register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 16 17 18 19 20 21 22  
Poster Message
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Tuuletallaja: Millised on viimased paigalduse ja hooldusega seotud kogemused? Paigaldajaid erinevaid, kus on kõige parem hinna/kvaliteedi/suhtumise suhe?

LPG seadme Hoolduse kohapealt soovitan Gaasiabi Tallinnas mustamäe tee alguses, mind pole kunagi hätta jätnud ja kui mul Gazland pani peale g.seadme millel voolikud liiga järsku keeratud nurkade alt läksid välja mootori juurest siis seal osati need nii panna et korralikult olid. Auto kiirenduse kiirus ka kohe paranes gaasiga. Lisaks veel alandati temperatturi millel autol bensiini pealt gaasi peale ümber lülitub. Bensiini kulu vähenes.
Paigaldanud nende juures pole aga olen lasknud tõsta enda vana auto pealt uuema auto peale üle LPG g.seadme ja tulemus oli täitsa hea. Maksma läks 350 eur.
30.06.2020 at 20:30 1 edit. Last edited 30.06.2020 at 20:32 by tkt234
Metsamees73
Autogaas: :) või :( vol 2
Oi jah, nii palju juttu siin foorumis.
Sai soetatud 8 silindriline ameeriklane.
Soovitage Tartus gaasiseadmete hooldust tegevat töökoda.
Olen kuulnud, et Tartus ka mingi gaasi värki remonti firma jagab tankla soodudkaarti??
11.09.2020 at 08:52
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Kõige märgilisem peeruseadme paigaldis leidus sõbra Chevrolet-i pealt, kus asja poest omastanud tubli inime oli arvanud, et 0.8 lirune kolmepotine rüüpab liigpalju ürgset planktonit ja lasi sinna installeerida sisteemi, mis sama soojaga nullis ka pagasiruumi kasutuskõlbulikkuse rudimendid.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
12.09.2020 at 19:30
ivoalaska
 
Autogaas: :) või :( vol 2
See on lahja tase. Mu koopas käib hoolduses kolm eksootilise välimusega Bolti juhti, kellel on civcud 1.3 HÜBRIIDID. Nad kõik lasid lisaks panna peale ka gaasiseadmed, põhimõtteliselt sõidavad tasuta nüüd :) See ei ole nali.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
12.09.2020 at 19:54
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Mul oli korra tanklas WTF-moment, kus keegi oli Honda Insighti (hübriid) tankimas. Ma ei suutnud vastu panna ja küsisin, et panid hübriidile gaasiseadme peale vä? Ilmselgelt teemast häiritud omanik ühmas midagi vihaselt vastu.
12.09.2020 at 22:04
maalo
Autogaas: :) või :( vol 2
mulle meeldivad need isemõtlejad. 6.põlvkonna seade on mõeldud otsepritsetele, kuid 90% tootjaid on oma kasutusjuhendisse kribanud ka, et gaasiseadet mitte paigaldada. aga no see ei takista. üks ostis uue auto, lasi kohe peale panna.. mitte, et 1.6 otsepritse juba niigi öko ei oleks.. mootorigarantiist sai kohe lahti ja esimese aastahoolduse ajal juba kurtis, et õli joob palju viimasel ajal, et õlikannu tuluke süttib nädalas paar korda.
Hübriididega ei tohiks üldse küsimust olla, need on enamasti kõikidel tootjatel 5-taktilised Atkinsoni mootorid ja gaas ei ole selleks loodud.

itaalias olin mõnda aega Chrysler-Honda esinduses.. seal samamoodi 1.2L Jazz sai peerutise peale. Sest itaalias peetakse sind rikkuriks, kui sul on bensiini auto, ei oma tähtsust milline. Seal oli isegi Audi R8 S-line TDI :D

üks asi on see "sääst", teine asi on see "sääst" kohe mootoriremonti taguda. Tartus Toppartsi platsil vedeleb ühe onku mitu autot samal põhjusel, et kodanik ei saa aru, et gaasiga veel hädapärast sõita võib, aga tööd teha ei tohi. Korraks käru järgi ja ongi hõissa. Hemi ei kannata gaasiseadet absoluutselt, ometi on igas auto24 kuulutuses uhkelt LPG :D kesse tahab osta autot, mille eluiga on juba 7x lühem.
13.09.2020 at 11:40
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
Küll on tore, et keegi lõpuks on netist kogunud teadmised kokku ja seda nüüd lollidele tasuta jagab.

