register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
supp
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
hunt: Küsilause gaasiautodega sõitjatele :

... lugupeetud gaasipaigaldaja arvas, et +20 ongi normaalne
no suhteline mõiste, hummeriga oleks rahul, renault twingoga vist mitte :D
aga sa anna teada, mis autoga tegu, mis mootor ja kes paigaldaja oli, muidu selline "naised saunas rääkisid"- tahaks ka infot saada. Ise plaanis üks masin ära gaasitada ja olen nõus ka oma "kadalipu" siia üles panema, nii umbes nagu päeviku kujul.

ma enda 5,0l v8 üritan praega loomkatseid teha, aga hetkel ootan mingit varuosa gaasimeeste käest juba pikalt, seega linnas sõidan suuremaltjaokt bensuga, aga esialgsed tulemused on: pikk tee maanteel ainult gaas 5-6l/100km ja linnas (kõlbistades bens-gaas-bens) 11l/100km, kui raha üle arvestada bensu kulusse
massin caprice 91a
21.10.2014 at 21:09
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Oleneb autost ja mootorist ja ka töömahust.
Omade autode peal mõõtmisi tehes võtab keskmiselt ca 15-20% rohkem gaasi.

Mida väiksem mootor, seda rohkem gaasi tarbib, näitab minu isiklik kogemus. 1.8 mootor võttis küll jubedalt palju.

Eks selge on see, et LPG põlemisväärtus on madalam võrreldes bensiiniga, võtame tavapärase 95 oktaaniga.

Aga lubatud "kuni 10% rohkem gaasikulu võrreldes bensiiniga" pole ma veel kohanud, pigem võtab ikka rohkem. Ei ole näinud maagilisi numbreid ise paigaldades ega ka teistes firmades paigaldatud autodega.

Aga hinnavahe on siiski päris suur.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
21.10.2014 at 21:11
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
supp:
quote:
dodge525:
quote:
hunt: Küsilause gaasiautodega sõitjatele :

... lugupeetud gaasipaigaldaja arvas, et +20 ongi normaalne
no suhteline mõiste, hummeriga oleks rahul, renault twingoga vist mitte :D
aga sa anna teada, mis autoga tegu, mis mootor ja kes paigaldaja oli, muidu selline "naised saunas rääkisid"- tahaks ka infot saada. Ise plaanis üks masin ära gaasitada ja olen nõus ka oma "kadalipu" siia üles panema, nii umbes nagu päeviku kujul.

ma enda 5,0l v8 üritan praega loomkatseid teha, aga hetkel ootan mingit varuosa gaasimeeste käest juba pikalt, seega linnas sõidan suuremaltjaokt bensuga, aga esialgsed tulemused on: pikk tee maanteel ainult gaas 5-6l/100km ja linnas (kõlbistades bens-gaas-bens) 11l/100km, kui raha üle arvestada bensu kulusse
massin caprice 91a

Tundub huvitav..... mis su auto kulu tehaseandmete järgi on?
Ma alguses vaatasin, et mingi viimase malli mootor, et nii ökonoomne.
5-6l võtab tavaliselt 1.5t kaaluv 1.6-liitrine esiveduline.

Edit: Guugeldasin ise ja maanteel sain sinu auto kuluks 23mpg ehk 10.2 l/100km. Linnas ~15mpg. Seda siis bensiiniga. Gaasiga kulu kindlasti suurem.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
21.10.2014 at 21:16 1 edit. Last edited 21.10.2014 at 21:20 by hents99
hunt
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99: Oleneb autost ja mootorist ja ka töömahust.
Omade autode peal mõõtmisi tehes võtab keskmiselt ca 15-20% rohkem gaasi.

Mida väiksem mootor, seda rohkem gaasi tarbib, näitab minu isiklik kogemus. 1.8 mootor võttis küll jubedalt palju.

Eks selge on see, et LPG põlemisväärtus on madalam võrreldes bensiiniga, võtame tavapärase 95 oktaaniga.

Aga lubatud "kuni 10% rohkem gaasikulu võrreldes bensiiniga" pole ma veel kohanud, pigem võtab ikka rohkem. Ei ole näinud maagilisi numbreid ise paigaldades ega ka teistes firmades paigaldatud autodega.

Aga hinnavahe on siiski päris suur.

