register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : imapala ss   1 2 3  
Poster Message
tfr
 
imapala ss
quote:
den: aga mis v2rk sellega oli et eestis ei saa võõriigi numriyega autoga sõita kui omaniku korval pole ? et kui auto minu oma aga tema nimel siis saab vai?

Legaalselt sellist situatsiooni et "minu oma, aga tema nimel" ei eksisteeri. See, kelle nimel, selle oma.

Aga seesama Gis (kui ta siia vaatab) oskab ehk rääkida Sulle sellest - ta sõitis kunagi üsna pikalt USA registris mingi suvalise tegelase nimel oleva DeVillega Eestis ringi.
30.10.2002 at 23:21
den
imapala ss
ei tia kas teil sellest kah juba juttu on olnud?
30.10.2002 at 23:54
den
imapala ss
pesse ei oska mina seda urli panna olen loll ilmselt mõtlesin seda ahttp://www.mobile.de/cgi-bin/search.pl?CountOff=20&DataNr=18&DisplayDetail=11111111113717872&DoSearch=1&FormCategory=0&FormColor=%2e%2e%2ebeliebig&FormDate=0&FormDurchmesser=0&FormEZ=%2d&FormKilometer=%2d&FormLand=%2e&FormMake=8&FormModel=impala&FormPLZ=&FormPower=%2d&FormPrice=%2d&FormSort=0&Page=0&SearchCat=bereich%3dpkw%26sprache%3d1&bereich=pkw&sprache=1&x=0&y=0utut
30.10.2002 at 23:55
erik
imapala ss
quote:
tfr: Legaalselt sellist situatsiooni et "minu oma, aga tema nimel" ei eksisteeri. See, kelle nimel, selle oma.

Sry, OT, aga eksid, tfr. ARK infobaas on informatiivne. Registrikande õigsust ei saa eeldada. Omandi eeldusega register on vaid kinnistusregister - kes on sisse kantud omanikuna, see on ka 100% omanik. Ainus sanktsioon ARK andmete muutmata jätmisel on see, et kui kunagi tegelik võõrandamise aeg välja tuleb, siis tehakse trahvi.

Ma praegu ei viitsi vaadata, kui palju trahvi saab, homme võin, kui keegi pole jõudnud ise veel välja otsida.
31.10.2002 at 03:27 Last edited 31.10.2002 at 03:37 by erik
den
imapala ss
quote:
erik:
quote:
tfr: Legaalselt sellist situatsiooni et "minu oma, aga tema nimel" ei eksisteeri. See, kelle nimel, selle oma.

Sry, OT, aga eksid, tfr. ARK infobaas on informatiivne. Registrikande õigsust ei saa eeldada. Omandi eeldusega register on vaid kinnistusregister - kes on sisse kantud omanikuna, see on ka 100% omanik. Ainus sanktsioon ARK andmete muutmata jätmisel on see, et kui kunagi tegelik võõrandamise aeg välja tuleb, siis tehakse trahvi.

Ma praegu ei viitsi vaadata, kui palju trahvi saab, homme võin, kui keegi pole jõudnud ise veel välja otsida.



minule politseist öeldi e kiniipidamisel võetakse autokäest ära kuni dokumentide wormistamiseni
31.10.2002 at 11:17
den
imapala ss
nih assjad siis selged j2rgi l2hen 5 jaanuaril sest mulle jai segaseks need volitused ja aktsiisi kah maksta ei taha (selle eest saab v2ga ulbed liigud korraldada ja jaab veeel kõvasti ylegi) ni nyyd aga pakkumine minek on 5jan hommikul eestist mu sobra autuga mb(cl420) kas keegi soovib kaasa tulla ? pappi ei taha aint et tagasi sõidul oleks vaja kedagi kes muga koos vaheldimisi impala roolis oleks sest s6ber jaab saksa 5 ll2hex ja 8-9 oleks siis tagasi kel on huvi andke tiada
01.11.2002 at 22:19
MitsuPower
 
imapala ss
Kahjuks on selle volitusega sõitmisega jahh nii, et sellega siin sõita ei tohi....eesti riigi kodanikul ei ole õigust sõita võõra maa registris oleva autoga ! Muidu sõidaks enamus siin juba Läti või Leedu registris olevate ameeriklastega, sest seal maksud vabsee väikesed.
Kui millestki valesti aru olen saanud siis parandage!!!
04.11.2002 at 16:25
Riho
imapala ss
quote:
MitsuPower: Kahjuks on selle volitusega sõitmisega jahh nii, et sellega siin sõita ei tohi....eesti riigi kodanikul ei ole õigust sõita võõra maa registris oleva autoga ! Muidu sõidaks enamus siin juba Läti või Leedu registris olevate ameeriklastega, sest seal maksud vabsee väikesed.
Kui millestki valesti aru olen saanud siis parandage!!!

