register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 16 17 18 19 20 21 22  
Poster Message
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=771543&start=1025
ja
https://www.facebook.com/groups/ezduni/posts/1800328296820702/

Gaasiabi mingit jama teinud mingile kliendile, endal nendega kõik õnneks hästi läinud.
Gaznet tundub pädevam koht selle asja järgi
30.08.2021 at 10:50 3 edits. Last edited 30.08.2021 at 13:04 by tkt234
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
tkt234:
Gaznet tundub pädevam koht selle asja järgi
:D :D :D
03.09.2021 at 00:41
boatservice
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ramman:
quote:
boatservice: Käid tihti TLN-Tartu vahel tõstukiga, 80-90kmh ? Käru ka vead vahel tõstukiga ?
Ega tõstukil ja RAM-il erilist vahet polem, mõlemal ju 4 ratast :)))
Kulla sõbrake, 80-90 kmh maanteel on väga ilus ja rahulik kulgemine. Tõstukitel on tihti kaks juhti peal, osades ettevõtetes ka kolm vahetust. Mootor jahtub maha vaid siis, kui tehakse hooldust. Muul ajal on tuli torus kogu aeg. Koormus on tsükliline ja rasket kaupa vedades teeb mootor korralikult tööd, mitte ei kulge kerge koormusega. Kas oled näinud mõnda tõstukijuhti, kes ei lase igal võimalusel gaas põhjas? Ma tean ainult paari sellist. Lisaks veel mootori töötingimused, mis on autol ja tõstuki võrreldamatud. Auto mootor on kapoti all puhas, hea õhuvahetusega ja üsnagi ühtlase koormusega. Tõstuki mootor on üsnagi vaese õhuvahetusega kapoti all, enamuse ajast metsiku tolmu ja pasakorra all, koormus on tsükliline ja sõltuvalt juhist gaas põhjas või natuke vähem põhjas.
Julgeks kindlalt väita, et sa praegu haugud vale puu all. Üle 13 aasta juba selles maailmas sees ja tean, mida räägin.

Tuleb siis teha tõstukiga pidulik testsõit käruga, marsruut võiks olla Luke - Leedu - Elva - Peedu ???
Ja RAM-i viime tolmusele laoplatsile tiksuma testimiseks

Gaasikulud minu poolt ja sõidu lõpuks siis selgus majas :)

Tõstuk vs. auto võrdlus oleks sama, et mul on gaasipliit olnud kodus 30a :)))



____________________________
Dodge Ram 2500 Hemi
Lincoln Town Car 1997
Cadillac DeVille Coupe 71
Mustang GT 2005
Opel Olympia 1936
KRAZ 255
URAL 375
ZIL 157
09.09.2021 at 07:53
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
Olerex bolt soodustus on hea asi, eile tankisin Tln-s Olerex tanklas 0,699 eur/l LPG posti peal aga soodustusega(ID kaardi abil) saab -15 senti lausa, LPG liitri hinnaks tuleb 0,549 eur/l
09.09.2021 at 23:25 2 edits. Last edited 09.09.2021 at 23:29 by tkt234
desiderii
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Gaznet vs Gaasiabi teemal olen ma oma Lincolni puhul parima tulemuse saanud nii, et Gaznet paigaldab, hooldab ja remondib ja kui on mingi väga ulatuslik juppide vahetus, siis Gaasiabi kontrollib üle ja seadistab.

Põhjus see, et pärast seda, kui 8a hooldamata gaasiseadmega Lincoln Mark 8 Gaznetti viisin ja seal peaaegu kõik peale paagi ära vahetati, siis mingi aeg sõitsin, väga õnnelik ei olnud ja viisin vahelduseks Gaasiabisse, kes AmeerikaAuto Ram-e gaasitab. Seal vaatas tehnik kapoti alla ja ütles, et kõik on ok, aga reduktor on küll selline, mis 1.6L mootorile mõeldud, mitte 4.6 V8-le. Ning selgitas juurde, et gaas põleb küll kõrgemal temperatuuril kui bensiin, kuid ainult ideaalse segu tingimustes, kui aga segu rikkana hoida on temperatuur madalam ja pole mingit ohtu. Samuti seadistas gaasiseadme nii, et miskine 4500 pöördest alates lülitab märkamatult bensiinile üle. Sest ajast on elu gaasiseadmega lill olnud.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
24.09.2021 at 08:38
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
desiderii: Seal vaatas tehnik kapoti alla ja ütles, et kõik on ok, aga reduktor on küll selline, mis 1.6L mootorile mõeldud, mitte 4.6 V8-le.
:D :D Äkki avaldasid soovi eriti ökölt sõita?

