register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Holden arvele   1 2  
Poster Message
Holden
Holden arvele
Tere
Tõin Austraaliast tõenäoliselt esimese Holdeni Eestisse, tegemist 2003 Commodore SS LS1 5,7 UTE mudeliga.




Olemas kõik dokumentatsioon, et arvele saada (tegemist ümberasuja varaga ja Maanteeameti e-maili järgi toimub see lihtsustatud korras, ehk ei ole vaja täiendavaid piduri-müra-heitgaasi teste sel juhul).
Probleem hetkel hoopis esituledes, kuna sellist autot ei ole Euroopa turule toodetud ja valgusvihk on RHD autol suunatud vasakule -Eestis nõutakse, et näitaks paremale.
Rääkisin just MNT ameti tehnikaosakonna spetsialistiga, et millised variandid siis oleks arvele saada, öeldi mulle, et pean esituled ära vahetama. Küsimusae peale et kui ei ole selliseid tulesi saada, öeldi et siis arvele ei saa. Tean, et erandjuhtudel on pandud tuledele valgusvihku muutvad kleebised. Küsisin sellelt mnt spetsialistilt selle kohta ja tema väidab, et ei ole kuulnud nendest ja kleebiseid tuledel kasutada ei tohi. Ma väitsin vastupidist kuna olen isiklikult näinud Eesti registris oleval RHD autol neid peal. Samuti Inglismaalt Euroopasse laevaga tulles on laevades müügil spets kleebised tuledele kleepimiseks ja need on kohustus peale kleepida kui tuled UK-st mandri Euroopasse RHD autoga.
Küsimus siinsele foorumi rahvale, kas keegi on veel kursis selliste kleebiste kasutamise kohta esituledel?




15.04.2016 at 11:23
Check Engine
Holden arvele
Araabia maades oli ta Chevy Lumina nime all müügis, seal peaks olema lhd. Kui saaks sealt esituled peaks ok olema.
15.04.2016 at 11:55
vvt
  
Holden arvele
Kas see valele poole valguse näitamine on ka tegelikult seina pealt näha või ARKi vanad arvasid midagi?
Olen kohanud juhtumit , kus parempoolse rooliga autol on tegelikkuses Ameerika valgusjaotusega laternad (sümmeetriline valgus)
Ja olen näinud autot, kus on USA DOT laternad (ilma E-ta), mille valgus on tegelikult 1:1 eurolaternate oma.
Paljudel juhtudel ei viitsi tootjad eri laternaid leiutada ja kus võimalik, lastakse reegleid üle.

Kui õigeid originaallaternaid pole saada, siis võib olla abiks selline tuuningutükk, millega istutatakse laterna auku mingid pisemad lambid, nt need standardsed neljakandilised. Need tuleks siis osta E-tähisega. Seda tuleb Austraaliast siis otsida. Euroopas omal ajal pakuti tuuninguvarustuse hulgas selliseid (näiteks teine iluvõre koos laternakinnitusega Boschi H4-ga kandilise tüüplaterna jaoks.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
15.04.2016 at 12:38
mrtn
Holden arvele
Sellel on sirged klaasid ju. EU-projektorid sisse.
15.04.2016 at 12:40
vvt
  
Holden arvele
Tehke enne, nt täna õhtul pimedas seina ääres, kindlaks, et see valgusvihk ka tõesti vastupidine seal on. Raha jõuab ka homme kulutada.
Äkki on GM üle jala lasknud ning need reflektorid on samad, mis USA-s kasutusel.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
15.04.2016 at 12:43 1 edit. Last edited 15.04.2016 at 12:44 by vvt
svenson
Holden arvele
pane opel omega nina külge :)
15.04.2016 at 12:51
Holden
Holden arvele
quote:
vvt: Tehke enne, nt täna õhtul pimedas seina ääres, kindlaks, et see valgusvihk ka tõesti vastupidine seal on. Raha jõuab ka homme kulutada.
Äkki on GM üle jala lasknud ning need reflektorid on samad, mis USA-s kasutusel.

