register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 12 13 14 15 16 17 18 ..  
Poster Message
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
Miks kasutan gaasi ja miks selle kasuks otsustasin.
Esimene ja lugejatele ootamatum vastus sellele küsimusele oleks, et võimalusel kasutaksin elektrit, kui oleks olemas aftermarket variandid nagu gaasi puhul ja ka oleks autonoomsus suurem praegustest läbisõitudes 3x.
Aga lähme küsimuse juurde tagasi.
Kuna teadsin, et teen pikki sõite (hispaania, kreeka ja tegelikult kogu balkan alates lääne-ukrainast lõpetades albaania külaurgastega, ka Istanbul, kus olen 3x korda omal jõul ja neljarattalisega käinud) ja aastased kilomeetrid tulevad kokku ikka 40-50tkm kanti vähemalt siis otsisin alternatiive üldisele küttekulule, mis hästi hooldatud masina puhul teeb suure osa eelarvest. Kuna varasemalt vurasin ringi sisuliselt 3silindrilisega, kuigi pukkidel seisis ka mõni V8, siis pere suurenedes oli esmane reaktsioon, et võtaks mingi mahuka diiselvariandi (grandspace, c8 p807 jne) aga peale mõningast info kogumist sain kohe aru, et maanteekulguriks jääb ikka ameeriklane ning süda on ka nende juures juba 90-datest olnud. Kahjuks või õnneks oli aga sel otsustamise perioodil küttehind eestis 1,40 kandis. Sai siis piilutud gaasi valdkonda ja üllatuseks avastasin nii mõndagi huvitavat, kuigi pean mainima, et kogu info, mis on enamuses algselt lihtsalt leitav on- on liiga ühekülgne ja ei räägi palju gaasi neg.pooltest aga eks tuli siis endal see läbi teha, kuigi just hetkel enam ei kahetse aga vahepeal oli küll tunne et "milleks seda vaja oli". Kusjuures põhiliselt kerkis see üles küsimusena- "Aga miks ma just selle firma valisin, kuigi oli ka teisi". Eks tegelikult, olles eelnevalt kodutööd piisavalt teinud, olin otsustanud kõrgema hinnaklassi tootja kasuks ja eriti muid altrnatiive ei olnud (tegelikult pole praeguseni). Kui just mitte ise sellesse maailma küünarnukkidena sukelduda (aga siis peaks juba teenust hakkama osutama).
Tegelikult on ju põnev proovida "uusi" tehnoloogiaid tegelikus elus ja seeläbi ka oma üldisi kulusid kontrolli all hoida. Kuidas see tegelikus elus aga välja kukkub, eks kõik katsetajad teavad.
Auto võimsuse kägistamise koha pealt ütleks nii, et hetkel on vist nii mõnelgi tootjal oma v8 mootor vähemalt poole ajast v4 reziimis ehk osaliselt välja lülitatud. Minul on gaasiseade seadistatud nii et 3800-6500 rpm peal töötab ainult bensiini peal- on rahuliku sõidu sääst olemas ning vajadusel, kui ikka pedaal põhja suruda, tulevad need hobused sealt põuest välja ja möirgavad küll.
Gaasiga enamuses sõidu koha pealt, et mootoriõli vahetusvälbale võib julgelt 20-25% juurde panna. No ei ole õli nii must ja määrdeomadused säilivad kauem kui bensiini pealt. Eks see mingi kompensatsioon pika aja peale ole, mis muid ebamugavusi, mis on tekkinud, natuke silub.
Mis mujal maailmas gaasi pealt sõitmise poole pealt, siis ühistranspordisektoris on erinevate gaasimasinate osakaal päris märgatav, aasias samuti lpg kõva tegija. Meil siin, euroopas, oleme ainult mingi 20 aastat saksa ajupesu traktorikütuse suhtes saanud ja tegelikult loodussõbralikum on ka gaasi pealt sõita- nii et neid punkte ikka koguneb.
21.02.2019 at 17:48
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Kokkuvõtvalt on ikkagi seis selline, et soodsalt sõita sobib gaas ideaalselt.
Asjaga kaasnevad mõningased lisakohustused, nt tankimise pikenemine vs diisli/bena puhul, gaasifiltrite tihe vahetus (ma vahetan ca 4-5k km tagant). Lisaks gaasivoolikute vahetus aeg-ajalt kui liialt ära “paisuvad”.
Kui segu ja süüde paigas, siis mootori hooldusvälbad jäävad ikka nagu on.