quote:
desiderii:Samuti seadistas gaasiseadme nii, et miskine 4500 pöördest alates lülitab märkamatult bensiinile üle. Sest ajast on elu gaasiseadmega lill olnud.
Mina lasin selle 3800 peale alla tuua, peale mõningaid katsetusi ja reaalses elus proovimisi. Seda vaja kui 6-dalt 4+ peale alla tuleb kui pedaal põhja poole suruda ja vaja mööda nobedalt minna. Tavatingimustes tänaval ja trassil üle 3000 naljalt ikka ei lähe aga kui on vaja kiirendust ja täisvõimsust siis on hea, kui see varem sul saadaval on.
24.09.2021 at 16:04
ivoalaska
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Ei viitsi 20 lehte teksti läbi lugeda aga kes siis ikkagi on Tallinna parim gaasitaja? Puht praktiline küsimus, kuna plaan ühele masinale see seadeldis paigaldada.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
24.09.2021 at 18:34
desiderii
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
desiderii: Seal vaatas tehnik kapoti alla ja ütles, et kõik on ok, aga reduktor on küll selline, mis 1.6L mootorile mõeldud, mitte 4.6 V8-le.
:D :D Äkki avaldasid soovi eriti ökölt sõita?
Autole oli kunagi 2008-09 Gaznetis gaasiseade pandud, aga eelmine omanik enne mind teadis ise midagi LPG seadmetest (vist) ja hooldas seda ise vastavalt viitsimisele ja teadmistele. Kui mina selle 2017 Gaznetti viisin, sest 5min enne gaasile ümberlülitamist lõi salongi gaasi lõhna, imestati, et see 8+aastat vana kompott üldse töötas.

quote:
dodge525:
quote:
desiderii:Samuti seadistas gaasiseadme nii, et miskine 4500 pöördest alates lülitab märkamatult bensiinile üle. Sest ajast on elu gaasiseadmega lill olnud.
Mina lasin selle 3800 peale alla tuua, peale mõningaid katsetusi ja reaalses elus proovimisi. Seda vaja kui 6-dalt 4+ peale alla tuleb kui pedaal põhja poole suruda ja vaja mööda nobedalt minna. Tavatingimustes tänaval ja trassil üle 3000 naljalt ikka ei lähe aga kui on vaja kiirendust ja täisvõimsust siis on hea, kui see varem sul saadaval on.

Mul oli ka proovimisi, enne seda seadistust oli nii, et ca 5000 pöörde juures jäi mootor gaasinälga kui just paak pilgeni täis polnud, poos mootori kinni ja siis lülitas hoobilt gaasiseadme välja ja tagasi bensiinile, et siis 6000ni käia. Ei olnud hea ei liiklusohutuslikult ega arvatavasti ka mootorile.

Aga praegu on hea. Autol on läbisõitu kuskil 270 000 miili, gaasiga sõitnud 12-13a. Alumiiniumplokk, alumiiniumkaaned ja midagi pole veel ära põlenud.

