register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Gmc Yukon 1997   1 2  
Poster Message
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Kõik algas umbes 90ndate alguses, kui üks väike jõnglane Assakul ühte beezi kaheukselist 70ndatel valmistatud Pontiaci (mälu järgi midagi Catalina Coupe sarnast) imetles. Võrreldes selleaegsete teiste läänekatega - Talbotid, Fiatid ja Saabid, siis too maanteelaev tundus millegi väga erilisena. Hiljem olen pidanud erinevaid japse, sakslasi ja jumal-teab-mida, aga nüüd, umbes 25 aastat hiljem on ka endal see päris õige meeriklane. Aastaid olen olnud ka selle foorumi lugeja, kui siiani pole põhjust olnud registreerimiseks.

Sai ta toodud pärnumaa metsade vahelt, kus ta oli juba mõnda aega seinud ilma ülevaatuse ja kindlustuseta. Põgusalt ülevaadatud, sai otsus tehtud ning varsti hoovis ta seisiski. Kuna tuba peab korras olema, siis kohe sai salongi puhastus ettevõetud - Meguiars naha hooldust ja vaiba puhastust kulus ohtralt, aga ise olen tulemusega rahul. Üle kontrollisin ka tuled-viled ning veeresin Beauty taga olevasse ülevaatuspunkti. Kerge värin oli hinges, kas ikka saab läbi, aga peale nõrgavõitu amortide pretensioone ei olnud.

Kohe sai rockautost pakike tellitud uute amortidega, kuna tagaosa vedrud olid juba kergelt väsinud siis valisin tagumisteks amortideks Monroe Sensa-Trac Load Adjusting amordid. Mõtlesin ka add-a-leaf'i peale, aga esialgu läksin ainult amortide peale - ajasid pepu ilusti püsti. Mina olen rahul. Ette läksid Monroe reflex monotube'id.

Kuna auto igapäevases kasutuses, siis üsna pea tuleb peale ka gaasiseade. Vaja oleks ettevõtta ka laepolstri vahetus - ripub teine kohati ning konditsioneer vajaks samuti täitmist ja kontrollimist. Igav ei tohiks hakkata, nagu ikka vana autoga...







06.08.2015 at 13:01 1 edit. Last edited 06.08.2015 at 13:03 by Urmas_Gmc
rabakana
 
Gmc Yukon 1997
Ilus, väga ilus! Ei saa ka mainimata jätta, et mul on üks 80L kurguni gaasi täis gaasipaak üle, kui peaks huvi pakkuma.
06.08.2015 at 21:19
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Gaasiseade paigaldatud (nii et tänan pakkumast paaki, aga kogu komplekt tuli hea hinnaga, nii et polnud mõtet hakata jupitama), 4+ põlvkond (mis iganes see + ka ei tähenda), aga igaljuhul asi toimib - kütusekulu 20l gaasi 100km kohta. Mina olen rahul. Ainuke miinus on see, et 80L paak on tegelikult väike, kole tihti peab tankima. Samas ega salongi kah suurt paaki ei taha.

Klaas on katki, septembris läheb vahetusse. Amordid on kuidagi jäigaks läinud? Alguses olid kuidagi pehmemad, nüüd raputab väikeste ebatasasuste peal nagu rohkem... Roolikarbi ja -varda vaheline kummipuhver tellitud ja läheb vahetusse. Plaanis veel õli, õhufilter vahetada ja kärupistik külge tuunida.
28.08.2015 at 09:39
alarsober
 
Gmc Yukon 1997
Kus see 4+ põlvkonna gaasiseade peale pandi?

____________________________
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
07.09.2015 at 21:52
cartmann
Gmc Yukon 1997
Kas need amordid mitte vastavalt kaaluke jäikust ei muuda? Nyyd kui 100lisakilo hoiavad amordid end jäigemalt jne?

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
08.09.2015 at 05:55
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
quote:
alarsober: Kus see 4+ põlvkonna gaasiseade peale pandi?


