register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Explorer -96   1 2  
Poster Message
Etz
Explorer -96
Väike mure on.
Viimasel ajal olen sõitnud väikeste autodega üpris palju ja tunne on kehv. Miks? Pea iga päev on paar korda tunne et kohe-kohe saan surma.
Kuna lähiajal pole miljonivõitu oodata siis pole ka võimalik osta endale meelepärast usarauda hobiautoks. Aga töö ja muud asjad nõuavad uut autot.
Usa autot.
Jälle mure, uuema aastanumbiga usa autot pole saada ja kui on siis on vist kallis (pole näiteks õrna aimugi palju gisi aurora võib maksta).

Niisiis otsustasin vaadata usa maasturite poole ja silma jäi Ford Explorer Limited 4,0 EFI.


Küsimus ongi kas ikka tasub osta Fordi või vaadata midagi muud. Ja ka mootori kohta kas see EFI mootor on vastupidav jne. Vanaisa vist rääkis kunagi mulle midagi nendest mootoritest aga mitte ei suuda meenutada.

Auto kohta veel: TopPartsust kohe vaja tellida 25K eest lisajubinaid mis puudu+auto tulevikus üle vaja värvida.
Kõik elektroonika töötab. Hinnaks 150k ning mulle sobiv liising.

Andke algajale nõu.

ette tänades
etz
20.11.2002 at 14:27
urmas
Explorer -96
Isegi E.Savisaar sõidab sellisega. Ju siis on piisavalt hea auto. Mida siis 25k eest tellima peab? Alusvankri remoks on seda väga palju.
20.11.2002 at 14:49
Etz
Explorer -96
Puudu on: 1 tagatuli, 1 peegel, ühelt poolt astmelaud (räige kirves, tublid mehed toppartsust ütlesid et seda mul pole mõtet nende käest osta vaid kuskilt välismaa lammarist vaadata), ühelt poolt akende iluliistud ja veel paar lisa-ilu vidinat.

Muidu auto sõites ei plärise, kolksu, krigise ega virise.

silveri Avariiliste-autode platsil seisab praegu

äkki keegi oskab midagi iseloomulikku auto ja mootori koha pealt öelda.

tänud
20.11.2002 at 15:15
mrtn
Explorer -96
juhitavus on veoautolik, raske olemisega. istmed on natuke taburetitaolised, üle ääre kukkumise tunne tekib, aga see on maitseasi. kütusekulu on väga rahulikult sõidul 14-16 L / 100 km keskmiselt. aga muidu on lahe, ostaks endalegi, kui vähe sõitmist oleks.

kuna tegu on ilmselt elekriliselt pööratavate korpustega peeglitega, siis on see juba räme kirves. sinna saab tavalise peegli asemele panna, mis on normaalse hinnaga, ainult, et pesulasse sõites tuleb peegel käsitsi vastu külge keerata
20.11.2002 at 19:40
urmas
Explorer -96
quote:
mrtn: juhitavus on veoautolik, raske olemisega ...
Tegemist on ikkagi maasturiga ja sellega kohaneb kiiresti. Ja istutakse sohvale, mitte põrandale. Minu Jeep peaks bena rohkem võtma, aga igapäevane keskmine on 15,2 ja maantee keskmine on 11,2. Olin kunagi ostmas '96 Explorerit, kuid sain äkitselt '97 Grand Cherokee pakkumise, millest ei olnud võimalik keelduda. Ei tahaks uskuda, et nende autode juhitavusel erilist vahet on. Jeebil peetekse paremaks 4L R6 mootorit kui 5.2L V8-t.
20.11.2002 at 19:59
Aare
Explorer -96
quote:
Mustang GT 94:
quote:
mrtn: juhitavus on veoautolik, raske olemisega ...
Tegemist on ikkagi maasturiga ja sellega kohaneb kiiresti. Ja istutakse sohvale, mitte põrandale. Minu Jeep peaks bena rohkem võtma, aga igapäevane keskmine on 15,2 ja maantee keskmine on 11,2. Olin kunagi ostmas '96 Explorerit, kuid sain äkitselt '97 Grand Cherokee pakkumise, millest ei olnud võimalik keelduda. Ei tahaks uskuda, et nende autode juhitavusel erilist vahet on. Jeebil peetekse paremaks 4L R6 mootorit kui 5.2L V8-t.


Tere
Minu tagasihoidlik kogemus ütles, et 4.0 mootoriga väike cherokee tundus way parem kui
explorer. Juba mineku pärast. Ford väga tuim ka puine tundus???