____________________________
kirjanik
97' Expedition, unistuste auto.
ex 94' Seville STS
ex 97' Mark VIII
25.09.2021 at 13:21
gretzky
 
Moderator
Autogaas: :) või :( vol 2
Minu suhtlus, kogemus gaasitajatega on päris tore. Kuna mul paagist kõik juhtmed lahti (paak tagavara ratta asemel), hr Rommel oma 4x4 metsa sõitudega, my äää :)
Esimene popular vend ütles (nimesid ei nimeta) "vsjo propala" rebuild kisub 1800 kanti kui sedagi jätkub.
Lõpuks küsisin ,et kas peaks amorte ka vahetama, selle pärasta ?
Mõtisklesime oma vennaga ja tuttava spetsiaga, proovisime testriga solenoide, sügasime kukalt kuidas ja mis voolud liiguvad ja siis, järsku kõik toimis! Nüüd gaasitan loodust 5.7'ga.
Klapid ja muu teema jääb siis kogemuseks, aga samas, miks peaks usa raud nii s.. olema :) 160t miili ja arvata võib ,et vähemalt pool LPG gaasiga.
Samas tundub ,et gaasiga mootor töötab ühtlasemalt, ei "rõmise" nii väga. Jah, minu kõige suurem aparaat, on rahaliselt praegalt kõige ökom.
Ps Ootan siis apple toodangut , saab ehk kulud alla :smokin

____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
26.09.2021 at 22:04 2 edits. Last edited 01.10.2021 at 22:52 by gretzky (Moderator)
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
gretzky: Esimene popular vend ütles (nimesid ei nimeta) "vsjo propala" rebuild kisub 1800 kanti kui sedagi jätkub.

Miks peaks peerumaailma kompetentne autoriteet jääma saladuseks? Las ka laiem avalikkus tutvub tubli inimesega ;)


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
26.09.2021 at 22:47
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
Täna siis Laagri Alexelas CNG hind 1,51 eur kg, eile oli 1,099 eur kg.
Mis toimub? Nüüd on üldse koige odavam kütus LPG ju!?
01.10.2021 at 11:05
wax
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Eks CNG ole juba tükk aega väljasurevate nähtuste nimekirjas. Autotootjate põhiaur läheb ikkagi elektri suunas, ja nüüd siis maagaasi müüjad üritavad veel viimast võtta kuni neid CNG-autosid veel eksisteerib :)
06.10.2021 at 08:36
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
wax: Eks CNG ole juba tükk aega väljasurevate nähtuste nimekirjas. Autotootjate põhiaur läheb ikkagi elektri suunas, ja nüüd siis maagaasi müüjad üritavad veel viimast võtta kuni neid CNG-autosid veel eksisteerib :)

See on ju ebaõiglane CNG tarbijate suhtes! Nüüd siis on minul odavam sõita LPG-ga kui CNG-ga praegu tundub! 2 aastat tagasi mõtlesin et tegin vale valiku kui lasin LPG seadme paigaldada aasta 2016 Detsembris. Aga nüüd tundub et päris vale valik see ei olnudgi sest CNG hind on hüppeliselt tõusnud see aasta! Kõige odavam ma mäletan CNG hind oli 0,399 eur/kg Olerex-s Peterburi mnt-l ja Alexelas Peterburi mint-l Tln-s. Gazland Alexela sooduskaardiga jätkuvalt 0,599 eur/l. Kõigele lisaks on kõikide teiste kütuste (CNG, bensiin ja diisel) hinnad see aasta tõusnud rohkem kui LPG hind(kui arvestada et hetkel kuidagi ikka on võimalik osta LPG-d 0,599 eur/l).
11.10.2021 at 19:42
ERAK
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
tkt234: Täna siis Laagri Alexelas CNG hind 1,51 eur kg, eile oli 1,099 eur kg.
Mis toimub? Nüüd on üldse koige odavam kütus LPG ju!?

On veel hullemat CNG hinda nähtud. Poeg mul ostis säästmise eesmärgil endale mõni kuu tagasi 2019' CNG auto, kuna tal tuleb aastane läbisõit üsna suur, niipalju siis säästmisest.
:/


____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
11.10.2021 at 23:48
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ERAK:
On veel hullemat CNG hinda nähtud. Poeg mul ostis säästmise eesmärgil endale mõni kuu tagasi 2019' CNG auto, kuna tal tuleb aastane läbisõit üsna suur, niipalju siis säästmisest.
:/