Ainus õige fakt ülalolevas kirjutises on gaasi kui kütuse sobimatus bensiinile optimeeritud Atkinsoni tsükliga mootorile. Ja võib-olla (ma pole Itaalias pikemalt olnud) bensuautoomanike rikastekspidamine, kuna seda on ka enne kuulda olnud.

Masendavalt paljude probleemide ühiseks nimetuseks on mõne silinder nälgajäämine, kuna "voolikut ei ole võimalik ilma nii järsu nurgata paigaldada". Eriti valusasti lööb see võimsamaid mootoreid, kus lahjemal segul käiv silinder endast alguses eriti märku ei annagi. A kesseloll ikka hakkab mitu korda paigalduse järel häälestama - see ju maksab.
13.09.2020 at 12:17 3 edits. Last edited 13.09.2020 at 12:21 by v6sa
maalo
Autogaas: :) või :( vol 2
No mul ei ole netti vaja. Töötan ise margiesinduses ja kuigi müüme CNG masinaid, eksib ka mõni lpg seadmega auto veel ära..või noh, kui palju annab 1.3 liitrisele 12v Hyundai Getzile LPG üldse, jääb mõistmatuks, aga eks ida pool käivad asjad teisiti.
Lihtsalt, et eelnimetatud otsepritse puhul on gaasiseade big no ja kuigi lpg heitgaasi pääst on kõvasti pisem, kui mõne ökoauto oma, siis ma ei näe seda säästu ja gaasihais käib asjaga kaasa ilmselt. cng eesmärgist ma saan aru ja tehas on arvestanud sellega, seetõttu ei ole ka tehase CNG autodel veel kübemefiltrit, mis on juba 2018a standard ning esimene asi, mis lpg ära rikub, ongi kübemefiltri töörütm ja paagipumbad surevad enneaegselt, sest sel ajal kui gaasi pealt säästetakse, undab pump paagis endistviisi.
6.nda põlvkonna lpg seadmega olla saksas katsetatud Golf R peal, et teoorias on võimalik saada lpg pealt isegi suurem võimsus, aga see seade ja häälestamine maksab nii palju, et selle raha eest saaksin mina oma Yukoniga rahus 2 aasta jagu kütust maha kärutada. :)
Kõigil on küsimus alati, et noh, palju gaasi võtab.. teevad suured silmad, kui ütlen, et ei, gaasi pole ja sõidan 98 pealt. Mõlema autoga veel. Et auto24.ee on täis neid RAMi kuulutusi, kus "sisuliselt sõidad gaasiga 10L sajale".. mine v***u, ma sõitsin oma Jukuga mööda eestit, keskmine 12.6 ja seegi seetõttu, et oli vaja Tallinnas ringi tuiata. Ja uutel Rammidel on samuti active fuel management juba peal, ei tohiks küll üllatus olla, et 12 sajale sõita on üpris reaalne ka keskmisest raskema jalaga. Kui just diisel odavalt kätte ei tule, et tahtlikult endale traktor osta.
Tõsi, mul on kallutatud arvamus, kuna ei salli diislit silmaotsaski ja korralik bensumootor ka lörtsitakse gaasinärakaga ära. Ostke Dacia Dusterid, tulevad tehase lpg ja säästuprogrammiga. :)
13.09.2020 at 22:22
madis
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
ivoalaska: See on lahja tase. Mu koopas käib hoolduses kolm eksootilise välimusega Bolti juhti, kellel on civcud 1.3 HÜBRIIDID. Nad kõik lasid lisaks panna peale ka gaasiseadmed, põhimõtteliselt sõidavad tasuta nüüd :) See ei ole nali.