Gazland'is hind oli hea, koduleht äratas usaldust, kuid töökoda oli kergelt hirmutav - noh, pehmelt öeldes, siis selline tüüpiline lasname autoremonditöökoda. Kohale jõudes tahtsin juba uksepealt otsa ringi keerata, kuid siiski otsustasin auto sinna jätta. Põhimõtteliselt teenuse kui sellise kohta pole midagi ette heita - asi töötab ning paigaldatud on viisakalt.
11.09.2015 at 09:10
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
quote:
cartmann: Kas need amordid mitte vastavalt kaaluke jäikust ei muuda? Nyyd kui 100lisakilo hoiavad amordid end jäigemalt jne?

Jäikus peaks olema konstantne, kuid jah, nende põhi eesmärk peaks oleks järelhaagise puhul auto horisontaalis hoidmine. Sellega olin arvestanud, et tagaosa jäigemaks läheb, aga just esimesed amordid tundusid mingi hetk jäigematena kui allapannes...
11.09.2015 at 09:13
kp1985
Gmc Yukon 1997
Hea valik. Tegus liikuriga igas asendist.

Kui saladus pole, siis millises hinnaklassis sul gaasi paigalduse hind tuli? Endal ootab ka ilmselt peale raami ja kere taastamist gaasipüti paigaldus ees.

____________________________
Chevrolet Tahoe LT '96
11.09.2015 at 16:57
alarsober
 
Gmc Yukon 1997
quote:
Urmas_Gmc:
quote:
alarsober: Kus see 4+ põlvkonna gaasiseade peale pandi?


Gazland'is hind oli hea, koduleht äratas usaldust, kuid töökoda oli kergelt hirmutav - noh, pehmelt öeldes, siis selline tüüpiline lasname autoremonditöökoda. Kohale jõudes tahtsin juba uksepealt otsa ringi keerata, kuid siiski otsustasin auto sinna jätta. Põhimõtteliselt teenuse kui sellise kohta pole midagi ette heita - asi töötab ning paigaldatud on viisakalt.

...huvitaval kombel just sellest ettevõttest jõuab enim meie (Gaznet) töökotta probleemseid sõidukeid, vahel jääb lausa mulje, et toodavad tööd meile :D - peale soodsa soetamishinna on neil tunnuseks olnud just olematu paigaldus kvaliteet! ...aga mida ikka oodata ettevõttelt kes veel 1,5 aastat tagasi pakkus takso teenust.

____________________________
Tahad parandada maailma - alusta iseendast!
11.09.2015 at 23:11
franz125
Gmc Yukon 1997
OT.
Autogaasi teemas oli ka vastupidine näide toodud.Kui õieti aru sain.
12.09.2015 at 09:06
Vanaisa
  
Moderator
Gmc Yukon 1997
jätaks jah gaasitajate vaidluse omasse teemasse, eks.

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=42287

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
12.09.2015 at 10:35
Redneck
 
Gmc Yukon 1997
Mis ta sul siis keskmist võttis, et gaasi vaja oli´? Mul endal 2door variant ja ei igatse nagu...

Igapäevane riist on muidugi mõistetav.... aga huvipärast...
15.09.2015 at 23:18 1 edit. Last edited 15.09.2015 at 23:29 by Redneck
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Bensiiniga oli keskmine kulu 18L, praegu gaasi saab 20L jagu sajale.

Vahepeal vahetasin ära õli ja filtrid, roolivarda ja karbi vahelise kummipuhvri (rooliloks praktiliselt puudub nüüd) ja originaal raadio läks mingisuguse Alpine toote vastu vahetusse.
16.09.2015 at 14:03
Redneck
 
Gmc Yukon 1997
Kuhu see paak sul pandi`?
16.09.2015 at 23:09
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
quote:
Redneck: Kuhu see paak sul pandi`?


Põhja all - tagavararatta asemel.
17.09.2015 at 13:53
Redneck
 
Gmc Yukon 1997
viisakas...
20.09.2015 at 23:00
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Ükspäev lasin uue esiklaasi panna. Täitsa noobel tunne on välja vahtida - polegi enam pilk udune.

