register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Baeten   1 2 3 4 5  
Poster Message
Fog
 
Chevrolet Baeten
Ikkagi ei anna see timing rahu. Tundub, et tuleb "ported vacuum" otsapeale tõsta see.
Kui keerata nii, et sõites hea on, siis on idle ja mäest alla coastimine liiga varajane. Kui keerata idle heaks, siis on sõites hiline.

Minu arvutused näitavad, et hetkel on umbes 0,5 kraadi base timing kuigi peaks olema 4btdc ning:
Idle: 0,5 + 7 vac + 4,33 rpm = 11,83
Sõit: 0,5 + 2,5 vac + 21,67 rpm = 24,67

Kui tõsta vaakumi ots enne karpat ja 7 kraadi varasemaks keerata peaks tulema:
Idle: 7,5 + 0 vac + 4,33 rpm = 11,83
Sõit: 7,5 + 5 vac + 21,67 rpm = 34,17

Kas see ka BBC-le meeldib, ei tea?

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.07.2014 at 12:27
tõnisson
 
Chevrolet Baeten
Mul ei ole praegu aega süveneda aga ära kasuta sisselaske vaakumit jah.
Raske uskuda, et ta sul tühikäigul nii vähe tahab. Arvaksin, et tahab märksa varajasemaks keeramist?




____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
03.07.2014 at 15:34
Fog
 
Chevrolet Baeten
Leidsin selle enne siibrit otsa üles, kai keeratud nii, et idle kõige magusamast kohast hilisemaks 3 in/hg jagu. alla selle lõi tagasi käivitades.
Proovin kraadid kuidagi ära mõõta.

Kiskusin ühe klapikambrikaane kah maha kuna see tiksus, oligi üks nookuri mutter ennast lahti keeranud, nüüd tutkima palju preloadi peab sinna panema.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.07.2014 at 18:04
tõnisson
 
Chevrolet Baeten
Midagi on mäda.
Vaata kraadid üle.
Veendu, et märk tõele vastab, et kas tegelt ka kolb üleval on. Või pead ise märgid tegema?
Sest kui su numbrid tõesed on, siis on ebareaalne, et tagasi lööb.
Sellisel juhul viga juba starteriga seonduvas?
Pane kasvõi süütele aegrelee või kasvõi lüliti, et mootor hoo peale saada.

____________________________
446+727+Dana60
225 slant six+904+8 3/4
446+727+NP203+9 1/4+dana44
03.07.2014 at 20:47
Fog
 
Chevrolet Baeten
Pärast vaakumi muutmist pidin päris mehiselt varasemaks keerama. Arvutuslikult mingi 15 kraadi äkki isegi. Tühikäik tahabki rohkem, aga ei saa anda käivitamise pärast.
Sai kuldne kesktee nende kahe vahele, tagasi ei peksa ja tühikäik ilus aga mitte kella järgi parim.



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.07.2014 at 21:00
Fog
 
Chevrolet Baeten
Homme siis uus tripp ees ootamas, Haapsalu here we come. Ma loodan, et teel telklasse mingeid toredaid veoautosid piiravaid märke ainult pole...

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.07.2014 at 19:05
johndoe
Chevrolet Baeten
quote:
Fog: Homme siis uus tripp ees ootamas, Haapsalu here we come. Ma loodan, et teel telklasse mingeid toredaid veoautosid piiravaid märke ainult pole...

Ma ei ole juuridikas eriti pädev aga mulle räägiti veoauto juhilubade tegemisel(sõiduauto lubade koolist juba liiga kaua möödas et mäletada) et ABCDE on juhilubade katekoorjad ja NMO... on autode kategooriad. Nüüd loen et märk 313a on c-katekooria sõiduki läbisõidu keeld? Ma tegelt nagu õppisin juba selle uue seaduse ajal Ckat lubasid ja siis just rähutati seda. Lihtsalt kunagi sai otsitud et mida see märk tähendab ja kas suure matkaautoga saab sealt läbi sõita, siis probleem just kaupluse parklasse sõitmisel ja siis probleemi polnud kuna matka auto M1 vist oli ja see märk seda mäletamis mööda ei keelanud(vana LE järgi)
17.07.2014 at 19:46
kaedoo
 
Chevrolet Baeten
Kui mõtlete veoauto pildiga märki siis on vist massi järgi,üle 3,5 tonni keelatud. Võin ka eksida.
P.S. 313. Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C-kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga. Märgile kantud tonnide arvu korral ei tohi sõita ühegi nimetatud sõiduki ega autorongiga, mille veduk on üks neist, kui registrimass ületab selle arvu.
17.07.2014 at 20:42
Fog
 
Chevrolet Baeten
Juriidikud sellised, kõigepealt peab turvadele tõestama et BB vahel on:P

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.07.2014 at 21:14
johndoe
Chevrolet Baeten
C-kat. sõiduk? autodokumentides C-Kat? pigem seal N või M numbriga. 313 märk oli varem ka ülemiste keskuse parklas ees ja siis ei ole sinna suurema ameerikasega asja mis üle 3,5 tonni on sest vajab C lubasid.
18.07.2014 at 06:38
Fog
 
Chevrolet Baeten
Haapsalus käidud, ning mootoripool hakkab iseloomu näitama.