Täpselt sama juttu rääkis täna Gaznetis üks tüüp :D
11.10.2021 at 01:06
ramman
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
boatservice:
quote:
ramman:
quote:
boatservice: Käid tihti TLN-Tartu vahel tõstukiga, 80-90kmh ? Käru ka vead vahel tõstukiga ?
Ega tõstukil ja RAM-il erilist vahet polem, mõlemal ju 4 ratast :)))
Kulla sõbrake, 80-90 kmh maanteel on väga ilus ja rahulik kulgemine. Tõstukitel on tihti kaks juhti peal, osades ettevõtetes ka kolm vahetust. Mootor jahtub maha vaid siis, kui tehakse hooldust. Muul ajal on tuli torus kogu aeg. Koormus on tsükliline ja rasket kaupa vedades teeb mootor korralikult tööd, mitte ei kulge kerge koormusega. Kas oled näinud mõnda tõstukijuhti, kes ei lase igal võimalusel gaas põhjas? Ma tean ainult paari sellist. Lisaks veel mootori töötingimused, mis on autol ja tõstuki võrreldamatud. Auto mootor on kapoti all puhas, hea õhuvahetusega ja üsnagi ühtlase koormusega. Tõstuki mootor on üsnagi vaese õhuvahetusega kapoti all, enamuse ajast metsiku tolmu ja pasakorra all, koormus on tsükliline ja sõltuvalt juhist gaas põhjas või natuke vähem põhjas.
Julgeks kindlalt väita, et sa praegu haugud vale puu all. Üle 13 aasta juba selles maailmas sees ja tean, mida räägin.

Tuleb siis teha tõstukiga pidulik testsõit käruga, marsruut võiks olla Luke - Leedu - Elva - Peedu ???
Ja RAM-i viime tolmusele laoplatsile tiksuma testimiseks

Gaasikulud minu poolt ja sõidu lõpuks siis selgus majas :)

Tõstuk vs. auto võrdlus oleks sama, et mul on gaasipliit olnud kodus 30a :)))


Sa lihtsalt ei taha aru saada. Tõstuk vs auto ei kõlba võrrelda, kui neil on sama mootor? Ma pole kuskilt otsast rääkinud laoplatsil tiksumisest, reisi pikkusest ei sõltu siin mitte midagi. Kui päev otsa pidevat koormust praktiliselt põhjagaasiga on sinu arust lihtsalt tiksumine, siis las olla.


____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
12.10.2021 at 17:43
ivoalaska
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Kuna igapäevased läbisõidud suurenesid lasin SRX-ile gaasiseadme panna. Paigaldati Gazlandis ja hetkel rahul. Samas tekkis küsimus, kus kohast oleks võimalik saada Olerexi sooduskaart (tava sooduskaart nagu aru sain väga suurt allahindlust gaasile ei anna???). Alexela oma andis Gazland kaasa aga Olerexi oma neil ei olnud.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
14.11.2021 at 12:54
ramman
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ivoalaska: Kuna igapäevased läbisõidud suurenesid lasin SRX-ile gaasiseadme panna. Paigaldati Gazlandis ja hetkel rahul. Samas tekkis küsimus, kus kohast oleks võimalik saada Olerexi sooduskaart (tava sooduskaart nagu aru sain väga suurt allahindlust gaasile ei anna???). Alexela oma andis Gazland kaasa aga Olerexi oma neil ei olnud.
Olerexi hinnapoliitika tundub üsna jäik olevat. Neilt saad heal juhul mõne sendi soodustust. Mulle andis Lev Autogaas kaasa Alexela kaardi ja see teeb LPG gaasi postihinnast -14 senti liitri peale. Ei ole siiani muud alternatiivi otsinud ka, Alexela tanklaid jagub minu marsruutite peale piisavalt.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
14.11.2021 at 16:43
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Olerexist on mõistlik küsida kehale kreditka.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
14.11.2021 at 19:44
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ivoalaska: Kuna igapäevased läbisõidud suurenesid lasin SRX-ile gaasiseadme panna. Paigaldati Gazlandis ja hetkel rahul. Samas tekkis küsimus, kus kohast oleks võimalik saada Olerexi sooduskaart (tava sooduskaart nagu aru sain väga suurt allahindlust gaasile ei anna???). Alexela oma andis Gazland kaasa aga Olerexi oma neil ei olnud.