Siis saatis Obama välismaalt väikese postipaki. Seal olid miskised 3" tollised klotsid ja muud mudru. Hea lapsel mängida nädalavahetusel.



Siis lagunes auto täitsa ära.


Aga nüüd on korras ja puhtaks pestud.
04.11.2015 at 17:06 3 edits. Last edited 01.02.2016 at 23:15 by Urmas_Gmc
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Nii, täna käisin ülevaatusel - puudusi ei avastatud. Igapäeva GMC'st sai vahepeal pühapäeva GMC ja paar kuud oli ta talve eest garaažis peidus, aga kuna ma otsustasin mingis meeltesegaduse hoos igapäeva autoks endale diisel Alfa Romeo muretseda, siis hetkel on seis selline, et mul on kaks hobiautot ja nendest ainult üks on sõitev. Nii et pragu vuristame rõõmsalt GMC'ga ringi.

Vahepeal vahetasin ära roolisamba - vanal oli kallutusmehanismis asuv steering sphere kulunud ning roolil tobe loks sees ja ma tõesti ei viitsinud roolisammast lahkama hakata. Lihtsam oli tellida korralik kasutatud sammas. Aga ülla ülla, Suburbani sammas ja Yukoni roolivarras ei ühti omavahel. Aga noh, ükskord mõõtmist ja üheksa korda lihvimist ja käiamist ning paigast ta ongi. Nüüd tahaks veel juhi turvavöö ära vahetada - korralik on olemas ja ka puhtaks pestud, aga vana ei taha kere küljest eemalduda. Kaks torx50 võtit juba prügikasti saatnud.

Mingi hetk tuleks uus veepump installeerida (vana pissib natuke põrandale), uued küünlajuhtmed ja esimest stange äärt tuleb natuke mudida ning tahaks tellida ka gap guards, et kere ja raamivaheline tühimik rattakoobastest ära kaotada. Tagumine stange jäi vanale kõrgusele ning selle vahe täitisn ära ehituspoest ostetud plastikust katuse harjakatteliistuga. Sobis ideaalset.
01.02.2016 at 14:11
Vanaisa
  
Moderator
Gmc Yukon 1997
Tõstsid keret? Kas mõni pilt ka panna on, et kuidas jäi...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
01.02.2016 at 16:03
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Ma lootsin, et teravsilmad märkavad ise vahet esimese ja viimase pilidl, aga olgu, lisan mõne veel.

Enne:




Pärast:

01.02.2016 at 18:35 2 edits. Last edited 02.02.2016 at 11:21 by Urmas_Gmc
DevilDeVille
  
Gmc Yukon 1997
Nähtamatutelt piltidelt on suht keeruline midagi märgata.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
01.02.2016 at 22:37
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
Nii, ma loodan,et ka nähtamatu on saanud lõpuks nähtavaks?! Või on veel mõni pilt nähtamatu ?Teinekord kisage varem, et pimedus valitseb. Minul olid näiteks kõik pildid ilusti näha.


Noooo ma loodan, et nüüd on kõik lõpuks näha. Aru ma ei mõista, miks google neid näidata ei tahtnud....
01.02.2016 at 23:18 1 edit. Last edited 02.02.2016 at 11:22 by Urmas_Gmc
anryo
  
Gmc Yukon 1997
"Pärast" pilt on veel nähtamatu.

Edit: Nüüd nähtav.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
02.02.2016 at 10:21 1 edit. Last edited 02.02.2016 at 13:44 by anryo
Rein000
 
Gmc Yukon 1997
Kas radika tuulekoja pidid ringi tegema?
02.02.2016 at 17:40
Urmas_Gmc
 
Gmc Yukon 1997
quote:
Rein000: Kas radika tuulekoja pidid ringi tegema?

Jees. Lõin kohe käärid sisse ja lõikasin alumist osa õhemaks. Pärast avastasin, et komplektis olid puksid kaasas, mis koda nö laiemaks oleks ajanud ja lõigata polekski vaja olnud. Aga noh, mul päästikusõrm kohe sügeles...
02.02.2016 at 19:30
tqhq.ee foorum : Minu auto : Gmc Yukon 1997   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.