Hobikale ehk ei paigaldaks...sõitu vähe ka.
Tarbitavale autole iga kell soodsamaks sõiduks.
Kui paljud üldse tarbeautot üle mitmesaja tuhande kilomeetri peavad? Kui paljud neist on üldse võimelised nii palju läbi sõitma...
Ca 50k km aastas....4 aastaga 200k km...pärast seda või varem vahetatakse autot suure tõenäosusega...

100k km pealt võiks plokikaant hooldada (ka puhtalt bensuga sõites tuleks teha, kes ja paljud teevad???)
Võtke keskmiselt 5.0 v8
200k km peale arvutage kulu kokkuhoid.

Arusaadav, et mingile väiksele alla 3-liitrisele polegi ehk mõtet paigaldada, öko enivei, oleneb läbisõidust...
Üldiselt suuremad mootorid ongi töökindlamad ja lihtsalt kestavad rohkem - puhas füüsika.

Ehk gaasiseadmed on mõistlikud suurematele mootoritele ja/või suurte läbisõitude puhul.
Igalt poolt võita ei saa tõesti.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
21.02.2019 at 20:00
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
Krt, mulle meeldib sõita, kogu elu on meeldinud juba 6-selt kui vanamehe kõrval laz-bussi ukse lahtitegemise torust kinni hoidsin ja kaasa liinidel sõitsin. Pole kunagi elukutseline olnud- roolis on aga igasugustel 2-kuni 8 ratta veoga masinatel oldud (viimane 8-ne muidugi btr-60). Mulle pole probleemi peaaegu ühe jutiga 2000 km lasta- ei joo, ei suitseta ning tavaliselt ei "vea inimesi kel on sellised kalded" :) seepärast õnnestubki pikki otsi ka liigse ajakuluta teha. On vuratud praktiliselt ühe jutiga eestist istanbuli ärikohtumisele ja samas kreekast eestisse matustele. Minu jaoks on see fun, mõne mu tuttava jaoks aga on tallinnas l-eestisse sõitmine selline ettevõtmine et väärib pikemat planeerimist. Aga eks neil ole muid häid omadusi, mida minul pole. Kui keegi pakuks, et tule tee sõitu, pikemat kui 2tkm olen alati nõus. 200tkm ei ole v mootoriga masina jaoks mingi ressurss, siia kärutatakse ja müüakse maha (keritud spidokatega) 400-700tkm autosid, mis ka sõidavad ja kohe ei lagune.
21.02.2019 at 20:22 1 edit. Last edited 21.02.2019 at 20:24 by dodge525
kaedoo
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Ok aga ikkagi, meie kliimasse? Hiina võib suur olla aga gaasitatakse vist lõunas? Eestis oled sunnitud bensiini/diislit ostma, soojades maades pole vist seda vaja. Mina ei saa autot soojaks 5 km sõidul, millest ökonoomia? Jah kui käiks iga nädal korra Lätis siis ikkagi kahtleks(2L mootoriga) sest igapäevaselt sõidaks ju diisli peal talvel(ei lülitu ümber). :??? Capricest ei hakka rääkimagi :kill
21.02.2019 at 21:12
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
kaedoo: Ok aga ikkagi, meie kliimasse? Mina ei saa autot soojaks 5 km sõidul, millest ökonoomia?
Mina võibolla ei ole siis see "õige subjekt" seda kommima aga enamuses sõidud on mul võru-tall-võru, võru-tartu-võru ka natuke sekka, kuna muud asjad on väikses linnas käe-jala juures siis pole autot just vaja ja 5km otsadelt tõesti mingit "võitu" ei tuleks, selleks ei oleks küll vaja seda kogu lpg kremplit. Ise ikka arvan et lpg algab sealt V6-st ja 3+ liitrist, aga olen ka küll palju subarikuid lpg tanklates näinud tundub et väiksemate mootoritega.
21.02.2019 at 22:32
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Ma näen Corollasid ja Avensiseid pidevalt LPGd tankimas.
21.02.2019 at 22:36
kaedoo
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Tarbitav sõiduk on ka see kui sõidad mõned km ja siis seisad aga selliseid peatusi on päeval 10+. Talvel -20ga jahtub auto maha ja gaasi ei saa ta vist grammigi. Nõus sellega et soojemates maades, nõus pikadel otsadel, nõus kui vahetad autot viie aasta pärast aga ... . Siin võib vaidlema jääda, keskmist palka saavale eesti kodanikule pole gaasitamine soodne, rikkamale jah.

21.02.2019 at 23:11
Astro-97
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
mrtn: Ma näen Corollasid ja Avensiseid pidevalt LPGd tankimas.