Nad sõidavadki tasuta (Bolt), gaasiga peavad lihtsalt vähem juurde teenima päristöökohalt ;)
14.09.2020 at 16:06
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
maalo: No mul ei ole netti vaja. Töötan ise margiesinduses ja kuigi müüme CNG masinaid, eksib ka mõni lpg seadmega auto veel ära..või noh, kui palju annab 1.3 liitrisele 12v Hyundai Getzile LPG üldse, jääb mõistmatuks, aga eks ida pool käivad asjad teisiti.
Lihtsalt, et eelnimetatud otsepritse puhul on gaasiseade big no ja kuigi lpg heitgaasi pääst on kõvasti pisem, kui mõne ökoauto oma, siis ma ei näe seda säästu ja gaasihais käib asjaga kaasa ilmselt. cng eesmärgist ma saan aru ja tehas on arvestanud sellega, seetõttu ei ole ka tehase CNG autodel veel kübemefiltrit, mis on juba 2018a standard ning esimene asi, mis lpg ära rikub, ongi kübemefiltri töörütm ja paagipumbad surevad enneaegselt, sest sel ajal kui gaasi pealt säästetakse, undab pump paagis endistviisi.
6.nda põlvkonna lpg seadmega olla saksas katsetatud Golf R peal, et teoorias on võimalik saada lpg pealt isegi suurem võimsus, aga see seade ja häälestamine maksab nii palju, et selle raha eest saaksin mina oma Yukoniga rahus 2 aasta jagu kütust maha kärutada. :)
Kõigil on küsimus alati, et noh, palju gaasi võtab.. teevad suured silmad, kui ütlen, et ei, gaasi pole ja sõidan 98 pealt. Mõlema autoga veel. Et auto24.ee on täis neid RAMi kuulutusi, kus "sisuliselt sõidad gaasiga 10L sajale".. mine v***u, ma sõitsin oma Jukuga mööda eestit, keskmine 12.6 ja seegi seetõttu, et oli vaja Tallinnas ringi tuiata. Ja uutel Rammidel on samuti active fuel management juba peal, ei tohiks küll üllatus olla, et 12 sajale sõita on üpris reaalne ka keskmisest raskema jalaga. Kui just diisel odavalt kätte ei tule, et tahtlikult endale traktor osta.
Tõsi, mul on kallutatud arvamus, kuna ei salli diislit silmaotsaski ja korralik bensumootor ka lörtsitakse gaasinärakaga ära. Ostke Dacia Dusterid, tulevad tehase lpg ja säästuprogrammiga. :)

Tasuta ikka päris ei sõida, Gaasiabi meistri jutu kohaselt on nemad ka mõnedele hübriididele LPG seadmed peale pannud, ta ütles et need võtavad umbes 5L/100km LPG-d. Nii mõnegi CNG autoga maksab 100km läbimine juba rohkem. LPG hind on suht soodne hetkel ikkagi veel.
27.09.2020 at 08:44
Draal
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Täna Tartu Olerexis tankimas käies oli päris ehmatus, et nad olid kohe 34% gaasi hinnale juurde keevitanud ... Oli 0,519 ja tõsteti 0,699 peale...

____________________________
Pontiac Fiero 2.8
Chevrolet Express 1500
27.09.2020 at 21:46 1 edit. Last edited 27.09.2020 at 21:53 by Draal
Pets77
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Draal: Täna Tartu Olerexis tankimas käies oli päris ehmatus, et nad olid kohe 34% gaasi hinnale juurde keevitanud ... Oli 0,519 ja tõsteti 0,699 peale...

Alexelas 0,599


____________________________
RAM 1500 Sport 4x4
Gmc Savana 04
Ford F150 Flareside 97
Ford F150 SuperCrew Cab 01
Dodge Durango 12
28.09.2020 at 10:22
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Draal: Täna Tartu Olerexis tankimas käies oli päris ehmatus, et nad olid kohe 34% gaasi hinnale juurde keevitanud ... Oli 0,519 ja tõsteti 0,699 peale...