On õigus sõita volitusega, küsimus on omandisuhtes. Kui EW kodanik on ka passis omanik, siis ei tohi. muidu ei ole probleemi.
riho@soome nr.
04.11.2002 at 17:19
pärdik
imapala ss


On õigus sõita volitusega, küsimus on omandisuhtes. Kui EW kodanik on ka passis omanik, siis ei tohi. muidu ei ole probleemi.
riho@soome nr.



Tere!Ma ei saanud nüüd hästi aru.Kas siis võib volitusega sõita või ei või.Väga tahaks teada.Äkki selgitate uuesti.
Jään ootama!
04.11.2002 at 19:07
PlyVal64
imapala ss
quote:
pärdik: Tere!Ma ei saanud nüüd hästi aru.Kas siis võib volitusega sõita või ei või.Väga tahaks teada.Äkki selgitate uuesti.
Jään ootama!
Sõita võib EV kodanik sellise võõrriigi registris oleva autoga, kus TEMA ISE teh.passi märgitud omanik EI OLE. Enamasti väljamaalt ostetavate autode passi seda ei märgita, kuid Soomest ja Saksast tuues võib see nii olla. Siis ei tohi juba Piirivalve ja Toll autot ilma "maksugarantiita" üle piiri lasta. Sellest on tekkinud probleeme ja sellise autoga teeliiklusest kätte saamine võib võrduda salakaubaveo, maksupetturluse ja kaasnevate megatrahvidega. Soomes seadus keelab oma riigi kodanikul IGAL JUHUL võõra riigi registris oleva autoga sõitmise(miskid üliväikesed erandid olid, mõni teadjam äkki ütleb). Eestis hetkel seda pole ... kuid püütakse viidata Tolliseadusele. Ainsa sealt tuleneva jamana võib riik hakata nõudma auto ajutise sisseveo tolli ja vastavat regamist ARKs. Tahtmisel võivad nad võtta välja selle auto piiriületused ja kui sellega pole viimase 3 kuu jooksul(vist miski rahvusvaheline ajamäärang püsiva asukoha-ja turisti suhte määratluses) riigist kordki lahkutud, oled Tolliseadust rikkunud.
04.11.2002 at 19:26
pärdik
imapala ss
Aitaähh selgituste eest.Ma sain niimoodi aru et kui auto on usas arvel ja Usa kodaniku nimel siis tema võib mulle teha not.volituse ja mina võin sellega Eestis sõita .Ainult üle piiri pean vahepeal käima.Kas ma sain õigesti aru.
PS!Lähen juba dodget kauplema
04.11.2002 at 19:33
PlyVal64
imapala ss
Just, Pärdik. Ja väga korralik notari poolt kinnitet volikiri ei teeks kah paha, siis ei saa keegi ka piiridel norida.
04.11.2002 at 19:42
pärdik
imapala ss
Suur tänu veelkord!Ainult jääb see natuke häirima, et u.aasta tagasi kiusas mind politsei ja tahtis trahvi teha võõrriigi nr.-ga sõitmise eest(auto oli Leedus arvel ja not.volitus oli olemas).Äkki on nüüd siis midagi muutunud või oli pol.lihtsalt mitte teadlik
Jään veel ootama vastust kui viitsid kribada.Aitähh
04.11.2002 at 19:49
urmas
imapala ss
quote:
PlyVal64: Soomes seadus keelab oma riigi kodanikul IGAL JUHUL võõra riigi registris oleva autoga sõitmise(miskid üliväikesed erandid olid, mõni teadjam äkki ütleb.
Soome kodanikule on keelatud võõr-riigi registris oleva sõiduki juhtimine juhul, kui auto tehnilisse passi kirjutatud kasutaja (kasutaja ei ole alati omanik) ei viibi kontrollimise hetkel samas sõidukis. Päris kindel pole, aga sel juhtumil elamisluba/tööluba omavad välisriigi kodanikud võrdsustatakse loa saamisest ühe aasta möödumisel soome kodanikuga. Ehk sa võid olla eesti kodanik, aga üksi eesti registris olevat autot juhtida ei tohi. Soome-rootslasi on selle seaduse alusel ilgelt nöögitud juba aastakümneid.