Nuuh....omal on ka lisaks HHR-le 2 lidrane bensukas-automaat , univ avensis, ja elu sees ei pane mingit krdi gaasijura peale... see teema jäägu ikka sinna ahjude ajastusse juutidele 40-te aastate pärusmaadele. Milleks solkida mootorit, mida inzeneerid on sünnitanud sõitma benziiiiniga :P


____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
21.02.2019 at 23:38
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
See selleks. Mu Avensisel tuleb suburbia-linna aastaringseks keskmiseks 7,5/100. Sellega pole isegi teoorias mõtet gaasiga nöökida.
22.02.2019 at 08:32
Astro-97
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
mrtn: See selleks. Mu Avensisel tuleb suburbia-linna aastaringseks keskmiseks 7,5/100. Sellega pole isegi teoorias mõtet gaasiga nöökida.

Soh... mis ökopill see selline on ? minu see universaal võtab linnas 13-14/100km (tehasest kulu 12.9 !! )

(vabandan avensise offtopicu pärast :) )


____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
22.02.2019 at 09:49
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
kaedoo: Tarbitav sõiduk on ka see kui sõidad mõned km ja siis seisad aga selliseid peatusi on päeval 10+.
...


Milleks üldse säärase kasutuse juures sisepõlemismootoriga auto, jääb arusaamatuks. Kui keegi säärase kasutusmustri juures veel gaasi või diisli peale mõtleb, on tegu ajuhalvatusega.
22.02.2019 at 10:57
kaedoo
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
v6sa:
quote:
kaedoo: Tarbitav sõiduk on ka see kui sõidad mõned km ja siis seisad aga selliseid peatusi on päeval 10+.
...


Milleks üldse säärase kasutuse juures sisepõlemismootoriga auto, jääb arusaamatuks. Kui keegi säärase kasutusmustri juures veel gaasi või diisli peale mõtleb, on tegu ajuhalvatusega.
Teslat soovitad tööautoks ? Teistel ca 200 km tegevusraadius ja kui vaja teise tööpäeva lõpus teha pikem sõit siis keeldud või ripud paar tundi juhtme otsas. ?
22.02.2019 at 14:30
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
kaedoo:
quote:
v6sa:
quote:
kaedoo: Tarbitav sõiduk on ka see kui sõidad mõned km ja siis seisad aga selliseid peatusi on päeval 10+.
...


Milleks üldse säärase kasutuse juures sisepõlemismootoriga auto, jääb arusaamatuks. Kui keegi säärase kasutusmustri juures veel gaasi või diisli peale mõtleb, on tegu ajuhalvatusega.
Teslat soovitad tööautoks ? Teistel ca 200 km tegevusraadius ja kui vaja teise tööpäeva lõpus teha pikem sõit siis keeldud või ripud paar tundi juhtme otsas. ?

Ma ei kujuta ette, miks peaks päevas kümme pluss paarikilomeetrise linnaotsa pärast üldse autot pidama. Samas ma ei tea, milline on töö iseloom. Äkki on mingi üübermontöör, kellel on vaja kogu pisividinate laoseisu ja gaziljon maksvat tööriistade kogu kaasas vedada kapisüsteemis. Aga noh, oletame, et "on vaja" ning et teiseks eelduseks on "ökonoomsus". Seega suvaline 0,x mikroturbobensukas oleks ilmselt täpselt paras.

Tesla S on puhas tillipikendus neile, kel "on vaja". Mul ilmselt oleks ka, kui mul üleliigne 80 k€ oleks. Mod3 hakkab juba looma...

Ning miks, kuradi päralt, ei või mõni ülalkirjeldatud viisil Võru-Iatanbul-Tallinn kurseeriv tegelane gaasiga sõita? Miks see isand Kaedood nii hirmasti häirib, kui keegi teine gaasi kasutamisega rahul on?
23.02.2019 at 15:44 1 edit. Last edited 23.02.2019 at 15:52 by v6sa
Märt
Autogaas: :) või :( vol 2
Mul on kontoris peaaegu 100 "pirukat". Gaasiga pole neist ühtegi :)
Elektrika ost jäi ka kahjuks ära, kuna autod on töömeestel kodus garazeerimisel ja õhtuseid laadimisi pole võimalik teha - samas peavad olema autod valmis 24/7 tööd tegemiseks. Paljude autode läbisõidud on ainult 10-12kkm aastas, kuid kong on täis kama, mida Taxify autodes kahjuks pole.
Ehk elu pole nii kerge ja lihtne kõigil ja ainult läbisõidu või kasutusaja põhjal valik ei õnnestu :)

