X-st mille tarned hakkavad aasta teises pooles
* Jaanuaris on samal showl ka Panasonicu mingi suur announcement plaanitud üks päev enne Tesla ettekannet
* Veebruaris tuleb 2013 Q4 raport ja mis tõenäoliselt tuleb ülimalt positiivne kuna on mitmeid indikatsioone, et Tesla on suutnud ületada tootmisnumbreid ning tõenäoliselt esitab esimest korda tellimuste numbreid Hiina kohta mis võib saada meeletuks katalüsaatoriks
* Tesla tõenäoliselt teeb suure PR teate kui Model X reserveeringute number ületab 10 000. TMC foorumi trackingu andmetel on see number ca 9500 kandis juba niiet see on tõenäoline tulema samal ajal Model X reliisiga jaanuaris.

Ehk siis ma ei imestaks kui Märtsiks oleks aktsia oma all-time-high juures tagasi niiet tubli 30% praegusest hinnast ülesse. Risk allapoole eksisteerib alati aga see alla suunas kanal on läbi murtud ning sentiment on positiivne niiet pole sugugi halb aeg aktsiaid osta :)

Ise alustasin investeerimist Teslasse kui ta oli $28 :) Kahjuks mitte selles mahus mis ma kaalusin tollal aga ei riskinud. Oleks need paarsada aktsiat ära ostnud oleks pool auto hinnast juba tasa teeninud :D
29.12.2013 at 13:07
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
quote:
Mario Kadast: Mis puudutab sees istumisse jne, siis ma korra paar olen juba korraldanud ka nn tutvumise üritusi kus lepib mingi aja kokku kus huvilised saavad autot lähemalt vaadata. Ega see aasta seda enam ei plaani teha aga ei välista, et Jaanuaris näiteks mingit sellist asja ei korralda. Aga välja hõikan selle sinna FB fännilehele niiet kel huvi võib silma peal hoida.

Ter, tule siis kevadel esimesele OpenTrackile (opentrack.tqhq.ee) ka oma autoga - saab näha kuidas ringrajal ka toimetab.




____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
29.12.2013 at 13:28
Jesper
 
Tesla Model S 2013
quote:
Lowrider: Muidugi aasta alguses oleks seda teind siis oleks juba praegu või sees.
quote:
Mario Kadast: Oleks need paarsada aktsiat ära ostnud oleks pool auto hinnast juba tasa teeninud :D
Oleks mul oskus takkajärgi tarkuse baasil aktsiaturul tehinguid teha, siis poleks mul mitte pool Teslat vaid vähemalt viis :finger

30 taala kandis oli tegemist firmaga, mis oli kätte toimetanud paarsada autot ning mille rahavarude kestvus oli kõigi märkide järgi mõõdetav pigem kuudega. Oleks võinud vabalt ka teistpidi minna, õnneks ei läinud, aga see ei olnud kaugeltki mitte mingi ulmestsenaarium sel hetkel saada oleva info baasil.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.12.2013 at 21:29 1 edit. Last edited 29.12.2013 at 21:40 by Jesper
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
Ma olin suhteliselt kindel firmas, kuid oma algses mõeldud mahus ei investeerinud. See ei tähenda, et ma üldse poleks investeerinud. Ma otsustasin riski maandada müües pute ning preemia alusel hinda vähendada. 12 kuud müüsin putte ja kordagi ei aegunud nad rahas mistõttu stocki kätte ei saanud. Seega 100% upside ei saanud, kuid päris korraliku osa sellest 500% upsidest ikka sain kätte ka ;)
29.12.2013 at 00:15
viplala
Tesla Model S 2013
Eks need aktsiad on samasugune jura nagu Forex. Elame näeme. Nagu ka valuuta turul, käivad tõusud ja langused käsikäes.

Täna on Tesla tipus, homme lömitab maas, pidutsemas mingi x tehnoloogia. Mida aeg edasi, seda vähem on asjadel jäävust ajas.

Väga kahtlane oleks momendil hõisata ja arvata, et ainult üks el.auto suudab kardinaalselt kõigutada momendi liikumise alustalasid. Täna toodab ta furoori, homme aga ükskõiksust olelusvõitlusest, ning Samsung vorbib samal ajal lendavaid taldrikuid.

Elu jookseb oma tehnoloogilise evolutsiooniga amokki hetkel. Raske on järge pidada, veelgi raskem sinna kanda kinnitada.

Me elame ikka sitaks lahedal ajal. Hoidke aga kinni ja lennake kaasa, sest see võimalus antakse ainult üks kord miljoni aasta jooksul, ning just teie, oma mõtetu 60 eluaastaga, olete valitud sellest osa võtma :)

Palju teil aega on jäänud kaifimiseks?...tik-tak, tik-tak, tik-tak...
29.12.2013 at 02:17
vvt
  
Tesla Model S 2013
Kogu häda ongi selles, et suured ja lootustandva tootega firmad on üles ehitatud ootustele, lootustele ja aktsiate hinnale õhu puhumisele.
Tegelikult tuleks luua reaalset väärtust, mitte sahkerdada ootustega (kus ohumärgi ilmumisel on tegevus sama, mis hunti haistval lambakarjal).

