register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Ford Mustang 1980  
Poster Message
car joiner
Ford Mustang 1980
Teeks siis juttu oma mustangist mis paseerub fox platvormil (http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Fox_platform)

Mustang jõudis minuni 2012 aasta kevadel, olin äsja kaitseväest reservi saanud ja plaan oli uut suve alustada just poniautoga. Tahtmine oli tegelikult neljanda põlvkonna facelifti järerle, ehk aastakäik 1999-2004 aga sobivat isendit silmapiirile ei jäänud (hing ihkab ikka manuaalkasti järele) Seevastu oli mulle juba ammu silma jäänud üks kaunis mannetu välimusega must mustang, mida juba krooniaja lõpus müüma asuti (hinnaks siis 76000eeku) Teenistusest vabanedes oli aga juba uus valuuta võimutsema asunud ja ka mustangi hinda kõvasti kärpinud. Seega saigi otsus tehtud, et kui keegi teine seda isendit nende aastate jooksul tahtnud pole, siis pean ma ta ikka ise ära võtma.
Müüdi teda siis auto24 kaudu ja selline ta välja nägi Auto omanikuks oli ukrainlane, kes siin Eestis elas ja mustangiga kalal käis. Elu teeb aga keerdkäike ja kodumaale ta tagasi kolis, jättes auto sõbrale siin müüa.

Autost siis pisut lähemalt ka: mootoriks 2.3 L (140 cu in) 86 hp mille otsas istub nelja käiguga manuaalkast. Auto suhteliselt heas seisus, kuigi on näha ja tunda, et ajahammas on ikka korralikult tööd teinud ja tegemist pole ka sugugi haruldase näitusepilliga, seega on kasutatud ka sihtotstarbeliselt. Minu eesmärk selle rauaga on lihtsalt fun, fun ja veelkord fun. esmaseks oligi üle kontrollida kõik kuluosad, et ohutu liigelda oleks! Ahjaa auto oli enne minu kätte jõudmist üheksa aastat seisnud. Seega näppimist oli alguses kohe päris palju. Tulemas oli ka kohe FMCE kruiis http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=38705 oli vaja kärmelt poni jooksma saada, seega esimene üritus autole oli FMCE poolt korraldatud Mustangi 47. sõnnipäeva kruiis.

Edasi ootas veel üllatusi ja masina korrastamist, sest suvi ju üritusi täis :) Pildike peale poleerimist enne ABCSi

Nagu eelnevalt öeldud on mustangi eesmärk fun, seega olen osalenud kahel uunikumide talverallil aastatel 2013 ja 2014 a. veebruaris. Ja uskuge sellise autoga on talvel väga lõbus.

Nüüdseks on ta siis mul selline

Tulevikus pajatan ka, mis mul autoga plaanis on... niipalju võin ju öelda, et 2014 jäi mulle poolikuks kuna mootorivahetus ei sujunud nii lihtsalt nagu lootin, aga kevad 2015 katsun taas sõitmas olla :)

Loodan, et teile meeldib see mustang samapalju, kui mulle!

____________________________
Mustang 1980
31.01.2015 at 15:49
tqhq.ee foorum : Minu auto : Ford Mustang 1980  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.