valgusvihk on erinev tõesti, tuleklaasidel reflektor puudub, ehk siis klaas on sile, arusaamatuks jääb,et miks UK autod mis Euroopasse reisile näiteks tulevad võivad kasutada kleebiseid tuledel, aga erandkorras isegi ei tohi neid Eestis kasutada, nagunii on ümberasuja puhul tehtud registreerimine lihtsamaks juba.
15.04.2016 at 13:15
vvt
  
Holden arvele
Sile klaas on täna paljudel autodel, optiline element on sel juhul reflektor ise. Seda, mis valgusvihku tuled näitavad, tuleks pimedas esmalt seina peal vaadata, nagu ma ütlesin, võib juhtuda erandeid.
Kui tegelikult on kogemata valgusvihk Ameerika oma, siis selliste laternatega sõidetakse Eestis piisavalt ning keegi ei kobise. Ringi hakka vahetama midagi siis, kui tõesti valesti näitab.
Seda kleepimise asja, pannes end ametniku nahka, mina ka ei lubaks, eesti inimese moraalitase on sellise aususel püsiva asja (et nurgataga välimust rikkuvat kleepsu ei eemaldaks) lubamiseks täna liiga madal.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
15.04.2016 at 13:19
Holden
Holden arvele
quote:
Check Engine: Araabia maades oli ta Chevy Lumina nime all müügis, seal peaks olema lhd. Kui saaks sealt esituled peaks ok olema.

jah, isegi Brasiiliasse on toodetud seda Chevy Omega VY nime all aga ei suuda ma leida netist varuosi nendele mudelitele hetkel
15.04.2016 at 13:36
Check Engine
Holden arvele
Meil peaks siin olema üks kasutaja kes on pikalt UAE's viibinud tal on äkki seal tutvuseid seal ja annaks ehk uurida mis maksavad.
15.04.2016 at 14:26
anryo
  
Holden arvele
Kui klaas on sile ja sees on luupidega projektor-elemendid, siis on seda ringi teha lihtne. Iseasi, kas ARK nõuab et valgusvihk oleks õige või seda, et õige märgistus oleks tulel.
Otsi Googlest "RHD projector modification", kus sul on teha vaja nii, nagu siin, aga noh - tee ikka korralikumalt, kui mingi möksiga.... :)

Aga auto äge ja kas see värv on originaalis juba selline? Meie peres oli ka üks Holden-i moodi asi varem, seega soovin edu!

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
15.04.2016 at 14:28 1 edit. Last edited 15.04.2016 at 14:30 by anryo
Holden
Holden arvele
esituli on mul selline, ilma luubita.


Ma ei kujuta ette kui suur töö see luubi sisse panek sellisele tulele on ja kuidas TÜV seda aksepteerib.
ARK või siis TÜV nõuab, et valgusvihk oleks suunatud paremale, ehk siis nii nagu on EU standard. Nädala pärast peaks jõudma mul Aussist ülejäänud asjad ja varuosad autole, kus ka 1 tagavara esituli- seda siis saaks lahti kiskuda ja mõelda kas annab luupi paigaldada.

Auto värvisin ise selliseks Austraalias, tegemist Plastidip värviga Anthracite grey. Originaalis on masin musta värvi.
15.04.2016 at 15:39
mrtn
Holden arvele
Töö pole üldse midagi erilist, kui sa just ksenooni ei plaani. Netis on õpetusi piisavalt. Infiniti luubid on suht populaarsed teistesse autodesse retrofittimiseks, aga ka muid on müüa lademes. Kui käsi persest välja ei kasva, siis saad ise hakkama. Kui luubimehhanismil on E-märge peal, peaks meie ARK ka aktsepteerima.
15.04.2016 at 20:39
Holden
Holden arvele
Masin Eestis arvel nüüd! Hetkel Omega B esituled ees.
Pidin küll minema TÜV punkti, Omega tulesi ette näitama ja tõestuseks ARK meestele läbi aparaadi tulevihust isegi pildid tegema.
Kuid arvel ta nüüd on, 1. Holden Eesti registris! :rokib

04.05.2016 at 09:46
peep
 
Moderator
Holden arvele
Kena auto ja palju õnne arvelesaamise puhul !