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
31.12.2013 at 12:02
Mario Kadast
 
Tesla Model S 2013
quote:
vvt: Kogu häda ongi selles, et suured ja lootustandva tootega firmad on üles ehitatud ootustele, lootustele ja aktsiate hinnale õhu puhumisele.
Tegelikult tuleks luua reaalset väärtust, mitte sahkerdada ootustega (kus ohumärgi ilmumisel on tegevus sama, mis hunti haistval lambakarjal).

Tõsi, samas TSLA hind ei ole väga utoopiline isegi. Kui arvestada nende senist kasvu ning reaalset finants seisu ning plaane, siis ei ole väga raske uskuda, et nad müüksid mõne aasta pärast 100 000+ autot aastas. Ja umbes seda see praegune hind arvestab. Samas ei arvestata sinna hinda sisse üldse secondary äri mis on akupakid kõikides muudes valdkondades (nagu see diil SolarCityga) ning eeldatakse, et Superlaadijaid ükski teine firma ei hakka litsenseerima. Mina pakuks, et kui nad oma massiivse võrgustiku 2-3 aasta pärast valmis saavad, siis teisedki pikamaa peale tulevad EV-d hakkavad pigem litsenseerima seda tehnoloogiat kui arendama välja oma võrgustikku või kasutama neid aeglaseid laadijaid mis teised standardid on.

Ühesõnaga TSLA küll on hetkel väga palju MoMo traderite poolt määratud, kuid nende reaalne tootmine ja müük ei ole väga utoopiliselt üle hinnatud. Ning kui nende Gen-III plaanid paika peavad ja nad suudavad 30-35k$ autoga välja tulla 2017 ning seda müüa sadades tuhandetes, siis on nende hetke aktsiahind kõvasti alahinnatud :) See ongi pigem nii, et kui tahta kõvasti teenida peaks investeerima ja hoidma miinimum 4-5 aastat Tesla aktsiaid.
31.12.2013 at 14:49
partel
  
Tesla Model S 2013
Mis kuludesse puutub, siis üldisemas mõttes oma kogemusenatukesest:

On olnud kliente, kes on püüdlikult lehekülgede kaupa exceli tabeleid teinud ja "sendi täpsusega" projekti kulu välja arvutanud.

Reaalne maailm on paraku selline, et alati on "bolt-on"'id, lahtivõtmisel ilmnenud lisavead, allhanke praagid jne.

Ehk projekti eelarve puhul peaks olema üsna konservatiivne, et alati jääks "tagataskusse" oluline varu ootamatuste jaoks.

Töökoda pole pandimaja - sel juhul ju kõik kaotavad, kliendil raha läinud, aga tulemust pole, töökojal hoiab seisev asi ruumi kinni.

Mis Teslasse/elektriautodesse puutub, siis elekter ei tule ikkagi seinast, vaid fossiilde põletamisest/tuumast/hüdrost ja see jääb nii meie päeviks.


____________________________
_
01.01.2014 at 15:24
BlueStang
 
Tesla Model S 2013
No head uut (elektri)sinise hobuse aastat!:)

Ma tegelikult olen elektriauto ja Tesla teemadele juba ammu kaasa elanud - leidsin ühest autonduse tulevikku puudutavast teemast enda 2 aastat vana postituse - ei imestaks, kui varsti oleks mõne video pealkiri selline "Electric dragster - world´s fastest."

quote:
BlueStang: nuh, ma arvan, et Tesla wifi-elekter "taasleiutatakse" ja kõik kiirendajad liigutavad masinaid elektrimootoritega - benapaagi ja akupaki asemel on suur antenn (mida kiirem masin, seda jämedam:D)
et retrom oleks, siis on pardal ka audio ja firework sisteemid

World´s fastest elecrtic dragster:

Aga asjast ka - kuna ma ka ammu juba Teslat olen teoreetilise ostumõttega kiibitsenud, siis mul Mario, sulle selline tehniline küsimus, et kuidas tagasillas need ülekanded on ja kas mingi lsd moodi asi ka seal kuskil toimetab?
Ja teine ka - et kas Teslas selle Tesla nn. "ether energy"-ga ka vaikselt tegeletakse (selle vastuse võid mulle privasse ka saata:))?



____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
01.01.2014 at 17:31 2 edits. Last edited 01.01.2014 at 17:35 by BlueStang
tqhq.ee foorum : Autod : Tesla Model S 2013   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.