Analoogilise eesti juhtumi tõlgendus on vist lahtine, kuna siit-sealt kuuldub, et mõni sõidab probleemivabalt ja mõnd on trahvitud. Huvitav, kuidas tehelikult asi on?
04.11.2002 at 19:53
PlyVal64
imapala ss
Väljavõte Tolliseadustikust:
§ 6. Põhimõisted
(5) Isiklikud asjad on reisija poolt reisil kasutamiseks või tarbimiseks mõeldud esemed, kaasa arvatud tema valduses olev sõiduk, mis ei ole kommertsveok.
(10) Kommertsveok on veok, mida kasutatakse inimeste tasuliseks veoks või kauba tasuliseks või tasuta veoks.
(12) Reisija on tollipiiri seaduslikult ületav füüsiline isik, sõltumata tollipiiri ületamise eesmärgist.

veel mõisteid: kogu seadustik räägib kaubast. Registris olev volitusega kasutatav sõiduk on vara, mitte kaup.
Mustang, nöögitakse seetõttu, et sõitjad-kasutajad ei oska oma õiguste eest tihtipeale seista ... seega "lihtne raha" tulemas. Hetkeseadustega EI SAA keelata sellise sõiduki kasutamist Eesti Riigi alama poolt. Sai uuritud, kuna "piimaõde" sõidab Läti nr.ga autoga Eestis, ehk töötab Läti firmas). Ja juriidilise isiku puhul ei saa vist isegi Soomes "omanikust autos" rääkida ... volikirjaga antud volitus annab õiguse kasutada kus iganes(kui pole öeldud teisiti).

Kuna riigipiiri ületamise eesmärk ei ole piiritletud, võid rahulikult nn"volitusega rentida" endale liiklusvahendi, mis ei ole kommertsveok. Sõiduk on sinu valduses(valdus ei ole omandus) ja sa kasutad seda ... kojujõudmiseks ja edasi volikirjaga antud tähtaja jooksul volitajale tagastamiseks.
04.11.2002 at 20:12 Last edited 04.11.2002 at 20:52 by PlyVal64
pärdik
imapala ss
Selge pilt.Asi nüüd selge. Tänud
04.11.2002 at 20:19
urmas
imapala ss
quote:
PlyVal64: Kuna riigipiiri ületamise eesmärk ei ole piiritletud, võid rahulikult nn"volitusega rentida" endale liiklusvahendi, mis ei ole kommertsveok. Sõiduk on sinu valduses(valdus ei ole omandus) ja sa kasutad seda ... kojujõudmiseks ja edasi volikirjaga antud tähtaja jooksul volitajale tagastamiseks.
Soome seaduste kohaselt ei saa võõr-riigi kodanik soomes enda nimele püsivalt registreerida sõidukit. Võimalik, et on mingid kollaste ja punaste numbritega erandid. Kas USA ja Saksa suunalt tulnud autodel saab olla lähtemaa püsivas tehnilises passis eesti kodanikust omanik? Mis valemiga Henc sõidab ja omab autosid?

Millest ikkagi on tingitud jutud, et võõrriigi numbritega autosid nöögitakse?
04.11.2002 at 20:33
MN12
imapala ss
Vot asi nüüd juba minu jaoks totaalselt arusaamatu ?
Aru ma ei taipa, miks siis minul oli Usa registris oleva masinaga probleeme, on siiani, seetõttu seisab juba u. aasta (ei julge koduhoovist väljagi sõita, samas asi ka vist ainult minus ei saa olla sest autot müüa soovides kadusid "suure hurraaga" ostjad pärast enda asjaga kurssi viimist nagu vits vette).
Ja mismoodi see volituse värk siis täpselt on ja olema peab?
04.11.2002 at 20:58
tfr
 
imapala ss
quote:
Mustang GT 94: Soome seaduste kohaselt ei saa võõr-riigi kodanik soomes enda nimele püsivalt registreerida sõidukit.

Ju siis on Soomes asi nii karm - vähemalt Eestis ja USAs piisab resident olemisest (ehk siis elamis- või tööloast või pikaajalisest õppeviisast).

Ilmselt on Hencil Saksamaal ka tööluba vms, mis laseb omale seal autosid kokku osta.