Kas sellele saab spetsiifilised jupid UK'st või tuleb Austraaliast tellida ?
04.05.2016 at 10:02
Holden
Holden arvele
UK'st pole midagi saada, mootori juppe leidub vast siin ka,(või siis USAst Pontiac GTO omad), muud asjad tuleb Aussist tellida.
04.05.2016 at 10:11
Vince
Holden arvele
Viimase peal!
"Erinevus rikastab!" :D
04.05.2016 at 10:36
VeixES
 
Holden arvele
Ära siis ära ehmata kui must GTO üritab lähemalt uurima tulla :)

____________________________
GTO '04
04.05.2016 at 20:04
Märt
Holden arvele
Lähis idas olid sarnased masinaid Lumina nime all tuntud - kas sealt poleks saanud õigeid valgustusega lampe?
Edit, vajadusel võin sinna korra kõllata ja uurida?


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
04.05.2016 at 20:08 1 edit. Last edited 04.05.2016 at 20:11 by Märt
ramman
Holden arvele
quote:
Holden: Masin Eestis arvel nüüd! Hetkel Omega B esituled ees.
Pidin küll minema TÜV punkti, Omega tulesi ette näitama ja tõestuseks ARK meestele läbi aparaadi tulevihust isegi pildid tegema.
Kuid arvel ta nüüd on, 1. Holden Eesti registris! :rokib


Tore, et nii lihtsalt pääsesid :) Õnnesoovid muidugi sellise harulduse kohale vedamise eest.
Aga ARKi meestele ütleks küll, et te olete ikka naturaalsed debiilikud, kui tule pealt ei oska tähist ka välja lugeda. Krt, mu kadunud taksikoer oli ka targem.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
04.05.2016 at 20:45 1 edit. Last edited 04.05.2016 at 20:47 by ramman
tfr
 
Holden arvele
quote:
Märt: Lähis idas olid sarnased masinaid Lumina nime all tuntud - kas sealt poleks saanud õigeid valgustusega lampe?
Edit, vajadusel võin sinna korra kõllata ja uurida?

Lumina Ute on Chevy ninaga ja hoopis teistsuguste tuledega:

04.05.2016 at 22:22 1 edit. Last edited 04.05.2016 at 22:24 by tfr
anryo
  
Holden arvele
No päris hästi need tuled sinna ette ikkagi ei istu, ma vaatan. Nüüd kui sul aga vanad tuled riiulis seisavad, siis ma võin korra pilgu peale visata, kui keeruline sinna oleks luubid asemele istutada. Usun, et see on täiesti võimalik. Võta ühendust!

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
05.05.2016 at 07:38 1 edit. Last edited 05.05.2016 at 07:44 by anryo
rescue
 
Holden arvele
väga äss pill ;)
anryo, arvan et kodanikul omega tuled ainult ülevaatuse ajaks olidki ja peale seda õiged tuled ilmselt riiulis enam ei seisa
05.05.2016 at 22:33
DevilDeVille
  
Holden arvele
Need õiged on meie liikluses paremal juhul kasutud, halvemal suisa ohtlikud. Luubid sisse kõlab loogilise plaanina.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
05.05.2016 at 22:44
anryo
  
Holden arvele
Just, ma usun sama, sest vahel on ikka vaja pimedas ka sõita.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
06.05.2016 at 09:21
tqhq.ee foorum : Autod : Holden arvele   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.