Aare

20.11.2002 at 20:29
pärdik
Explorer -96
Tere!Kui sa mõtled seda autot, mis kadakas avariilistes seisab, siis sellel autol oli katuse avarii(üle katuse käinud)Aasta tagasi tahtsin ise ka seda autot katkisena osta, aga klaasiring oli liiga kirves.
Muidu aga igati hea auto.
20.11.2002 at 21:54
Etz
Explorer -96
tean et on üle katuse käinud aga klaasid on küll kõik korras
20.11.2002 at 23:14
pärdik
Explorer -96
Siis on sellega korras.Edu sulle auto ostmisel!Anna meile ka teada kui õnnelik autoomanik oled.
20.11.2002 at 00:11
tfr
 
Explorer -96
Läheb küll antud hinnaklassist välja, aga leidsin ühe müügisoleva eksemplari, mis on nii masendavalt ilus (vähemalt pildi peal), et kui Imprezast lahti saaks, läheks ostaks ise ära :love
21.11.2002 at 12:51
Etz
Explorer -96
Kere täpselt sama jah.
See millel mul pilk peal on iluvigasid julmalt.


Selline küsimus: kuidas kontrollida käigukasti korrasolekut, ühesõnaga mida ma tegema peaks et saada aru et kämakotil midagi viga poleks?
21.11.2002 at 13:22
urmas
Explorer -96
quote:
Etz: Selline küsimus: kuidas kontrollida käigukasti korrasolekut, ühesõnaga mida ma tegema peaks et saada aru et kämakotil midagi viga poleks?
Kui autoga maanteele proovima ei lasta, siis on täielikult loterii. Välisel vaatlusel ja kuulamisel eriti midagi ei tuvasta.

See tfr-i leid on muidugi kompvek. Paraku karm elu peaks sellise auto hinda alla pressima. Oma Grand Cherokee ostsin siis, kui auto oli 3a. vana, naisterahva käes sõitnud/seisnud 48t.km ja väga heas korras. Auto maksis alla poole uue auto hinnast :)
21.11.2002 at 13:33
Etz
Explorer -96
Lastakse küll maanteele.
Lasen lihtsalt kõik käigud läbi?
Vaatasin Cherokeesid ka aga mind natuke ehmatab sõbra 5,2L benakulu. Tal pole linnas alla 18 veel õnnestunud saada ja rallimees ta pole.
Muidu need Cherokeed kenad ja sigamugavad.


Edit: see tundub jama aga hind jälle lagi minu jaoks
punane
21.11.2002 at 13:56
udu
 
Explorer -96
ega see ford vähem bena ei võta!
minu fordi maastur võtab linnas 30 ja maanteel 20.

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
21.11.2002 at 14:01
Etz
Explorer -96
A sul on 5,8l ?
21.11.2002 at 14:02
udu
 
Explorer -96
mul on 5.0 pritsung.

btw: see oleks oluliselt mõistlikum, saab ju liisingusse ja puha.
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=9427

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
21.11.2002 at 14:04 Last edited 21.11.2002 at 14:04 by udu
urmas
Explorer -96
Sellel udu pakutud Grandil võib mingi kala olla, kuna on turu hinnast oluliselt odavam.

Ma olen Tallinnas müügis näinud mitut Grandi, mis on üle kaela keeratud, üle vuntsitud ja kohe müüki pandud.
21.11.2002 at 14:10
Joel
 
Explorer -96
Niisugune Grand Cherokee mulle täiega meeldib - ilma igasuguste raudade, astmelaudade, vintside ja muu 99% mittevajaliku tränita ning just nende velgedega. Konkreetsel isendil on IMO väga lahe värv kah. Kuid hind tundub tõesti tiba kahtlane...


PS. Mustang GT 94, kus kandis Sa liikled ja mis Sul keskmine kiirus tuleb, et 15,2 linnakuluks saad. Mul ei õnnestu S4-ga talvel linnas liigeldes (avs 23-27) kuidagi 15 liitriga hakkama saada...
21.11.2002 at 17:09
5.0
Explorer -96
kütusekulu 94GT mustangil võib pealt 15 olla küll. Sellel suvel sõitsin 5.0 GT Mustangiga ainult linnasõite (linnaks Tallinn) tehes ja mitte väga kerge jalaga nii 15,6-15,9 liitrit sajale, pärast väikest mootoriabi umbes 17 sajale. Olenevalt sõidustiilist ja konkreetsest autost on ilmselt 15,2 ka täitsa võimalik.
21.11.2002 at 17:34
Indrek
Explorer -96
quote:
Joel: ... ilma igasuguste raudade, astmelaudade, vintside ja muu 99% mittevajaliku tränita ...

Väga omapärane suhtumine, milleks jeep, kui metsa ei minda ja kui metsa minnakse, siis vintsi küll üleliigseks lisavarustuseks pidada ei saa.:-/
Konkreetselt grandile küll vintsi tavaliselt ei panda, pole vähemalt näinud, mis ei tähenda jeebi puhul vintsi liigitamist mittevajaliku kola hulka, aga muus suhtes küll õigus, et kümnete kilode kaupa ebavajalikku kola ilma mingi praktilise väärtuseta maasturite külge riputamisest pole tõesti aru saanud.
21.11.2002 at 17:37
tfr
 