Indrek, USAs omanud 2 autot
04.11.2002 at 21:12
urmas
imapala ss
quote:
tfr:
quote:
Ju siis on Soomes asi nii karm - vähemalt Eestis ja USAs piisab resident olemisest (ehk siis elamis- või tööloast või pikaajalisest õppeviisast).
Sorri, eks ma ka ikka residenti mõtlesin.
04.11.2002 at 21:16
Joel
 
imapala ss
Ma hiljuti uurisin oma tööga seoses tolliametist ja autoregistrist sedasama asja. Ja mina sain aru niimoodi, et ametlikult EI TOHI Eesti kodanik (maksuresidentsus ei ole selles küsimuses oluline) sõita välismaa reg.numbreid kandva autoga. St. auto ei saa kindlasti olla tema nimel välisriigi registris. Kui inimene soovib sõita kellegi teise nimel välisriigi registris oleva autoga, siis peab ta hankima välismaise omaniku käest notariaalse volituse, mis õigustab teda kõnealust autot juhtima, vormistama tolliprotseduuri "Ajutine importimine" ja hankima ARK'st kollased numbrimärgid. Ajutise importimise tolliprotseduuri kohaldatakse maksimaalselt 1 aastaks, st. vähemalt kord aasta tuleb selle autoga üle piiri käia ja vormistada uus ajutine import (ma ei tea kas sellega seoses tuleb ka uued kollased numbrid hankida või võivad jääda samad).

Nii et, den, minu hinnangul võid Sa selle Impala juba praegu Eestisse ära vedada - teed ajutise impordi ja uhad paar kuud kollaste numbritega notariaalse volituse alusel. Kui tuleb 2003. aasta, siis teed asjale Import 4 tolliprotseduuri (import vabaks ringluseks), tasud impordikäibemaksu, muud nipet-näpet tasud ja võtad auto valgete numbritega arvele (kui mingit jama e-tähiste ja tüübikoodiga ei tule). Ongi kõik...
05.11.2002 at 12:00
Riho
imapala ss
siis peab ta hankima välismaise omaniku käest notariaalse volituse, mis õigustab teda kõnealust autot juhtima, vormistama tolliprotseduuri "Ajutine importimine" ja hankima ARK'st kollased numbrimärgid.


Oled kindel, et volitus peab olema notariaalne? point selles, et me pool Euroopat vabas vormis volitusega soome nr-ga läbisõitsime. Kui not. volitust kindlasti vaja on, siis peaks ütlema, et ropult vedas.
05.11.2002 at 12:23
PlyVal64
imapala ss
Joel, see om Tolliameti poolne seisukoht ... sest tolliprotseduur "Ajutine sissevedu väljaveo kohustusega muutusteta kujul" annab neile soovi korral õiguse määrata Sulle, kui sissevedajale, tagatise KUNI 100% ulatuses maksudest, mis tuleks Sul tasuda sama auto "Impordil vabasse ringlusse". Point on selles, et Tolliametil ei ole volitust muuta vara kaubaks, kui vara omanik seda selgemõtteliselt pole väljendanud. Kui on volikiri ainult kasutamiseks, mitte ajutiseks omandisuhte muutmiseks, saab tolli "kuu peale" saata. Sellise autoga üle piiri tulles oled Sa reisija ja sinu valduses olev sõiduk EI KUULU deklareerimisele. Mitte üks seadusepunk hetkel ei keela Sul sõita võõrriigi numbreid kandva sõidukiga, kasutada seda volikirja alusel etc.
05.11.2002 at 12:31 Last edited 05.11.2002 at 12:32 by PlyVal64
Joel
 
imapala ss
Ei ole kindel, et notariaalset on tingimata VAJA (tolliametnik ei võtnud ka kindlat seisukohta). Küll aga olen kindel, et notariaalne volitus on igat pidi abiks Eesti erinevate struktuuridega suhtlemisel. Olen isegi Euroopas sõitnud lihtkirjaliku volitusega ja ainus koht kus seda vaja läks oli 2x Eesti piiril. Euroopas ei kotita Eesti reg.nr.'ga autot, mille roolis on Eesti kodanik. Aga Eesti tolliamet ja Autoregister + politsei võivad lihtkirjaliku volituse autentsuse suure tõenäosusega kahtluse alla seada...
05.11.2002 at 12:33
urmas
imapala ss
Nonii. Mulle on koguaeg tundunud, et piiravaid seadusi volitusega sõitmisel pole ja probleemi ümber tekkinud jutud on ametnike omavoli tulemus. Meie riigiametnikud ei saa dikteerida välisriigi ametnikke ja neile ette kirjutada volituse vormi.
05.11.2002 at 12:40
tqhq.ee foorum : Autod : imapala ss   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.