Esiteks sõi ta jagaja hammasratta ära. Pärast suurt sebimist saime Erkki käest uue läbi kellegi hea inimese, kes kätte toimetas Ääsmäele.
Aga kahjuks ei sobinud, jagaja võll oli jämedam bussil.
Siis Vol.2. ja tänu Veljole sai terve uus jagaja hangitud Us-Partsist ning kohale ta jõudis kiirkullerile kohase Viperiga.
Hunnik sebimist jagaja enamvähem õigesse kohta saamiseks et tööle saada ning sõit võis jätkuda.

Tagasitulles hakkas järsku sisselaskesse tagasi lööma, mõtlesin et nüüd on nukaküljes olev jagajat vedav hammakas viimastel hingetõmmetel kuid võta näpust. #6 silindri küünlajuhtme eemaldammine tõi selguse, et seal sisselaskeklapp küll enam ei sulgu.
Suvaline küünal suvalise juhtmega jagaja külge ning see #6 ilma juhtmeta 7 silindri peal 40-ga me lõpuks koju jõudsime.

Igatahes tuleb selle kolakaga nüüd midagi tõsisemat ette võtta.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
21.07.2014 at 09:42
Fog
 
Chevrolet Baeten
1 kõver tõukurvarras
1 pooleks tõukurvarras
1 stoppersplindita, läbivajuv ja nõgus tõukur
1 nõgus + läbivajuv tõukur
4 läbivajuvat tõukurit

jagaja hammakas oli okei, ehk cam-i oma peaks enam-vähem olema.

Mis nüüd edasi?

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
21.07.2014 at 22:21 1 edit. Last edited 21.07.2014 at 22:21 by Fog
DevilDeVille
  
Chevrolet Baeten
quote:
Fog: Mis nüüd edasi?

a) Indenor ja 2 kasti Saku Heledat :P
b) LSx
c) Volvo TD40 adapterkitiga, eeldusel, et seoses ninaveoga on ruumi


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
21.07.2014 at 22:35
Fog
 
Chevrolet Baeten
quote:
DevilDeVille:
quote:
Fog: Mis nüüd edasi?

a) Indenor ja 2 kasti Saku Heledat :P
b) LSx
c) Volvo TD40 adapterkitiga, eeldusel, et seoses ninaveoga on ruumi

Millise sa reedeks vahele paned kui Pärnusse vaja etapile minna on?

Ehk siis mis mu optionid on, elulooma vaja 1200km jaoks enne talve.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
21.07.2014 at 22:42
kaedoo
 
Chevrolet Baeten
M.A.N neljapütane( vist 4,5 L) 140-180 hp mootor vahele aretada, kütust kulub talvel linnas ca 21 l/100 km kohta. Olen sellega ligi 7 tonni ära vedanud + auto oma 5.
21.07.2014 at 22:44
DevilDeVille
  
Chevrolet Baeten
quote:
Fog: Ehk siis mis mu optionid on, elulooma vaja 1200km jaoks enne talve.

Suureplokisevi tehaselaadseid pulkasid võiks vähemalt teoreetiliselt Erkki käest küsida?


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
21.07.2014 at 22:48
Fog
 
Chevrolet Baeten
quote:
DevilDeVille:
quote:
Fog: Ehk siis mis mu optionid on, elulooma vaja 1200km jaoks enne talve.

Suureplokisevi tehaselaadseid pulkasid võiks vähemalt teoreetiliselt Erkki käest küsida?

Küsimus ongi, mis pulkud vahetamist vajavad, homme poode mööda kolama ja Erkki juurest ilmselt kah läbi.
Lifterid, tõukurid, tihendisari, pann maha jne nagunii, aga kas nukk veab välja? On teine ilmselt "crowned" nüüd


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
21.07.2014 at 22:53
Fog
 
Chevrolet Baeten
24 tundi hiljem on mootor taas ühes tükis ning ka peaaegu käib, kuna kell hiline siis pikalt ei hakanud pusima enam.
6-7 pütisena paika keeratud idle 8 pütiga muutus maru kõrgeks igatahes.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
22.07.2014 at 23:21
Fog
 
Chevrolet Baeten
Natuke täpsemalt siis,

2 nukki on ilmselt võllil oma ergsust kaotanud ja pikka pidu ei ole.
Erkki käest sain kasutatud komplektid tõukureid ja vardaid, ning sisse nad läksid. Vastu + tiir peale.
Partsust tihendid, küünlad ja kõik kokku.
Õlifilter oli veel müsteerium kuna see mingi hollandlaste aretus, kuid läks lausa nii hästi, et tegemist oli wix-i 51191 analoogiga (mann 940/25) millel kõik parameetrid samad redelil kasutatava 51515-ga mida mul kohe käepärast võtta oli. Nagu ka 20w50 õli.
Kokku ta sai, jagaja umbes õigeks ning käima ta läks. Aga käima ei jäänud. Ilmselt on veel miskit prahti kuskil karpa poolepeal nüüd lendu tõusnud, kuna see koos sisselaskega tagurpidi oli tihendite eemaldamisel.