Pärnu LPG seadme paigaldajalt peaks saama kui g.seadme hoolduse nende juures teed. Ma sain eelmise aasta alguses. Carwizard vist oli koha nimi kui ma õigesti mäletan.
26.11.2021 at 09:42
MRT00
Autogaas: :) või :( vol 2
Mulle gaznetist anti mõlemad aga ega hind on ikka enamasti sama. Praegu mõlemaga 0.699
08.12.2021 at 16:22
matu1988
 
Autogaas: :) või :( vol 2
nii olen ka nüüd ise sunniviisiliselt gaasi auto kasutaja(töö auto) nimelt külmadega tekkis küsimus
auto enne kui selle soetasime käis gaasi seadme hoolduses ja peaks nagu kõik korras olema
aga hommikuti täheldan seda et kui mootor külm (seade pidi aktiveeruma kui mootori temp on 40 kraadi)
kuid ta lülitub kaasile siis ümber ja hakkab turtsuma ja pöörded kõikuma ja viskab ka gaasi haisu salongi
kui lasen mootoril rohkem soeneda siis on ok

et mis temp peaks päriselt olema et ta gaasile ümber lülituks ja ei tõrguks

seade on mingi PRINGS
ja pärnu gaznetis hooldatud

äkki oskab keegi nõu anda et kuidas päriselt peaks asi toimima ja kuidas teil toimib?

muidu on hea ja öko pill töö autoks
skoda praktik 1.2 bensukas
gaasi paak ka mingi 125l
peal


____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
28.01.2022 at 19:25
franz125
Autogaas: :) või :( vol 2
Seade vist ikka Prinzi nimeline.Mul Van lülitub gaasile 35c peal ei turtsu ei plärtsu.See et käis hoolduses ei taga midagi,vaevalt nad peale hooldust külmaks lasid ja uuesti käivitasid ning soojaks käiasid.Vaata voolikud üle kui gaasi lebra sisse tuleb.
28.01.2022 at 20:02 1 edit. Last edited 28.01.2022 at 20:02 by franz125
igiliikur
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
matu1988: nii olen ka nüüd ise sunniviisiliselt gaasi auto kasutaja(töö auto) nimelt külmadega tekkis küsimus
auto enne kui selle soetasime käis gaasi seadme hoolduses ja peaks nagu kõik korras olema
aga hommikuti täheldan seda et kui mootor külm (seade pidi aktiveeruma kui mootori temp on 40 kraadi)
kuid ta lülitub kaasile siis ümber ja hakkab turtsuma ja pöörded kõikuma ja viskab ka gaasi haisu salongi
kui lasen mootoril rohkem soeneda siis on ok
et mis temp peaks päriselt olema et ta gaasile ümber lülituks ja ei tõrguks
seade on mingi PRINGS
ja pärnu gaznetis hooldatud
äkki oskab keegi nõu anda et kuidas päriselt peaks asi toimima ja kuidas teil toimib?

Prints on muidu üsna kallis, aga kvaliteetne. Ilmselt on valesti seadistatud ikkagi selle mootori jaoks. Ma huvi pärast olen proovinud ka 20 kraadiga lülitamist vs 45 kraadi, vahet polnud. Võib-olla tõesti oleneb mootorist.

____________________________
Pontiac Firebird 350 -89
Chevy Avalanche -11
29.01.2022 at 16:49
matu1988
 
Autogaas: :) või :( vol 2
peabki uuesti aja kirja panema ja laskma üle vaadata
need seadistused
eks annan jooksvalt teada kuidas asjad edenevad

____________________________
chevi van G20 5.7 smallblock 1988
Subaru forester xt 2.5 turbo
skoda praktik(töö auto)
CB kanal 8am kutsung MATU

http://www.s-tuning.ee
http://www.rodzu-ranzo.ee
http://www.kardaan.ee
29.01.2022 at 17:41
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 16 17 18 19 20 21 22  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.