Explorer -96
quote:
Indrek: milleks jeep, kui metsa ei minda

Ikka selleks, et linnas 70ga üle äärekivide ja lamavate politseinike kimades niipalju ei raputaks :rolleyes
21.11.2002 at 17:42
pärdik
Explorer -96
Tere!Antud lilla grändi, mis asub e-autolines on avariiline olnud.Suvel tahtsin ise ka antud isendit osta ja uurisin lähemalt.Auto on üle katuse sõitnud.Välja on vaja vahetada mõlemad esitiivad, parem esiuks ja kapott.(pahtel mõraneb,vales kujus,roostetavad jne)Taastada ei ole mõtet kuna uksel on raam samuti kõva savi all ja tiivad samuti.Lõpp tulemus on ikkagi jama.
Vahepeal oli tiiva pealt pahtel ära kukkunud, aga nüüd on uuesti nurk ära hajutatud.Alguses vaatasin ise ka, et aitab ainult üle värvimisest.Kuna ise olen olnud pikka aega värvija, siis mõtlesin, et saan odavalt hakkama.Võta näpust-auto on konkreetselt remondimeeste poolt p...
keeratud.
Peale selle ei töötanud ka jaotuskast.Müüija väitis küll, et see oli korras kui auto müüki toodi.Ma ei oska öelda mis tal viga on, aga kang liikus kergelt edasi-tagasi midagi muutmata.Müügimehe otsus oli lõpuks see, et vast tross katki.Ei tööta ka kliima.Radikas puru.
Väga heas korras on ainult salong.Samuti ka mootor ja käigukast on korras.
Auto kuulub ühisliisingule ja viimane hind oli 172000.
Otsustage ise kas ma tegi valesti või õigesti et ma seda autot ei ostnud
See auto on grändide häbistaja.
21.11.2002 at 19:29
urmas
Explorer -96
quote:
Joel: PS. Mustang GT 94, kus kandis Sa liikled ja mis Sul keskmine kiirus tuleb, et 15,2 linnakuluks saad. Mul ei õnnestu S4-ga talvel linnas liigeldes (avs 23-27) kuidagi 15 liitriga hakkama saada...
Keila-Paldiski mnt.-kesklinn-Kadriorg-Lennujaam-Pärnu mnt.-Saue-Keila.

To: 5.0
Sinu tulek foorumisse on kuidagi tähelepanuta jäänud. Ma alguses mõtlesin, et keegi "viiemees" koolipoiss on end ära rekanud :) Ehk viitsid postitada endast ja oma autost veidi enamat kuskile uude topicusse. P.S: Siin oli jutt Exploreri ja Grand Cherokee benakulust. Mustangist kulust ma ei hakka rääkima, kuna viimane suvi sellega ainult bentsujaama ja kodu vahe sõidetigi :)


21.11.2002 at 21:12
Joel
 
Explorer -96
quote:
Indrek: milleks jeep, kui metsa ei minda ja kui metsa minnakse, siis vintsi küll üleliigseks lisavarustuseks pidada ei saa.
Võib-olla väljendasin ennast veidi ebaselgelt. Grand Cherokee ei kuulu minu arusaamist mööda Eestis nende maasturite hulka, millega eriti metsa mööda ukerdataks. Tegemist siiski rohkem eksklusiivkaubaga, luksusauto, mitte metsas ja põldudel ronimiseks vajaliku töövahendi tähenduses. Viimaseks puhuks soetatakse pigem juba kasutatud Patrol, LR Defender, Wrangler või G-klass. Uue Jeep Grand Cherokee hinnaklass on aga sealmaal, kus 50k eest lisavidinate paigaldamine ei ole enam olulise tähtsusega kulutus, tehes siiski paljude (tänavapildi järgi hinnates) omanike hinnangul asja palju coolimaks. Grandile vist vintsi tõesti ei paigaldatud, kuid vaevalt, et paljudel vintsi kandvatest Pajerotest või Land Cruiseritestki seda kunagi üldse vaja läheb. Ma ei üritagi seada kahtluse alla vintsi vajalikkust nendel maasturitel, mida tõepoolest sihipäraselt kasutatakse.

Minu mõte on see, et kuna mina tõenäoliselt kunagi reaalselt kaitseraudu, vintsi jms. ei vajaks, siis ma kisuks need esimese asjana maha, kui soetataval Jeebil need küljes peaksid olema. Võib-olla jätaks selle mõnedel nähtud pisikese ühekordse raua esistange ette. Ja siis kasutaks teda linnaliikurina, sihipäratult, lihtsalt sellepärast, et ta meeldib mulle...
22.11.2002 at 13:29
Indrek
Explorer -96
OK, ma niisama natuke norisin. Grand ja sellised maasturid on natuke omaette teema, nende puhul jagan Sinu arvamaust, et pole mõtet mõtetut kola külge riputada, aga kui vints ikkagi on(pajero,land cruiser), siis seda minema pole mõtet visata, kui ise ei vaja, saad mõnikord teisi hädalisi abistada või midagi muud(käru, paat) sikutada.
22.11.2002 at 13:59
tqhq.ee foorum : Autod : Explorer -96   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.