Mul on ka 1 siia foorumisse mittekuuluv 1,8 ärakompressordatud saksakeelne liiklusvahend.Mina julgeks pakkuda miskit 30+% läheb gaasi rohkem.
* gaasiseade suht uus
* kallitest juppidest
* siinne diagnostika näitas et kõik väga OK

Loomkatsed kestavad ...


____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
21.10.2014 at 22:02
supp
Autogaas: :) või :( vol 2
gaasiga peaks olema kulu suurem aga gaas on odavam, mõlemad kulud olen saanud 500km läbimisel, maantee oli konkreetselt paak täis ja siis 500 km sõitu ja gaasi läks 50l + tiba bensu ca 5l, linna bensu oma on suike rahaline arvestus ehk kui palju bensu olen ostnud 500km läbimiseks + 50l gaasi, samas rehv on ka standardist laiem, ehk originaalis peaks olema 215 mul 235mm, töökaaslasel kes igapäev pikkaotsa sõidab viskas 215nelt 205 peale minek 3,3l voyageril miinus 1-1,5 l bensu kulu alla

et maailm püsiks tasakaalus on mu teine igapäeva sõiduk 700kg 1,1l bensu pealt sõitev motoga itaalane, ja selle küttekulu linnas on suvel 6l ja paksu lumega tallinas 7,5/100, maanteel 5l
21.10.2014 at 22:04 3 edits. Last edited 21.10.2014 at 22:09 by supp
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
supp: töökaaslasel kes igapäev pikkaotsa sõidab viskas 215nelt 205 peale minek 3,3l voyageril miinus 1-1,5 l bensu kulu alla
kui veel rõhku rehvi nats rohkem sisse lööks siis saaks veel 0,5-0,7 alla. See on tõestatud fakt aga soovitatav oleks siis kasutada mitte 50,55 profiiliga rehve vaid ikka 65,75 profiili.

quote:
supp:et maailm püsiks tasakaalus on mu teine igapäeva sõiduk 700kg 1,1l bensu pealt sõitev motoga itaalane, ja selle küttekulu linnas on suvel 6l ja paksu lumega tallinas 7,5/100, maanteel 5l
no minul on veel ekstreemsem tasakaaluhoidja- ainult 3 silindrit ja 800 kuupi sentimeetreid.
21.10.2014 at 22:56
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99: Oleneb autost ja mootorist ja ka töömahust.
Aga lubatud "kuni 10% rohkem gaasikulu võrreldes bensiiniga" pole ma veel kohanud, pigem võtab ikka rohkem. Ei ole näinud maagilisi numbreid ise paigaldades ega ka teistes firmades paigaldatud autodega.
Poeta täpsemalt, mis gaasiseadmeid paigaldate, palju masinaid on tehtud ja palju neid ookeani tagant on?
21.10.2014 at 23:09
franz125
Autogaas: :) või :( vol 2
Oma G10 kõrge Van-ga 4,3L konega keskmine gaasi kulu 15,5-16 l/100km bensu kohta ei oska öelda pole loomkatseid teinud.
22.10.2014 at 09:18
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
hents99: Oleneb autost ja mootorist ja ka töömahust.
Aga lubatud "kuni 10% rohkem gaasikulu võrreldes bensiiniga" pole ma veel kohanud, pigem võtab ikka rohkem. Ei ole näinud maagilisi numbreid ise paigaldades ega ka teistes firmades paigaldatud autodega.
Poeta täpsemalt, mis gaasiseadmeid paigaldate, palju masinaid on tehtud ja palju neid ookeani tagant on?


Peast enam arvu ei mäleta. Enamus on meerika masinad. Siitpoolt lompi on enamus Mersud.

Erinevaid seadmeid olen kasutanud, st juhtmooduleid. Hana pihustid, Tomasetto või Magic aurustid.

Põhitööna seda ei tee, pigem hobikorras ja tutvusringkonnale, sest tasu sellise töö eest vs töö maht pole kuigi suur.


Segu kontrollin ja häälestan lairiba lambdaga. Gaasi laristamist ei toimu, isegi põhjagaasiga ei rikasta gaasiga segu niivõrd palju kui seda on vaja teha bensiiniga, ikkagi on kulu juppmaad suurem.

Efekti annab muidugi 2 erineva süütetabeli kasutamine. Bensiini ja LPG jaoks oma. Siis saab vahe paremaks, aga mingit müstilist võitu pole veel saanud. See eeldab programmeeritavat aju, mida ma oma autode puhul kasutan.