Segased, helistasin täna kl. 14 paiku Betooni 3, Tallinn Propaani-i ja öeldi et neil hind 0,47 eur ja kiendikaadriga 0,42 eur/liiter
Propaan tundub ainuke normaalne koht eestis kus hea hinnaga LPG-d praegu saab. Teised kasumi peal väljas.
28.09.2020 at 16:51 1 edit. Last edited 28.09.2020 at 16:51 by tkt234
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
Eile käisin Propaani juures Tallinnas kl. 17 paiku ja siis oli juba hinda tõstetud 0,61 eur/l peale.
Ei tea mis põhjusel nii palju, aga Pärnus gaasiseadme paigaldaja käest saadetud sooduskaardiga sain Peterburi tee alguses Olerex tanklast 0,434 eur/liiter LPG-d.
Propaanis jätsin loomulikult tankimata. Mõtlesin kohe et Pärnu gaasiseadme paigaladaja käest saadud sooduskaardiga on praegu parim hind arvatavasti ja nii oligi.
30.09.2020 at 10:00 1 edit. Last edited 30.09.2020 at 10:01 by tkt234
Kummipuru
 
Autogaas: :) või :( vol 2
Otsustasin ka jagada oma viimast kogemust Olerexiga...
Suvel tankisin kahel korral tolle “-5s/l” püsikliendi kampaania ajal ja hiljem tshekki vaadates avastasin, et polegi soodustust rakendatud. Pikk jutt lühidalt kokku pandes: mõlema korra eest kompenseeriti mulle hinnavahe ja öeldi, et tegemist oli süsteemiveaga. Sama kordus nüüd sügisel ja seekord teatati, et selle aasta algusest uued põhimõtted nende sooduskampaaniate läbiviimisel ning enam need LPG-le ei rakendu (ega olegi kavas enam LPG tankijatele kampaaniaid korraldada). Kui kellelgi huvi, pajatan omapärsest klienditeeninduse kogemusest lähemalt (jutt väheke pikem ja nüansirikkam) ja ehk on abiks tankimiskoha valikul.
Ma üldiselt pole väga pirtsakas kui küsimus on klienditeeninduse kvaliteedis, aga seekordne hoiab küll mõneks ajaks Olerexist eemal. Pealegi on hind näiteks Alexelas parem, samuti sealsed sooduskampaaniad...

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
02.11.2020 at 15:49
dodge525
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
Kummipuru: Otsustasin ka jagada..... Olerexiga...aga seekordne hoiab küll mõneks ajaks Olerexist eemal. Pealegi on hind näiteks Alexelas parem, samuti sealsed sooduskampaaniad...
sekundeerin, olen ka nende piirkonnajuhiga suhelnud mitmete tankimiste maksmise ajal, kui teenindaja minu kaarti samal ajal käes keerutas ja silmi pööritas.
02.11.2020 at 01:05
TTUUL
Autogaas: :) või :( vol 2


Eeldatavalt kahe nädala pärast ( vastas tankla juhataja ) saab Jüri Terminal Oil -i tanklas LPG-d tankima hakata.



____________________________
XJ ´91, 136KW AMC242, AW4, NP 242, ..... EX
ZJ ´95, 135KW AMC242+LPG II, 42RE, NP 242, .....
Tahoe ´98, 190KW Vortec 5700 L31,4L60-E , NVG246, ..... small block ja suurem ratas.
ZJ ´96, 131KW AMC242, 42RE, NP 242, ..... teatri seades.
06.11.2020 at 12:42
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
TTUUL:
Eeldatavalt kahe nädala pärast ( vastas tankla juhataja ) saab Jüri Terminal Oil -i tanklas LPG-d tankima hakata.