Igapäevaselt on kena ja suur V8 jube tore, mul ei ole veel tulnud mõtet ,et peaks proovima gaasile ringi ehitada. Kui see tekib, siis vahetan auto ökonoomsema vastu :)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
23.02.2019 at 17:07
Vanaisa
  
Moderator
Autogaas: :) või :( vol 2
Viskan siin hagu alla ;) Igapäevaselt nii 50...100km (talvel max 60km) linnas kulgedes on näiteks IMIEV täiesti arvestatav aparaat. Jah, elevanti sellega ei vea ja kole on ta ka kui öö aga oma ülesande täidab kenasti. Hinna/kasuteguri/lõppväärtuse tabelit ei viitsiks pakkuma hakata...
23.02.2019 at 18:01
ivoalaska
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Ketser!

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
23.02.2019 at 18:16
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Märt: Mul on kontoris peaaegu 100 "pirukat". Gaasiga pole neist ühtegi :)
Elektrika ost jäi ka kahjuks ära, kuna autod on töömeestel kodus garazeerimisel ja õhtuseid laadimisi pole võimalik teha -
...


Alatu laim, ükski täna müüdav elektrikas pole selline, mida ei oleks võimalik kodus laadida. Kõigi laadijad käivad 220/380 50Hz vahelduvvoolu pealt. Iseasi, et see mugav, mõnus ja (kortermajas) ka ohutu ei ole:)

12 kkm aastas = 1000 km kuus, 40 km päevas tavapärase töö korral, kus auto juhi puhkuse ajal edasi sõidab. Linnatsüklis diislile vähe, aga kui vahepeal maanteed ka saab, elab üle. Kuna autod on ilmselt uued, siis väga valikut ei ole: gaasitoiteliste pirukate valik on piiratud ja diisli saab labaselt odavamalt. Järelmid ei huvita esimest ostjat. Seega on valik mõistetav.

Pisike turbomootoriga bensukas on just paras sääraseks kasutuseks. Odav ka.
25.02.2019 at 12:14 1 edit. Last edited 25.02.2019 at 12:15 by v6sa
ramman
Autogaas: :) või :( vol 2
Ei peagi ise gaseerima oma autot, eriti igapäeva junni. Volkkari grupp hakkas jälle lubama CNG autode müüki, kuna ülevaatajad said vist vastavad seadmed ja koolitused. Eks ole teistelgi tehase poolt gaseeritud masianaid. LPG tanklaid on rohkem, aga CNG on ise jupp maad odavam ja kui tehase poolt peale pandud, siis miks mitte odavamalt sõita, kui bensiiniga.
Olen pidanud kaks LPG gaasikat (Grand Voyager, 3.8 ja 3.3 koned), ühele lasin ise paigaldada ja teine oli juba ostes gaasiga. Ei ole halba kogemust ühestki otsast ja viimane auto sõidab sõbra käes siiani kenasti. No vojakad muidugi iseenesest arhailse mootoriehitusega ja kannatab gaasi. Paljud uuemad mootorid on pirtsakad ja ei taha gaasi.
Praegune Chevy leiab kasutust vähe ja gaasiseadmel pole mõtet, vojakad olid iga päev lennus ja siis tuli tuntav kokkuhoid gaasiga sõites.
Samas paljud taksod sõidavad gaasiga, ju siis tasub ära. Neil uhamist ka muidugi üksjagu.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
25.02.2019 at 12:27
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ramman:
...
Volkkari grupp hakkas jälle lubama CNG autode müüki, kuna ülevaatajad said vist vastavad seadmed ja koolitused. Eks ole teistelgi tehase poolt gaseeritud masianaid. LPG tanklaid on rohkem, aga CNG on ise jupp maad odavam ja kui tehase poolt peale pandud, siis miks mitte odavamalt sõita, kui bensiiniga.
...


Nii on. Paraku on valikut vähe tehasest gaseeritud autode puhul ka siis, kui mingeid eeldusi nagu polegi. Kui mingid konkreetsed erivajadused ka veel on, siis...
25.02.2019 at 13:09
ramman
Autogaas: :) või :( vol 2
Kui teemat edasi ajada, siis kas keegi on oma autole lasknud CNG või maagaasiseadme peale panna? Enamlevinud on LPG, aga praegu ju olemas veel CNG ja siis maagaas ja miskit oli vist veel?
CNG on väga populaarne Tšehhi vabariigis. Seal praktiliselt igas tanklas CNG automaat ja üle poolte bensukatest gaseeritud.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
25.02.2019 at 13:57 1 edit. Last edited 25.02.2019 at 13:58 by ramman
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ramman: Kui teemat edasi ajada, siis kas keegi on oma autole lasknud CNG või maagaasiseadme peale panna? Enamlevinud on LPG, aga praegu ju olemas veel CNG ja siis maagaas ja miskit oli vist veel?
CNG on väga populaarne Tšehhi vabariigis. Seal praktiliselt igas tanklas CNG automaat ja üle poolte bensukatest gaseeritud.