.....Kah loomkatsed käivad....

Varsti proovin ka DIY CNG installi ära, loodetavasti ühe huvitava projekti raames.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
22.10.2014 at 10:24
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
hents99: Efekti annab muidugi 2 erineva süütetabeli kasutamine. Bensiini ja LPG jaoks oma. Siis saab vahe paremaks, aga mingit müstilist võitu pole veel saanud. See eeldab programmeeritavat aju, mida ma oma autode puhul kasutan.

Kas siis tavaliselt ei kasutata erinevat süütetabelit? Kas see sõltub siis milline aju paigaldada ja näiteks prins ajuga saab niimoodi seadistada? Ehk siis see sõltub paigaldajast ja kliendi soovist, kui klient ei küsi siis ......?
Või on see siiski ainult üksik eralõbu ja katsetamine.
22.10.2014 at 14:34
armasjumal
 
Autogaas: :) või :( vol 2
mul 95 a kõrge chevy 5,7
I põlvkonna gaasiseade ja Tartu > Palanga > Tartu kesmine 17 l/sajale.
muidu linnavahel ja niisama sõites arvestan 20 (+)
Benaga pole ammu sõitnud aga alla 15 ei olnud kindlalt.

____________________________
G20 '95
22.10.2014 at 14:35
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
dodge525:
quote:
hents99: Efekti annab muidugi 2 erineva süütetabeli kasutamine. Bensiini ja LPG jaoks oma. Siis saab vahe paremaks, aga mingit müstilist võitu pole veel saanud. See eeldab programmeeritavat aju, mida ma oma autode puhul kasutan.

Kas siis tavaliselt ei kasutata erinevat süütetabelit? Kas see sõltub siis milline aju paigaldada ja näiteks prins ajuga saab niimoodi seadistada? Ehk siis see sõltub paigaldajast ja kliendi soovist, kui klient ei küsi siis ......?
Või on see siiski ainult üksik eralõbu ja katsetamine.


Gaasiaju juhib ikkagi ainult gaasipihusteid ja mootori aju sisuliselt ei saagi aru, et bensiinipihusteid ei kasutata. Kütusekulu arvesti lähtub ka pihustite lahtiolekuaegadest, seepärast ei saa ka kulu kompuutri järgi väga täpseks pidada.

Ehk jah, süütetabel on ikka sama. Detonatsiooni andurid lubavad mingil määral süüdet kruttida, aga seda ise ei saa seadistada.

Tavaliselt ei kasutata seadistamiseks isegi lambda andurit, vähemalt mitte lairiba andurit, mis ka reaalselt midagi näitaks.
Edit: Kui mitte suurim, siis üks suuremaid paigaldajaid ütles muidugi, et "lambda andur on eilne päev"(kuldsed sõnad, mis mul aastaid meeles on), ma pole kahjuks siiani teada saanud, mismoodi siis suured tegijad seadmeid häälestavad - kui üldse. Seadmed pidavat ise õppima....millelt või kellelt nad õpivad? Seda ma kahjuks ei oska öelda.
Auto-kalibreering on tõesti olemas, aga see pole häälestamiseks kuigi hea.

Ahjaa, mina olen vaid 4-põlvkonna seadmeid kasutanud.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
22.10.2014 at 14:45 2 edits. Last edited 22.10.2014 at 14:50 by hents99
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
nii, gaasisõpradele leidsin lugemist. Päris huvitav saaga
http://www.lpginfo.co.uk/index.html

Lisaküsimus- Kas keegi teab- on eestis ka tegijaid, kes LPG seadmeid paigaldavad, kus antakse gaas vedelal kujul silindritesse või siis sisselaskesse? Ehk siis 5. või nagu nimetatakse mõnes kohas isegi 6-s põlvkond?
26.10.2014 at 22:41 1 edit. Last edited 10.11.2014 at 16:04 by dodge525
alarsober
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Gaznet OÜ juhataja käis sel suvel "Prins Direct Liqui Max2" koolitusel Hollandis.
http://www.prinsautogas.com/en/products/directliquimax_system/directliquimax_system.html