Sealne grillburger on ka super. Soovitan.
06.11.2020 at 14:01
DevilDeVille
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Jüris pole burksi söönd a ilmselt on sama mis Kiius, ja on tõesti väga maitsev ning suht õiglaselt hinnastatud.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.11.2020 at 18:22
tkt234
Autogaas: :) või :( vol 2
Tundub et eile tõsteti LPG hinda, Tln Vabaduse pst Olerex-s oli lausa 0,749 eur liiter posti peal, Laagri Circle K-s ikka 0,599 eur liiter ja Laagri Rimi juures Alexela tanklas 0,649 eur liiter. Seda miks tõsteti ei oska öelda aga vist tõusnud sisseostuhinnad.
11.11.2020 at 00:20
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Sisseostuhinnad ei tõuse kunagi nii palju, kui tegu pole olulise tarneahela tõrkega.
11.11.2020 at 00:23
maalo
Autogaas: :) või :( vol 2
Tahan jagada üht kogemust, kuna andsin auto välja, kui oli 23km odomeetril ja tänaseks on mõne aastaga kogunenud 47 598km. Gaasiseade paigaldati vägivaldselt vastu tootja nõuet, ehk siis mootorigarantii kadus hoobilt (u läbisõidul 1500km). Paigaldati eelviimane põlvkond (viimane põlvkond on juba lisaõlituspaagi ja süsteemiga). Gaasiseadme paigaldas Gaznet, väidetavalt hooldab ka seda, kuid ma näen pragunenud ja lõhkiseid voolikuid ja lekkivat reduktorit, kuigi hooldussilt on paigaldatud kapoti alla u 7000km tagasi. Gaznet - täiega sitta tööd teete sel juhul. Antud hetkel jätan detailid avaldamata, et saaksite oma kvaliteeti parandada, kuid Tartu Viljandi mnt töökotta ei julge ma mitte ühtegi inimest saata, kuniks asi ei parane.

Igatahes, kliendi kaebus oli märgatav õlikulu u 15 000km juures. Oli veel suht tootja nõude juures siiski, u liiter 10 000km peale. Nüüd kus on mõned aastad peale tiksunud, on õlikulu 2L 5000km peale. Heitgaas ei ole enam bensiini pealt sõites normis, mootor lonkab ja kuna tegu otsepritse mootoriga, on sisselase täiega saasta täis ja GDI pihusti otsad rikutud. Õlifilter on element ja kuna säras metalselt, siis otsustasin õlivanni alt ära võtta.
Võtsin õlivanni alt ära - järgnevad 3 pilti, milles on näha õlivanni põhjas üpris paks kiht metallikut.
https://drive.google.com/file/d/1CskTZLci3zWy-dE5QD5Pdcmx2inVxDCc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1Cqq2I5vhiKLD8vQ7rmJ8mr2_TUGqj5OM/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1CqDa5CAzkmAyD8sPmvkeYwveGhOjdTYG/view?usp=sharing

1. Õli on täielik õli vastand. Määrdeomadus ilmselt sama hea, kui liimida suuskade alla liivapaber.
2. metallipuru on tõenäoliselt silindriseintelt maha nühitud nikasil. PÕhjus selleks - otsepritse mootoritel on üldjuhul mingi 3-5 pihustust (nagu diislilgi) ühe töötakti jooksul ja üks põhjusi selleks on kolvipealse ja silindri seinte jahutamiseks, et vähendada NOx ühendeid, sest otsepritse tahmab rohkem, kui moodne commonrail diisel ja bensiini tahmakübe on eluohtlik (saksas leiti ühe mehe ajust tahmatükke) ning kõige selle vältimiseks on tehtud selline trikk. Gaasiga sõites seda ei juhtu, temperatuurid kasvavad, nikasili kurdude vahel olev õli kõrbeb, muutub tahkeks ja need hakkavad töötama abrasiivina. Endoskoop kinnitas kahtlusi, silindriseinad on kõik õlised, miski enam ei tihenda ja õli kohiseb rõngaste vahelt läbi. Õnneks on ette nähtud kasutama 0w20 õli, mis põleb üpris puhtalt, kuid hetkel on juba probleeme bensiini pealt käivitumisel. teflontihendid, mis hoiavad pihusteid plokis, on kuuma tõttu hävinenud ja pihusti otsad tuksis...