CNG puhul on probleemiks LPG omast veidi suurem rõhk ~20 bar vs 200 bar (kohati 250 bar) ja see tingib paagi kuju...
Ehk paigaldus on keeruline, kulu on suur, st paake vaja suuremas mahus...

Muidu on sisuliselt sama...paagid/aurusti erineb, soft/aju samamoodi nagu lpg puhul korrutab pihusti lahtioleku mingi koefitsendiga...

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
25.02.2019 at 14:09 1 edit. Last edited 25.02.2019 at 14:09 by hents99
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
Keihini pihustid on näiteks CNG/LPG kasutatavad ehk siis vahet pole mis sealt läbi lastakse.
25.02.2019 at 16:55
kaedoo
 
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
v6sa:
quote:
Märt: Mul on kontoris peaaegu 100 "pirukat". Gaasiga pole neist ühtegi :)
Elektrika ost jäi ka kahjuks ära, kuna autod on töömeestel kodus garazeerimisel ja õhtuseid laadimisi pole võimalik teha -
...


Alatu laim, ükski täna müüdav elektrikas pole selline, mida ei oleks võimalik kodus laadida. Kõigi laadijad käivad 220/380 50Hz vahelduvvoolu pealt. Iseasi, et see mugav, mõnus ja (kortermajas) ka ohutu ei ole:)

12 kkm aastas = 1000 km kuus, 40 km päevas tavapärase töö korral, kus auto juhi puhkuse ajal edasi sõidab. Linnatsüklis diislile vähe, aga kui vahepeal maanteed ka saab, elab üle. Kuna autod on ilmselt uued, siis väga valikut ei ole: gaasitoiteliste pirukate valik on piiratud ja diisli saab labaselt odavamalt. Järelmid ei huvita esimest ostjat. Seega on valik mõistetav.

Pisike turbomootoriga bensukas on just paras sääraseks kasutuseks. Odav ka.
Tuled verbaalselt kallale ja nüüd äkki teist usku. :kill
P.S: Paar Härrat andsid piisava vastuse tulevastele põlvedele. Ma vahetaks võimalusel oma diisli bensuka vastu, peab näärivanale kirjutama :beer
25.02.2019 at 18:49
Märt
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
v6sa:
quote:
Märt: Mul on kontoris peaaegu 100 "pirukat". Gaasiga pole neist ühtegi :)
Elektrika ost jäi ka kahjuks ära, kuna autod on töömeestel kodus garazeerimisel ja õhtuseid laadimisi pole võimalik teha -
...


Alatu laim, ükski täna müüdav elektrikas pole selline, mida ei oleks võimalik kodus laadida. Kõigi laadijad käivad 220/380 50Hz vahelduvvoolu pealt. Iseasi, et see mugav, mõnus ja (kortermajas) ka ohutu ei ole:)

12 kkm aastas = 1000 km kuus, 40 km päevas tavapärase töö korral, kus auto juhi puhkuse ajal edasi sõidab. Linnatsüklis diislile vähe, aga kui vahepeal maanteed ka saab, elab üle. Kuna autod on ilmselt uued, siis väga valikut ei ole: gaasitoiteliste pirukate valik on piiratud ja diisli saab labaselt odavamalt. Järelmid ei huvita esimest ostjat. Seega on valik mõistetav.

Pisike turbomootoriga bensukas on just paras sääraseks kasutuseks. Odav ka.

Proovisime, lasnamäe 9 korruse aknast ei ulatunud pikendus autoni, seega puhas tõsijutt:)
Linnas on ikka bensukad kasutusel 30kkm+ sõitvad mehed said diislid ja vastavalt läbisõidule/vajadusele mängin neid ringi


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
25.02.2019 at 19:07
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Märt:
...
Proovisime, lasnamäe 9 korruse aknast ei ulatunud pikendus autoni, seega puhas tõsijutt:)
...


Ähh, teil oli lihtsalt liiga lühike...

Oleks kaks kahekümneviiest kokku pannud või ühe viiekümnese lahti rullinud, oleks ulatanud küll.
25.02.2019 at 20:26
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 12 13 14 15 16 17 18 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.