____________________________
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
10.11.2014 at 21:59
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
alarsober: Gaznet OÜ juhataja
hmm, kas see juhataja ka tööd teeb või andis omandatud oskused edasi oma alluvatele? st küsimuse teine pool tuleneb siis, Kas gaznet seda süsteemi ka paigaldab reaalselt ning mis see paigaldus maksta võiks? Gazneti lehelt lugedes sellest aru ei saa, seal on kirjas et ainult mudelipõhised asjad on st siis et ameeriklastele seda vist prins pakkuma ei hakka?
10.11.2014 at 22:18
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Nicholas:

103 paak peaks mahutama ikka nii 80l ära
Gaasihais-? Siis on ikka midagi valesti, nagu lekkiv paak, ka kulu suurenemine tingitud sellest.
Kas oli 4 põlvkond, ehk eraldi pihustitega?
Mis firma paigaldas?
Kelle süsteem (tootja)?
tanklate vähesuse üle küll nüüd väga kurta ei saaks, muidugi pole nii tihedalt nagu poolas aga siiski pole ka 2-3 tk ainult neid.
Saad kapoti alla vaadata, kas pihustid on keset sisselaset paigaldatud või siiski on nad silindritele lähemal?
10.11.2014 at 23:25
franz125
Autogaas: :) või :( vol 2
Küsimus-kas gaasimahutile märgitud maht on tegelik või see 80prossa.Ma oma 150L paaki kihutasin suvel 140 sisse ja oleks rahulikult veel läinud,igatahes pump lõi ühe vaardiga edasi.Igaks juhuks rohkem ei pressinud.
10.11.2014 at 23:46
kenu
Autogaas: :) või :( vol 2
Sai siis ostetud CNG-l töötav Volvo Fi-fuel ja sellega on tõesti odav sõita.
Gaasipaak mahutab 16 kg, millega saab 100 kW, ligi 2 tonni kaaluva masinaga ligi 300 km sõita maanteed, kg hind 78 centi.
Samas tuleb hinge kinni pidada , et Eesti perselakkujatest ja pederastidest valitsus maagaasi aktsiisi ei tõstaks.

Probleem on mahutite väiksus ja gaasitanklate vähesus, mida Eestis ainult 5 tükki, kui sõidud tanklaid läbivad, siis on igatahes väga soodne liikur. Linnas sõita ei tasu, sest raske masin ja gaasi madal kütteväärtus panevad kütusenäidiku lausa silmnähtavalt kukkuma.
11.11.2014 at 09:10
Netfish
Autogaas: :) või :( vol 2
Selles suhtes on Passati versioon veidi etem ökokulgur (päris Auto pole ju kumbki :D) - miski 22kg läheb sisse ja linnas tuleb 400+ ning mnt 550+ km. KW oli tal 110 vist.
Alguses kaalusin ka Volvot, aga juhtusin Passati otsa ja oma suurema paakide mahutavuse ning ökoma motoga osutus ilmselt õigemaks valikuks.

____________________________
Cadillac DeVille '97
Ford F-150 XLT ´97
11.11.2014 at 11:10
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Nicholas:
Paigaldus enim tunnustatud firmas :) ja põlvkond "viimane".

- vot aru ma ei saa eestis sellistest vastustest, kui konkreetselt küsida. Mis teil mehed viga on? Kas keegi ei julge midagi välja öelda? See pole nagu raha laenamine suure % ja ägeda kasumi nimel- siin ei peaks klient nägema lollina välja, kui paigaldus on tehtud garantiid andvas firmas, siis peaks ka probleemid saama lahendatud aga selleks et teistel foorumikasutajatel oleks informatsiooni mida vaagida, oleks see info ikka vajalik välja anda, muidu tõesti tuleb- naised saunas rääkisid.
Juhul kui on firmaga muidki probleeme, teavad teised ka hoiduda või siis rohkem küsida ja tähele panna teatud iseärasusi. Juhul kui kuidagi asjad korda ei saa, tuleb analüüsida, kas on tegemist masina enda iseärasustega või siis paigalduse "iseärasusega". Kokkuvõttes on näiteks Prins avalikult andnud masinate nimekirja, kuhu ei oleks vist soovitatav (klappide pärast) gaasiseadmeid paigaldada. Nii saaks infot juurde ja oleks kõigile kasulik- ka kokkuvõttes paigaldajatele (juhul kui paigaldaja probleem, siis turu korrastamise mõttes oleks ka info vajalik)
11.11.2014 at 16:14
Rein000
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Kus too nimekiri on, kuhu ei soovitata panna?
11.11.2014 at 16:26
krss
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Gaasihais sees ja väljas? Sel juhul marss paigaldaja juurde. On ju täiesti arusaadav, et hunnik liitmikke vibreerivas keskkonnas võib viia leketeni, neid on õnneks lihtne tuvastada (ka ise kodus, pudel seebiveega kätte, liitmikud õnneks vaid paagi juures ja kapoti all) ja seejärel likvideerida. Mulle loeti küll sõnad peale, et kui haisu peaksin tundma, siis tuleksin kohe ja kui haisu ei tunne, siis tuleksin ikkagi kuu aja pärast kontrolli, et kindel olla. Kui hais tuleb sumpsi kaudu, on lihtsalt nii diagnostika kui põhjus seebiveest veidi kõrgtehnoloogilisem.