Kõige selle mõte ei olnud nüüd gaasiseadet mõrvata, kuid tasuks mõelda, kui meelevaldselt mootori eluiga lühendama asute, eks kliendi süü on ka, milleks vaja 1.6 liitrise otsepritse niigi väikest kütusekulu veel mõrvata.. Diisel oleks kasulikum olnud. Sõita veel võib aga tööd teha ei tohi. Lahja segu muutub koormuse all veelgi lahjemaks ja nii need Hemid alla annavad. Võin hetkel hoobilt anda 2 Rami omaniku kontaktid, kes mõtlevad, kas müüa auto juppideks või mitte. Üks on 2012 ja teine 2017 Ram. LPG tõttu on kaaned lilleks. Mõlemal juhul oli haagis taga. Ühel oli 2T vanarauda, teisel 2teljeline haagis, millel Bobcat kastis. Mõlemad olid 5.7 HEMId. Niiet arusaamatuks jääb mulle Ameerika Auto müügireklaam, et uue auto ostul gaasiseade tasuta. Pigem ma võtaks selle arvelt auto hinda alla ja naudiks mootorit.. KÜtusekulu on päris okei nendel kolakatel niigi. Ahjaa, gaasi põlemisjäägid rikuvad õli ja kuna see muutub emulsiooniks, siis paljudel mootoritel (ka minu LC9) on active fuel management seotud õlirõhuga, ehk siis õlirõhku ei ole, ei lülitata ka silindreid välja ja pikemas perspektiivis see solenoidike väsib ära klõpsimisest...
Vb see viimase põlvkonna lisaõlitusega süsteem on midagi asjalikku, paraku mu silmad nägid seda Itaalia imet esimest korda...
15.11.2020 at 23:36
hents99
  
Autogaas: :) või :( vol 2
Huvitav, mis tehnikaga tegu...julgeks vältida. Tundub lihtsalt väga väeti asi....olematu läbisõidu juures.

1.4 vms väiksed otsepritsega mootorid vist(kasutajate kogemused, kes alguses plaanisid hakkama saada väikse kütusekuluga, on nüüd suure õlikuluga rohkem hädas) tarbivadki pärast mõndakümmet tuhandet km’i õli umbes nagu 2-taktilised :lol
Need muidugi ilma gaasiseadmeteta ja esindusest uutena ostetud ja sealsamas hooldatud :D

Huvitav, et meie regioonis gaasiga miski ei kesta...vb on kütus ikkagi kehva. Samas mul kogemus viimase autoga ca 70k km tagune.....pole ausaltöelda vahepeal isegi arvutit järgi pannud....vaid filtrite ja vollade ning klambrite vahetus.

Ei ole ju eestlased need maailma kõige vaesemad, kes ainukesena gaasiga sõidavad. Siin lähevad nad aga suhtkoht ainsana katki...

Edit: Gaasiseadme juhtplokk loeb mootori juhtajult pihusti pulsi pikkuse ja edastab sama pulsi pikendatult (üldjuhul) edasi pihustisse.
St pihustuste arv jääb samaks .
Otsepritse seade on reeglina premium....BRC/Prince ilmselt?

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
16.11.2020 at 09:19 4 edits. Last edited 16.11.2020 at 10:03 by hents99
v6sa
Autogaas: :) või :( vol 2
quote:
maalo:
...
Lahja segu muutub koormuse all veelgi lahjemaks ja nii need Hemid alla annavad.
...


Kas HEMI mootoritel tõesti koormuse suurenemisel keeratakse segu lahjemaks?

Üldiselt tehakse sääraseid ökotamise trikke ikka madala koormuse tingimustes ja koormuse all asjad pigem kestavad, kuna pöördemomenti tühjast ei teki .

Küll võib järsk koormamine tuua esile hoole ja armastusega haudutud probleemi.

Minagi pean imelikuks seda, et mujal maailmas ei poegi mootorid nii ägedasti gaasiga sõites ära. Miskine süvariigi wandenõu? Või on meie omakasupüüdmatud kütusemüüjad õppinud ka gaasi tempima analooge mitteomavaks peaaegu kergsüttivaks kütuseks...
16.11.2020 at 13:34 1 edit. Last edited 16.11.2020 at 13:35 by v6sa
mrtn
Autogaas: :) või :( vol 2
Mul on 1.6 GDI-l praegu 120K kellal, mingit õlikulu pole tekkinud 20K välba juures. Kohe üldse mitte, kogu aeg püsib ülemise kriipsu peal (Motul 5W-30).

Lagunenud on korra kõrgsurvepump (100K peal), hakkas tagasi voolama ja tekkisid käivitusraskused. Pihusteid on korra puhastatud, pärast seda liikusin 5K välbale puhastusaine kasutamisel, nüüd on paremini püsinud.

Igasuguseid elektrilisi jms hädasid on gaasiseadmel mitmeid olnud.
16.11.2020 at 15:06
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Autogaas: :) või :( vol 2   .. 16 17 18 19 20 21 22  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.