Peab täna õhtul veel tutkima seda. Reedene Pärnu minek on peaaegu ukseees.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
23.07.2014 at 13:21
DevilDeVille
  
Chevrolet Baeten
Progress missugune. Erkkit pidasingi just selles võtmes silmas, et kuna ta neid suureplokisevisid omajagu ehitanud, siis teoorias peaks tehasepulgad ju koguaeg ülejääma. Ja kui korralikud, siis ära ei visata. Enihau, mis ma siin ikka targutan, edu ja jaksu ja pikka meelt!

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
23.07.2014 at 17:20
Fog
 
Chevrolet Baeten
quote:
DevilDeVille: Progress missugune. Erkkit pidasingi just selles võtmes silmas, et kuna ta neid suureplokisevisid omajagu ehitanud, siis teoorias peaks tehasepulgad ju koguaeg ülejääma. Ja kui korralikud, siis ära ei visata. Enihau, mis ma siin ikka targutan, edu ja jaksu ja pikka meelt!
Juba käib nagu kellavärk, secondaryde bowl ujutas nagu alati, panin need pimedaks kuna enivei primarytest küll ning ihana.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
23.07.2014 at 17:39
Fog
 
Chevrolet Baeten
Kui kellelgi on head mõtet mis sinna aitevahele talvel toppida, siis kuulaks hea meelega. Indenori jätaks vahele;)
Point selles, et sajaga sõites peaks umbes 80kw@2400 välja tulema, ning seda 6.2D näituseks ei paku. Kasti vahetada ei anna, ehk TH400 chevy bolt pattern peab püsima.

Mitte ühtegi head varianti pole, Cumminsi adapter maksab miljoni, rääkimata mootorist.

Kas LS perekonnast mõni bensukas või esimese aasta 6.5TD(mehaanilise pumbaga) tunduvad hetkel optionid olema. Või siis BB üle käia ja koos pritsega tagasi istutada.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.08.2014 at 21:53 1 edit. Last edited 03.08.2014 at 21:54 by Fog
DevilDeVille
  
Chevrolet Baeten
TD40 - pole sellest asisemat veel kohatud.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
03.08.2014 at 23:38
Astro SS
Chevrolet Baeten
Cummins adapter koos hoorattaga maksab ca $150 ja on saadaval kasutatuna kui lihtsalt oskad vaadata.

4 pütine Cummins ja TH400 on tehasest tulnud komplekt.

6 putiseid on ka hea hinnaga saadaval, peab lihtsalt tead,a kust otsida , Dodge Ram versioonidnon tõesti kallid aga sul ei ole vaja tuunimissõbralikku küttesüsteemi...

Palju mootori vahetuse eelarve on?


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
04.08.2014 at 06:42
PlyVal64
Chevrolet Baeten
Cumminsid on muidugi raua jaoks klassika aga üks kuratlikult hea õlipõletaja on Disco I kapoti alt saada: too 90kW 2,5 TDi (mitte 102 kW TD5!), mis on reaalselt ökonoomne ja reaalselt jõhkra veovõimega ning ei ole üldse lagunemisaldis. Äkki on katla mudeliks 300tdi. Kui tõesti seda katelt plaanida, võib isegi ühe lagunenud vahekastiga isendiga äkki aidata... katel heas korras ja viimati kulutas koos rauakäruga (700-800 kilo sabas) töristades trassil 9-10 toobi vahele. Karta on, et sõber ei plaani seda enam reanimeerida - seisab juba üle aasta.
Edit: muidugi on ka kodumaine LR temaatika heaste leitav, siis siin üks põhjalik jutt 200/300 kateldest rahvusvahelises keeles. Kuna on kõiuke muud kui "sport"mootor, siis selle tühipöördest algav metsik torque peaks Baeteni-sugusele veoloomale just see õige asi olema oma karakteristikult. Ning vedada jaksab see katel discokerasse mähituna ulmeliselt: tonnides kaaluv söödakäru sabas lohistab toda kasvõi läbi muda, kuniks rehvid peavad.
04.08.2014 at 09:22 1 edit. Last edited 04.08.2014 at 10:01 by PlyVal64
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevrolet Baeten   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.