Igaks juhuks kordan üle juba eiteamitmendat korda, et mootori jõudlus ja kütusekulu erinevus bensiiga võrreldes ei ole mingi absoluutne näitaja, mida oleks siin teemas mõtet uskuda. See sõltub paljuski kliendi soovist seadistamisel ning linnasõiduks vs maanteesõiduks mõeldud auto ongi mõistlik seadistada erinevalt ja seda ikkagi vastavalt juhi eelistatud sõidustiilile. Ise tuleb suu lahti teha ja nõuda. See on jah puhas füüsika, et kui tahad sama ökolt sõita kui bensuga, kaotad rohkem jõudluses ja vastupidi, tahad teravat minekut, ei ole võimalik nii ökolt sõita. Ei teinud mulle keegi takistusi erinevate seadistuste proovimisel, et keerata nö "vint mõlemas otsas lõpuni". Gaasiteemades üleüldiselt tundubki olema suurimaks probleemiks kliendi ja paigaldaja möödarääkimine, üks ei oska küsida, teine ei oska pakkuda, paigaldaja seadistus ei sobi kliendi sõidustiiliga ja kui sinna muutujate rivisse lisada veel iseõppiv automaatkast, siis tulebki kokku üks paras kompott. Nii et kui ei taha omale "projekti" vaid lihtsalt odavamalt sõita, ostke tehaseadmega masin, neil kõigil, millega ise kulgenud, märkab gaasiseadme olemasolu alles tanklas nii "nuppu hoides" kui kassas. Kõigi järelpaigaldatud süsteemidega on seni olnud tegemist rohkem, aga ega ka bensuautole pannakse ülehäälestamist võimaldav progeaju mingi eesmärgi saavutamiseks, mitte niisama igavusest kodu-töö-säästumarket-kodu kulgemiseks, kütuse liik on seejuures teisejärguline. Olgu veel öeldud, et ma pole praegust monopritsega Fordi saanud veel kordagi bensu pealt nii hästi tööle, kui see töötab gaasi pealt (sh käivitumine), vana ja kulunud auto puhul õigustab see seadistamisvõimalus end täiega.

____________________________
Hobiautosid kokku üle 1000kW. Juba Einstein teadis, et aeg kulgeb seda aeglasemalt, mida kiiremini me ise liigume.
11.11.2014 at 16:32
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Rein000: Kus too nimekiri on, kuhu ei soovitata panna?
eelmisel foorumi leheküljel on link, seal on muidki linke info hankimiseks.
11.11.2014 at 16:53
Rein000
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Nu jah, mul mõlemad venna peetis massinad seal nimekirjas :)
11.11.2014 at 22:31
tomcraft
Autogaas: :) või :( vol 2
Jube palju teksti, aga seda mida otsisin ei leidnud :/
Kas siin on keegi, kes oskab rääkida ka 89a vanile (5.7bens) gaasipaigaldusest? Kuluvad siis klapid ära ja on kõik p*rses või on täiesti normaalne alternatiiv?
Samuti sai võetud yhest gaasiseadmeid paigaldavast firmast pakkumine ja nemad väitsid, et ainuke töötav lahendus, mida nad pakuvad maksab kokku koos paigaldusega 2100€? Samas on see vana pann karpaga, sinna peaks esimese põlvkonna seade ka istuma ju, ja selle eest tundub 2k euri ikka ulmepalju pappi?
12.11.2014 at 15:41 1 edit. Last edited 12.11.2014 at 17:43 by tomcraft
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.